Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

od paru dni jestem posiadaczem Fx 7600 Zastanawia mnie fakt że programy niekodowane tak jak Polonia nie odbierają mi na hotbirdzie - jest czarny obraz pomimo że sygnał jest na 95-97% jakość skacze od 45-do 70 %. Polonie można za to oglądać na astrze. Posiadam antenę 80 , monoblock i kabel podejrzanej jakości.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi Ci o ścianę? Możliwe jest to, że ona "przeszkadza", dlatego jeśli możesz to zamontuj antenę gdzieś "dalej" od niej, albo zmień antenę na większą, to też może przynieść lepszy efekt, a jak zrobisz oba ruchy to myślę, że nie będziesz miał żadnego problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak to jest z ustawianiami Diseqc.?? na hotbirda mam ustawione ( konwerter Lbn2, diseqc 1.0, Diseqc B) a na Astrę (konwerter LBN1, Diseqc 1.0, Diseqc A). Astra mi śmiga a otbird nie. Zauważyłem tez ze jak np pozmieniam Diseqc na hotbirdzie np. na Diseqc 1,1 , Diseqc A) to sygnał na poloni mam 97 ale i tak jest czarny obraz. Jednak wtedy już nie chodzą mi te programy (nieliczne) które były przy wcześniejszym Diseqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam dość dużą antenę (średnica będzie z metr), tuner cyfrowy i zeza. Do niedawna jak przyszedł monter to zrobił tak że HB i Astra pięknie śmigała, ale od niedawna nie mam sygnału z tego drugiego satelity. Pewnie to z tego powodu że ten konwerter na Astre był posklejany taśmą, a ta się poluzowała, konwerter odchyliło do tyłu i no signal. Ściągnąłem więc go, kupiłem uchwyt i zamocowałem lecz jakość 0 % a siła 50 więc wiadomo nic nie dało się obejrzeć. Dziś jak coś majstrowałem przy antenie i przyszedłem do domu, patrze a HB też nie pali. Teraz to się już wkurzyłem. Co się dzieje? Czy konieczny będzie zakup sat findera i jeśli tak to ile on kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakup być może konieczny nie będzie - czy ruszałeś w jakikolwiek sposób samą czaszą? Jeśli nie tykałeś anteny nie ma takiej opcji, aby się przestawiła - sprawdź, czy sam konwerter nie przekręcił się w obejmie i czy jest dobrze podpięty do przełącznika DiSEqC (który gdzieś znajdować się musi). Astrę trzeba ustawić - na uchwycie jest trochę możliwości manewru, a nawet niewielkie ruchy mogą spowodować sporą różnicę. Możesz obserwować paski siły/jakości sygnału na tunerze - prawdę mówiąc SAT Finder nie jest jakąś niesamowitą pomocą przy ustawianiu - to bardzo proste i podstawowe narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antenę jedynie lekko dotykałem gdy podpinałem do diseqa. Z tym tunerem to jest taki problem że jeśli chciałbym oglądać pasek z jakością sygnału musiałbym wynieść tv z tunerem na dwór- mam dość dużą odległość anteny od mojego pokoju w którym znajduje się sprzęt. Kto wie, może dziś tak zrobię, jest dobra pogoda:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić :cry:

Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z taką sytuacją i wie na czym polega problem :!:

 

Posiadam Cyfrowy Polsat i nie odbiera mi kilka kanałów - m.inn. Polsat, MTV, VIVA

Związane jest to z tym, że na tunerze (Ferguson AF-6318CR) nie mam sygału z transporderów 11075, 11158 (oraz kilku innych)

 

Tuner jest sprawny (u kolegi na moim tunerze działa wszystko) oraz konwerter też (mój konwerter zamontowany u kolegi działa).

Dodatkowo na innych kanałach (np. TVN24, HBO, Cinemax, itp. - z innych transporderów) ma bardzo dobry sygnał: siła 99%, jakość 70-99%. Próbowałem też zmienić czaszę (miałem gdzieś w domu zapasową) ale i to nie pomogło (polepszyłem jedynie jakość sygnału - ustawienie przy pomocy miernika).

 

Prosze o pomoc - jaka może być przyczyna braku sygnału z transporderów 11075, 11158. Czy problem może być związany z kablem słabej jakości (to jedyna rzecz, której nie sprawdzałem).

 

Czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może (póki co na to wskazują objawy i efekty Twoich testów), jeśli masz możliwość - pożycz tuner od znajomego i podłącz u siebie na próbę. Jeśli problem wystąpi - wymień kabel.

