Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej obejrzeć wersję oryginalną i porównać do tego co zaserwowało TV4/TV6? Jest to niepocięta, oryginalna wersja (w kilku pierwszych odcinkach brakuje tylko zapowiedzi do odcinka i eyecatchy przez całość).

Te +16 to jakieś nieporozumienie, bo serial (jak i sam ostatni odcinek) nie spełnia wytycznych tego progu wiekowego, a zdecydowanie brutalniejszy epizod 45 został normalnie wyemitowany o 17:30...

O braku dubbingu i okropnym lektorze (jak i tłumaczeniu) nie wspomnę, bo za to już kilka osób powinno wylecieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wyświetlanie oznaczeń wiekowych odpowiada KRRITV.

Za wyświetlanie oznaczeń odpowiada nadawca.

 

raimundo - przyzwyczaiłeś się do Danuty Stachyry ale to nie oznacza, że lektor jest zły. To jeden z najwybitniejszych lektorów w Polsce więc nie powinieneś okazywać braku szacunku dla takiej postaci. Ja też przyzwyczaiłem się do pierwszych wersji: Drużyny A, MacGyvera, Na południe... Oglądając w innej wersji lektorskiej nie było już klimatu wspomnień. Co nie znaczy, że nowe wersje są złe. Są inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest zły. Począwszy od tego, że KAŻDY lektor przy animacji jest zły, ten źle intonuje, ma zbyt powolny i usypiający głos i w ogóle nie pasuje do serialu.

 

Nikt tu nie wspomina o wersji z Danutą Stachyrą - ta też była zarżnięta, tylko w inny sposób (i w obu przypadkach tłumaczka ta sama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailor Moon jest japońskim serialem i tylko w tym kraju nie podległa cenzurze. Licencję na "Czarodziejkę" dostało wiele krajów europejskich, latynoamerykańskich oraz azjatyckich. Wszędzie, gdzie została wyemitowana, spotkała się z cenzurą lub adaptacjami kulturowymi. Najbardziej ocenzurowana jest wersja amerykańska, w której m.in. wycięto wiele scen przemocy i śmierci, modyfikowano wątki LGBT oraz ukrywano nagość. Ze względu na nagromadzenie tych elementów w ostatniej serii, nigdy nie została wyemitowana w USA. Polska wersja Czarodziejki z Księżyca również została w pewien sposób zmieniona, jednak nie tak bardzo jak w innych krajach.

wikipedia.org

Pofatygowałem się i znalazłem... Serial nie został ocenzurowany tylko w PL. @TimesSquare się pomylił.

 

Emisja w TV6: w każdy pt, godz. 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak to sie pomylilem? Napisalem prawde. Wersja z Danutą Stachyrą była cenzurowana i zmieniana ( nie wyemitwano kilku odcinków - brutalność, zmieniono płeć jednej z postaci na żeńską, aby nie było zwiazku facet-facet ). Obecna wersja również jest ocenzurowana. Wyraźnie to widać oglądając wersje oryginalna z tą co teraz emituje tv4. Wycięto niektóre sceny przez brutalność i golizne. Taka jest prawda. Co prawda emitują wszystkie odcinki, ale i tak są one ocenzurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i oglądałem. Na TV4 powycinali eyecatche oraz przy pierwszych odcinkach wstępy i zapowiedzi następnych. Do tego w stosunku do wersji oryginalnej zapowiedź następnego odcinka jest po openingu. I to wszystko, nie widziałem żadnych innych zmian, cenzury itp. Nawet pod dvdrip da się bez problemu podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia nie jest pewnym źródłem i często jest niewiarygodna. Ale dla niektórych to jedyne źródło informacji:) A swoją drogą macie o czym dyskutować.. Głupawa bajka dla dziewcząt w wieku 5-10 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...