Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam forum i widzę, że jest tu grupa kompetentnych osób, którym techniczna strona działania Vectry nie jest obca. Powiedzcie, proszę dlaczego po aktualizacji dekodera, następuje całkowite jego padnięcie, siła i jakość obrazu=0 dioda przy tuner DVB-C pali się na czerwono.Po ok 1,5h wszystko samo wraca do normalnego funkcjonowania. Miałam tak dwa razy, czy nikt oprócz przemka866 i mnie nie spotkał się z taką sytuacją na własnym dekoderze.O czym takie zjawisko świadczy, można je jakoś skorygować, to błąd czy norma w Vectrze a ja się czepiam.Ale to "gaśniecie" tv mnie wnerwia, to ja powinnam decydować kiedy wyłączę a nie jakieś siły tajemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jutro kończy się umowa z Vectrą.miałem do tej pory paczkę.będąc BOK-u i siebie w mieście Pani nie zbyt miło powiedziała,że ceny są standardowe i że wcześniej nie chciałem przedłużyć umowy więc proponuje mi to co ma w ofercie dla nowych klientów.

Ale... zadzwonił właśnie Pan z infolinii Vectry i zaproponował sam internet (tylko to mnie interesowało),8 mega za 35zł.chyba dobra oferta? :)

 

 

Normalnie w promocji przy umowie na 36 miesiący 8Mb kosztuje 45 zł. 16MB na 36 miesięcy 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum i widzę, że jest tu grupa kompetentnych osób, którym techniczna strona działania Vectry nie jest obca. Powiedzcie, proszę dlaczego po aktualizacji dekodera, następuje całkowite jego padnięcie, siła i jakość obrazu=0 dioda przy tuner DVB-C pali się na czerwono.Po ok 1,5h wszystko samo wraca do normalnego funkcjonowania. Miałam tak dwa razy, czy nikt oprócz przemka866 i mnie nie spotkał się z taką sytuacją na własnym dekoderze.O czym takie zjawisko świadczy, można je jakoś skorygować, to błąd czy norma w Vectrze a ja się czepiam.Ale to "gaśniecie" tv mnie wnerwia, to ja powinnam decydować kiedy wyłączę a nie jakieś siły tajemne.

Samo to się raczej nic nie dzieje. Ile razy to się zdarzyło ?

Prawdopodobnie była to jakaś awaria lokalna albo uszkodzenie linii albo pad jakiegoś urządzenia przesyłowego.

Ja mam cyfrówkę 3 miesiące i nigdy mi się nie zdarzyło że "padło". Co nie znaczy że się nie zdarzy. Awarie zdarzają się każdemu operatorowi. Może po aktualizacji dekodera Twoja karta straciła uprawnienia i potrzebny był czas na ich odzyskanie. To tylko gdybanie. Najlepiej zwróć się do swojego BOK jeśli zdarza sie to codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo to się raczej nic nie dzieje. Ile razy to się zdarzyło ?

Prawdopodobnie była to jakaś awaria lokalna albo uszkodzenie linii albo pad jakiegoś urządzenia przesyłowego.

Ja mam cyfrówkę 3 miesiące i nigdy mi się nie zdarzyło że "padło". Co nie znaczy że się nie zdarzy. Awarie zdarzają się każdemu operatorowi. Może po aktualizacji dekodera Twoja karta straciła uprawnienia i potrzebny był czas na ich odzyskanie. To tylko gdybanie. Najlepiej zwróć się do swojego BOK jeśli zdarza sie to codziennie.

 

Napisałam, że taka sytuacja miała miejsce dwa razy, zawsze po aktualizacji dekodera.Abonentem Vectry jestem od 2 miesięcy.Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha: Ale lipa omg -,- ale byłem głupi że się na to zgodziłem,można rozwiązać umowę?Naprawdę zależy mi na canal+ sport i hd i eurosport na starej anologowej miałem eurosport 2,a teraz nawet tego nie będzie.

 

Nadzieja matką głupich może mi nie odłączą.

Aha: W ramach promocji udostępniamy wszystkie kanały znajdujące się w naszej ofercie - bezpłatnie, na okres jednego miesiąca, niezależnie od wykupionego abonamentu. Jeżeli klient będzie chciał mieć do nich dostęp po tym okresie, musi podpisać umowę i opłacić je.

