Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie Neostrade 1 Mb/s może jest troche wolniejsza ale płynna (bez limitów) i nie zrywa co pare minut

W umowie testowej piszecie o normalnym korzystaniu ale je uniemożliwiacie poprzez limit 5 giga ,który to w normalnym uzytkowaniu starcza na 3 dni a nie jest to tylko moje zdanie tylko wszystkich użytkowników na licznych forach

 

Z poważaniem

Marek Siejda

 

Strach się bać, jak CP wystartuje z internetem komercyjnie.

5GB wystarcza spokojnie przy normalnym korzystaniu.

Nie ma co się dziwić, jak ściąga się co leci z internetu RS|P2P etc. czy ogląda cały czas filmy na YT.

 

Na pewno nie jest to zdanie poważnych użytkowników, tylko w większości dzieciaków.

Widać to po wypowiedziach "marudzących" na internet bezprzewodowy. Wiem, co mówię, gdyż udzielam się na pewnym forum zajmującym się tymi technologiami.

 

Najpierw trzeba sobie wyjaśnić do czego tak naprawdę służy internet komórkowy. Jest uzupełnieniem internetu kablowego, ew. w przypadku kiedy nie mamy możliwości podłączenia stałego łącza. Na pewno GPRS|EDGE|UMTS|HSPA|HSPA+|CDMA nie służą do robienia kopii zapasowiej internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że będzie się działo.

Jestem ciekaw ile jest testerów ?? Polsat chyba nie przyznał się ale stawiam że więcej jak 5 tysięcy nie będzie.

Wiele osób podawało tutaj swoje wyniki które oczywiście też bierzemy z przymrużeniem oka bo jest bardzo dużo czynników które mogą wpływać na transfery.

Ale mimo tego nie zachwycają one. Kolega dostał zestaw testowy i fajnie trafił bo nadajnik praktycznie ma po drugiej stronie ulicy.

Zapowiadało się fajnie ale niestety cóż można było się spodziewać po polsacie, sygnał niby full a prędkości skaczą, max 5 Mbps udało się osiągnąć ale to tylko na kilka minut a tak to średnio 2 Mbps. Jak na internet mobilny, Bajka

Internet jako domowe łącze, katastrofa....

 

Oczywiście p2p itp programiki nie sprawdzaliśmy bo wiadomo że nawet jak by się odpaliły tą będą zduszane przez operatora bo by radiolinie padły.

Dodam że przy większej ilości jednoczesnych połączeń radio pada a pingi po 2 -3 sekundy ale to radiolinia.

 

Co do Kolegi wyżej który uważa że 5 GB to dużo, ciężko mi jest się z Tobą zgodzić, jako łącze mobilne ( dodatkowe ) ok limit starczy ale dla Osób którzy myśla to mieć jako stałe to zapomnij ( nie mam tutaj na myśli p2p rapidy itp )

 

Popatrz sobie na średnią wagę strony internetowej takiej jak np Interia czy onet.

Wychodzi to w granicach 800 KB

Takie strony dziennie będą przez Ciebie odwiedzane np. 20, 30 razy i da nam to około 24 MB

A w ciągu miesiąca da nam to 720 MB

Wydaje się nie dużo ale nie mam tutaj poczty, komunikatorów, streaming-u dźwięku czy obrazu.

Gdzieś był nawet taki fajny test ile potrafi pociągnąć danych taka głupia reklama w flash-u ale nie podam danych bo nie pamiętam.

Do tego jakieś gry ON-LINE, VOIP czaty i inne bzdety...

 

Jak łącze mobilne ok, ale do domu nigdy a tym bardziej coś robione przez polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego MaFiA_87, widzę że jesteś bardzo negatywnie nastawiony do Internetu od Polsatu. Uwierz, że 5GB/mies. wystarcza spokojnie przeciętnemu Kowalskiemu. Ja korzystam z sieci ok. 4 godz. dziennie i, wg Kalendarza XP, mój miesięczny rekord to 4,5GB. Akurat w tym miesiącu ściągałem co nieco przez P2P :oops: Średnio mam 2-3 GB/mies.

Owszem, omijam szeroko strony z plikami video, dużą ilością zdjęć itd.... skup się na treści, nie na formie :smile: Czaty? Komunikatory? Poczta? Daj spokój, to jest pół promila zużycia transferu.

