Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Beks napisał(a):

 Czy pokażesz mi drugą taką firmę, że w przypadku podwyżki opłat klient nie może z tego faktu rozwiązać umowy? 

Przecież takie praktyki stosuje tylko VECTRA. 

Podobne praktyki nie stosuje też Orange IPTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wyszła podwyżka 61,30 zł. Może i niemało, ale to nie powód, żeby o tym były pełne 2 strony.

Nie no, nic się nie stało. Umawiasz się na coś a później ktoś tą umową podciera sobie tyłek, bo zgrabnie wrzuca w tą umowę bliżej nieokreśloną kwotę, a Ty się cieszysz. Żałuję w sumie, że nie podnieśli o 100%, może wtedy dotarło by do takich ludzi jak Ty o co chodzi. Jak Vectra ma więcej takich klientów to już mnie ich praktyki nie dziwią. Mnie podnieśli o 9zł z groszem i nieźle się wkurzyłem, i zacząłem z nimi batalię. Tu nie chodzi o kwotę, ale o zasady.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się podniecać, tego i tak nie zmienisz, a zrezygnować się nie da. I żyłka Ci pęknie. Orange na 100% stosuje to samo.

Aha była prośba, więc mam pakiet „Platynowy” i ful zestaw poza erotyka.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach











I po co się podniecać, tego i tak nie zmienisz, a zrezygnować się nie da. I żyłka Ci pęknie.

Tak sobie to tłumacz. Tu masz dowód, że się da, żadna żyłka mi nie pękła.
ee2892b5a1f542e8be10020715685dff.jpg
Radzę zwrócić uwagę na to co jest oznaczone cyfrą "2"
Mnie nawet Vectra zwróciła część opłat, za ten okres "niebyły"
45ec5f749f68c82bff02deec6d5aa70f.jpg
Można pójść do powiatowego UOKiK

Już lepiej zadzwonić do UKE. Jeśli ktoś zawierał umowę przez telefon, nie podał pełnych swoich danych z imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL i nie potwierdził na środku trwałym akceptacji umowy, to jest duża szansa na to, że umowa taka może być zawarta nieprawidłowo, a co za tym idzie nieważna.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maross napisał(a):

nie potwierdził na środku trwałym akceptacji umowy

 

Czekaj, czekaj, czy dobrze rozumiem, że w takim razie przy przedłużeniu umowy w rozmowie z konsultantem DUK powinienem ją również potem zatwierdzić, klikając w link w mailu? Jeśli tak, to chyba mam furtkę do wykręcenia się z umowy, ponieważ przy przedłużaniu jej wszystko skończyło się na rozmowie i wrzuceniu wzoru do eBOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, oculars_increasers napisał(a):
 
Czekaj, czekaj, czy dobrze rozumiem, że w takim razie przy przedłużeniu umowy w rozmowie z konsultantem DUK powinienem ją również potem zatwierdzić, klikając w link w mailu?


Zawsze możesz zadzwonić do UKE i przedstawić swoją sytuację, może akurat się uda.
Vectra ma nagranie tej rozmowy, napisz do nich, by Ci go przesłali i dołącz je we wniosku do UKE. Tam w urzędzie je odsłuchają i podejmą decyzję czy wszystko było w porządku przy zawieraniu umowy, czy można interweniować w danej sprawie czy nie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś to zainteresuje to na telewizorach LG i Samsung pojawił się nowy serwis FIFA+. Można obejrzeć aktualne, a także archiwalne mecze, programy, filmy, z tym że w języku angielskim, ale myślę, że w obecnej chwili to nie jest specjalna przeszkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 13:30, kris68 napisał(a):

Wyszła podwyżka 61,30 zł. Może i niemało, ale to nie powód, żeby o tym były pełne 2 strony. Cóż trzeba było przeczytać umowę przed podpisaniem. A bo to jedna sieć podnosi opłaty?

A któraś jeszcze podnosi w ten sposób opłaty? Podaj przykłady przykłady skoro masz tyle do powiedzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 11:36, lukasz1122a napisał(a):

Telewizja News 24 szoruje po dnie - proszę sobie zobaczyć jakie ma wyniki oglądalności i nich dziwnego, że Vectra jej nie dodaje. Co do kanałów TVP to taki: Seriale, Nauka czy Dokument to kanały najbardziej popularne w swoich kategoriach - TVP to też nadawca publiczny, więc Vectra powinna dać dostęp do wszystkich ich kanału. 


bo kanał nie jest w Vectrze, dlatego niskie wyniki 😆 Ja tam lubię mieć wybór i poznać inne spojrzenie i propozycje. A co do popularności wspomnianych kanałów w swojej kategorii - to dyskusyjne i też ocenianie kanałów kodowanych jak np Planete czy Canal+Dokument czy Docu Box z TVP Dokument dostępnym naziemnie i/-lub w niskich pakietach mija się z celem. Bo dostępność nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci Vectry skarżą się do UKE na podwyżkę cen [wirtualnemedia.pl]

 

Cytat

Abonenci sieci kablowych Vectra i Multimedia Polska skarżą się na podwyżki cen w trakcie trwania umowy nie tylko do Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, kilka pism w tej sprawie otrzymał także Urząd Komunikacji Elektronicznej.