 

PS: Nie pisz tego samego postu w wielu tematach, bo to wcale nie przyśpieszy odpowiedzi, tylko ją zwolni - musimy najpierw pokasować duble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, posiadam CP dekoder mini, tv Philips (ok 10 letni), podłączanie poprze euro. Montaż przeprowadzany był przez specjalistów (w miniony wtorek). Na ekranie często pojawiają się zakłócenia w postaci przechodzącego paska z góry na dól, lub na odwrót, czasami pasek sie pojawia na środku ekranu (np szerokość 4 cm i maleje, aż zniknie całkowicie), czasami do tego dochodzi buczenie. Jakość obrazu jest idealna - tylko ten pasek.

 

W czym może być problem? Sprawdzałem kable, podłączałem do 2 wejścia euro w TV - poprawy nie było.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wymień kabel Euro.

Jeśli nie pomoże, to bardzo możliwe, że jest uszkodzone któreś z wejść Euro (czy to w TV, czy tunerze).

 

Kabel wymieniony. poprawy nie ma. W takim razie wina gniazda. najprawdopodobniej w dekoderze. TV mało prawdopodobne (podłączałem PS, DVD, zrzucałem obraz z komputera i było ok). Będę zatem reklamował.

 

Chyba, że są jeszcze jakieś "możliwości"?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda to na problem z Mini, raczej nie do naprawy. Nie może to być wina żadnych ustawień w dekoderze, bo właściwie nie ma tam co ustawiać, konfiguracji zero. Możesz jeszcze przeprowadzić nietypowy eksperyment - otóż podczas wystąpienia problemów... uderz go delikatnie (tak jak się waliło w Rubiny od góry, tylko mniej mocy ;) ). Tak - wiem - to brzmi głupio, ale niedawno trafił się nam buczący Mini - zastosowaliśmy karate i pomogło ;) (i tak trafił ostatecznie do serwisu). Pasków na ekranie jednak nie było...

 

PS: Jakby całkiem się zepsuł to i tak jest do wymiany, więc żadna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Mam problem ze złapaniem sygnału w takim zestawie:ferguson fx 6600 cr1,czasza fameval 80, konwenter MTI AK51- M12(sprzęt nowy).Bez względu na to czy antena jest podłączona czy nie sygnał jest na poziomie 30% jakość 0% :( .Jednak przy podłączonej antenie w opcji ustawienia obrotnicy sygnał to ok.85% i reaguje na przemieszczanie się anteny :shock: .Przestawiałem już ust. w menu ust.anteny, jednak nic to nie daje;/(diseqc 1.0-włączony, hd-A,astra-B).

Z góry dzięki za pomoc oraz pozdrawiam Kuflak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli nie masz obrotnicy - w ustawienia obrotnicy nie wchodź, bo to nie pomoże. DiSEqC dla Hot Bird-a powinieneś mieć ustawiony na A (Astra - B; zakładam, że MTI ma to standardowo, bo zawsze jest taka opcja, że przełącznik jest zamontowany jak w konwerterach GI, tj. Astra - A, Hot Bird - B - niestety nie znam bliżej tego monoblocka, zakładam że to standard). Sprawdź też, czy dobrze ustawione masz pozostałe opcje w menu, ew. podaj co masz wprowadzone teraz i co ew. jest do wyboru. Po zapisaniu wejdź przykładowo w wyszukiwanie ręczne, aby sprawdzić sygnał dla konkretnej częstotliwości - wybierz przykładowo 10892 H i pozostaje kręcić anteną do skutku (co może trochę potrwać, pamiętaj że nbależy wykonywać bardzo małe ruchy czaszą, bo po pierwsze ustawienie wymaga precyzji - czasami milimetry mogą spowodować znaczną poprawę lub pogorszenie no i po drugie - tuner cyfrowy zawsze reaguje na paskach z opóźnieniem na ruchy czaszą). Efekt końcowy to uzyskanie wartości (najlepiej większej niż 70%) na pasku jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

A oto moje ustawienia:

6e49f565b162a793.jpg

af0eac3177db7103.jpg

I tak:

w typ konwentera mogę zmieniać na lnb 1,2, i kolejne oznaczone numerami wyższymi

w transporderze również

przełącznik na diseqc 1.0 lub 1.1( gdy go włączę ujawnia się opcja porty)

Z ust. anteny będę mógł poszperać trochę później ponieważ chwilowo pada deszcz :]

Jeżeli mam coś źle poustawiane w menu proszę o skorygowanie błędów :P

Dziękuję za okazaną pomoc oraz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...