Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Legia- Ajax. Mogło być lepiej, ale i gorzej. Ciekaw jestem jak poradzi sobie drużyna z Warszawy z tym renomowanym przeciwnikiem, zapowiadają się duże emocje, oby z udziałem publiczności.

Liga Mistrzów- szkoda, że hitowe mecze PSG- Chelsea i Barca- MC będą rozgrywane tego samego dnia, trochę to bez sensu. Para Basel- Porto słabiutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że liczyłem na mecz z Tottenhamem, bo chciałem się wybrać na mecz do Londynu. Amsterdam niestety droższy w planowaniu. Drużyna Ajaxu jest do przejścia, zależy też gdzie będą w tabeli przed meczami z Legią. Jak będą niewiele tracić do PSV to na LE mogą wystawić drugi skład jak robi wiele drużyn europejskich. Plusem jest niewątpliwie rewanżowy mecz u siebie, oby z udziałem publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów- szkoda, że hitowe mecze PSG- Chelsea i Barca- MC będą rozgrywane tego samego dnia, trochę to bez sensu.

Wcale nie jest tak jak piszesz, UEFA grupuje mecze po losowaniu i terminarz jest następujący:

Round of 16 draw:

17 February & 11 March

Paris Saint-Germain (FRA) v Chelsea FC (ENG)

FC Shakhtar Donetsk (UKR) v FC Bayern München (GER)

18 February & 10 March

FC Schalke 04 (GER) v Real Madrid CF (ESP)

FC Basel 1893 (SUI) v FC Porto (POR)

24 February & 18 March

Manchester City FC (ENG) v FC Barcelona (ESP)

Juventus (ITA) v Borussia Dortmund (GER)

25 February & 17 March

Bayer 04 Leverkusen (GER) v Club Atlético de Madrid (ESP)

Arsenal FC (ENG) v AS Monaco FC (FRA)

 

Jeśli chodzi o Legię, to sportowo trafili średnio, za to wreszcie bardzo dobrze marketingowo. Na grę Ajaxu rezerwami nie ma co liczyć, mnie bardziej interesuje jak do lutego będzie wyglądała Legia, chcą sprzedaż Żyrę, nie wiadomo co z tego wyjdzie, pewnie Leśnodorski jak co okienko kogoś ciekawego pozyska. :)

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Amsterdamie 19 lutego o godz. 21:05, natomiast rewanż w Warszawie 26 lutego o godz. 19:00. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed losowaniem napisałem:
Ja bym chciał aby Legia zagrala z Ajaxem Amsterdam. :)

 

I znowu trafiłem :jupi: , marzenia się spełniają :D , chociaż wolałem jakby był to finał.

Obie drużyny na finał są raczej za słabe, ale marzenia czasem się spełniają. :)

 

@Arkon

Mi w obecnym terminarzu szkoda meczów Juventusu z Borussią, bo nie zdziwiłbym się jakby zespół walczący o utrzymanie w Bundeslidze pokonał dominatora Serie A. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w obecnej piłce nikogo nie należy lekceważyć, kto by przypuszczał, że drużyna z Azerbejdżanu może wyjść z grupy? A przecież by wyszła, gdyby nie błąd sędziego. Nawet takie HJK Helsinki w debiucie w fazie grupowej Ligi Europejskiej wygrało dwa mecze i do ostatniej kolejki walczyło o awans.

Gdyby nie błąd sędziego to Schalke grałoby teraz w Europa League, a nie czekało na kolejną egzekucję w Champions League ;)

 

Takie jest życie. Raz tym sprzyja arbiter, raz tamtym.

 

Choć mi też było szkoda Azerów. Gdyby nie błąd sędziego to Karabach awansowałby dalej, a Dnipro żegnało się z pucharami.

 

Trochę beka, że Saint-Etienne ogląda plecy klubu z Azerbejdżanu, a kiedyś to taka firma była - że nie wspomnę o drużynie z 1976 roku, czy tej w której grał Platini. Później przecież też mnóstwo znanych nazwisk było z tym klubem łączonych. Teraz też mają kilka perełek tylko, że każda z nich zaraz z klubem się pożegna. Na czele z bramkarzem Ruffierem.

 

I pokazało @ProjectAlf ,że liga włoska obecnie jest bardzo słaba.Chociaż w sumie to on i tak znalazł by jakieś argumenty z przeszłości i uważał,że Serie A to bardzo mocna liga. :wink:

No tak, bardzo słaba liga której przedstawiciele w europejskich pucharach w komplecie (jako jedyna federacja w Europie) meldują się w europejskich pucharach na wiosnę. Z największą liczbą swoich przedstawicieli w Europa League i jednym reprezentantem w Champions League, który zachowuje szanse na awans.

 

Też na to liczę :). To by potwierdziło totalną dominację Bundesligi nad Serie A.

Totalna dominacja byłaby wtedy gdyby kluby Bundesligi co sezon gromiły kluby Serie A w każdych możliwych rozgrywkach, a tak nie jest co pokazuje przykład Lazio Rzym, który w 2013 roku wyeliminował w fazie pucharowej Europa League dwa niemieckie kluby: Borussię Mönchengladbach i VFB Stuttgart aplikując im... 10 bramek w czterech meczach 8)

 

 

1/16 finału:

 

Borussia Mönchengladbach 3:3 SS Lazio

SS Lazio 2:0 Borussia Mönchengladbach

(5:3 w dwumeczu dla Lazio)

 

1/8 finału:

 

VFB Stuttgart 0:2 SS Lazio

SS Lazio 3:1 VFB Stuttgart

(5:1 w dwumeczu dla Lazio)

 

 

Nie chcę mi się dokładnie sprawdzać, ale widzę, że Lazio jak przystało na włoski klub wystawiło pół rezerwowy skład we wszystkich meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Legii będzie bardzo ciężko przejść AJAX.Po pierwsze nie oceniajmy teraz już kto przejdzie,a kto nie.Poczekajmy te 2 miesiące bo przez nie wiele może,a nawet na pewno się zmieni.Ciekawe,czy Legia po przerwie zimowej złapie od razu formę.Miejmy nadzieję,że tak i trzeba wierzyć,że Legii uda się pokonać Ajax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuttgart teraz jest na dnie tabeli a Lazio na 3 miejscu to jest teraz tak jak gdzie jest BVB a gdzie Arsenal .

