Skocz do zawartości

Ankiety platformy CANAL+


axelmateuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast na poważnie zająć się platformą i zapobiec odpływowi klientów, to znowu mieszają w pakietach i podwyższają ceny. Później będzie lament, że Polacy znowu nie zrozumieli oferty. Z ankiety wynika, że znika nie tylko Canal+ Family, ale i nSport+.

Jak drożej? Maksymalna cena za wszystkie kanały C+ i tematyczne 99,- dla nowych. Czyli tak jak teraz.

Nie za bardzo podoba mi się pakietyzacja Canal+. Powinni zrobić całą paczkę za powiedzmy 40,- albo na wzór Sky, 4-5 kanałów filmowych, tyle samo filmowych i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na CANAL+ START w sumie rozumiem. Ciekawe.

 

Ale skoro chcą mieć trzeci kanał sportowy, czego nie rozumiem, bo aż tylu praw to nie mają, to mogli go nazwać po prostu CANAL+ SPORT 3.

 

Poza tym, w opisie tego co ze sportu można oglądać jest błąd, bo nie ma już Barclays Premier League, a po prostu Premier League.

 

Natomiast pakietyzacja pakietów bazowych bardzo idiotyczna i nierówna. To już lepsze są pakiety, gdzie jest układ od najbiedniejszej oferty do najbogatszej. A nie takich misz masz. Gdzie w pakiecie X są kanały, których nie ma w pakiecie Y i odwrotnie. Do tego też chyba na sztywno dodane kanały CANAL+. Ktoś wziąłby ten Home+ i tylko z filmowymi CANAL+, bez wyboru.

 

Kombinują ZA BARDZO.

 

To już francuski CANAL ma to ciekawiej rozłożone i zrobione i trzymają się głównej pakietyzacji od lat.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie się przejadą, to zapłaci za to nie kto inny, tylko my, którzy z jakiegoś powodu - np. przywiązania do konkretnych kanałów, niemożliwości korzystania z kablówki itp. - zostaną w nc+ i którym zafundują podwyżki. Więc raczej wypada liczyć, że pójdą po rozum do głowy i ceny nie będą tak wysokie, albo rabaty dla stałych klientów na wyższym niż ostatnio poziomie... Pewnie obydwa to marzenia ściętej głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo abonentów przy kolejnych przedłużeniach pokaże im środkowy palec.Bo kolejny raz chcą sztucznie rozbudować paczkę C+.Ilość kanałów może się i zwiększy ale co z treściami w nich oferowanymi?Ostatnio jak rozbudowali to stracili kilka praw a i przedłużone pokazują z innymi nadawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile to 100% info że tak ma być i pytanie od kiedy następnego roku czy jeszcze w 2016 

A skąd mamy to wiedzieć? To tylko ankieta.

 

Inna huczna ankieta sprawdziła się w większości i to było rozłożone w długim czasie.

 

Jak będzie tutaj? Czas pokaże. Ale to na pewno nie w tym roku. Obstawiałbym okres wielkanocno-wiosenny lub urodzin nc+, czyli takie gdzie z punktu marketingowego miałoby największy sens.

 Świąteczna ;)

A tak coś więcej może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mają czego pokazywać, a co dopiero jeszcze kolejne kanały uruchamiać.

Jakoś Sky ma 10 kanałów filmowych i jest dobrze. Oczywiście byłoby dużo powtórek i starszych filmów, ale to plus.

Dużo abonentów przy kolejnych przedłużeniach pokaże im środkowy palec.Bo kolejny raz chcą sztucznie rozbudować paczkę C+.Ilość kanałów może się i zwiększy ale co z treściami w nich oferowanymi?Ostatnio jak rozbudowali to stracili kilka praw a i przedłużone pokazują z innymi nadawcami.

