Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem kilka meczów na jesień, w których wystąpił Kazaiszwili i teraz na wiosnę mecz z Arką, ten koleś jeszcze pół akcji nie zrobił, a  miał być gwiazdą (Radoviciowi i Odzidzi, to on per PAN powinien mówić). Necid jak na razie po półtorej spotkania w Polsce, to poziom 1 ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak od razu nie oceniał Necida, że nic nie osiągnie w Legii - za Odidję w sierpniu też bym nie dał złamanego grosza... :) Gruzin ma potencjał, podoba mi się jego panowanie nad piłką, ale widać Polska, to nie Holandia, tutaj gra się trochę inaczej... :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś akurat Radović gra słabo..

Radovic gral slabo? W samej 2. polowie przynajmniej kilka razy objechal sam 4-5 pilkarzy Ajaxu i robil swietne okazje druzynie, nie potrafili tego jednak wykorzystac.

 

Do tego to jest czlowiek z charyzma, bardzo dobrze rozgrywajacy pilki i wypracowujacy mnostwo sytuacji.

Bez niego bedzie naprawde ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby mecz Necida. Na jego usprawiedliwienie działa fakt, że Legia grała dziś sporo z kontrataku, a to raczej nie jest piłkarz na kontry tylko bardziej do gry w ataku pozycyjnym. Zbyt wypieszczonych piłek też nie dostawał, powiedzmy sobie szczerze. Ok, może jedną... zupełnie inaczej gra Legii zaczęła wyglądać kiedy wszedł niższy, szybszy, zwrotniejszy Kucharczyk, ale tak jak mówię taki futbol jaki dziś zademonstrowała Legia bardziej obnażył wszystkie słabości Necida niż uwypuklił jego zalety. Niestety w Amsterdamie gra z kontrataku to będzie raczej mus i nie wiem czy Czech w tej sytuacji będzie przydatny. Tym bardziej szkoda tej żółtej kartki Radovicia, bo akurat tacy piłkarze jak on mogą być w rewanżu na wagę złota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że od wielu lat kibicuję Legii, to muszę szczerze powiedzieć, że wynik jest lepszy niż gra. Nie lubię gdybania typu- mógł Necid lepiej przymierzyć albo Kucharczyk celniej podać. Fakty są takie, że to Ajaksowi nie uznano prawidłowo strzelonej bramki, więcej okazji też miała drużyna z Amsterdamu. Czas jednak działa na korzyść Legii, bo Ofoe może zagrać lepiej, Necid pozna zwyczaje kolegów. Jedynie Rado szkoda, tym bardziej że to dla niego osobiście jest tak ważne spotkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać było że jeszcze nie ma zgrania z nowymi / mało grającymi wcześniej zawodnikami. Widać było też trochę brak Moulina.

Myślę, że Necid potrzebuje czasu zanim odpali, on jest tutaj przecież totalnie nowy. 

Na wielki plus Kucharczyk, obraz gry po jego wejściu definitywnie zmienił się na lepsze.

A sędzia to po prostu był nieobliczalny :D

 

Ktoś wie dlaczego w kadrze nie było drugiego z nowych napastników - Chukwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej kontuzji to nie ma już śladu, grał potem w sparingu, po prostu on od listopada nie trenował i potrzebuje 2-3 tygodni jeszcze aby dojść do formy fizycznej.  A to jest zawodnik który bazuje na dobrej motoryce i sile fizycznej.

 

Co do Necida to trochę śmieszą mnie te jego negatywne oceny po wczoraj, zagrał poprawny mecz i wiadomo, że na te oceny wpływają to, że nie wykorzystał okazji. Ale też trzeba pamiętać, że krótko jest w Legii a co ważniejsze nie jest to szybki zawodnik i ma zupełnie inne atuty. A piłki jakie dostawał też nie były idealne dla zawodnika o jego parametrach. Po 20-30 minutach pierwszej połowy było widać, że jest tam masę miejsca na boisku dla szybkiego napastnika i że po przerwie wejdzie Kucharczyk zaraz.

