Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem pismo z informacją o podwyżce o 5,40 zł już dawno i w tej chwili płacę za C+ 38,40 zł. Mam platynę. Dodatkowo zauważyłem, że Vectra zmieniła pozycję na fakturze z C+FULLPACK na C+PLATINUM. Nie bardzo rozumiem czemu podwyżka dotyczy tylko części osób. Może to chodzi o tych co mają mieć cenę "na stałe". Jak widzę w cenniku standardowym kwotę 89 zł za pełny pakiet C+ to aż dreszcze mnie przechodzą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość uzyskania promocji na paczkę od Vectry jeśli jest się stałym klientem, ale rozpoczyna się "nowe życie" na swoim?? :D

W domu rodzinnym zostaje dalej Vectra, a ja przenoszę się już na swoje mieszkanie i chciałbym korzystać z ich usług.

Dodam, że płacę rachunki za rodziców i widnieje na umowie jako osoba upoważniona.

Czy miał ktoś podobną sytuację albo czy ktoś wie coś w tym temacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed laty taką sytuację. Byłem abonentem w dwóch mieszkaniach. Nie mogłem liczyć na żadne dodatkowe względy. Jedyne co było na plus to mogłem przenieść internet z jednego do drugiego mieszkania bez żadnych opłat aktywacyjnych zostawiając tylko telewizję w pierwszym mieszkaniu. Natomoast założenie kablówki w drugim mieszkaniu było na zasadach "nowy abonent". Nie miało kompletnie znaczenia to że jest to druga umowa z Vectrą. Potem umowy i opłaty biegły niezależnie.

Na nowym mieszkaniu będziesz podpisywał nową umowę tak jak byłbyś nowym klientem. Z tego tytułu możesz liczyć na "promocje". Zapytać oczywiście możesz. Może teraz są "inne czasy" :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na fakturze jest C+ Platinum koszt 24,90zł i tak już od 3-ech lat.

Napisałem do vectry ws. C+. Dostałem odpowiedź z kategorii "na odczep się" więc zadzwoniłem. Pan na infolinii stwierdził, że umowa jest na czas nieokreślony od ponad 20 miesięcy i z nowym rokiem abonament będzie wg cennika standard. Na moje pytanie czemu więc obecnie płacę 33 zł zamiast 89 zł stwierdził, że to wina systemu ale z korzyścią dla mnie :D . Jezusie co za firma. Oczywiście zapytałem o termin wypowiedzenia.. 60 dni więc w X już muszę im pismo wysłać by z początkiem nowego roku nie dostać po kieszeni. Widzę, że obecna promocja na stronie obowiązuje do końca stycznia więc najwyżej obejdę się bez C+(zawsze jak coś to jest internet :P ). Po cichu liczę, że skrócą ten okres i zaproponują ludziom coś "na święta". W końcu już na @ dostałem spam z ofertą wigilijną tyle, że nie była to vectra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fil.

Troszkę zaniepokoiłeś mnie tym postem. Przejdę się do bok-u zapytam kierowniczkę, ciekawe co na to powie.Wszak wróciła przed tygodniem z dwu tygodniowego szkolenia. Ale nie dalej jak tydzień temu byłem u niej i nie zapewniała że do póki nie zrezygnuję tyle będę płacił. I tak robię już od paru lat.

Na pewno przekażę info co się dowiedziałem.

 

Otóż nie wytrzymałem i zadzwoniłem na infolinię i co... i nikt nie wie o żadnej podwyżce od stycznia. Tym bardziej na kwotę 89zł Platinum. Potwierdziły mi o tym dwie osoby najpierw pani Anna Jaszputowska. Następnie drugi tel i to samo pan Paweł Tobór. Ale i tak zapytam się mojej kierowniczki z bok-u, która zawsze mi w każdej sytuacji pomaga, naprawdę super kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj bo mnie też zapewniano w lokalnym bok a na infolinii twierdzą co innego. Sprawdziłem papiery jakie mam i istnieje zapis, że po 18 miesiącach cena będzie zgodna z aktualnie obowiązującym cennikiem. Tak jak wcześniej pisałem system to przegapił i wystawiali mi fakturę po staremu ale ma się to zmienić niestety.

Madekp zobacz jak będziesz rozmawiał z kierowniczką jak dokładnie nazywa się promocja z której korzystasz i daj znać co ustaliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIL moja umowa została podpisana 27.11.2009 czyli nie trzy jak myślałem a cztery lata temu (ho ho ho) z 18 miesięcznym okresem zobowiązania.I teraz najważniejsze ''Opłata Abonamentowa w okresie kolejnych 6 miesięcznych OKRESÓW ZOBOWIĄZANIA wynosić będzie i tu kwota 24,90 zł brutto za każdy miesiąc. Tak więc ja jestem spokojny. Chociaż w vectrze niczegi nie można być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odkodują cyfrę, może kiedyś tak.