 

koksik1000: Ja mam podobny problem co scorpion z tym że:

Przyszła do mojej mamuśki pani przedstawiciel z vectry juz jakiś czas temu nie wiem dokładnie może 3 miesiace!!

no i namówiła nas na promocje która w tamtym czasie była czyli 89 zł za platyne z dekoderem hd + internet 8mb w tym aktywacja gratis i za dekoder tez nic bo już jesteśmy abonentami sieci vectra a oni przechodza na sieć cyfrowa czy jakos tak no i dla tego ta promocja dla mnie bomba zwłaszcza że wczesniej płaciłem za sam analog 60 zł + internet z mojej miesciny za 70zł wiec mi sie opłacało umowa na 3 lata to sobie pomyślałem co mi tam i tak pewnie bedzie kilka okazji na rozwiazanie umowy w razie co!!

Wszystko było ładnie pieknie moja mamuśka podpisała umowe z pania przedstawiciel, przyszedł pan podłączył dekoder hd dał do podpisania liste że odebrałem dekoder,no i sie zaczeło jak przyszła pierwsza fakturka wyszło na to że mam doliczone do faktury 49 zł no sie zastanawiałem za co, moze pomyłka czy coś i zniknie na następnej fakturze ale na tej to samo,wiec poszliśmy do BOK i pani mało rozgranieta sprawdziła ta zaległość i stwierdziła że to nie jest niedopata tylko nadpłata i że teraz trzeba wpłacić 49 zł zamiast 89 zł i wszystko sie wyrówna w duchu ją wyśmiałem i pomyślałem ,,ta jasne wkręcać to my a nie nam"

zostawiłem sprawe w spokoju bo miałem inne sprawy do załatwienia ale teraz po jakims czasie moja mamuśka zadzwoniła do vectry okazało się że:

opłata 49 zł to opłata za dekoder bo sa tacy łaskawi że nie pobierają mi 10 zł miesięcznie za dekoder tylko to jest opłata jednorazowa(przypomne że pani przedstawiciel mówiła że za dekoder nic nie trzeba płacić w sumie to był jeden z podstawowych warunków jakie jej postawiliśmy żeby nie było dodatkowych kosztów wiec sytuacje bardzo dobrze pamietam)

pani przedstawiciel nawet nie wspomniała o jakiej kolwiek opłacie za dekoder a pan z telefonu powiedział że to za dekodaer hd o czym pani przedstawiciel tez nie wspomniała ani nie dała mi wyboru miedzy dekoderem sd a hd

Pan telefon (tak sobie go nazwałem a co mi tam:P)powiedział że jeżeli pani nic nie wspomniała to napewno podpisywalismy cos u aktywatora dekodera owszem podpisywałem coś ja(osoba nieupoważniona do tego), jakąs liste moim zdaniem liste odbioru dekodera bo gdymym podpisywał jakąś umowe aktywacyja z kosztami 49zł to bym dostał kopie a po za tym nie byłem upowazniony do podpisywania czego kolwiek bo to nie ja podpisywałem umowe z przedstawicielem tylko moja mama i to ona równiez powinna podpisywać wszystkie inne papiery

pan telefon kazał zadzwonic do przedstawiciela z ktorym była podpisana umowa ale z kąd wziac nr do tego przedstawiciela bo nie ma go na umowie a i pan telefon też go nie ma i on nie ma mozliwości go odnalezć wiec mamy tzw rodzaj przedstawiciela pod fachowa nazwą CACPER.

Pan telefon kazał mi napisac odwołanie ale sie zastanawiam czy wogóle warto i czy to coś da bo moim zdaniem z vectrą nie wygrasz wiec czekam na najblizszą zamianę kanałow a Vectra lubi to robic i zmykam z tego bajzlu POZDRAWIAM

ps.czy mogę liczyć na jakąś fachowa odpowiedz ze strony VECTRA0-1

 

Koksik1000: Vectra 0-1 jak mam odwoływać sie na kwoty zawarte w umowie jak w umowie mam tylko zaznaczony pakiet który mi podłączyliscie i nic wiecej czyli nie moge wam w żaden sposob udowodnic że pani przedstawiciel mówiła że aktywacja nic nie kosztuje

Koksik1000: punktem odniesienia jest zawsze podpisana przez Ciebie umowa. Dokument, który podpisałeś podczas wizyty aktywatora (montera) to protokół odbioru. Powinieneś wystosować oficjalne pismo do biura obsługi klienta w Gdyni.
S93: Ile czekaliście na uruchomienie dodatkowego pakietu. Zamówiłem Sport Na Ostro i chciałbym wiedzieć czy jest szansa, że będzie uruchomiony na święta?
S93: Aktywacja pakietu zazwyczaj dokonywana jest od ręki. W przypadku problemów technicznych, możliwe jest przedłużenie tego okresu do kilku dni. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku aktywacja została już wprowadzona. Jeżeli nie, to proszę o informację.
Robinson: Witam i zapytam o kwestię TVP Info.