Abstra[beep]ę od jakości tego neta. Aha, ja mam Internet po kablu, bez limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem negatywnie nastawiony bo Polsat obiecuje gruszki na wierzbie :lol2:

Wszystko zależy jak korzystasz z internetu ale mając internet w domu z limitem, sorry ale nigdy takiego internetu i to z limitem 5 GB i myśleć czy przypadkiem zmieszczę się w miesiącu by potem nie czekać do następnego by się wyzerowało.

Jak pisałem jako łącze mobilne, dodatkowe z limitem jest ok ale jako łącze szerokopasmowe do domu, beznadziejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy byście chcieli? Od początku było wiadomo, że limity będą...

Nie rozumiem natomiast po co takie coś w dużych miastach - przecież tam praktycznie wszędzie jest "szerokie pasmo". Co innego na wsi - nie chcesz telefonu stacjonarnego, to nie masz dobrego neta. Proste. Moim zdaniem to właśnie nacisk na mobilny internet powinien być na wsi, a nie w mieście 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie internet każdy używa do czego chce

ciekawe jednak po co komu były by na świecie łącza po 100 Mb/s ,które są (PRAWIE) standardem jak się orientuje na zachodzie

tylko do stron www chyba bezsens

A CP jednak swój internet (reklamuje) jako domowy

Biorąc zestaw testowy nie łudziłem się że będzie 21 Mb/s ale myślałem że będzie koło 15 Mb/s a tu tylko +-2 Mb/s

Jak bym miał mieć internet tylko do www. to do życi mi taki internet chyba ze za free

nie chce mi się liczyć ale wg tego co reklamują a rozsądnie przy 15 Mb/s non stop to 5 giga by było chyba tylko na pare godzin

Ja z internetu ściągam seriale w HD jeden odcinek ma ok 1,09 giga

Niech dadzą nam takowe na platformie CP to starczy mi internet nawet z CP

 

p.s. Mr. Music teoretycznie masz racje ja mieszkam w dużym mieście czytaj katowice dzielnica Dąbrówka Mała

i póki co jestem skazany na neostrade ewentualnie netie nie ma innej opcji dlatego wziąłem testowy CP bo kończy mi się umowa w marcu

na Neostrade i muszę sie na coś zdecydować

Jak na dzień dzisiejszy to chyba netia 4 Mb/s jak nadal bedzie aktualna obecna oferta za 64 zł + opłata za łącze(a moze do marca bedzie lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie zamierzam brać internetu z CP, chyba że na testy.

Moim zdaniem wielkim nadużyciem jest nazywanie przez CP mobilnego internetu szybkim szerokopasmowym.

Wprowadza to niestety w błąd i stąd ludzie (trolle), będą teraz spamować jakie to beznadziejne. Nie ukrywam, że dużo rzeczy w wydaniu Polsatu jest uryną.

Sam korzystam od 5lat z mobilnego internetu w różnych wydaniach(SimData/iPlus/Orange Free/Play Online), wcześniej jako uzupełnienie Neostrady teraz z wyboru jako jedyny dostęp. Takim jak @marys26, 997marek, lary to najlepiej osiedlówkę 10Mbit<... i jazda. Niestety 10% użytkowników robi 90% ruchu i ich wszędzie pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piratów i złodziei 5 GB to na pewno za mało. Jeśl ktoś jednak nie ma zamiaru za pomocą neta okradać masowo twórców filmów czy programów, to ten limit może mu wystarczyć. Ja jakoś żyję z limitem 500 MB. Bez szaleństw może wystarczyć spokojnie na 2/3 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś z tym stwierdzeniem i chyba obraziłeś tym kilka osób i przydałoby się ich przeprosić. Jeśli słuchasz radia przez internet to dane szybko uciekają. Jeśli oglądasz telewizję to wręcz galopują. Oglądając Eurosport 5 GB uciekło mi w jeden dzień. Jako widz tej stacji zostałem złodziejem, dzięki. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Jeden lubi cały dzień oglądać YouTuba a drugi wysyła tylko pocztę. Przedstawiłeś bardzo egoistyczne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piratów i złodziei 5 GB to na pewno za mało. Jeśl ktoś jednak nie ma zamiaru za pomocą neta okradać masowo twórców filmów czy programów, to ten limit może mu wystarczyć. Ja jakoś żyję z limitem 500 MB. Bez szaleństw może wystarczyć spokojnie na 2/3 miesiąca.