 

Ktoś tam kto ocenia, że Rado zagrał słabo to chyba nie wie na czym polega piłką.

 

Szkoda tego Vako ale z meczu na mecz coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że on nie pasuje do Legii. To dobry zawodnik ale on lubi grać na kierownicy, mieć długo piłkę dryblować a w Legii nigdy nie dostanie takie roli. Stara się chłopak biega, walczy ale holować piłki w Legii tak jak lubi nigdy nie będzie, są Rado, VOO czy Gui od tego którzy też umieją bardzo dobrze grać kombinacji w przeciwieństwie do Gruzina.

 

Do Amsterdamy po awans no i Kuchy na 9 koniecznie, masę jest przestrzeni w defensywie Ajaxu dla szybkiego napastnika jak wiatr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem w najbliższy piątek o godzinie 13:00 odbędzie się losowanie par 1/8 finału Ligi Europy UEFA. W przeciwieństwie do poprzednich losowań nie ma rozstawień, ani restrykcji, no chyba, że Szachtar Donieck lub któryś z rosyjskich klubów wystąpią na tym etapie nie mogą być losowane razem ze względów bezpieczeństwa.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bez aż takiej dominacji hiszpańskich klubów w europejskich pucharach - na pewno w Lidze Europejskiej odpadnie już teraz Villareal, a bliska odpadnięcia jest Celta. Do tego trzeba dołożyć Barcelonę w Lidze Mistrzów. Ciekawe jak jutro zaprezentuje się Atletico, a w środę Sevilla.

Za to świetnie w Lidze Europejskiej włoskie kluby, zostały dwa, ale Roma rozbiła Villareal aż 4:0, a Fiorentina ma zaliczkę z meczu w Gladbach, po golu z rzutu wolnego Bernadeschiego. 

Widać, że Mourinho zależy na wygranej Europa League, ale liczę, że ktoś mu te plany pokrzyżuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bez aż takiej dominacji hiszpańskich klubów w europejskich pucharach - na pewno w Lidze Europejskiej odpadnie już teraz Villareal, a bliska odpadnięcia jest Celta. Do tego trzeba dołożyć Barcelonę w Lidze Mistrzów. Ciekawe jak jutro zaprezentuje się Atletico, a w środę Sevilla.

 

Za to świetnie w Lidze Europejskiej włoskie kluby, zostały dwa, ale Roma rozbiła Villareal aż 4:0, a Fiorentina ma zaliczkę z meczu w Gladbach, po golu z rzutu wolnego Bernadeschiego. 

 

Widać, że Mourinho zależy na wygranej Europa League, ale liczę, że ktoś mu te plany pokrzyżuje... :)

Bo  nie ma Sevilli   w lidze Europejskiej.

Villareal od odpadnięcia w Copa Del Rey to w ogóle przestali  grać.  Mimo iż statystyki strzałów w meczu z AS Roma niemal identyczne.  Przed tym meczem oni wygrali raptem raz i to ze spadkowiczem .

Barcelona  gra  drewnianą linią pomocy  bez żadnych kreatorów  i takie efekty.

Atletico także męczyło się ze Sportingiem a potem wszedł Gameiro i hattrick w niecałe 4 minuty  jako rezerwowy.  

Powrót Oblaka więc Leverkusen  już ma niższe notowania poza tym to nie jest ta sama ekipa co była z 2015 r  .

Celta jak będzie stale grać na Aspasa który gra strasznie nieudolnie to odpadnie ale to tylko 1  gol.  Jest jeszcze Bilbao tyle że Aduriz i Laporte  kontuzja.

No Mou ciśnie na Lige Europejską bo tylko w ten sposób może zagrać w 17/18  w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Europy to zdecydowanie mniej atrakcyjne rozgrywki od LM. Mnie interesują właściwie tylko wtedy jak grają tam polskie zespoły. