Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy orientuje się ktoś jak to jest z wypowiedzeniem umowy w cyfrowy polsacie. W lutym skończyła mi się umowa na Internet i automatycznie mi ją przedłużyli, oczywiście zamiast 40 zł miałabym płacić 80 zł. Niestety późno się zorientowałam i niestety zapłaciłam już ten większy rachunek.

11 marca złożyłam u nich w punkcie wypowiedzenie z jakiegoś gotowca "Wypowiadam umowę o świadczenie usługi: Internet pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A. z zachowaniem okresu wypowiedzenia". Znaleźć swojej umowy nie mogę, a zastanawiam się co z tym "zachowaniem okresu wypowiedzenia". Czy nie powinnam była napisać po prostu z końcem okresu rozliczeniowego? Okres rozliczeniowy mam do 21 marca. Moje pytanie to.. do kiedy będę mieć internet? Ile standardowo trwa u nich ten okres wypowiedzenia? W ICOKu widnieje mi ogólna informacja pozostały okres obowiązywania umowy: 2 miesiące. Czyli będę musiała im jeszcze zapłacić za 22 marca-21 kwietnia? I do kiedy powinnam im dekoder oddać? Będę wdzięczna za rozjaśnienie tematu :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie trwa jeden pełny cykl rozliczeniowy. Skoro złożyłaś 11 marca, to koniec Twojej umowy będziesz miała z końcem 21 kwietnia. Czyli za okres 22.03 do 21.04 jeszcze abonament będziesz musiała opłacić.

Od 22.04. masz 30 dni na zdanie dekodera z akcesoriami. Wykaz elementów do zwrotu zajdziesz tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/4250-faq-mam-problem-z-odbiornikiem-cp-jak-sobie-poradzić/?p=861237

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę czy tak może brzmieć treść wypowiedzenia umowy w Cyfrowym Polsacie (umowa przeszła na czas nieokreślony):

 

"Zgodnie z zapisami umowy i Regulaminu Świadczenia Usług Cyfrowego Polsatu uprzejmie proszę o rozwiązanie umowy abonenckiej zawartej

w ramach kontraktu nr XXXX dla karty abonenckiej o nr xxxxxxxxxxxx przypisanej do dekodera marki Samsung DSB-H370G o nr seryjnym
Xxxxxxxxxxxx, pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem, wraz z końcem okresu rozliczeniowego przypadającego na dzień 05.05.2017 r., z zachowaniem umownego 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem tak:

/po nagłówkach/

 

Niniejszym oświadczam, że wypowiadam umowę abonencką (usługa telewizyjna) nr U2016-xxxxxxxxxxx/przedłużaną aneksem nr U2016xxxxxxxxxxx z dn. xx.xx.2016 r./ ze skutkiem na koniec obowiązywania okresu podstawowego (zgodnie z brzmieniem §4 punkty 5 i 6 tejże umowy).

 

Nie musisz o nic prosić, bo to jest twoje normalne uprawnienie jako strony umowy. Oświadczenie jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie pisz w ogóle tego:

 

"ze skutkiem na koniec obowiązywania okresu podstawowego (zgodnie z brzmieniem §4 punkty 5 i 6 tejże umowy)."

 

Zostaw sam początek. Umowa ci wygaśnie po kolejnym pełnym cyklu rozliczeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @filolog za odpowiedź, u mnie umowa już nie jest w okresie podstawowym tylko przesłać na czas nieokreślony i zastanawiałem się jak to napisać.

Udaj się do najbliższego APS. Pan podaje Ci pustą kartkę papieru gdzie mówi co napisać. Z systemu drukuje się potwierdzenie wypowiedzenia. I już jesteś na wypowiedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie nigdzie nie napisano o jakimkolwiek minimalnym okresie liczonym do końca okresu podstawowego uprawniającym do złożenia wypowiedzenia dlatego można takie wypowiedzenie złożyć nawet kilka dni po zawarciu nowej umowy. APS-y zbywają klientów. Ciekawe czemu? Mała prowizja?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Chciałbym prosić o wyjasnienie kwestii zwrotu dekodera po rozwiazaniu umowy.Sprawa dotyczy rozwiazania umowy ze wzgledu na wycofanie programu Fightklub.Sprawa stara ale nie dla mnie niestety.Ostatnio przyszło do mnie że mam zapłacić kare za nie zwrócenie w terminie dekodera.A teraz szczegoły.

Umowa rozwiazana z dniem 2.08.2016 okres rozliczeniowy do kazdego 02 miesiaca.W pismie napisałem że rozwiazuje umowe bez zachowania okresu wypowiedzenia.I moje pytanie do kiedy muszę oddac dekoder bez kary.Konsultant na infolinii powiedział że zgodnie z polskim prawem,umowa zostanie zakonczona liczac od 2 sierpnia do 2 wrzesnia i cały kolejny okres rozliczeniowy,a sprzet mogę oddac do 2 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...