Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@kajojekb

Wykręciłeś? :)

Ja kilka dni temu miałem podobny problem - po ostatniej wichurze przestało działać. Kręciłem z dobrą godzinę i nic... cały czas zero, zero, zero. Tknęło mnie i poszedłem do drugiego pokoju (tam mam drugi dekoder), a tam wszystko śmiga... no jak mnie szlag jasny piorun siarczysty trafił. Zamieniłem dekoder, ale nic to nie pomogło tzn. w salonie nie działa, w sypialni działa (tym samym wykluczyłem problem głowicy - dekoder sprawy, wykluczyłem też problem konwertera i złego ustawienia anteny... został kabel.

 

I w rzeczy samej, pier.... chomik córki dobrał się do przewodu, ale jak on go wydłubał to ja nie wiem... wymieniłem przewód i gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@edmund - biorąc pod uwagę to:

 

Wtyczek to już nie pamiętam ile zrobiłem ale sporo z poradnikiem z internetu a poza tym mam Sat Finder które się podłącza pod kabel i się uruchamia więc napięcie jest, oplot nie dotyka żyły głównej.

 

To jego problem jest zgoła inny. ;) Nie trafia w satelitę najprawdopodobniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam problem z odbiorem programów. Ostatnio przed blokiem rozstawili rusztowanie i zaczęły się problemy z siłą i jakością. Posiadam antene Cyfrowego Polsatu 70 cm, wymieniałem konwerter na nowy twin. 

 

Wczoraj udało mi się ustawić  siłę 80 jakość około 49-50% więcej nie da rady niestety. Programy odbierały czasem coś przerywało, a po kilku godzinach jakość i siła spadła do 0. Nie mogę z powrotem ustawić tak jak było wcześniej próbowałem kręcić na wszystkie strony góra dół, lewo prawo, skręt konwertera. Na mocowaniu mam dokładnie zaznaczone gdzie była antena wcześniej więc samo się nie przesunęło. Ekipy budowlanej nie było od 2 dni więc także oni nic nie zrobili.

 

Nie jestem pewny ale czy rusztowanie może przysłaniać widmo sygnału satelitarnego?

 

31f8d74738d2ef9dm.jpg

Edytowane przez mariusz98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mariusz98

Oczywiście, że rusztowanie może powodować takie problemy - a nawet na pewno powoduje. Zdejmą rusztowanie to problem minie.

 

@kajojekb

A przypomnij proszę, jaki masz konwerter i jaki dekoder?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra wymiana talerza pomogła, ale jest inny problem. :D Satelita odbiera system DVB-S, a systemu DVB-S2 nie widzi, dekoder jest wyposażony w tuner DVB-S2. :(

 

A skąd pomysł, że antena "nie widzi" DVB-S2? Skąd antena ma wiedzieć, czy do niej dociera DVB-S, czy DVB-S2? Zanim zacząłeś majstrować, odbierałeś Cartoon Network, CNN, Polsat Crime & Investigation?

 

 

Witam. Mam problem z odbiorem programów. Ostatnio przed blokiem rozstawili rusztowanie i zaczęły się problemy z siłą i jakością. Posiadam antene Cyfrowego Polsatu 70 cm, wymieniałem konwerter na nowy twin. 

 

Wczoraj udało mi się ustawić  siłę 80 jakość około 49-50% więcej nie da rady niestety. Programy odbierały czasem coś przerywało, a po kilku godzinach jakość i siła spadła do 0. Nie mogę z powrotem ustawić tak jak było wcześniej próbowałem kręcić na wszystkie strony góra dół, lewo prawo, skręt konwertera. Na mocowaniu mam dokładnie zaznaczone gdzie była antena wcześniej więc samo się nie przesunęło. Ekipy budowlanej nie było od 2 dni więc także oni nic nie zrobili.

 

Nie jestem pewny ale czy rusztowanie może przysłaniać widmo sygnału satelitarnego?

 

31f8d74738d2ef9dm.jpg

 

Zamontuj antenę tymczasowo na rusztowaniu i po problemie. Antena przysłonięta może mieć problem z odbiorem sygnału, a zasłonięta nie odbierze nic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem pewny ale czy rusztowanie może przysłaniać widmo sygnału satelitarnego?