Przecież ilość kanałów się nie zwiększa, tylko zmniejsza:

nSport+ --> C+Start

kanał38 --> C+Now

znika C+Family

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nSport+ niby dobry ruch, bo kanał w sumie niewiele już ma do zaprezentowania. To co obecnie jest tam byłoby pewnie na pozostałych kanałach CANAL+ SPORT oraz najtańszym pakietowo CANAL+ START, który ma być także takim kanałem promującym resztę oferty plus filmy, jakieś powtórki seriali i luźniejsze rzeczy, które są na CANAL+ FAMILY, na którego od początku nc+ nie mają pomysłu.

 

Szkoda trochę nSportu, bo swoją historię miał dosyć ciekawą. Najciekawszą oczywiście za czasów n, oraz nieco ciekawiej po starcie nc+, gdzie kanał zyskał trochę po uruchomieniu platformy. Ale teraz, to głównie PGE Ekstraliga, UEFA Youth League, wybrane mecze UEFA Champions League i Ekstrklasy, oraz jakieś ochłapy i powtórki.

 

W przypadku samych marek, mielibyśmy dwie nowe marki, ale ilościowo o jeden kanał więcej, czyli CANAL+ START, bo skoro CANAL+ NOW miałby być pełnoprawnym kanałem w miejscu Kanału 38, to byłby to taki jakby rebranding z serwisówki na kanał.

 

Coś jak kiedyś za czasów CYFRY+, gdzie CANAL+ SPORT 2 był serwisem weekendowym, a z czasem stał się pełnym kanałem. CANAL+ WEEKEND też chyba czasami nadawał w czwartki czy wtorki, ale nie mam pewności.


Jakoś Sky ma 10 kanałów filmowych i jest dobrze. Oczywiście byłoby dużo powtórek i starszych filmów, ale to plus.

A ze sportowych też mają dużo, bo 5 pełnych kanałów, Sky Sports F1 oraz od sierpnia "darmowy" Sky Sports Mix, na którym transmisji na żywo nie ma za często. Ale nie aż tyle co Sky Italia, gdzie są Sky Sport 1/2/3/Plus HD, Sky Supercalcio HD, Sky Sport F1 HD, Sky Sport MotoGP HD, Sky Sport Mix HD, Sky Sport 24 HD. A gdyby liczyć siostrzany FOX SPORT HD, to w sumie 10 kanałów sportowych. A do tego 13 serwisów Sky Calcio.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa pakietyzacja, przedstawiona w ankiecie, to jakaś tragedia, ja rozumiem, że chcieli to zrobić na wzór francuski, żeby od najniższego pakietu już był jakiś podstawowy kanał Canal+, ale to co chcą zrobić z ofertą nie wyjdzie na dobre ani dla stałych ani dla nowych klientów. Ja byłem gorącym zwolennikiem poprzedniej repakietyzacji, gdy zlikwidowano sztywny podział na ofertę sportową i oddzielnie filmową, przez co abonenci musieli płacić więcej chcąc mieć to i to, poza tym zlikwidowano powtórkowe kanały Canal+ Family 2 i Canal+ Film 2 a wprowadzono ciekawsze Canal+ Discovery, Canal+ Seriale oraz dwa kanały Canal+ Sport zamiast jednego, na którym nie mieściły się transmisje. Teraz mamy wygodny podział kanałów Canal+ na kanał premierowy, kanał stricte filmowy, kanał familijny z kinem rodzinnym i bajkami, kanał serialowy, kanał dokumentalny, i dwa kanały sportowe. Poza tym oferta NC+ jest elastyczna, bo pakiety podstawowe możemy kupić osobno, niezależnie od paczki Canal+, albo w komplecie z Canal+, do tego niezależnie można dobierać pakiety dodatkowe i premium, typu HBO.

Nowa oferta, wraca do tej niezdrowej sytuacji z 2013 roku, gdy wprowadzono sztywny podział na sport i film, znowu poszczególne kanały Canal+ są na sztywno przypisane do pakietów. Wszystko to spowoduje, że aby mieć kompletną ofertę tematyczną i kanały premium, trzeba będzie brać najdroższy pakiet, a do niego nie tanio dokupować np HBO czy inne pakiety. Dla mnie to chore, poza tym zamiast konkretnych kanałów Canal+ z wyrazistą tematyką, jak Canal+ Family, wprowadzają jakiś rozmydlony Canal+ Start, ze wszsystkim po trochu, a przede wszystkim z ogromną ilością reklam, które będą miały zachęcać do kupna pełnej oferty. Po co komu taki kanał? Następny twór Canal+ Now, czy to now oznacza, ze kanał będzie eventowy, jak obecny kanał 38? Nie będzie miał stałej ramówki? A może to coś w stylu Polsatowskiego Pay-Per-View ze sportem i zaczątek wprowadzania opłat za wybrane transmisje?

