Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2020 o 17:43, bugmenot napisał:

"Słoneczny Patrol" to wersja zrekonstruowana w 16:9/HD :).

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sloneczny-patrol-zremasterowana-wersja-czworka-kiedy-emisja

 

Niestety(moim zdaniem), jeśli OAR tego serialu to(~) tzw. AR: "4:3"(1,33:1 lub 1,375:1 na taśmie filmowej 35 mm) to przeformatowanie go do AR: "16:9" powoduje "odcięcie" znaczącej części obrazu(ponad 20 %; z jego "góry i dołu") zarejestrowanego na taśmie filmowej... Jestem przeciwnikiem przeformatowywania("kastracji") tytułów(np. filmów, seriali) w sytuacji i sposobie jaki przykładowo napisałem w tym poście w pierwszym jego zdaniu. "Zabieg" ten NIE JEST KONIECZNOŚCIĄ, jest czymś w rodzaju "wymysłu" "różnych podmiotów".

 

Co do cytowanego przeze mnie postu: zapewne(przypuszczam) rekonstrukcja cyfrowa była wykonywana w OAR(jak to się obecnie robi i robiło chyba w większości przypadków rekonstrukcji cyfrowej) i rozdzielczości obrazu co najmniej: 2K(obecnie; a i również obecnie "na porządku dziennym" są te prace(proces) wykonywane w rozdzielczości: 4K czy rzadko nawet: 8K), a np.: AR: "16:9" czy rozdzielczość Full HD jest wynikiem późniejszej "zabawy" i "konwersji" na różne możliwe(chciane) sposoby(np. wersja "po" rekonstrukcji cyfrowej w OAR i rozdzielczości większej niż: Full HD zapewne istnieje)...

 

Więcej informacji i "łopatologiczne tłumaczenia" w tej sprawie(m.in. obrazami, zdjęciami na podstawie konkretnych tytułów) znajduje się np. tutaj:

http://rekonstrukcje.eu/techniczne.html.

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widać na czołówce w artykule, że czasami rzeczywiście trochę obrazu na górze albo na dole zostalo ucięte ale zostało zrobione dynamicznie zależnie od sceny, a nie "na pałę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wislok napisał:

W ATM cały czas są powtórki tego teleturnieju o 7.15 i 8.15 od pon-pt. Więc mowy o powrocie do TV  raczej nie może być. 

Dla mnie to jest cały czas pora, w której jeszcze śpię, więc wtedy jestem kompletnie wylogowany ze świata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Od 4 stycznia TV4 będzie emitować "Ucho prezesa".

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/ucho-prezesa-czworka

 

Przy okazji zauważyłem ostatnio, że TV4 zaczęła emitować sporo programów z tłumaczką języka migowego w ciągu dnia (m.in. "Nasz nowy dom", "Septagon", "STOP Drogówka" czy "Wspaniali ludzie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
23 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Co robi w czwórce" Pierwsza Miłość"?

Czyli emisja zarówno na TV6, jak i na TV4. Zasyfią kolejny kanał. Cóż, było do przewidzenia z chwilą ogłoszenia, że Solorz kupuje obie stacje.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do polityki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 08:08, lucky napisał:

TV4 będzie emitowała powtórki serialu „Pierwsza Miłość” z anteny Polsatu z g.18 z dnia poprzedniego.

Czyli zatem jest to nic innego jak w przypadku Czwórki przywrócenie powtórki która kiedyś była na ATM Rozrywce a w przypadku Szóstki Polsacie o 14:00 i chyba o podobnej porze co w Czwórce na ATM Rozrywce.

Dziwi mnie tylko że ten ruch działa w jedną stronę bo idąc tym tropem powtórki "Detektywów w Akcji/Septagonu", "Policjantek i Policjantów", "Sprawiedliwych - Wydziału Kryminalnego", "Świętego", "Miłości na zakręcie" a nawet "Włatców Móch" czy "Gailleo" powinny trafić do Polsatu, Polsatu 2 i Super Polsatu urozmaicając ich ramówki tak jak to jest w przypadku Polsatu 1 gdzie te pozycje (lub część z nich) są emitowane. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...