 

Gdzie była Roma w meczu z City? i to u siebie

Tragiczne City ogrywa Rome

 

 

Legia i Ajax? oni zagrali 1 pkt samym PSG grają o niebo szybciej niż Legia

Czwartkowy mecz ile oni potrzebowali strzałow na 1:0 gol który i tak był samobójem którykolwiek z Ajaxu pośle bombe kose i bramkarz nawet się nie ruszy

To są 2 światy będzie to co ze Sportigiem ze 2 sezony temu na stojąco ich Ajax Ogra.

 

Kogo stawiacie w parze Monaco Arsenal?

 

I pokazało @ProjectAlf ,że liga włoska obecnie jest bardzo słaba.Chociaż w sumie to on i tak znalazł by jakieś argumenty z przeszłości i uważał,że Serie A to bardzo mocna liga. :wink:

Dla mnie ta liga nawet nie jest w pierwszej 5 Europejskich sił.

 

Hiszpania Niemcy Anglia to czołowa 3

 

Potem dam Francje Holandie nawet dam Rosje

 

Liga Włoska to miejsce wyłacznie poziom liga europejska bo taki poziom prezentują zresztą tak samo z zarobkami.

Roma właśnie odrobiła straty do Juve jest 1 pkt a niewiele brakowało a by było 1:1 z Genua.

 

Ta liga to się robi jak drugie MLS nędza nuda i emeryci Maicon Keita Totti Pirlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Legia i Ajax? oni zagrali 1 pkt samym PSG grają o niebo szybciej niż Legia

Czwartkowy mecz ile oni potrzebowali strzałow na 1:0 gol który i tak był samobójem którykolwiek z Ajaxu pośle bombe kose i bramkarz nawet się nie ruszy

To są 2 światy będzie to co ze Sportigiem ze 2 sezony temu na stojąco ich Ajax Ogra.

 

Kogo stawiacie w parze Monaco Arsenal?

Pożyjemy, zobaczymy- Legia uwielbia grać z drużynami, które grają otwarty futbol, stąd tak dobre wyniki w Lidze Europejskiej. Ja jestem optymistą :).

Z pary Monaco- Arsenal oczywiście klub z Londynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Legia ma się bac Ajaxu to lepiej niech nie próbuje awansowac do LM. Ajax to średnia półka, nie są zespołem wybitnym ale też nie są słabiakami.

 

Co do Serie A. Facet ma jakieś kompleksy czy coś w tym stylu bo wiecznie wychwalą tą ligę i zawsze pisze że kluby te grają w rezerowoych składach w LE. Zachowaj coś obiektywizmu a nie powtarzaj się w kółko z tymi samymi tekstami bo od miesiąca widze to samo, ale przeglądam ten wątek od dużego święta. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan - Twój post przemilczę, bo to kolejne w Twoim wykonaniu zbiegowisko trollingu, spamu, prowokacji, toaletowej szydery, kłamstw i opinii nie poprzedzonych żadnymi sensownymi faktami ani argumentami. Wytykanie Ci błędów oraz znęcanie się nad Twoją ignorancją oraz niewiedzą przestało mnie już bawić. Spowszedniało mi. Twoje bezwartościowe posty stały się po prostu nudne. Nie mówiąc już o tym, że rozbestwiłeś się strasznie i z dniem dzisiejszym postanawiam, że nie będę Ci już odpowiadał na wszystko co napiszesz, bo na przestrzeni kilku miesięcy zdarzyło mi się przeczytać kilka Twoich postów (w różnych wątkach) i nie uważam byś był osobą na którą opłaca się tracić czas. Dopóki nie poprawisz swojego zachowania - nie licz na moją aprobatę. Żegnam.

 

PS. Naucz się przegrywać.

 

//

 

Co do Serie A. Facet ma jakieś kompleksy czy coś w tym stylu bo wiecznie wychwalą tą ligę i zawsze pisze że kluby te grają w rezerowoych składach w LE. Zachowaj coś obiektywizmu a nie powtarzaj się w kółko z tymi samymi tekstami bo od miesiąca widze to samo, ale przeglądam ten wątek od dużego święta. .

Przepraszam, ale o jakich kompleksach mowa?

 

To, że włoskie kluby grają w często w na w pół rezerwowych składach lub rezerwowych w Lidze Europejskiej to fakt niezaprzeczalny. Pisałem o tym już wiele razy i nie zamierzam się powtarzać.

 

Odsyłam do moich poprzednich postów i... WhoScored. Tam masz cały przekrój. Porównaj sobie jak wyglądają ich wyjściowe składy na Serie A, a jak w Europa League. Ostatni krzyk mody to ławka rezerwowych Interu na mecz z Karabachem. Niemal w całości złożona z chłopaków z Primavery, którzy pewnie jeszcze nie mieli przyjemności zadebiutować w pierwszej drużynie Interu. Podobny obrazek mieliśmy w Poznaniu z udziałem Juve :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...