Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

I tak właśnie będzie funkcjonować ten internet.

Od czasu do czasu będzie "mega" skok prędkości który może i sięgać 10- 12 Mbps a potem powrót to normalności czyli 1-2 Mbps

W miarę przypływu użytkowników na sektor to "mega" skoki będą maleć i po jakimś czasie jeżeli będzie szło te 2 Mbps to będzie dobrze.

 

I może wtedy polsat się opamięta i poprawi te liczby na normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po limicie.

Zadzwoniłem bo spadł transfer. Człowiek na infolinii stwierdził (niemiłym głosem) - jak się ściąga filmy a nie testuje to tak jest.

A w czasie testów też obowiązuje limit ? - pytam.

Ależ oczywiście - odrzekł z nieukrywaną satysfakcją.

 

Po podaniu MDISN - czy jakoś tak - powie wam nawet skąd ściągaliście :P

Więc cóż , stwierdzam , że ten internet jest dla osób które sporadycznie korzystają z neta, przeglądają strony, pocztę.

Nie dla osób intensywnie korzystających - przeglądają Youtube, oglądają TV przez internet, ściągają do testów oprogramowanie itd, itp.

 

SpeedyGonzales po :

 

672678298.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoo, ja bym Ci polecał trzymać to monstrum gdzieś w zamknięciu bo jeszcze nas wszystkich zassa :lol2:

A tak poważnie, sorka ale 5, 10 GB to spokojnie chodząc po stronach internetowych wykorzystasz bez p2p video itp a co dopiero przy 1 GB

Dobry internet na GG i ściągnąć pocztę ( bez załączników ) nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po limicie.

Zadzwoniłem bo spadł transfer. Człowiek na infolinii stwierdził (niemiłym głosem) - jak się ściąga filmy a nie testuje to tak jest.

A w czasie testów też obowiązuje limit ? - pytam.

Ależ oczywiście - odrzekł z nieukrywaną satysfakcją.

 

Po podaniu MDISN - czy jakoś tak - powie wam nawet skąd ściągaliście :P

Więc cóż , stwierdzam , że ten internet jest dla osób które sporadycznie korzystają z neta, przeglądają strony, pocztę.

Nie dla osób intensywnie korzystających - przeglądają Youtube, oglądają TV przez internet, ściągają do testów oprogramowanie itd, itp.

 

Zestawy testowe mają limit bodajże 5GB. Docelowo oferta internetu od CP ma zawierać zarówno opcję z limitem jak i bez limitu transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoją wypowiedz już widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym się tu pisze.

 

I proszę przestać, że wiem to z infolinii, od prezesa, czy pracuje tam itp

 

Limit będzie i nikt tego nie zmieni, niestety by radiolinia nie została zapchana musi być limit inaczej będzie samowolka.

No jedynie że będzie blokował porty i popularne strony gdzie jest generowany duży ruch ale wtedy raczej nikt by tego nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz132 tylko czy Ci Twoi dostawcy netu radiowego oferują go w technologii hsdpa+ ? Bez limitu to mają neta tylko dostawcy lokalni na bardzo bardzo bardzo ograniczonym terenie, CP będzie oferować zaś internet radiowy bardziej zbliżony do tego jaki mają w ofercie operatorzy komórkowi, więc nie licz brak limitu.

Pozostaje kwestia tylko ile on będzie wynosić jeśli powyżej 10 gb to jakoś starczy(na same www,pocztę i komunikatory używam około 8 gb miesięcznie), jeśli mniej to oferta będzie się nadawać jedynie dla mieszkańców wsi i małych miast, gdzie brak konkurencji wśród ISP, w większych skupiskach oferta ta nie ma racji bytu, ponieważ jest mnóstwo operatorów stacjonarnych oferujących internet bez żadnych limitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jednej wypowiedzi kolegi MaFiA_87 który mówi iż musi być limit, a Ja znam dostawców internetu radiowego i nie ma limitu;P

==============

A Panowie po jakim czasie dostaliście odpowiedz od CP gdy wypełniliście ankietę do testowania internetu???

 

Wybacz ale jak możesz porównywać hsdpa do WIFI o częstotliwości 2.4, 3.2, 5 lub też 6 GHz ??

