Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Też zrezygnuję z tego g**na. 50 zł za net max 236,8 kbps z limitem, który nie pozwala nawet pooglądać filmików na youtube (no chyba, że chcę go zużyć w tydzień). Jestem bardzo zainteresowany netem CP. Limit 5 GB to byłoby spoko, tym bardziej, że mając pakiet familijny zapewne dostanę zniżkę.

 

Myślisz że w polsacie będzie inaczej ??

Będzie to samo co w Erze Plus itp

Oczywiście nie bierzemy tutaj czynników jakościowych linku ( odległość nadajnika itp )

Na początku będzie fajnie a potem jak oferta faktycznie będzie konkurencyjna to widząc ile ma nadajników CP to po 1 roku wszystko będzie zapchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie HSPA 7,2/2.0 Mbit (nie HSPA+) to można realnie wyciągnąć 6Mbit/1.5Mbit przy idealnych warunkach.

Osiągałem w Orange 6Mbit w down a Plus 1,2Mbit / Era 1,5Mbit w up. Mówię o wartościach ekstremalnych, osiągniętych w nocy.

 

7.2/2.0 to HSDPA/HSUPA mało realne dane do wyciągnięcia... Ja przy Orange Free max co udało mi sie wyciągnąć to 6.2Mbps / 1.80Mbps ok. 50m od nadajnika :) A w domu przy 1 kresce wyciagało jak w podpisie zadko kiedy mniej a w nocy i nad ranem ok. 0,7Mbps więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 zł za net max 236,8 kbps z limitem.

Wszystko zależy w zasięgu jakiego nadajnika Ery się znajdujesz. W domu też mam tylko 236 kb/s ale już w Warszawie prędkość teoretyczna wzrasta do 7,2 Mb/s a realna wynosi 3,5 Mb/s - to tak dla ścisłości. Jednak nigdy nie wiadomo w zasięgu jakiego nadajnika się człowiek znajduje i kupuje w ciemno nie znając prędkości jaką będzie miał. W CP wszystkie nadajniki pracują z teoretycznie taką samą prędkością ale jest inna loteria - nigdy nie wiadomo jakie będzie obciążenie łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.2/2.0 to HSDPA/HSUPA mało realne dane do wyciągnięcia... Ja przy Orange Free max co udało mi sie wyciągnąć to 6.2Mbps / 1.80Mbps ok. 50m od nadajnika :) A w domu przy 1 kresce wyciagało jak w podpisie zadko kiedy mniej a w nocy i nad ranem ok. 0,7Mbps więcej

 

Wierz mi że można osiągnąć te 7,2 czy 7,1 osoba z pewnego forum o tematyce właśnie internetu komórkowego tyle właśnie osiągała pod Linuxem na Śląsku w Orange (właśnie Orange działa najlepiej na Śląsku jeśli chodzi o internet w technologii HSxPA) i to przez dość dłuższy okres (nie były to jednorazowe wyskoki), jest tam też osoba która w Erze i chyba w Warszawie osiągała też tyle ile fabryka dała więc można :D

 

Ah i nie sugeruj się kreskami a dBm i CSQ. Ja w Orange mam stabilne 3,0 Mbps down i 384 kbps stabilne Up ale to akurat przez ograniczenia modemu bo wiem że pociągnął bym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci przeczytać kilkakrotnie mój post bo jak na razie Ty masz problem ze zrozumieniem kilku prostych zdań

 

Wiem co to znaczy "do" ale jeżeli miał bym iść Twoim tokiem rozumienia to otwieram sobie firmę gdzie dostarczam internet radiowy np. w technologi WIFI na 6 GHz gdzie jak wiemy przepustowość standardu G wynosi 54 Mbps.

 

I teraz zaczynam robić reklamę gdzie oferuje internet o przepustowości 108 Mbps a że to technologicznie nie możliwe do spełnienia to mnie to "rybka" bo napiszę że jest to DO 108 Mbps....

Przykro mi Kolega ale mylisz wiele pojęć a Twoje tłumaczenie i obrona Ci nie wyszła.

Oczywiście można się bronić pojęciem DO danej prędkości ale nie w tym przypadku.

 

Podobna sytuacja jest w ADSL i tutaj postaram Ci się przybliżyć bo jak zacznę wypisywać formułki radiowe to dalej będziesz pisał głupoty.