Przykro mi to powiedzieć, ale jesteś d_e_b_i_l_e_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piratów i złodziei 5 GB to na pewno za mało. Jeśl ktoś jednak nie ma zamiaru za pomocą neta okradać masowo twórców filmów czy programów, to ten limit może mu wystarczyć. Ja jakoś żyję z limitem 500 MB. Bez szaleństw może wystarczyć spokojnie na 2/3 miesiąca.

 

 

Chyba ty jesteś piratem i tym drugim,masz prawo używania tego avatera chociażby,do czego potrzebujesz netu,bo nie wiem czy 500Mb może starczyc na kompie,co innego to na komórce i przez przeglądarke opera,co do twojego limitu to żal mi ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego limitu to żal mi ciebie.

Nie podniecaj się tak bo sam schodzisz do poziomu wypowiedzi janusza080. Sam miałem przez prawie 2 lata 500 MB limitu i wiem jak to jest. Do forum, poczty i niezbyt intensywnego przeglądania stron wystarczyło ale na więcej nie ma szans. Nie widzę jednak powodu by było Ci żal janusza080, mnie czy kogokolwiek innego bo każdy ma inną lokalizację, sytuację i wybór. Powiem za siebie, że w momencie podpisywania umowy była to jedyna możliwość posiadania przeze mnie internetu więc nie bij piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko 500 mb na miesiąc? Nie wiem jak to może na cokolwiek wystarczyć, u mnie spokojnie 8 gb schodzi na samo WWW, pocztę, komunikatory, aktualizację programu antywirusowego oraz Windowsa, bez żadnego ściągania nielegalnego czy You Tube'a. Naprawdę jestem pełen podziwu, szczególnie biorąc pod uwagę rozmiar stron www, reklam na nich wyświetlanych oraz flasha którego często się wykorzystuje przy tworzeniu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piratów i złodziei 5 GB to na pewno za mało. Jeśl ktoś jednak nie ma zamiaru za pomocą neta okradać masowo twórców filmów czy programów, to ten limit może mu wystarczyć. Ja jakoś żyję z limitem 500 MB. Bez szaleństw może wystarczyć spokojnie na 2/3 miesiąca.

 

Naprawdę, takiego postu bym się spodziewał po Osobie która ma taki staż na forum i ilości postów ale niestety się myliłem.

To że Ty się mieścisz w limicie nie znaczy że wszyscy muszą sie w nim mieścić a oskarżanie zaraz kogoś o piractwo świadczy tylko o Twojej głupocie....

Oczywiście brawa dla Kolegi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zrobił się OffTopic może faktycznie niepotrzebnie rozgrzebuje ten temat ale pisanie że jak zmieszczę się w takim limie to nie oznacza że już wszyscy muszą się zmieścić.

Jeżeli uważamy to za łącze STAŁE to może Kolega wytłumaczy mi jak ściągnąć np dystrybucje linux-a ?? A wiem, ściągać na raty czyli połowę w 1 miesiącu a drugim miesiącu.

A jakieś aktualizacje ??, poczekać na trzeci miesiąc ??

Sorry, transfer powyżej 500 MB to już piractwo...

 

Jak pisałem i napisze by zaraz ktoś mi nie wytykał tego postu. Internet polsatu z limitem 5, 10 GB super sprawa jako łącze MOBILNE lub dla Osób które nie mają innej możliwości.

Łącze stałe, nie, bynajmniej dla mnie i większości użytkowników internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziennie po instalacji programu net limiter stwierdzam że bez piracenia potrzebuję ok. 1GB danych dziennie! Teraz juz mam 790MB pobranych i ok. 200MB wysłąnych... A głównie zjada mi na WWW, GG, SkyPe, EMAIL, YouTube, Radio, TV, gry OnLine, itp... czyli normalne użytkowanie neta

W pracy mimo mega szybkiego łącza mnie wykorzystuje ale tam głównie faktury wysyłam i na Youtubie siedzę...

net mobilny Ok ale tylko w trasie i nie do ssania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...