Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj nie mogę znaleźć tej odpowiedzi ale EPG w kablówce udostępnia operator kablowy. Zobacz że na sat na kanałach REBEL TV, POLO TV, także nie ma EPG w INEI potrafili uzupełnić. Więc wszystko zależy od operatora. A że zaczynacie nagonkę że brak EPG na tv to dobrze skoro płacisz dużą kasę, lub małą to po prostu ma być. Piszcie monitujcie, najlepiej mailowo.

 

p.s. Podaj mi na PW co dokładnie Ci odpisała Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać tych zapikselowanych, pełnych artefaktów i bez EPG kanałów Polsatu ale będzie jazda i kolejne reklamacje :-). Polsat Sport w cyfrowej jakości made by Vectra to będzie to !

 

Robert03 masz rację co do Vectry :brawo: obecnie obraz to maskara, i także zawieszanie się tunera na Orange Sport to normalka :crazy: ja już wypowiedziałem umowę uff ale ulga :smile: i mam od 3 dni Cyferkę i jestem bardzo zadowolony, obraz super :smile:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie Vectra udostapnia EPG - zrozumiesz to wkoncu? A tej firmie nie placisz Ty tylko Vectra. EPG nie ma na wiekszej ilosci kanałow brak na TV Trwam, belsat TV, EWTN, France 24 fr i ang, RTR Planeta, AL Jazzera, obecnie brak EPG na TV Biznes, TVN Meteo i Minimini+ (sprawdzałem tylko na kanałach z pakietu zlotego). Puls 2 EPG jest złe

 

Dziwną i niewłaściwą logikę prezentujesz golbi_84.

Ja mam umowę podpisaną z Vectrą a nie "inną firmą". Vectra współpracuje z wieloma dostawcami usług. Każdy kanał (lub pakiet kanałów) to inny dostawca. Vectra spina to w jedną całość i udostępnia swoim klientom w postaci usługi (telewizja internet telefon) i za to każe sobie słono płacić. Klientów nie interesują "inne firmy" poddostawcy Vectry. Ich usługi świadczone na rzecz Vectry firmuje Vectra i ona ma wpływ na to z kim współpracuje i na jakość tej współpracy. Ta jakość przekładana jest dalej na jakość usług Vectry. Od tego zależy zadowolenie jej klientów i powodzenie (lub nie)biznesu.

Kiepską jakość dzwięku na TVP1 zgłosisz do TVP czy do Vectry ?

Mam umowę z Vectrą. Jej płacę i od niej wymagam. Nie interesuje mnie kto sprząta im biura, kto czyści okna, kto kładzie kable i kto dostarcza EPG i inne usługi (jak np. Internet) ? Myślisz że światłowody którymi dostarczany jest sygnał z Zabrza do Twojego miasta należą do Vectry ? Nawet technicy nie zawsze są pracownikami Vectra S.A. a są wynajmowani od innych firm telekomunikacyjnych. To normalne. Nic nadzwyczajnego.

Mnie jako klienta to nie interesuje i nawet nie ma prawa interesować. To sa sprawy biznesowe Vectry które nie powinny być udostępniane klientom.

EPG mam od Vectry i u mnie na Mini Mini+ czy TV Biznes oraz kanałach FRA24 Eng i FRA obecnie EPG jest. Na TVN Meteo było obecnie brak więc Vectrze należy sie reklamacja.

Gdyby mój pracownik napisał klientowi że usługa nie działa bo problem jest w innej firmie to wywaliłbym go z roboty. Skoro to inna firma to dlaczego Vectra przysyła mi rachunki ? Niech robi to inna firma.

 

A co do jakości to pytanie czy problem nie jest po twojej stronie (kable, TV itd)

 

Niestety to nie jest takie proste i wina leży po strone Vectry - konkretnie Zabrza.

Analog na tych samych kablach jest bardzo dobry, parametry paczek cyfrowych też. Tylko zawartość tych paczek jest do kitu. Potwierdza to także Vectra faktem uznania reklamacji z tytułu kiepskiej jakości cyfry i zwrotem kasy abonamentu oraz wypłaceniem kary za brak realizacji usługi zgodnie z umową.

Troche się znam na instalacjach kablowych i potrafię ocenić co mogą(nie mogą) kable, co może telewizor a co jest kastrowane u źródła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać tych zapikselowanych, pełnych artefaktów i bez EPG kanałów Polsatu ale będzie jazda i kolejne reklamacje :-). Polsat Sport w cyfrowej jakości made by Vectra to będzie to !

 

Robert03 masz rację co do Vectry :brawo: obecnie obraz to maskara, i także zawieszanie się tunera na Orange Sport to normalka :crazy: ja już wypowiedziałem umowę uff ale ulga :smile: i mam od 3 dni Cyferkę i jestem bardzo zadowolony, obraz super :smile:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Problemy z Orange Sport rzeczywscie zauwazyłem np dzis podczas meczu Warta - Wisła. Tylko czy to rzeczywiście zawieszanie sie tunera a nie wina samego OS. Dzis jeszcze miałem jeden problem brak głosu na TVN Turbo ale jak wyłaczyłem i włączyłem dekoder głos wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko N nie musi sygnału przenosic ba chyba nawet idzie z transpondera Orange a nie N

 

No to tymbardziej minus dla Vectry. Telewizje kablowe mają tą przewagę nad platformami SAT że mogą korzystać z najlepszego źródła sygnału. Mogą pobierać dany kanał z każdego transpondera. Mogą pobierać najlepszy sygnał z różnych satelit i włączać go do swojej oferty. Nie są skazane na jedno (najgorsze) źródło.