 

To całkiem inne pasma przenoszenia danych. Co prawda WIFI też można "zabić" danymi ale tam sieć jest projektowana na innej zasadzie.

Dostawca na np 2.4 GHz podpina max 8 Abonentów na sektor i takich nadajników stawia kilkanaście które potem spina mostami i do serwerowni.

W tym projekcie trudno o "wąskie gardło" ( oczywiście jak admin robi to z głową )

 

A hsdpa to nic innego jak internet gdzie możemy zakupić w Orange Plusie oraz Erze.

Tam są od początku limity i limity zawsze będą, a gadanie typu że w Polsacie takiego czegoś nie będzie jest bujdą na resorach.

 

To jest internet mobilny a polsat szuka naiwnych na internet szerokopasmowy reklamując 21 Mbps które NIGDY nie zobaczycie w hsdpa+ który stosuje polsat

 

Dla nie znających się w temacie polecam prostą lekturę GOOGLE.PL

 

PS a o teście to już raczej zapomnij bo to już jak się nie mylę kto miał dostać to dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP tak jak mówisz raczej oferuje internet "przenośny" tak jak napisałeś Plus, Era itd. i wszędzie tak piszą.

Stawiają na mobilność, i przy tym chcąc uzyskać DO 21Mbps podkreślam "DO" nigdzie nie mówili i nie ogłaszali iż to ma być internet o prędkości 21 Mbps, tylko DO tej właśnie prędkości. Jeśli ludzie tego nie umieją pojąć i napalają się tak na to to już im tego z głowy nie wybijesz. To ma być bardziej konkurencja dla Plusa, Ery, Orange, Play!

Polsat nie oferuje swojej usługi w hsdpa+ bo tak jak mówisz osiągnięcie takiego transferu jest nieosiągalne, i dla tego oferuję usługę w HSPA+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii limitów - do dziś dnia nie wiadomo jakie one będą - jedno jest pewne - będą na pewno. Przed 1 lutego zapewne zostanie przedstawiona oferta dotycząca internetu, jednakże nie jest to data ostateczna, gdyż operator zastrzegł sobie prawo do zmiany daty rozpoczęcia świadczenia usługi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=8z-hUNckOYI

 

A jako ciekawostkę mogę podać, że jeden z operatorów komórkowych na rynku polskim świadczy usługę, w której nie ma limitu pobieranych danych, jednakże zapis w umowie jednoznacznie określa, że limit istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP tak jak mówisz raczej oferuje internet "przenośny" tak jak napisałeś Plus, Era itd. i wszędzie tak piszą.

Stawiają na mobilność, i przy tym chcąc uzyskać DO 21Mbps podkreślam "DO" nigdzie nie mówili i nie ogłaszali iż to ma być internet o prędkości 21 Mbps, tylko DO tej właśnie prędkości. Jeśli ludzie tego nie umieją pojąć i napalają się tak na to to już im tego z głowy nie wybijesz. To ma być bardziej konkurencja dla Plusa, Ery, Orange, Play!

Polsat nie oferuje swojej usługi w hsdpa+ bo tak jak mówisz osiągnięcie takiego transferu jest nieosiągalne, i dla tego oferuję usługę w HSPA+

 

Czytam, czytam i nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać tym postem.

 

Super że jest napisane do 21 Mbps ale szkoda że ta prędkość nie jest osiągalna technicznie, nawet na ich głupim filmiku gdzie się chwalą prędkością nie byli wstanie jej pokazać.

Wybaczcie ale 19 Mbps a 21 Mbps to jest różnica !! To 19 Mbps uzyskali jak byli sami na sektorze i to jeszcze z anteną kierunkową by uzyskać sygnał na poziomie -50 dbM.

A osoby twierdzące że jest inaczej, trudno niech wierzą ślepo zapowiedziom polsatu. Jaka telewizja taki i internet czyli "obiecanki cacanki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z operatorów komórkowych na rynku polskim świadczy usługę, w której nie ma limitu pobieranych danych, jednakże zapis w umowie jednoznacznie określa, że limit istnieje :)

Może podzielisz się informacją co to za operator? Wysłałem w listopadzie pismo z rezygnacją z BlueConnecta w Erze. Od tego momentu limit 500 MB został zniesiony. Zdarza mi się pobrać nawet 5 GB dziennie i transfer nie spada. To chyba tak by mnie zwabić bo nic specjalnego mi nie zaoferowali bym został. Koniec umowy 2 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP tak jak mówisz raczej oferuje internet "przenośny" tak jak napisałeś Plus, Era itd. i wszędzie tak piszą.

