Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, FanMMA napisał:

Liczę na Legię,ale trzeba pamiętać że nie z takimi rywalami już przegrywali 😂

Miejmy nadzieje ze w tym roku polskie kluby zajda jak najdalej w pucharach. wczoraj Legia prezentowała sie moim zdaniem  dosc solidnie 

Tak więc jeszcze 3 rundy do przejścia  aby po 5 latach ponownie otworzyc bramy piłkarskiego raju.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ligę Mistrzów nie liczę. Po drodze za dużo przeszkód na poziomie Olympiakosu Pierus, Dinama Zagrzeb czy Rangersów. Wojskowi sami sobie winni, bo trzeba było w ostatnich latach chociaż wchodzić do fazy grupowej LE, a zapewne byłoby teraz rozstawienie i granie ze słabszymi. A skoro były chudziutke dla Legii lata to teraz rozstawienie jest jakie jest. 

Teraz przejść Estończyków i co najmniej faza grupowa LKE pewna a może i uda się do LE awansować. 

Liczę, że może jeszcze jednej drużynie uda się awansować do LKE, ale nie zdziwię się jak na placu boju jesienią pozostaje jedynie Legia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janas, Smuda i ten Albańczyk (ups... wyleciało mi już to nazwisko z głowy) jako jedyni wprowadzili polskie kluby do UEFA Champions League. To już jakieś 30 lat... 3 awanse na 30 prób. Fiu, fiu...

 

Tym bardziej rozśmiesza mnie ta polska dyskusja nt. Superligi. Co polskich trenerów, dziennikarzy, działaczy to właściwie obchodzi? Jesteśmy europejskimi pariasami. Powiem więcej. My powinniśmy ściskać kciuki żeby ta Superliga wystartowała. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Project_ALF napisał:

Janas, Smuda i ten Albańczyk (ups... wyleciało mi już to nazwisko z głowy) jako jedyni wprowadzili polskie kluby do UEFA Champions League. To już jakieś 30 lat... 3 awanse na 30 prób. Fiu, fiu...

Najpewniej chodzi o Besnika Hasiego. Szansa na fazę grupową LM to 10%. A tak to Legia ma już udział w fazie grupowej, co najmniej na Lidze Europy.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Besnik Hasi ❤️ właśnie. Pamiętam, że jako jedyny chwaliłem tutaj chłopa nawet jeśli miał więcej szczęścia niż... 

Bo ja generalnie wolę słabego, głupiego, przereklamowanego trenera, który ma szczęście niż mózgowca, stratega, autorytet który ma pecha. Co niejako wpisuje się w te nazwiska, które jako jedyne wprowadziły polskie kluby na salony. Bo umówmy się, że Smuda, Janas czy Hasi nigdy w Polsce dobrej prasy nie mieli. Gdzie im do tych wykształconych, wygadanych, dobrze ubranych trenerów, którzy najbliżej Ligi Mistrzów byli wtedy gdy ich TVP czy inny Polsat zaprosił do skomentowania jakiegoś meczu. Wybitni w studiu podczas analizy, ale gdy przyszło wyjaśniać rywali w Ekstraklasie to niestety, ale wiedza przekazywana telewidzom podczas meczów Barcelony nie wystarczała na Podbeskidzie.

 

 

 

Na tę chwilę to Legia wciąż niestety nie jest pewna awansu do Ligi Europy, a taki Sheriff Tyraspol powoli, powoli może analizować kogo tam ustrzeli w pierwszym i drugim koszyku, bo rozumiem, że do trzeciego ciężko będzie im się załapać? Nie do wiary kraj, który bodajże w 1991 roku uzyskał niepodległość może mieć reprezentanta w LM. Kiedyś płakaliśmy na wieść, że Węgry czy Słowacja mają kluby w LM. Teraz prawdopodobnie będziemy musieli przełknąć jeszcze bardziej gorzką pigułkę. Ja oczywiście rozumiem, że "Szeryf" to klub dobrze zorganizowany, z nowym stadionem i w ogóle, ale to wciąż Mołdawia. Chyba najbiedniejsze państewko Europy, bez dostępu do morza, sąsiadujące z Rumunią i Ukrainą. Ich liga to jakiś kompletny zaścianek. Znani mi piłkarze z Mołdawii to chyba tylko ten Ionita z Serie A, Cebanu (były bramkarz Wisły), a reszty to ja sobie nie mogę przypomnieć. Wiem, że mecz meczowi nierówny, ale jeśli nie dojdzie do jakiegoś spektakularnego zwrotu akcji ze strony Dinama to ja poczuję się bardzo nieswojo i pewnie znowu stracę ochotę na oglądanie Ekstraklasy zadając sobie pytanie co następne? Mistrz Polski w Lidze Konferencji kosztem mistrza San Marino, Malty, Andory czy Gibraltaru w Lidze Mistrzów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ezequiel93 napisał:

Bardzo ciekawą i atrakcyjną dla widza grupę wylosowała Legia Warszawa w Lidze Europy. :)

 

Grupa 😄

SSC Napoli

Leicester City

Spartak Moskwa

Legia Warszawa

Miejmy nadzieję, że mecze Legii pokaże telewizja otwarta. :)

Grupa bardzo ciekawa. Z Napoli i Leicester obstawiałbym komplet porażek, może jakiś remis w ostatniej kolejce, kiedy te drużyny będą miały pewny awans. 

Spartak jest mocniejszy od Legii, jednak Dinamo i Slavia też były mocniejsze a Legia grała z nimi na równym poziomie. Można z nimi powalczyć. Celem powinno być 3.miejsce w grupie, wtedy "spada" się do LKE i gra z drużyną z 2.miejsca (z grupy LKE) o 1/8 finału.  

1 minutę temu, Beks napisał:

Przecież jest zapis w ustawie, że mecze muszą być pokazywane na kanałach otwartych. 

Zapis w ustawie dotyczy meczów Pucharu UEFA :D To po pierwsze, po drugie sublicencji musi udzielić telewizja. Viaplay nie jest telewizją. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...