 

Ja się odcinam od tej repakietyzacji, nie podoba mi się ona i mam nadzieję, że na ankietach się skończy i pomysł porzucą.

W przeciwnym razie, będę musiał wytoczyć ciężkie działa, sięgnąć do umowy, gdzie wyraźnie widnieje, że Canal+ Family, jest gwarantowany i usunięcie go da mi możliwość rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

P.S. poza tym w zestawieniu kanałów jakoś nie widzę Sportklubu, tylko sam Fightklub, co tu jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przeprowadzamy je [ankiety - dop. mój] co roku, dzięki czemu poznajemy potrzeby naszych subskrybentów - wyjaśnia portalowi wirtualnemedia_pl Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dyrektor komunikacji nc+. - Chcemy wiedzieć, co mają klienci do powiedzenia na nasz temat, czego oczekują, co nasi abonenci chcą oglądać na kanałach premiowych. Na razie tylko badamy satysfakcję klientów i ich potrzeby, w zależności od wyników tej ankiety, będziemy podejmować decyzję - zaznacza Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

 

Źródło: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/canal-start-i-canal-now-nowe-kanaly-nc-chcemy-poznac-potrzeby-klientow

Tłumacząc na polski: "Bla, bla, bla".

Edytowane przez axelmateuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne zmiany robią po to aby wyciągnąć większe pieniądze od klienta. Telekomy tak już mają. Oczywiście wg operatora zmiana jest właściwie na życzenie naszych klientów i starają się aby sprostać wymaganiom rynku (wszak ankiety to wykazują :) ).
Znając życie to do każdego pakietu będzie można dobrać za symboliczne 1,99 zł każdy brakujący kanał lub w mini pakiecie za 15 zł ze trzy.

A najlepsze to jest to, że w pakiecie All/full/max czy jaki mu tam będzie, nie będzie wszystkich kanałów. Czyli jeśli zmieni się to zmieni się na to samo lub gorzej ze zmianą (podwyżka) ceny. Kilka zmian już przeżyłem i każda wniosła mniej za więcej.

Edytowane przez wujektom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem tą ankietę i generalnie moja opinia o tych kanałach i pakietach była zła (pozostanę przy starych opcjach lub zrezygnuję). Podczas przedłużania umowy przekazałem też kilka uwag na temat ilości kanałów i de facto ciągłego naciągania klientów (nowe kanały za które trzeba płacić). Kanały pączkują a treści coraz mniej. Według mnie to powinno wyglądać tak (co najwyżej 5 konkretnych kanałów):

Canal+ - kanał flagowy, gdzie idą wszystkie hiciory filmowe/serialowe/sportowe

Canal+ Film/Seriale - filmy i seriale (!)

Canal+ Sport 1 i 2 , ewentualnie kanały typu obecny 38 - cały pozostały sport

Canal+ Dokument - obecne Canal + Discovery (po warunkiem zapewnienia odpowiedniej ilości treści)

Canal+ Seriale, VOD Seriale + - do likwidacji (wszystkie treści do Canal + Film/Seriale)

Canal+1, Canal+ VOD (dyskowy) - do likwidacji. Większość ma nagrywarki i może sobie nagrać to co chce. Canal+ VOD (dyskowy) w jakości SD zajmuje tylko miejsce na dysku.

Canal+ Family - do likwidacji

n Sport+ - do likwidacji. Treści do Canal+ Sport

Dodałbym też opcję dokupienia (!) pojedynczego kanału Canal+ (flagowca) do każdego pakietu. Chcesz kanał Premium to zapłać. Mało ci treści Premium, to weź cały pakiet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...