Mogą też doagadać się z nadawcami i pobierać sygnał bezpośrednio ze studia telewizji światłowodem bez żadnej kompresji i uzyskać taką jakość na wejściu stacji czołowej jaka z satelity nigdy nie będzie możliwa. To właśnie TV kablowe mają bardzo wysoki potencjał jakościowy w technice cyfrowej jakiego nigdy dotąd nie miały. Niestety nie wykorzystują tego potencjału głównie dlatego że mają niewymagającego klienta któremu wcisnęły bełkot marketingowy o wysokiej jakości TV cyfrowej a ten się cieszy że dał się nabrać i ogląda kwadraty na ekranie przekonany że to jest właśnie najwyższa jakość. Teraz jeszcze założy okulary 3D kupione w promocji z nowym telewizorem i będzie miał sześciany zamiast kwadratów :-).

 

U mnie Orange Sport jest porównywalny jakościowo z Euro Sport i N Sport. Rozmydlony, nieostry pełen artefaktów przy szybkich scenach. Można jedynie oglądać bilard albo grę w szachy. Wtedy daje się to oglądać "bez nerw". Euro sport i N Sport lepiej oglądać w analogu. Obraz jest tak samo rozmydlony ale nie ma artefaktów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz bo musza odkodowac przeniesc i zakodowac jakośc musi siaść

 

Ja rozumiem straty są. Tylko dlaczego te straty są widoczne tak mocno tylko w Vectrze cyfrowej od maja 2012 a nie były widoczne w tej samej Vectrze cyfrowej przed majem 2012 i dlaczego nie są widoczne u innych operatorów ?

Technologia cyfrowa daje potężne możliwości. Można odkodować i zakodować tak żeby jakość na wyjściu była bardzo dobra a nie pełna artefaktów o jakości youtube'a gdzie umieszcza się filmiki spakowane w bardzo niskiej rozdzielczości.

I Vectra także to potrafi(ła). Przed modernizacją majową obraz był znacznie lepszy niż jest teraz na wszystkich kanałach. Potrafi to także i dziś na kanałach HD. Tam artefaktów nie ma... Można? Można.

Oglądam obecnie TVN 24 zamieszki uliczne w Hiszpani. Na ekranie widac same kratki (artefakty).

 

Czy widział ktoś jakość telewizji z Netii ? Ciekaw jestem jaka tam jest jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek1975

 

dokładnie, od poniedziałku będziemy mieli Polsaty :)

 

Polsat HD – 116

Polsat News – 802

Polsat Sport – 207 i Polsat Sport HD – 208

Polsat Sport Extra – 209 i Polsat Sport Extra HD – 210

Polsat Sport News – 211

Polsat Cafe – 706

Polsat 2 – 107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to są nawet już i pozycje gdzie będą na dekoderze spoko ale mnie zastanawia jedna rzecz dlaczego u was w miastach jakość jest nie za bardzo a u mnie w białej podlaskiej w miarę i do przyjęcia

Moim zdaniem dlatego że każdy ma inny poziom akceptowania jakości. To co dla jednych jest do przyjęcia dla innych jest nie do przyjęcia. Jeszcze inni uważają że jakość jest bardzo dobra a jeszcze inni że jest słaba ale tak musi być bo sygnał jest kompresowany, multipleksowany, kodowany i to tłumaczy słabą jakość za którą trzeba niemało płacić.

Wśród moich znajomych nielicznym przeszkadzają kawdraty i smurzenia fundowane przez Vectrę jako gratis do oferty.

Idąc tym tropem jakość jest ciągle zbyt dobra i można ją jeszcze obniżyć. Setki tysięcy abonentów nie mogą sie mylić... :-).

Niedługo zobaczymy zasmużone i pełne artefaktów Polsaty w wykonaniu transkoderów Vectry. Już się nie mogę doczekać :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek1975

 

dokładnie, od poniedziałku będziemy mieli Polsaty :)

 

Polsat HD – 116

Polsat News – 802

Polsat Sport – 207 i Polsat Sport HD – 208

Polsat Sport Extra – 209 i Polsat Sport Extra HD – 210

Polsat Sport News – 211

Polsat Cafe – 706

Polsat 2 – 107

 

Polsat Film - 316 (złoty)

Ale Kino+ HD - 317 (platyna)

Minimini+ HD - 412 (złoty)

teleTOON+ HD/Hyper HD - 413 (platyna)

 

Dla tych co nie wiedza

TVP Seriale - od 1 pażdziernika w pakiecie złotym

Ale Kino+ od 1 stycznia w platynie

Eurosport 2 HD od 1 stycznia - kanał 227 (Sport na ostro)

15 listopada wycofane beda: Style i E!

31 grudnia 2013 wycofane Kuchnia+, Domo+ i Planet+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...