Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W 2007 były już 2 wydania "Galileo EXTRA" emitowane po 23:00.

 

@Nicker, tylko po co? Niemieckie "Galileo" leci od ponad 10 lat i zrealizowało setki, jeśli nie tysiące feletonów, to raz. Dwa, że polski materiał zapewne powieli temat już zrealizowany w Niemczech. Trzy, że przez brak doświadczenia polskiej ekipy, materiał będzie najprawdopodobniej słabszy. Cztery, że własne materiały będą droższe, niż kupione niemieckie. A przy słabych materiałach poleci oglądalność, której TV4 na pewno nie chce stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie spróbują to nigdy się nie dowiedzą, czy coś się im opłaci, czy coś będzie miało oglądalność, itd. Doświadczenie polskiej ekipy jest do wyrobienia, bo czy ta niemiecka od początku była taka genialna? Nie! Niech spróbują z czymkolwiek własnej produkcji, czymś oryginalnym. Spróbowali z "Włatcami móch" i teraz zbijają kasę. Z tego, co wiem to sprzedali prawa do serialu stacjom z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy nawet Meksyku (nie wspominając już o sprzedaży praw dla MTV Networks).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się naciągnąć na piękne oczy i kłamstwa brunetki z "Dziewczyn z fortuną". Mówi, że zagadka jest trudna i nikt nie dzwoni bo pewnie nie zna odpowiedzi. Rzeczywiście była trudna ale udało mi się odgadnąć prawidłowe rozwiązanie. Przez 5 minut nawijała, że to już koniec i nikt nie dzwoni. Głupi podniosłem słuchawkę i oczywiście nie trafiłem na otwartą linię. Jakie te programy są to każdy wie ale niech nie kłamie się w żywe oczy. Naiwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Naiwność to rzecz względna :)

Termin "wolna linia" to największa liczba zgłoszeń z tego samego numeru telefonu w określonym czasie, a nie jak się mogłoby wydawać - chwila, kiedy "nikt nie dzwoni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicker, ale widzowie nie będą raczej tolerować kiepskich polskich materiałów, w oczekiwaniu aż się poprawią. Moim zdaniem jest dobrze tak, jak jest - polskie studio, polski lektor, polski prowadzący, polskie tłumaczenie i niemiecki/brytyjski materiał. Program osiągnął sukces w takiej formie, w jakiej jest i w takiej TV4 będzie go kontynuować. Może kiedyś oglądalność zacznie spadać i wówczas TV4 "rzutem na taśmę" zacznie robić polskie materiały, wcześniej raczej nie ma na to szans.

 

A "Włatcy Móch" to trochę inna sprawa, bo to jest serial w całości wymyślony u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy już "Galileo"... Skoro uważasz, że obecna formuła jest dobra, niech jej nie zmieniają. W głównej mierze mam na myśli po prostu to, ażeby zarówno Polskie Media, jak i inni nie najwięksi nadawcy (np. TV Puls) nie bali się inwestować w własną, polską produkcję, bo niejednokrotnie wychodzi im to z lepszym skutkiem niż po zakupie gotowych materiałów z zagranicy. "Włatcy móch" jest jako takim (ale jest!) przykładem na potwierdzenie tej tezy, bo właśnie: "to jest serial w całości wymyślony u nas"! Opłaciło się? Opłaciło. Tak więc wystarczy trochę kreatywności, oryginalności, wiara w pomysł i sukces gwarantowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się z Tobą zgadzam, bo akurat w TV4 produkcja własna kwitnie. Ostatnia autorska nowość tej stacji, czyli "Coolinaria" miała całkiem przyzwoitą oglądalność rzędu 300.000 widzów.