 

Bierzemy przykład, zamawiasz o dostawcy internet o prędkości np 4 Mbps. ( modem synchronizuje się z zapasem prędkości na instrukcję i korekcje danych )

Niestety po uruchomieniu nie jesteś w stanie tego osiągnąć, dlaczego ??

 

1- przeciążony DSL-man

2- przeciążony jakiś router Brzegowy

3- przeciążony punkt styku między ISP

 

Jak widzisz wina nie leży po stronie technologii którą Ci dostawca dostarcza internet tylko ruch w sieci który NIE MASZ GWARANTOWANY ( brak CIR )

I tutaj operator może się bronić słowem do który jak najbardziej jest zgodny z prawem.

Gorzej jak modem nie może się synchronizować na 4 Mbps ze względu na jakość, długość linii ( tłumienie/szumy )

 

Oczywiście w radiu jest bardzo podobnie, operator tak jak na przykład może się tłumaczyć odległością czy jakością linku z sektorem ale wtedy to też podchodzi pod słowo "DO" bo to nie wina dostawcy że mieszkasz daleko itp.

I proszę nie pisz już tego swojego DO bo w przypadku gdzie dostawca oferuje prędkości które technologicznie nie jest w stanie oferować mija się z celem.

 

Przepraszam za post który trochę odbiega od tematu

 

Wiesz jak byś otworzył taką firmę to dużo byś zarobił;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hspa%2B

i wszędzie piszą tak samo, zarówno na wikipedi jak i innych zródłach informacyjnych. Plus to samo, inni to jest Era, Orange chyba też tą technologię wprowadzają. To jest tylko zwykły chwyt reklamowy i nic więcej.

Odchodząc od tematu to wiadomo iż internet Ery itd. oraz CP ma się nijak do internetu na kablu, i to będzie tylko konkurencja dla dostawców takich jak Plus.

Ale najlepszym rozwiązaniem są światłowody:)))))) heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety radio to radio.

Na kablu to nie licząc jakiś awarii spowolnienia możemy dostrzec przez natężenie ruchu między routerami brzegowymi lub na stykach ISP.

W radiu niestety jest tych czynników więcej bo nie każdy sektor jest wpięty do szkieletu operatora KABLEM tylko są łączone radioliniami, więc przeszkód tak w skrócie mamy:

 

- odległość od nadajnika

- jakość tego połączenia ( szumy itp )

- obciążenie sektora ( wraz z ilością podłączonych prędkość spada )

- obciążenie radiolinii między "bazami" ( nadajnikami )

- obciążenie głównej bazy z kablem ( światłem )

- obciążenie infrastruktury ( szkieletu ) sieci operatora

- styki operatorskie

 

wystarczy tylko gdzieś mały zator i jakaś część Abonentów ma wolniejsze prędkości.

 

Wiesz jak byś otworzył taką firmę to dużo byś zarobił;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hspa%2B

i wszędzie piszą tak samo, zarówno na wikipedi jak i innych zródłach informacyjnych. Plus to samo, inni to jest Era, Orange chyba też tą technologię wprowadzają. To jest tylko zwykły chwyt reklamowy i nic więcej.

Odchodząc od tematu to wiadomo iż internet Ery itd. oraz CP ma się nijak do internetu na kablu, i to będzie tylko konkurencja dla dostawców takich jak Plus.

Ale najlepszym rozwiązaniem są światłowody:)))))) heh

 

Brawo, jakieś postępy....

Przecież ja nie piszę że np w Oragne takich rzeczy nie ma, proszę czytaj ze zrozumieniem

Pomijamy tutaj Play bo ten operator ogranicza prędkość do 1 Mbps

 

Wracając do uruchomienia firmy powiem Ci tak że jestem taki u[beep]liwy że nie wciskam nikomu kitu.

Wiadomo że znajdzie się jakiś % który złapie na internet ale potem jakiś % zrezygnuje i już nie wróci nigdy.

 

A trzeba pamiętać że rezygnujących których oszukałem będzie przybywać ale Nas Polaków jest dużo więc proceder na długi czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień już kilka razy w Erze osiągnąłem 3,5 Mb/s więc Twoja wartość jest niska jak na możliwości BlueConnecta.

