Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miałaś nowy regulamin to i wzorzec umowy,nowy cennik.Przy braku reakcji z Twojej strony wówczas,podlegasz teraz nowym regulacjom.

By zostać z umową na czas nieokreślony,to trzeba wysłać takie oświadczenie by otrzymali je w przedostatnim okresie umowy podstawowej lub okresu dodatkowego.

Cena jak podałeś.Tyle razy było to pisane,@pucis robił to wielokrotnie.Aha...w przedostatnim okresie rozliczeniowym miałem na myśli.Może w APS-ie mają taki wzorzec umowy.

No i wysłałem wypowiedzenie umowy w zakresie rollowania (automatycznego przedłużania się na czas określony 12 miesięcy) i tym samym chcę, żeby umowa przeszła na czas nieokreślony. Dziś okazało się, że rozwiązali całą umowę i stałem się użytkownikiem prepaid. Co zrobić? Bo wcale nie chciałem, żeby nie mieć w ogóle umowy. Na infolinii się niczego nowego nie dowiedziałem - widać pracują tam jeszcze więksi ynteligenci niż ci, którzy przeczytali moje wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jest problem, bo chciał przejść na czas nieokreślony, a nie wiązać się na kolejne 36 miesięcy.

Miałem do czynienia z identycznym problemem jak @matti82. Rozwiązałem ten problem poprzez wielokrotne rozmowy telefoniczne. Za którymś razem połączyli mnie z jakimś bardziej kompetentnym działem i w końcu tam udało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres rolowania umowy na kolejne 12 miesięcy po okresie podstawowym jest po to żeby nie płacić wyższego abonamentu, i nie rozumiem po co komu umowa na czas nieokreślony. Żeby więcej płacić? Prosty przykład, pakiet familijny hd w umowie na czas określony 39,90.... a na czas nieokreślony 49,90. Jak wysyłasz wypowiedzenie umowy rolowanej, to ci ją rozwiązują. Chyba to jest proste, jednak nie dla wszystkich jak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raczej odwrotnie. Wyższy abonament jest po to żeby nie wypowiadać rollowania. Gdy wypowiesz to więcej płacisz.

W tej chwili są dwa wyjścia, które powiedzmy, że się opłacają. Wypowiadasz umowę całkowicie albo przystajesz na rollowanie. A już na pewno żadnemu abonentowi nie opłaca się przejść na czas nieokreślony.

I zapewniam Cię, że rollowanie nie jest wprowadzone po to, abyś mniej płacił tylko po to, aby CP miał jak największą liczbę abonentów na czas określony. W końcu umowę na czas nieokreślony łatwiej wypowiedzieć, co jest niekorzystne dla CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypowiadasz umowę to stajesz się klientem FTA, i wtedy nic nie płacisz ale i nie masz żadnych pakietów. Nie mylcie pojęć i czytajcie ze zrozumieniem. A co do rolowania to też jest po to żeby utrzymać klienta i żeby nie płacił większego abonamentu. Po okresie rolowania przechodzisz na czas nieokreślony i po jakimś czasie jesteś zdziwiony że masz zaległości abonamentowe, płacąc cały czas tyle samo jak w okresie podstawowym umowy. Umowę rolowaną wypowiadasz bez żadnych konsekwencji, i obowiązuje Ciebie okres wypowiedzenia taki jaki masz zapisany w umowie podstawowej. Cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jaki regulamin jest aktualny (tzn. ja wiem)? Zgadza się, rolowanie jest na 12 miesięcy, ale jeśli nie wypowiesz rolowania to przechodzi na kolejne 12 miesięcy i tak w koło Macieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie przechodzi na czas nieokreślony. Żeby przeszło na czas nieokreślony musisz wysłać oświadczenie do CP, aby umowa z rolowania przeszła na czas nieokreślony. Sama z siebie nie przejdzie, tzn. przejdzie, ale na kolejne 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Jeżeli nie zgłośicie chęci przejścia na czas nieoznaczony umowy, to BĘDZIE SIĘ ROLOWAŁA CO ROKU NA 12 MIESIĘCY

ale jeżeli będziecie chcieli zrezygnować z umowy w czasie okresu dodatkowego (zrollowanego) to umowa jest rozwiązywana ze skutkiem natychmiastowym (koniec najbliższego okresu rozliczeniowego) ale zapłacicie karę w wysokości:

ILOŚĆ MIESIĘCY DO KOŃCA ZROLOWANEJ UMOWY x (cena za pakiet na czas nnieoznaczony - cena za pakiet na czas oznaczony)

 

przykład na nowym Familijnym HD, załóżmy że po 3 miesiącach od zrolowania chcemy pożegnać CP:

9 x (49,90 - 39,90) = 90zł - KARA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Krisss16

Czyżbyś chciał pożegnać się z Cyfrowym Polsatem? :> Co do wyliczeń to się zgadzają, ale czekaj na opinię kogoś bardziej kompetentnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...