 

31f8d74738d2ef9dm.jpg

 

Na załączonym przez ciebie zdjęciu widać ewidentnie, że pozioma rurka rusztowania, a także być może i podest od góry "centralnie" przysłaniają sygnał docierający do twojej anteny. :/

Tak, jak ci poradzono wyżej, jeśli masz taką możliwość to przenieś tymczasowo antenę w inne, nieosłonięte miejsce (np. na rusztowaniu właśnie, o ile ekipa remontowa się na to zgodzi). Dopiero jak przed anteną nie będzie żadnych fizycznych przeszkód to problem z odbiorem u ciebie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy założyć drugą "fajkę" (uchwyt) na aktualny uchwyt. Tym samym antena zostanie bardziej wysunięta na zewnątrz i ponownie odzyska odbiór (dobrą widoczność satelity). Odradzam montaż anteny do rusztowania, ze względu na brak wpływu co dzieje się z rusztowaniem.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za rady. Pozbyłem się dzisiaj poziomej rurki i niestety dalej to samo, więc pozostaje rurka z podestem na górze. Dziwi mnie tylko, ze mając tak przysłonięty talerz wyłapałem jakość i siłę na parę godzin, po czym programy zaczęły klatkować, aż w końcu żaden nie odbiera.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na zdjęciu widać zbierające się chmury, "ciężkie", deszczowe. One potrafią stłumić nieco sygnał, a kiedy miałeś go już słaby przez elementy rusztowania, to wystarczyło nieco osłabić go jeszcze przez chmury i sygnał osiągnął dla Ciebie już zbyt niski poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mariusz98 - jak będą kończyć pracę i rozbierać rusztowanie, sprawdź czy sygnał jest OK i czy talerz nie jest uszkodzony (odkształcony). Dosyć często zdarza mi się ustawiać lub prostować anteny po takich pracach remontowych - zarówno na blokach, jak i domkach jednorodzinnych. Talerz na 100% przysłania Ci górny podest i może "pracować" tylko ok. 50% czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Ściągnąłem podest z góry, pozostała rurka, ale udało mi się złapać sygnał. Na Polsat waha się w okolicy siła 82%, a jakość skacze 50%-66%. Mer 12-13dB i mimo to obraz czasem klatkuje. Na razie deszcz nie pada, ale przyszły ciemne chmury. Przed chwilą zeszło mi do 0-10%.

 

Na jednym dekoderze nie działa TVP1 i HBO, a na drugim odbiera mimo klatkowania. Na razie się poddaję, bo nie wiem, czy reszta rusztowania nie odpowiada za cięcie obrazu. Satelita skręcona bardzo mocno, nie rusza się. 

 

Niektóre programy tną bardzo mocno, aż nie da się oglądać. Nie mam pomysłu już i raczej bez miernika lepiej nie ustawię. Uważam, że na tyle jakości powinno odbierać w miarę dobrze.

 

Może zastosować jakiś wzmacniacz sygnału?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zauważyłem, że przez chwilę dany program odbiera dobrze, a za chwilę zaczyna klatkować zazwyczaj po kilku minutach... 


Włącz problematyczne kanały i koryguj ustawienie anteny i skręt konwertera. Ustawienie anteny sprawdzasz na kilku kanałach, nie na jednym. I najlepiej z obu polaryzacji i oby padm (górnego i dolnego).

Pozostaje mi jedynie próbowanie metodą prób i błędów. Spróbuję lekko zaniżyć siłę, czyli słabiej skręcę konwerter i zobaczymy.

 

Tylko nie mogę ustawić TVP1, skoro na innych programach mam cały czas jakość i siłę, a tu nie. Na drugim dekoderze odbiera i ma jakość i siłę podobnie do pozostałych programów.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może w czasie montażu rusztowania coś poruszyli, np. konwerter :?:

 

Może zastosować jakiś wzmacniacz sygnału?

Wzmacniacz nie poprawi Ci jakości!

 

Na jednym dekoderze nie działa TVP1 i HBO,  a na drugim odbiera mimo klatkowania.

TVP1 i HBO to dwie różne częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem chyba rozwiązanie. Otóż jak podłączę jeden dekoder w małym pokoju to wszystko gra wspaniale, na niektórych programach jakość sięga poziomu 80. Natomiast jak podłączę drugi dekoder albo sam drugi to wszystko po czasie zaczyna się ścinać. Możliwe, że budowlańcy coś zrobili z jednym z przewodów i robi zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...