Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pisalismy juz o tym w dziale z LM i LE. Dziwne to, ale tak jest. Czekam na losowanko XD

 

Do wylosowania:

 

To wcale nie wyglada latwiej niz te zespoly ktore Legia mialaby do wylosowania gdyby bylaby nierozstawiona - to Dinamo straszy.

 

Z Dinamem Zagrzeb bedzie ultra-ciezko, z Kopenhaga srednio-ciezko, reszta spokojnie do przejscia.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam siły i trudności rywali:

Dinamo Zagrzeb - to może być najtrudniejszy

FC Kopenhaga - średnio-trudny

Dundalk FC - to może być najłatwiejszy

Hapoel Beer Szewa - to będzie od łatwego do średniego

Łudogorec Razgrad - to będzie chyba średni

 

Skoro Legia awansowała to najprawdopodobniejszą datą pierwszego meczu będzie 16 sierpnia tak, by nie kolidować w dniu 17 sierpnia (najmniej prawdopodobny) z ewentualnymi meczami naszych siatkarzy i szczypiornistów. Natomiast rewanż może się odbyć się 24 sierpnia (lub 23 sierpnia - ten termin jest najmniej prawdopodobny).

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście życzę legii awansu ( bo to polski klub ), ale po tym co pokazała w dniu wczorajszym to może być średni wynik w IV rundzie, a jak się dostanie do rundy zasadniczej to z tą grą ......  może być zero punktów po serii meczów. Może lepiej gdyby grali w LE :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tylko nie okazało, że Legia wystawiła nieuprawnionego zawodnika :mrgreen: Jak im się uda z taką grą awansować do LM mimo że w poprzednich sezonach Legia była mocniejsza to normalnie będę miał ubaw :)

Dokładnie! Na taką grę ciężko patrzeć. Będą niezłe jaja, gdy Legia wejdzie do LM. Zobaczcie, ile to już lepszych i mocniejszych zespołów odbijało się od ściany LM. Wisła Kasperczaka, Wisła Maskanta...

 

Jak zobaczyłem strzał, przepraszam kopnięcie piłki przez Kucharczyka, to sobie pomyślałem że jest fat... I tu ugryzłem się w język, bo i jeszcze mnie wyzwie .

 

Mimo wszystko: Legio, powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego wy oczekujecie po Legii na początku sierpnia!? Przecież większość zawodników po Euro jeszcze odpoczywa, a Jodłowiec, Pazdan czy Nikolić muszą grać od kilku tygodni. Trudno oczekiwać, że będą w rewelacyjnej formie. Forma Legii będzie rosła, jestem tego pewien.

Nie wymagam cudów tylko odpowiedniej gry na odpowiednim poziomie ( co najmniej kilka celnych podań ) Przecież za odpowiednią gażę -  a nie zarabiają mało - można wymagać. Prawie Pazdan i może Nikolic  grają swoje, a co do Jodłowca - bez komentarza. A poza tym jest to TYLKO 3 - 4 reprezentantów swoich krajów, którzy nie wszyscy grali całe mecze, a gdzie jest reszta zawodników z kadry legii.......... ale może będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam siły i trudności rywali:

Dinamo Zagrzeb - to może być najtrudniejszy

FC Kopenhaga - średnio-trudny

Dundalk FC - to może być najłatwiejszy

Hapoel Beer Szewa - to będzie od łatwego do średniego

Łudogorec Razgrad - to będzie chyba średni

 

Skoro Legia awansowała to najprawdopodobniejszą datą pierwszego meczu będzie 16 sierpnia tak, by nie kolidować w dniu 17 sierpnia (najmniej prawdopodobny) z ewentualnymi meczami naszych siatkarzy i szczypiornistów. Natomiast rewanż może się odbyć się 24 sierpnia (lub 23 sierpnia - ten termin jest najmniej prawdopodobny).

Poziom trudności rywali rozstawionych i nierozstawionych niewiele się różni. Z tym, że jest jeden mega bonus - 20% szans na rywala cienkiego jak flaki (chodzi o Dundalk). Nie mam nic do Irlandczyków, ale bądźmy poważni, jakby Legia odpadła z Dundalk, to już nigdy byśmy polskiego klubu w LM nie doczekali. Z tym, że Legia wykorzystała już chyba limit szczęścia losując Trencin. Pozostali rywale....

Najtrudniejsi wydają się Dinamo Zagrzeb i FC Kopenhaga. Łudogorec i Hapoel - trochę łatwiejsi się wydają. Jednak warto pamiętać, że na drużynach z Izraela w ciągu 12 miesięcy przejechały się - Olympiacos i Bazylea.