W moim mieście Vectra zlikwidowała filtry pakietyzujące oferty analogowe i w tej chwili w pakiecie stalowym analogowym za 5 PLN dostępne są kanały:

1.TVP1,

2.TVP2

3.TVP Bydgoszcz

4.Polsat

5.TVN

6.TVP Polonia

7.TVN7

8.Ogłoszenia, reklamy lokalne

9.TV Puls

10.Eska TV

11.TVN Turbo

12 TVN 24

13.CBS DRAMA

14.Animal Planet

15 TV Trwam

16.Travel Channel

17.TV4

18.National Geographic Channel

19.Discovery Channel

20.TLC

21.Discovery Science

22.Discovery World-Turbo Xtra

23.Mini Mini

24.VIVA Polska

25. 4 Fun TV

25.TVP Kultura

26. Rebel TV

27. Eurosport

28 NSport

29.TVP Sport

30.Disney XD

31.Viasat History

32.TVN Style

33.13 ulica

34 AXN

35 Comedy Central

36 Super Stacja

37 lokalny program miejski.

 

Pakiet dostępny jest dla wszystkich abonentów posiadających stare umowy na tzw. pakiet stalowy analogowy, dostępny jest także dla osób posiadających tylko internet lub telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odkodują cyfrę, może kiedyś tak.

W moim mieście Vectra zlikwidowała filtry pakietyzujące oferty analogowe i w tej chwili w pakiecie stalowym analogowym za 5 PLN dostępne są kanały:

1.TVP1,

2.TVP2

3.TVP Bydgoszcz

4.Polsat

5.TVN

6.TVP Polonia

7.TVN7

8.Ogłoszenia, reklamy lokalne

9.TV Puls

10.Eska TV

11.TVN Turbo

12 TVN 24

13.CBS DRAMA

14.Animal Planet

15 TV Trwam

16.Travel Channel

17.TV4

18.National Geographic Channel

19.Discovery Channel

20.TLC

21.Discovery Science

22.Discovery World-Turbo Xtra

23.Mini Mini

24.VIVA Polska

25. 4 Fun TV

25.TVP Kultura

26. Rebel TV

27. Eurosport

28 NSport

29.TVP Sport

30.Disney XD

31.Viasat History

32.TVN Style

33.13 ulica

34 AXN

35 Comedy Central

36 Super Stacja

37 lokalny program miejski.

 

Pakiet dostępny jest dla wszystkich abonentów posiadających stare umowy na tzw. pakiet stalowy analogowy, dostępny jest także dla osób posiadających tylko internet lub telefon.

 

Z tą likwidacją filtrów to potwierdzone oficjalne informacje są od Vectry? Przy takiej ofercie za 5 zł moim zdaniem musieliby dopłacać do interesu (TVN24 czy Eurosport do tanich programów nie należą). Podejrzewam, że albo ktoś dopomógł i wyjął filtr robiąc dobrze wszystkim w bloku, albo abonenci płacący po 5 zł nie są uwzględnieni przy raportowaniu nadawcom ilości gniazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą likwidacją filtrów to potwierdzone oficjalne informacje są od Vectry? Przy takiej ofercie za 5 zł moim zdaniem musieliby dopłacać do interesu (TVN24 czy Eurosport do tanich programów nie należą). Podejrzewam, że albo ktoś dopomógł i wyjął filtr robiąc dobrze wszystkim w bloku, albo abonenci płacący po 5 zł nie są uwzględnieni przy raportowaniu nadawcom ilości gniazdek.

 

Myślisz że w całym mieście ktoś się fatygował, włamywał do skrzynek i wyjmował filtry ?

Informacje są potwierdzone w BOK. Vectra o tym wie, to jej działanie. Filtry przeszkadzały w dystrybucji pakietów cyfrowch i internetu. Analog nie jest już oferowany nowym klientom a ci którzy odbierają TV cyfrową płacą tylko za nią mając dostęp także do analogu. A dostęp do Eurosportu czy TVN 24 to kwestia umów. Skoro tak zrobili to widać mogą. Dostęp do tego analogu mają wszyscy posiadający w mieszkaniu przyłącze Vectry niezależnie od tego na co mają umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegliśmy od mojego pytania, fajnie że VECTRA zdemontowała filtry ale jakość kablówki analogowej jest [beep] jedynie co mnie trzyma to TVN24,Discovery,TVN Turbo,nSport,Kino Polska tak to bym odłączył kabelek i podłączyłbym antenę i odbierałbym 3 MUX'y w lepszej jakości i czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy VECTRA odkoduje podstawowe kanały w DVB-C (TVN,Polsat,Tefałpe jeden i dwa,) lub doda 3 MUX'y w DVB-T mi się zdaje to wykonalne a wam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały z DVB-T są dostępne w Vectrze. Już pakiet srebrny za 9,90 PLN/mies. zawiera wszystkie kanały z DVB-T plus dodatkowe z satelity i kilka HD.