Jak wiadomo, w kablówce analogowej, każdy region ma swoją wersję. Niestety w cyfrowej Vectrze dostępny jest jedynie TVP Warszawa. Trochę to bez sensu, że muszę przełączać się na analog lub na telewizję naziemną, żeby obejrzeć lokalne wiadomości. Dlaczego Vectra nie planuje wrzucenia regionalnej wersji kanału w poszczególnych województwach?

Robinson: Napisz proszę skąd jesteś (dostępność lokalnych programów zależy od lokalizacji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapytam o kwestię TVP Info.

Jak wiadomo, w kablówce analogowej, każdy region ma swoją wersję. Niestety w cyfrowej Vectrze dostępny jest jedynie TVP Warszawa. Trochę to bez sensu, że muszę przełączać się na analog lub na telewizję naziemną, żeby obejrzeć lokalne wiadomości. Dlaczego Vectra nie planuje wrzucenia regionalnej wersji kanału w poszczególnych województwach?

Robinson: Napisz proszę skąd jesteś (dostępność lokalnych programów zależy od lokalizacji).
Witam!

Krosno. W analogu Vectry mamy TVP Rzeszów i TV Obiektyw.

W wersji cyfrowej Vectry jest tylko TVP Warszawa i oczywiście brak krośnieńskiej TV Obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapytam o kwestię TVP Info.

Jak wiadomo, w kablówce analogowej, każdy region ma swoją wersję. Niestety w cyfrowej Vectrze dostępny jest jedynie TVP Warszawa. Trochę to bez sensu, że muszę przełączać się na analog lub na telewizję naziemną, żeby obejrzeć lokalne wiadomości. Dlaczego Vectra nie planuje wrzucenia regionalnej wersji kanału w poszczególnych województwach?

Robinson: Napisz proszę skąd jesteś (dostępność lokalnych programów zależy od lokalizacji).

Tak samo proszę o weryfikację na Śląsku

analogowo TVP Katowice

cyfrowo TVP Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o lokalną wersje TVP Info w Sieradzu, czyli TVP Łódź. Pewnie i tak Vectra powie, że nie ma takiej możliwości bo oni dają tylko to co jest dostępne na satelicie. Przecież mogą odbierać lokalną wersje TVP Info z nadajników naziemnych. W Sieradzu naziemnie można złapać w bardzo dobrej jakości TVP Info Łódź z nadajnika ŁÓDŹ KOMIN EC 4 kanał 43 i TVP Info Poznań z nadajnika KALISZ CHEŁMCE kanał 31. Lokalne wersje w telewizji cyfrowej są dostępne np. w UPC więc jak chce się to się da. Nie tłumaczcie się też tym, że w cyfrówce chcecie oferować kanały w bardzo dobrej jakości a nadajnik naziemny tego nie zapewni. Sam mam za oknem 16elementową antenę ustawioną na Łódź i jakość TVP INFO ŁÓDŹ jest około 5/6, a jakość TVP INFO POZNAŃ 3/6. Wystarczy zamontować dobre anteny kierunkowe na jakiś wysokich budynkach i będzie OK. Za jakiś czas wejdzie na większą skale NTC i wtedy z tego będzie też można brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da - tak samo da się włączyć lokalne TVP. Technicznie możliwości jest kilka i Vectra je zna. Wszystko zależy od chęci. Koszty też oczywiście są ale ja nie wyobrażam sobie że na cyfrze zostanie tylko TVP Warszawa. Pewnie jak NTC się bardziej rozpowszechni Vectra umieści także lokalne TVP w formie cyfrowej. W moim mieście mówi się także o wprowadzeniu lokalnego programu z analogu do cyfry.