Stawiają na mobilność, i przy tym chcąc uzyskać DO 21Mbps podkreślam "DO" nigdzie nie mówili i nie ogłaszali iż to ma być internet o prędkości 21 Mbps, tylko DO tej właśnie prędkości. Jeśli ludzie tego nie umieją pojąć i napalają się tak na to to już im tego z głowy nie wybijesz. To ma być bardziej konkurencja dla Plusa, Ery, Orange, Play!

Polsat nie oferuje swojej usługi w hsdpa+ bo tak jak mówisz osiągnięcie takiego transferu jest nieosiągalne, i dla tego oferuję usługę w HSPA+

 

Czytam, czytam i nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać tym postem.

 

Super że jest napisane do 21 Mbps ale szkoda że ta prędkość nie jest osiągalna technicznie, nawet na ich głupim filmiku gdzie się chwalą prędkością nie byli wstanie jej pokazać.

Wybaczcie ale 19 Mbps a 21 Mbps to jest różnica !! To 19 Mbps uzyskali jak byli sami na sektorze i to jeszcze z anteną kierunkową by uzyskać sygnał na poziomie -50 dbM.

A osoby twierdzące że jest inaczej, trudno niech wierzą ślepo zapowiedziom polsatu. Jaka telewizja taki i internet czyli "obiecanki cacanki"

 

19 Mbps to blisko raczej nie?? chyba, że uważasz inaczej.

Po prostu trzeba czytać ze zrozumieniem i jak mówią że do 21 to będzie do21, a nie mówisz ciągle to samo, że obiecują 21, daj link do oficjalnej wypowiedzi, bądz link do artykułu na oficjalnej stronie CP iż mówią że to będzie internet 21Mbps. Jak dla mnie prędkość 19Mbps to bardzo zbliżona już do granicy 21. I nigdzie nie mówią iż to się da osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci przeczytać kilkakrotnie mój post bo jak na razie Ty masz problem ze zrozumieniem kilku prostych zdań

 

Wiem co to znaczy "do" ale jeżeli miał bym iść Twoim tokiem rozumienia to otwieram sobie firmę gdzie dostarczam internet radiowy np. w technologi WIFI na 6 GHz gdzie jak wiemy przepustowość standardu G wynosi 54 Mbps.

 

I teraz zaczynam robić reklamę gdzie oferuje internet o przepustowości 108 Mbps a że to technologicznie nie możliwe do spełnienia to mnie to "rybka" bo napiszę że jest to DO 108 Mbps....

Przykro mi Kolega ale mylisz wiele pojęć a Twoje tłumaczenie i obrona Ci nie wyszła.

Oczywiście można się bronić pojęciem DO danej prędkości ale nie w tym przypadku.

 

Podobna sytuacja jest w ADSL i tutaj postaram Ci się przybliżyć bo jak zacznę wypisywać formułki radiowe to dalej będziesz pisał głupoty.

 

Bierzemy przykład, zamawiasz o dostawcy internet o prędkości np 4 Mbps. ( modem synchronizuje się z zapasem prędkości na instrukcję i korekcje danych )

Niestety po uruchomieniu nie jesteś w stanie tego osiągnąć, dlaczego ??

 

1- przeciążony DSL-man

2- przeciążony jakiś router Brzegowy

3- przeciążony punkt styku między ISP

 

Jak widzisz wina nie leży po stronie technologii którą Ci dostawca dostarcza internet tylko ruch w sieci który NIE MASZ GWARANTOWANY ( brak CIR )

I tutaj operator może się bronić słowem do który jak najbardziej jest zgodny z prawem.

Gorzej jak modem nie może się synchronizować na 4 Mbps ze względu na jakość, długość linii ( tłumienie/szumy )

 

Oczywiście w radiu jest bardzo podobnie, operator tak jak na przykład może się tłumaczyć odległością czy jakością linku z sektorem ale wtedy to też podchodzi pod słowo "DO" bo to nie wina dostawcy że mieszkasz daleko itp.