Z tego co piszą przedstawiciele Vectry nie jest planowane odkodowywanie kanałów ani wpuszczenie kabel osobno paczek w systemie DVB-T

Vectra nie dopuszcza póki co innego odbiornu TV cyfrowej niż za pomocą dostarczanych dekoderów z parowanymi kartami dostępowymi.

Zamiast tego jest dostępny analog bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały z DVB-T są dostępne w Vectrze. Już pakiet srebrny za 9,90 PLN/mies. zawiera wszystkie kanały z DVB-T plus dodatkowe z satelity i kilka HD.

Z tego co piszą przedstawiciele Vectry nie jest planowane odkodowywanie kanałów ani wpuszczenie kabel osobno paczek w systemie DVB-T

Vectra nie dopuszcza póki co innego odbiornu TV cyfrowej niż za pomocą dostarczanych dekoderów z parowanymi kartami dostępowymi.

Zamiast tego jest dostępny analog bez ograniczeń.

 

Wszystkie kanały z dvb-t powinny być w stalowym za max. 5 zł + max. 5 zł za dekoder sd. Ale w stalowym brakuje np. TVP Polonia.

Nic nie stałoby też na przeszkodzie żeby udostępnili w nim kanały fta z satelity typu Tele5, trwam, tvs, polonia1, 4fun, rbl, tvdisco, stars tv itp. Ale do tego trzeba dobrej woli a nie bezlitośnie kroić klientów.

O free DVB-T w VECTRA można zapomnieć, oni w VHF6-12 wolą dawać analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ofertę cyfrową w Vectrze w moim mieście nie ma pakietu stalowego. Najtańszy dostępny jest pakiet srebrny za 9,90 PLN.

Stalowego to za żadne pieniądze nie opłaca się brać. Lepiej wybrać własną instalację TV nawet gdyby miała być rozbudowana i kosztować więcej nić zwykła pojedyncza antena yagi.

 

Trochę odbiegliśmy od mojego pytania, fajnie że VECTRA zdemontowała filtry ale jakość kablówki analogowej jest [beep]

Kable, kable i jeszcze raz kable oraz jakość złączek to podstawa. U mnie i w sąsiednim mieście jakość analogu wcale nie jest taka zła. Dla posiadaczy telewizorów kineskopowych oraz LCD HD Ready 32 cale jest dobrze. Oglądanie nie męczy a jakość kanałów analogowych nie odbiega istotnie od TV cyfrowej SD na tych samych odbiornikach.

Pozatym w większości miejscowości analog to w tej chwili dodatek do innych usług. Nie można go już nabyć. Chociaż są jeszcze miasta gdzie Vectra oferuje tylko analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegliśmy od mojego pytania, fajnie że VECTRA zdemontowała filtry ale jakość kablówki analogowej jest [beep]

Zakładając, że sam nie dłubałeś przy instalacji tvk w mieszkaniu a analogu nie da się oglądać zgłoś usterkę w odbiorze. Jeśli natomiast masz dużą przekątną ekranu a sam obraz jest nieostry to pozostaje zmiana sygnału analogowego na cyfrowy czy to z Vectry czy innego źródła. Sprawdź też czy masz włączoną redukcję zakłóceń w menu telewizora, przy niektórych modelach tv włączenie tej opcji znacznie poprawia obraz. Co do odkodowania podstawowych programów w DVB-C czy wpuszczenia w kabel MUXów w DVB-T to moim zdaniem jedyną szansą jest "męczenie" operatora pytaniami w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jakość kanałów SD uległa poprawie (np. Polsat SD, Polsat 2, Puls 2, TVP Info). Mam kilka zdjęć, które to potwierdzają (bitrate maksymalne mocno zwiększone), wstawię je jutro.

 

U mnie w szkole Vectra jest na dwóch TV (tylko analog) - na górze w tzw. sklepiku (kineskop - jakość kanałów dość dobra, nie śnieży) i w drugim - na 42 calach LG obraz śnieży dość mocno. Mam uczucie, że w tym sklepiku lepiej instalacja jest wykonana (II piętro) a w gabinecie na I-szym piętrze już problemy. Gdyby nie zła instalacja, to na tym LG-ku to co najwyżej obraz byłby nieostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...