 

Edytowane przez Longman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś z Vectry ofertę przedłużenia umowy na Internet za 50 zł miesięcznie. Pani z DUK powiedziała mi że w ten sposób wycofana zostałaby najnowsza waloryzacja, co mogłoby oznaczać kolejną dopiero w okolicach lutego (~10 zł) i września 2024 (pewnie też ~10 zł). Umowa oczywście na 12 miesięcy. Zastanawiam się, czy się w to pakować, czy ze względów powiedzmy „etycznych” grzecznie podziękować. Jedyną alternatywą jest Play/UPC po HFC, z którym nigdy nie miałem do czynienia. Przyznam, że na jakość obecnego łącza nie mogę narzekać. 
Ktoś podzieli się opinią w tej sprawie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem Multimedia / Vectra od 2011 i moim zdaniem to już nie warto pchać się w kolejne aneksy. 50 zl. miesięcznie to nie jest dzisiaj mała suma za sam internet. Poza tym twierdzenie, że w związku klauzulą waloryzacyjną będzie może +10 PLN do rachunku nie ma nic wspólnego z prawdą. Ludzie pisali wyżej ile dostali podwyżki i z tego co liczyłem to nawet jakieś około +20%, czyli prawie 1/4 ceny. Telefoniczne działy sprzedażowe czy utrzymaniowe opracowały sobie tę technikę wmawiania, że może będzie +10 PLN, bo gdyby wyjawili prawdę o podwyżce rzędu 20% nikt by żadnych usług nie wykupił. Jeżeli chodzi o internet domowy to popytaj jakie są oferty u operatora gdzie masz telefon komórkowy. Jest takie rozwiązanie jak Orange Światłowód przykładowo, czy też T-Mobile. Nie słyszałem o innej firmie jak Vectra / Multimedia, która tym sposobem podwyższała by ceny. Przykładowo ja już mam nową umowę z T-Mobile na abonament komórkowy i tam też jest klauzula inflacyjna. Z tą różnicą, że dostając pismo informujące o zastosowaniu klauzuli mam 7 dni na decyzję o tym czy płacę drożej, jeżeli nie to daję na piśmie, że odrzucam klauzulę inflacyjną i nie akceptuję zmiany ceny, wtedy szukam sobie nowego operatora i jest po sprawie. Tu masz tłumaczone, że 50 PLN do zapłaty za internet, tylko, że niebawem z ceny 50 PLN może zrobić się i 150. W połączeniu z brakiem możliwości rezygnacji z takiej oferty, sytuacja może być nieciekawa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Inflacja jest podana na stronie i tyle wynosi.  Vectra tu cytat ,,waloryzacja opłat o wartość półrocznego lub średniorocznego wskaźnika zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych". W tym roku to było około 14%  i o tyle Vectra wprowadziła. Dla Ciebie trudnym do zrozumienia jest fakt, że 14% z 200zł i 14% z 50zł to są dwie różne kwoty. Weż kalkulator i policz. Sam dostałem na początku roku podwyżkę waloryzacyjną o 14% gdzie 3 miesiące wcześniej przedłużalem umowę. Wyniosła mnie o 16zl drożej. W czerwcu tego roku zadzwoniłem do DUK i powiedziałem , że rezygnuje z końcem umowy tj. 30 październik. Kobieta bez wahania mi obniżyła kwotę opłat o tę waloryzację. Umowa na kolejny rok. W styczniu jak dostanę ponownie podwyżkę waloryzacyjną te same czynności powtórzę. Cena jest ta sama. Ot i cała filozofia. Przy tych pakietach co posiadam np. Canal+ dodatkowo rekompensuje sobie z sąsiadem dzieląc mu konto C+ online za połowę pakietu. On szczęśliwy i ja happy bo obniżam sobie fakturę o kolejne złotówki. Na koniec ułatwię Tobie liczenie 50zl plus waloryzacja to kosz 57zł i nie strasz że będzie to 150zł, bo to już głupota z Twojej strony. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pomóżcie mi podjąć decyzję.

Niedługo kończy mi się umowa i tak się zastanawiam zastąpić mojego dziadka dekoder zwykły HD PVR na tego 4K Smart - jak oceniacie, jest sens, warto ? Bo wolałbym aby kanały zmieniały się normalnie a nie na zasadzie ładowania jak jest w tv online apce

Edytowane przez lukasz1122a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...