 

@Pepek94 - Naprawdę myślisz, że ludzi z UEFA interesuje to co robią jacyś siatkarze, czy szczypiorniści znad Wisły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flot

Tylko 3-4 reprezentantów? Wyjmij z Barcy Messiego, Neymara, Suareza i Busquetsa- tylko 4 zawodników, a jaka różnica :). Ja bym sobie życzył, żeby inne polskie kluby grały tak słabo i co roku awansowały do fazy grupowej LE. Co oczywiście nie znaczy, że Legia nie wymaga wzmocnień. I jakoś dziwnie jestem spokojny, że takie nastąpią. Już zakontraktowano Dąbrowskiego, a jest duże prawdopodobieństwo, że przyjdzie jeszcze dwóch zawodników. Być może Vadis Odjidja-Ofoe, którego świetnie zna trener Hasi. Także będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Flot

Tylko 3-4 reprezentantów? Wyjmij z Barcy Messiego, Neymara, Suareza i Busquetsa- tylko 4 zawodników, a jaka różnica :). Ja bym sobie życzył, żeby inne polskie kluby grały tak słabo i co roku awansowały do fazy grupowej LE. Co oczywiście nie znaczy, że Legia nie wymaga wzmocnień. I jakoś dziwnie jestem spokojny, że takie nastąpią. Już zakontraktowano Dąbrowskiego, a jest duże prawdopodobieństwo, że przyjdzie jeszcze dwóch zawodników. Być może Vadis Odjidja-Ofoe, którego świetnie zna trener Hasi. Także będzie tylko lepiej.

No tak spora różnica :oops: ale tak jak napisałem wcześniej życzę sukcesów każdej polskiej drużynie, ale pod warunkiem, że gra wygląda w miarę porządnie. Legii potrzeba wzmocnień i to każdy widzi, a tym bardziej w linii pomocy.

Edytowane przez flot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel93: To zależy od rezultatów naszych szczypiornistów i siatkarzy, a więc przeszkodami mogą być ewentualne spotkanie siatkarzy o 19:00 czasu polskiego (o ile mecz zostanie przedłużony), natomiast szczypiornistów o 22:00 czasu polskiego. Wyczytałem to z rozkładu Igrzysk w Rio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła to cienki Bolek. Grała na bezdechu. Do tego bojaźliwie i strachliwie. Dowodem jest pierwsza bramka z niczego. Zachowali się jak nowicjusze. Ale cóż taka jest właśnie nasza piłka.

Nogi jakby mieli umaczane w smole. Biegali bez przyśpieszenia i grali bez kontrataków. Z taką grą daleko nie zajdą. Pograją w grupie LE i wypad.

Komentatorzy? Szkoda klawiatury.

Ktoś o mocnej Wiśle pisał...Coś zmieniło przez te 5 lat? :D Przez te 5 lat najbliżej sukcesu była Legia, (6:1) w dwumeczu z Celtikiem mówi wszystko..Reszta się odbija,choć najgorzej wyglądało to w przypadku Śląska Wrocław..Bym poszukał to jeszcze by znalazł kilkadziesiąt stron wcześniej stosowne cytaty :D Cały czas usilnie stawiają na latynosów,arabów i czarnych w zespołach i wszyscy się na tym pieknie wyłozyli.Spójrzcie na Zagłębie,taki Starzyński dzisiaj pozamiata Duńczyków,najlepszy polski piłkarz w naszej lidze,śmiało powinni się w Europie pokazywać z resztą m,łoidych zdolnych.No ale cóż,swoje trzeba było przecierpieć żeby teraz tyle radości dawać nam,zwykłym kibicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel93: To zależy od rezultatów naszych szczypiornistów i siatkarzy, a więc przeszkodami mogą być ewentualne spotkanie siatkarzy o 19:00 czasu polskiego (o ile mecz zostanie przedłużony), natomiast szczypiornistów o 22:00 czasu polskiego. Wyczytałem to z rozkładu Igrzysk w Rio.

Piszesz jakby to miało znaczenie, ani Legia, ani TVP, ani NC+ nie mają wpływu na to w jakich terminach będą mecze. UEFA zmiesza mecze po swojemu. Wtedy najwyżej jakiś mecz/albo transmisje z IO przeniosą na inną antenę, nawet jakieś TVP INFO, czy Regionalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh - ciezko to idzie. Zaglebiu zostalo 25 minut - nie ma bata trzeba cisnac i strzelic ta bramke. Sonderjyske wlasnie strzelilo na 1:1 - zaczalem pisac posta w zlym momencie.  Ten gol Dunczykow nic nie zmienia, Zaglebie potrzebuje minimum 1 gola.