I proszę nie pisz już tego swojego DO bo w przypadku gdzie dostawca oferuje prędkości które technologicznie nie jest w stanie oferować mija się z celem.

 

Przepraszam za post który trochę odbiega od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i do tego zmierzam, Nie pisze że 19 Mbps to mało ale 21 Mbps to po prostu wprowadzanie przyszłego Abonenta w błąd a widzę że niektórym to bardzo nie pasuje i będzie się wykłócać a nic nie mają konkretnego do powiedzenia.

To że link w testach laboratoryjnych, urządzenia się "spinają" na 21 Mbps to prędkość ta nie jest realna bo niestety ale dochodzą pakiety danych SERWISOWE które są wysyłane między urządzeniami. Nie zapomnijmy też o danych do korekcji błędów które wraz z zwiększającym się ruchem w eterze będzie przybywać i prędkość spadać.

 

Dodając tak poza tematem jeszcze bardzo podoba mi się podejście operatora Play, oferuje internet limitowany ( ilość danych ) ale prędkość też jest ograniczona do 1 Mbps a jest w stanie oferować tak jak inni czyli 16 Mbps

Wiem że prędkość 1 Mbps w dzisiejszych czasach nie jest zachwycająca ale jest przynajmniej bardziej możliwa do zaoferowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że prędkość 1 Mbps w dzisiejszych czasach nie jest zachwycająca ale jest przynajmniej bardziej możliwa do zaoferowania

 

Odnośnie HSPA 7,2/2.0 Mbit (nie HSPA+) to można realnie wyciągnąć 6Mbit/1.5Mbit przy idealnych warunkach.

Osiągałem w Orange 6Mbit w down a Plus 1,2Mbit / Era 1,5Mbit w up. Mówię o wartościach ekstremalnych, osiągniętych w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko operatorzy którzy już działają troszkę czasu na rynku już mają sporą bazę Abonentów internetu i dlatego ciężko osiągnąć prędkości które też są przereklamowane bo 7.2 w HSPA niestety nie uzyskasz ale raz w testach udało się osiągnąć niecałe 7.1 po UDP.

 

A HSPA+ u naszych operatorów to kwestia kilku miesięcy, już w niektórych bazach są wstawione moduły HSPA+ tylko jeszcze nie aktywne.

 

Nawet chyba jak się nie mylę Plus robił testy w jakimś mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeden z operatorów komórkowych na rynku polskim świadczy usługę, w której nie ma limitu pobieranych danych, jednakże zapis w umowie jednoznacznie określa, że limit istnieje :)

Może podzielisz się informacją co to za operator? Wysłałem w listopadzie pismo z rezygnacją z BlueConnecta w Erze. Od tego momentu limit 500 MB został zniesiony. Zdarza mi się pobrać nawet 5 GB dziennie i transfer nie spada. To chyba tak by mnie zwabić bo nic specjalnego mi nie zaoferowali bym został. Koniec umowy 2 lutego.

Też zrezygnuję z tego g**na. 50 zł za net max 236,8 kbps z limitem, który nie pozwala nawet pooglądać filmików na youtube (no chyba, że chcę go zużyć w tydzień). Jestem bardzo zainteresowany netem CP. Limit 5 GB to byłoby spoko, tym bardziej, że mając pakiet familijny zapewne dostanę zniżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągałem w (...) Era 1,5Mbit w up. Mówię o wartościach ekstremalnych, osiągniętych w nocy.

W dzień już kilka razy w Erze osiągnąłem 3,5 Mb/s więc Twoja wartość jest niska jak na możliwości BlueConnecta.

 

Internet Cyfrowego Polsatu jest konkurencją dla operatorów sieci komórkowych i jeżeli cena nie będzie zbyt wygórowana to będzie nawet silną konkurencją. Limit danych do prac biurowych w terenie jest wystarczający, do domu niestety nie jest to wiele. Jest też niewielka wada internetu CP - antena bo bez niej ani rusz. W internecie z sieci komórkowych nie jest tak potrzebna bo skupisko przekaźników jest już dość duże, chociaż nadal są białe plamy. Jednak cóż te białe plamy przy nadal niewielkim zasięgu internetu CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...