Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie normalnie są lokalne TVP Info (co ciekawe, Gorzów Wielkopolski jest własnie na 139 pozycji zamiast Wrocławia - nikt się tym nie przejmuje...).

Obie wersje lokalne są nadawane na tej samej paczce co m.in sportowe kanały Polsatu (SD), Polsat News, Polsat Cafe oraz Filmbox Action. U mnie jest to 434 MHz, QAM 256. Ale w każdym mieście jest inaczej z częstotliwością, co do zawartości paczek to są takie same na terenie całego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was w cyfrowej ale u mnie wybierając kanał tvp info obraz w tv pojawia się zdecydowanie szybciej niż przy wyborze innych kanałów.

Zmartwił mnie fragment umowy:

 

"4.7. Dostawcy Usług przysługuje prawo do zaprzestania nadawania sygnału analogowego na podstawie obowiązujących przepisów prawa, co nie stanowi podstaw do zmiany Umowy i powodu do rozwiązania zawartej Umowy."

 

I uważacie, że oni mają do tego pełne prawo?

Vectra już nie raz udowodniła, że prawo to ma głęboko w poważaniu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwił mnie fragment umowy:

 

"4.7. Dostawcy Usług przysługuje prawo do zaprzestania nadawania sygnału analogowego na podstawie obowiązujących przepisów prawa, co nie stanowi podstaw do zmiany Umowy i powodu do rozwiązania zawartej Umowy."

 

I uważacie, że oni mają do tego pełne prawo?

 

Mają prawo wyłączyć jeśli zapewniają dostęp do tych samych kanałów cyfrowo. Vectra i tak się z tym "grzebie" jak mało kto.

Jeżeli abonent ma umowę na TV cyfrową to analog mogą wyłączyć w każdej chwili. Nawet dziś. Umowa jest na TV cyfrową prawda ? Więc teoretycznie wszędzie tam gdzie abonenci przeszli na odbiór cyfrowy Vectra analog może wyłączyć i będzie to sukcesywnie robić. Zaczną od wyłączania najbardziej atrakcyjnych programów takich jak: EuroSport, TVP Sport, TLC, Discovery, Mini Mini itp. itd..W niektórych obszarach - tam gdzie TV cyfrowa jest najdłużej dostępna już się tak dzieje. Było o tym na forum.

Nie wiem po co ta "podstawa" w analogu. Jak już ma być "podstawa" to powinna być dostępna w DVB-T - tam gdzie dziś jest analogowa podstawa czyli na początku pasma VHF. Sądzę że tak się kiedyś stanie i w Vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić że cos nie idzie dobrze.Wczoraj była kolejna modernizacja sieci Vectry ,więc znowu coś spaprali.Wreszcie to dziadostwo Filmbox action wywali ,nic tan nie było ciekawego ,prucz pikselozy która czsami występowała ,słabe birate,ciekawe tylko kto im to kupi.Wszystkie te cbs też teraz nic warte.Ciekawostka jest taka że zone romantica nadal nadaje w cyfrowym polsacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne promocje Vectry, nagle ni z tąd, ni z owąd, po kilku dniach obowiązywania nowych promocji podnieśli ceny na pakiety TV solo o 10 zł/mies. (oprócz Stalowego i Srebrnego). To już kpina z ich strony, jakość do niczego, wprowadzają nowe promocje i znowu podnoszą ceny po tygodniu. To [beep] a nie promocje...

Dodatkowo przy opisie Pakietu Złotego czy Platynowego, znikła adnotacja, że przez 3 pierwsze miesiące płacimy tylko 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę poważnie o przejściu z UPC do Vectry. Powody: ciągłe problemy na trasie pilot=dekoder (ponoć wina mojego TV i zakłócania przez niego sygnału z pilota) i słabiutki zasięg i moc sygnału z tego badziewnego rutera Thompson (takie białe, wielkie pudło).

Stąd tez moje pytanie: czy z dekoderem vectry też mogę mieć podobny problem, bo np. z n-ką nic się nie działo; i czy vectra też może mnie uraczyć tym nieszczęsnym thompsonem? moze istnieje inna opcja dot. internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomsony są bardzo popularnymi modemami. Możliwe, że także w Vectrze dostaniesz taki sam. Co do kiepskiego zasięgu Wi-Fi to często winne jest złe usytuowanie routera (wciśnięty gdzieś głęboko w stolik rtv - a drewno potrafi sporo wytłumić sygnał Wi-Fi ;) ). Sprawdź też czy masz w konfiguracji modemoroutera w zakładce Wireless moc wyjściową ustawioną na 100% (konfiguracja urządzenia przez www powinna być w instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruter wisi na ścianie w przedpokoju i w odległości 5 m i przez 1 ścianę siła sygnału spada do 1-2 kresek windowsowskich. Moc oczywiście na 100%. Okrutny badziew. Mój stary pentagram działał duużo lepiej, to mnie uszczęśliwili takim gniotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne kablówki mają bałagan w ofertach (czytaj: Multimedia Polska i INEA Poznań). Tracę cierpliwość do tej jakości. Jedynym wyjściem w miarę dobrym za tą cenę (57 zł/mies.) pozostanie Cyfrowy Polsat z Multiroomem ;)

 

Dobrym przykładem marnowania pojemności jest częstotliwość (u mnie) 426 MHz - tam jest TVP Seriale, Polsat 2, TLC, Sportklub, TV Puls 2 i kanały widmo - Vectra Info tematyczne, które nie zabierają pojemności zbytnio. To dlaczego nie mogą zwiększyć bitrate max. dla Polsatu 2 czy też Puls 2 do 4 MB/s? A tak to jest do max. 2,9 MB/s i mamy kaszankę jak na ATM Rozrywka (umieszczone w paczce z 14 innymi kanałami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. U mnie też już jest ok. Zadzwoniłem do vectry i technik zalogował się na modem. Wina modemu. Zgodnie z zapewnieniem technika kilka minut po rozmowie wszystko zadziałało. W porównaniu do upc i tp gdzie miałem wcześniej internet nie zadawano mi głupich pytań wynikających ze schematu rozmowy klient-konsultant więc tu plus dla vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...