Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Tak się przyglądam, bo widzę różne zdania na temat ADB3850CDX i arrisa4120 pod względem co lepsze.

Miałem 3850CDX i dobrowolnie jakieś 4 mies. temu  wymieniłem na 4120, czemu napiszę za chwile.

W sumie przesiadka była udana obraz żyleta ( jakość kanałów prawie wszystkich 100%) , jednak sam dekoder resetował się średnio kilka razy w tygodniu, a czasem nawet i dziennie.

W końcu to zgłosiłem i mi wymienili na nowy 2 tygodnie temu na nowego 4120.

Jakość obrazu tam gdzie mi najbardziej zależy 74% i widać to nawet gołym okiem.  Jedyny plus nie resetuje się, za to dysk jak już to pisaliście akurat głośny niemiłosiernie w mojej sztuce. Zgłosiłem znowu do vectry by do porównania dali mi stary, jednak już go nie ma na miejscu, czekam na kolejny.

Ale do rzeczy czemu wymieniałem ADB, na coś gorszego, bo o tym nie piszecie.

ADB 3850 nie obsługiwał rozdzielczości 1080p, miał  tylko 1080i a to jest jednak kolosalna różnica jeśli TV taką obsługuje . Arris ma już obsługę 1080p, jednak nie wszystkie egzemplarze są sobie równe.

A przy  okazji platyna + PVR + 100Mb/s + MR za 91PLN na terenie Bielska-Białej to dobra cena czy może uda się coś więcej wywalczyć, bo taki mam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prometeusz: jak coś to 5830cdx a nie 3850.

Po drugie jakość obrazu nie zależy od procentów siły i jakości w menu.

@Emaileczek: podczas oglądania telewizji działa Timeshift czyli jest cały czas zapis, wobec tego też musiał hałasować.

Wygląda na jakiś marny wbudowany dysk, że głowica tak hałasuje podczas zapisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że jedni mają dłużej za darmo nowe kanały HD, a inni nie wiadomo kiedy będą mieli...

Ee tam spokojnie. Te nowe kanały to żadna rewelacja. Jeszcze się nacieszysz. Pełno reklam i same powtórki. Reklamy są wszędzie te same więc włącz jakikolwiek kanał w HD i ciesz się dobrym obrazem :-).

Ja jestem wkurzony że pozmieniali numerację bo rozwalili doszczętnie listy kanałów, których nie bardzo chce mi się układać w 2 dekoderach od początku i akurat nie mam na to zbytnio teraz czasu. Więc w jednym ustawiłem do połowy i mam tylko 50% oferty (to co mnie interesuje) a w drugim włączyłem dzieciakom na sztywno 412 i więcej nic. I taki pożytek z extra nowych kanałów....że mam mniej niż przed zmianą :-).

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na liście programów. Informacja otrzymana godzinkę temu od Vectry mailem.


 


Szanowni Państwo,


 


informujemy, że w związku z pracami modernizacyjnymi telewizji cyfrowej, w czwartek 23 lutego zmianie ulegną pozycje następujących kanałów:


 


TVP Info - nowa pozycja: 135 oraz 803


Superstacja - nowa pozycja: 808


Bloomberg TV - nowa pozycja: 821


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomnieli dopisać, że to się tyczy nowej stacji. Czyli drugiej połowy nieprzełączonych miast to nie dotyczy i tvp info jest dalej na 121.

@jaceknokia: gdybyś wrzucił do laptopa dysk 3,5 cala to tez byłby duży i ciężki.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wypowiedzenie i zadzwonili do mnie dzisiaj z ofertą 100mb + platyna na 24 miesiące (pierwsze 2 miesiące za 2zł) za 89,9. Pytałem o SnO albo pakiet Eleven to podawali cene 14,9, że niby się tego nie da taniej. Da się coś ugrać waszym zdaniem? 15 lat w Vectrze jesteśmy a traktują nas podobnie jak nowego klienta. Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wypowiedzenie i zadzwonili do mnie dzisiaj z ofertą 100mb + platyna na 24 miesiące (pierwsze 2 miesiące za 2zł) za 89,9. Pytałem o SnO albo pakiet Eleven to podawali cene 14,9, że niby się tego nie da taniej. Da się coś ugrać waszym zdaniem? 15 lat w Vectrze jesteśmy a traktują nas podobnie jak nowego klienta. Z góry dzięki za pomoc ;)

Czekaj. na tydzień przed końcem negocjuj. Ja przyjaciółce przedłużyłem umowę za to samo co masz plus dekoder prv i drugi hd z SnO. Płaci około 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prometeusz: jak coś to 5830cdx a nie 3850.

Po drugie jakość obrazu nie zależy od procentów siły i jakości w menu.

 

Tak chodziło oczywiście o 5830cdx.

Dzwoniłem do Vectry ,myślałem ze coś zdziałam bez wypowiedzenia, bo tak naprawdę pozmieniać chciałem wg cennika i miało być całkiem przyjemnie. Niestety trzeba wypowiedzieć, to jest chore. Jedyne co zmieniłem to na razie dokupiłem Net a resztę będę wypowiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie dotyczące tych nowych 18 programów . Czy trzeba ponownie wyszukiwać programów czy też czekać na wiadomość kiedy one będą automatycznie przyłączone ?

Jeśli same nie dodały się do listy głównej to trzeba czekać, bo twoje miasto jeszcze nie zostało podłączone do nowej stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY . CHODZI O SAM INTERNET Wypowiedzenie już przyjęte przez Vectre internet odłączą 1 marca mam 5 dni na podjęcie decyzji miałem 50MB/s za 40zł teraz proponują ostatecznie 50Mb/s za 36zł albo 100Mb/s za 40 zł kiedyś ktoś pisał że 50 Mb można wyciągnąć za 29zł tak by mi pasowało (dodam że jakoś szczególnie im nie zależało na przekonywaniu mnie abym pozostał tylko 2 telefony miałem )  Czy da się coś lepszego wyciągnąć  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisss: zdaniem także i moim, lepiej chyba wziąć 100Mb za 40zł niż 50Mb za 36. Przy okazji będziesz miał 2x szybszy upload, bo że dostaniesz 2x download to oczywista oczywistość.  Jaki proponują okres zobowiązania? Ja prawie rok temu wynegocjowałem 12m-cy - może chociaż tu uda Ci się coś ugrać.

 

Przy okazji, ponieważ i mój "cyrograf" powoli się kończy (do końca maja) i zapewne wkrótce będę podejmował stosowne kroki pt. wypowiedzenie itd. Zastanawiam się, na co mogę liczyć? Mam 100Mb/40zł/12m-cy + ichni router Cisco Epc3925 + usługa wifi (z której nawiasem nie korzystam, mam swój router).

Pozdrawiam.

 

EDIT

@KENZO: sam net?

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą prędkość za 15 zł...

Na pewno nie solo, tylko w paczce z TV więc nie wiem po co to piszesz.

 

Umowy najlepiej przedłużyć na 12 m-cy i wymienić sobie modem z routerem np. na epc3928s. Samych modemów Docsis 3,0 już nie dają, ale można sobie w tym epc wyłączyć wifi, przełączyć go w bridge i zastosować własny router.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam router z Wi-Fi Thomson TWG870. Chcę przedłużyć umowę. Jakie routery teraz Vectra proponuje? Który router z Wi-Fi wybrać? Proszę o podpowiedź, czy zostawić tego Thomsona? Pozdrawiam.

Edytowane przez krisss
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...