 

Znowu 1000 strzalow ale nie ma wykonczenia - ciagle tego czegos brakuje. Lepsza skutecznosc i wygladaloby to duzo lepiej.

 

==

89. minuta i Guldan w slupek z metra po roznym!! Gdyby byl  tam 0.5 sekundy wczesniej  bylby gol ...

 

 

===

Zaprezentowali sie super jesli chodzi o to co pokazuja polskie druzyny co roku. Jednak dzis sie zdenerwowalem strasznie (podobnie jak podczas 1. meczu), byla spokojnie szansa na awans - przesądziła nieskutecznosc (zmarnowany milion swietnych sytuacji, szczegolnie w meczu u Siebie) i tragiczna 1. polowa w meczu u Siebie.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stało się - Zagłębie Lubin odpada z Ligi Europejskiej, remisując na wyjeździe z wicemistrzami Danii 1:1. 

@ Umkwatata: Zgadzam się z Tobą - dla mnie bardzo słaba skuteczność piłkarzy Zagłębia u siebie, niewykorzystany karny spowodowały odpadnięcie piłkarzy Zagłębia. To nam zostało liczyć tylko na Legię Warszawa :) A była szansa na lepszy ranking i trochę wyższe współczynniki jeśli chodzi o polskie kluby w pucharach.

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking w tym roku będzie beznadziejny, jeszcze jak Legia awansuje do Ligi Mistrzów, to bym bardziej. Co do Zagłębia - zadecydował pierwszy mecz, Zagłębie było piłkarsko lepsze, ale nieskuteczne, do tego straciło głupie bramki w meczu u siebie. Trzeba jednak przyznać, że w przeciwieństwie do Cracovii i Piasta nie musieliśmy się tego Zagłębia wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sam awans do fazy grupowej dostaje się 4 pkt... w samym ubiegłym sezonie ugrali 4.1, a 2 sezonie temu prawie 11. Ale nie o to chodzi - ważniejsze są punkty dla kraju a te po podziale na 4 kuby to będzie 1 pkt czyli mniej więcej tyle ile już straciliśmy na szybkim odpadnięciu pozostałych pl drużyn. A w 4. rundzie znów stracimy bo nie będzie nikogo w LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Za awans do LM są 4 punkty, rok temu zdobyli tyle właśnie w LE (eliminacje w klubowym się nie liczą tylko wyniki od faz grupowych + % rankingu krajowego), w LE są punkty pocieszenia dla tych co przegrali wszystko 2 punktu i dla tych co 1 zremisowali 1 punkt.

 

Punktu dla krajowy nie są ważne, po co ma grać więcej zespołów ?

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ja czytam takie brednie jak te od eLBeG (ktory sie wszedzie madrzy a tak naprawde o niczym nie ma pojecia) to nie wiem:

1) jakim cudem on sie tutaj znalazl

2) czy smiac sie czy plakac.

 

Jezeli ktos nie ma pojecia o czyms to niech sie nie udziela, bo tylko miesza i wprowadza czesc ludzi w blad. Gdyby bylo tak jak piszesz eLBeG to Legia dostalaby po awansie do Ligi Mistrzow 30.1 pkt - WHUUUT? Nie pisz bredni i poczytaj jak dzialaja rankingi ...

 

Za sam awans do fazy grupowej LM zespol dostaje 4 pkt do rankingu ... Legia w 3 z ostatnich 5 sezonow zdobyla pkt wiecej grajac w LE. No przeciez nikt trzezwo myslacy, nie wierzy, ze Legia ugra chociaz 1 remis w fazie grupowej LM a tym samym wiecej pkt niz te 4 za awans? ... 

Dinamo Zagrzeb gra praktycznie rok w rok w LM gdzie dostaje baty a ma obecnie gorszy ranking od Legii ...

 

Takie kluby jak Legia (obecnie) do LM ida po kase, nie po wyniki!!! Wyniki to sie moga pojawic po 3-4 latach regularnych wystepow, gdy sie juz zarobi troche pieniazkow i zrobi odpowiednie transfery. Trzeba ja madrze wydac, zeby interes sie krecil. W innym przypadku sie skonczy tak jak takie Dinamo ktore dociera do fazy grupowej LM a potem bije rekordy najgorszych wystepow w historii. Moze sie nawet skonczyc tak jak z Artmedia Pertzalka albo Otelul Galati.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wystawiać drużynę z Lubina jako etat na występy w pucharach,jest lepsze,ciekawe od takiego Lecha które w Europie szoruje,szoruje...i szoruje.Nie da się go oglądać,Zagłębie ma radość z gry.Do tego może jeszcze Lechię dorzucić.Reszta drużyn niech się bije o takie miejsca żeby sobie krzywdy  w Europie nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...