Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Heh, żebym nie próbował - nie próbowałem z OpenDNS, ale zmieniłem DNS'y na te Googlowskie, próbowałem pod IE, Chrome, Operą na dwóch komputerach (jeden po kablu, drugi laptop pod WiFi), nawet pod innym systemem (jakiś tam Linux odpalany z LiveCD) i nic, ciągle to samo. Nie wiem, czy to ten beznadziejny router coś tam robi, to coś u mnie czy to po prostu Vectra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do internetu - wiem, ze to nie temat o internecie, ale w sumie nawet nie wiem, gdzie o to zapytać, zostaje chyba jedynie to forum na facebooku (innych rzeczy nie znam), a tam nie zamierzam pisać pod moim imieniem - działa wam normalnie Google?

 

U mnie działa normalnie i szybko wyszukuje jakąkolwiek frazę. Mam 8 Mega. Generalnie internet to mocna strona Vectry w moim mieście i bezkonkurencyjna jeśli weźmiemy pod uwagę cenę i jakość. Nie wiem czy to szczęście czy przypadek bo jak się czyta forum na FB to aż trudno uwierzyć co tam ludziska wypisują :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było bezproblemowo, ale od jakiegoś czasu też zauważyłem to samo i również na googlu. W moim przypadku wystarczyła zmiana DNS (nawet nie na alternatywne, tylko inne od Vectry) i hula jak ta lala ;) Tylko pamiętajcie, że jeśli łączycie się przez router to trzeba je zmienić w panelu konfiguracyjnym (192.168.0.1). Do znalezienia optymalnych DNS'ów może się przydać programik netbench.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak zacina się google od jakiegoś czasu, występuje to przy korzystaniu z https (czyli szyfrowanego połączenia), jeśli korzystamy normalnie to się nie zacina.

 

Vectra chyba na swoich DNS "przeniosła" Google na swoje serwery - No bo jak wytłumaczyć fakt, że wchodząc na stronę google.pl pokazuje mi, że serwer znajduje się w Polsce i należy do Vectry? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając prędkości późnym popołudniem na http://88.156.222.97/test/test.html wszystko jest w porządku. Gorzej testy wypadają na http://www.speedtest.net/ tu już zależy do serwera. Na niektórych serwerach jest pełna prędkość i ping OK a na niektórych tylko połowa prędkości...

 

Google też słabo mi się wczytuje, przeinstalowałem system i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a, TV w sumie mało oglądam i nie podoba się to, że jakość jest tragiczna i w sumie mi to tam brzydko mówiąc zwisa, bo na skoki, biegi narciarskie, curling albo jakiś mecz mogę się przemęczyć, ale internet to podstawowe dobro, z którego korzystam - bez internetu komputer mogę wyrzucić, dla mnie wtedy sprzęt bezużyteczny.

 

Jest nas kilku, jakieś pomysły, co z tym zrobić? Telewizja to tam kit, ale internetu nie zostawię tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że te nowe promocje bardziej atrakcyjne są i umowy krótsze (ale musieli to zrobić, Prawo telekomunikacyjne się zmieniło).

Moja babcia ma obecnie Pakiet Złoty, dekoder SD i analog na drugim TV - płaci za to 56,99 zł/mies.

Chcemy skorzystać z nowych promocji: Pakiet Złoty + dekoder HD i multiroom (dekoder SD). Sam pakiet kosztuje 35 zł/mies. Dochodzi do tego 15 zł dzierżawa dekodera HD. I w multiroom jest cena za dekoder SD 5 zł mies. Ostatecznie płacimy 55 zł/mies.

 

I teraz moje pytania:

1. Czy oprócz tego multiroom SD (5 zł/mies.), będzie trzeba uiszczać opłatę w wysokości 10 zł/mies. za dekoder SD?

2. Na stronie internetowej jest napisane "3 miesiące za 1 zł". I czy to jest ważne tylko przy zamówieniu przez internet?

3. Przy wzięciu takiej umowy analog nadal zostaje czy wyłączają?

4. Do dekodera HD jest dołączony kabel HDMI?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Przy wzięciu takiej umowy analog nadal zostaje czy wyłączają?

 

Analog jest bo być musi. Jak abonent ma umowę na TV cyfrową to dostaje go gratis. Z drugiej strony technicznie nie ma za bardzo jak go wyłączyć bo założenie filtra drożej by kosztowało niż fakt że ten analog klient dostaje a patrząc globalnie co miasto to inny filtr musiałby być a to już koszty większe niż dekoder SD :-).

U mnie jakość analogu Vectry nie jest zła. Na 26 cali CRT 100Hz nie widać żadnej różnicy w stosunku do cyfry SD. Na 32 calach CRT 100Hz różnica jest niewielka - Nie na tyle by brać cyfrę SD ze względu na jakość, a złośliwie można powiedzieć że jest lepiej niż na cyfrze bo nie widać artefaktów. Dopiero na odbiornikach "płaskich" typu LCD widać różnicę i to bez znaczenia jaka wielkość ekranu. Ale jeden warunek: dobre rozgałęźniki i złączki oraz sprawne kable koncentryczne ( te sprzed 30 lat się nie nadają). Jak ktoś stosuje rozdzielacze "z bazarku" albo / i wtyczki plasticzki to śnieżenie i mora gwarantowane a cyfry brak :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwił mnie fragment umowy:

 

"4.7. Dostawcy Usług przysługuje prawo do zaprzestania nadawania sygnału analogowego na podstawie obowiązujących przepisów prawa, co nie stanowi podstaw do zmiany Umowy i powodu do rozwiązania zawartej Umowy."

 

I uważacie, że oni mają do tego pełne prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...