Póki co cyfra sama w sobie jest priorytetem. Jest jeszcze bardzo wiele miast gdzie Vectra oferuje tylko analog i cyfryzacja tych sieci jest zapewne teraz najważniejsza bo NTC zaczyna mocno deptać po piętach i trudno jest konkurować z ofertą analogową 30 programów gdy z nadajnika naziemnego jest 20 w zupełnie innej jakości przekazu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o lokalną wersje TVP Info w Sieradzu, czyli TVP Łódź. Pewnie i tak Vectra powie, że nie ma takiej możliwości bo oni dają tylko to co jest dostępne na satelicie.
To by było bzdurne tłumaczenie. Dlaczego niby w analogu potrafią dać lokalną wersję TVP, a do cyfrowej już nie potrafią?

Tym bardziej, że w województwie podkarpackim TVP Rzeszów jest dostępna ze zwykłej anteny w DVB-T w bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dadzą lokalnych TVP w cyfrówce. To już było wiele razy poruszane. Vectra odpowie, że oni tylko z satelity mogą pobierać sygnał i koniec. Wiele razy taka oidpowiedz z ich strony padała. Vectra jest zacofana pod pewnymi względami i trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz skąd wiemy czy to TVS HD to na serio HD :D Bo TVS na satelicie jest i nie ma róznicy między tym SD a HD co jest w Vectrze wg Mnie :D ale moge się mylić 8)

 

Z drugiej strony przypomniały Mi się kłopoty Vectry co do radia RMF FM. Tu znowu były problemy z pobraniem sygnału z satelity :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dadzą lokalnych TVP w cyfrówce. To już było wiele razy poruszane. Vectra odpowie, że oni tylko z satelity mogą pobierać sygnał i koniec. Wiele razy taka oidpowiedz z ich strony padała. Vectra jest zacofana pod pewnymi względami i trzeba się z tym pogodzić.

 

Jeżeli klienci będą tak podchodzić i nie wymagać to nie dadzą.

To nieprawda że biorą tylko z satelity. W analogu podstawowe programy są pobierne przez Vectrę z nalogowych nadajników naziemnych (tutaj nie ma jednej reguły. W każdym mieście może być inaczej). Znam też przypadek że TVP1 TVP2 i POLSAT jest pobierany z naziemnego nadajnika DVB-T i konwertowany do analogu. By zachować jakość Vectra dziś broni się przed takim rozwiązaniem by pobierać analog i wstawiać go do cyfry bo mieliby reklamacje z tytułu jakości. Dlatego pewnie odpowiadają że mogą tylko z satelity. Dostępnośc DVB-T z kanałami TVP jest mocno ograniczona i w wielu miejscach jeszcze niedostępna. Gdy jednak DVB-T się rozpowszechni nie będzie żadnego problemu by pobrać z nadajnika TVP region z DVB-T i wpuścić go do cyfrowego multipleksu w kabel. Nie będzie też wymówki. Oczywiście zawsze można i światłowodem ze studia TVP jednak zdaję sobie sprawę że w niektórych przypadkach może być to rozwiązanie zbyt kosztowne i "gra niewarta świeczki".

My klienci musimy naciskać i wymagać od Vectry by programy regionalne były. Jeśli nie będzie to zawsze można rozwiącać umowę.

Po to jest kablówka żeby zapewniała programy zgodne z oczekiwaniami klientów. Nie bez znaczenia jest też fakt iż programy regionalne to przewaga kablówek nad platformami satelitarnymi i wielu klientów właśnie z tego względu wybiera kabel. Zgodnie z ich hasłem reklamowym "dają więcej" więc albo zmienią hasło albo dodadzą regiony :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zaś regionalne? Tam regionów jest tyle co kot napłakał poza tym jest analog. Platformy Cyfrowa nie posiadają regionów. A Cyfrowa Vectra to jednak jest wersja takiej kablowej Platformy Cyfrowej. Według zapowiedzi Prezesa TVP regionalne maja powstać w 3 MUXie. Mnie osobiście bardziej by zależało na sygnale DVB-T w analogu vectry np na częstotliwościach po Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako klient kablówki nie chcę żeby była to wersja kablowej platformy cyfrowej. Dla mnie kablówka właśnie tym różni się od platformy że udostępni programy niedostępne na satelicie między innymi regionalne. Obecnie w analogu mam regionalny program TVP oraz regionalny miejski. Dopóki jest analog to "cicho siedzę" ale jak analog zaczną wyłączać programy te powinny przejść do oferty cyfrowej. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Podejrzewam że Vectra jakąś strategię przewiduje w tym temacie i być może głośniej o tym zrobi się w momencie startu naziemnego MUX-1 w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...