 

Ja miełem z 1,5Mbit na myśli HSUPA czyli upload (dane wysyłane)

Download (dane pobierane) ok 4Mbit jeśli mówimy o Blueconnect.

 

Na początku będzie fajnie a potem jak oferta faktycznie będzie konkurencyjna to widząc ile ma nadajników CP to po 1 roku wszystko będzie zapchane.

 

Tak jak było/jest z PLAY.

Na początku wszystko świetnie działało, a teraz potrafi się przytykać.

Jedynie nowe lokalizacje, tam gdzie jest jeszcze mało użytkowników działają bardzo dobrze.

 

 

Wierz mi że można osiągnąć te 7,2 czy 7,1 osoba z pewnego forum o tematyce właśnie internetu komórkowego tyle właśnie osiągała pod Linuxem na Śląsku w Orange

 

Bob nie osiągnął z tego co pamiętam 7,2/7,1 tylko 6 z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
50 zł za net max 236,8 kbps z limitem.

Wszystko zależy w zasięgu jakiego nadajnika Ery się znajdujesz. W domu też mam tylko 236 kb/s ale już w Warszawie prędkość teoretyczna wzrasta do 7,2 Mb/s a realna wynosi 3,5 Mb/s - to tak dla ścisłości. Jednak nigdy nie wiadomo w zasięgu jakiego nadajnika się człowiek znajduje i kupuje w ciemno nie znając prędkości jaką będzie miał. W CP wszystkie nadajniki pracują z teoretycznie taką samą prędkością ale jest inna loteria - nigdy nie wiadomo jakie będzie obciążenie łącza.

I to mi się podoba. Kupuję - wiem, jaka będzie teoretyczna prędkość. WIem, że obciążenie może zrobić swoje, ale nie będzie jaj, że mam przed wykorzystaniem limitu czasem z 15 kbps. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CP zakładka Internet nastepnie wypełnij ankiete

po wpisaniu nr MSISDN i PESEL

niestety wyskakuje:

Użytkownik o takim numerze PESEL oraz numerze MSISDN telefonu nie został odnaleziony.

 

A propos czy ktoś z katowic miał transfer powyżej 4 mega?

 

Dodam jeszcze internet od CP mam od przed świąt ściagłem 5 giga potem pare dni blokada praktycznie zero 10min otwierana strona

potem łączne ściagło mi 20mega i praktycznie od nowego roku (około) znowu chodzi tak że 10min otwierana strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się w końcu napisać ankiete na stronie CP na temat internetu od CP

dziwne że ankieta końcowa a nikt nie widział poczatkowej może troche za szybko wypełniłem i jeszcze sie poprawią

 

w uwagach skleciłem :lol:

NIe wiem czy ktokolwiek będzie to czytał mając na uwadze:

 

viewtopic.php?f=7&t=9547&start=75

 

W każdym razie reklamujecie usługe prędkość do 21 Mb/s ja nie miałem nigdy powyżej 3 Mb/s

BARDZO często zrywa połączenie i nie łączy się automatycznie od wczoraj zrywa nawet co pare sekund

Zasięg MIeszkam w Katowicach ul Pod młynem (cenzura) zasięg jak na katowice skandaliczny bez antenki zero z antenką ok-95 dBm dwie max 3 kreseczki

Nie wiem jaka była by końcowa oferta ale powyżej 50 zł za to co miałem okazje testować bym nie zapłacił

Mam obecnie Neostrade 1 Mb/s może jest troche wolniejsza ale płynna (bez limitów) i nie zrywa co pare minut

W umowie testowej piszecie o normalnym korzystaniu ale je uniemożliwiacie poprzez limit 5 giga ,który to w normalnym uzytkowaniu starcza na 3 dni

a nie jest to tylko moje zdanie tylko wszystkich użytkowników na licznych forach

 

Z poważaniem

Marek Siejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuz tak to jest miałem kiedys iplusa (brak dostepu po kablu) i działało jak działało cyli tragicznie oczywiscie same strony wmiare szybko wskakiwały to o pobieraniu mozna było zapomniec (limin ) :( teraz chwilowo niemam netu na stałe ale na pewno nie wezme ani netu od polsatu oreng czy plusa bo to szkoda na to kasy wydawac lepiej juz po wifi jechC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...