 

TV Puls tak jak już kiedyś opisywałem, najpierw musiała wyjść na prostą, więc produkcji własnych spodziewałbym się najwcześniej od września tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We wrześniu na antenie Czwórki pojaiwią się kolejne wydania programu "Chłopaki ztaśmy" prowadzone przez Mariusza Szczygła. Emisja w niedziele o 23:00, od 5 września. Powtórki w sobotę o 23:00. Kolejną mowością jaką uraczyła nas stacja, jest drugi sezon serialu Rush. Emisja przewidziana jest na soboty o 17:00 i niedziele o 18:00. Maraton powtórkowy w niedzielę od północy. Kilka programów zmienia godziny nadawania. Spadkobiercy powędrują na niedziele o godzinie 22:00 (dotychczas niedziele 20:30, powtórki zaplanowane są na niedziele 13:30 i soboty ok 22:00), Kinomaniak poleci w soboty o 13:00 (dotychczas sobota 17:00, wcześniej jeszcze w niedzielę w samo południe).

 

W ramówce na wrzesień brak 8 sezonu kultowego serialu "Włatcy móch", programu Michała Figurskiego, czyli "Jazda figurowej", Coolinarii Kuby Klawitera i "Mini Deco".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że spadła "Jazda Figurowa". Nie był to co prawda program idealny, ale przyznaję, że czasem go oglądałem, tylko strasznie mnie denerwowały te głupawe przyśpiewki zespołu w studio (śpiewanie słów "jazda figurowa" na melodie z różnych piosenek jest irytujące na dłuższą metę). "Coolinarii" też szkoda, bo to również był fajny program.

 

Poza tym w TV4 nie podoba mi się pójście na łatwiznę, czyli powtórkowa emisja CSI:NY i CSI:Miami po Polsacie. Mało to ambitne, a przecież TV4 już dość dawno nie powtarzała tak bezpośrednio po Polsacie.

 

A TV Puls ma w nowej ramówce kilka rzeczy, których nie można spotkać w innych stacjach, np. court-show z USA "Sędzia Judy". Zawsze to jakaś nowość, w przeciwieństwie do Czwórkowych powtórek "Słonecznego patrolu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziała ta Czwórka z 2007 roku? Gdzie Happy Hour, Big Brother czy Sex FM? Ten sezon był chyba najlepszy pod względem oferty programowej. Później było już coraz gorzej. Zaczęło się od braku remontu domu Wielkiego Brata. Zlikwidowano też dużo programów. Wprowadzono jednak kilka fajnych pozycji, które nie utrzymały się długo na antenie, jak np. Kłamczuch czy Hole in the Wall. A teraz? Szkoda gadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że w tym 2007 roku chciano wzmocnić pozycję TV4, aby nowa TV Puls jej tak łatwo nie wyprzedziła.

Zauważcie, że TV4 wprowadziło gruntowne zmiany akurat na 2 miesiące przed tym, jak zrobiła to TV Puls. Jednak jak się później okazało relaunch TV Puls niewiele zmienił, więc TV4 - nie mając bodźca do rozwoju - powróciło do dawnego, mniej ekspansywnego modelu nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czwórka z nową oprawą graficzną

Z początkiem września Czwórka (TV 4) zaprezentuje się w odświeżonej oprawie graficznej. Logo stacji i główne elementy oprawy zostaną zachowane, pojawi się natomiast nowy dżingiel identyfikacyjny kanału w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych oraz spoty wizerunkowe, promujące flagowe programy Czwórki.

Więcej

Coś ostatnio w modzie zmiany oprawy graficznej, ciekawe jak Czwórka zaprezentuje swoją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc pozostać w czwórce trzeba nieco poprawić nad ramówką i wprowadzić nieco nowości. Najbliższa konkurencja stacji czyli TV Puls narzuciła szybkie tempo zmieniając logo oraz oprawę, wprowadzając nieco nowości i odświeżając stronę internetową. Moim skromnym zdaniem już niebawem pochłonie czwórkę zajmując jej miejsce w rankingu.

Zmiana oprawy graficznej to drobnostka jeśli ramówka stoi w miejscu. Przykładem może być TELE5 które również zmieniało oprawę graficzną wielokrotnie ale nic poza tym. Wracając jeszcze do TV4 oczywiście nie można zapomnieć o popularnym Galileo czy serialu Spadkobiercy. Ale oprócz tego... pustka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...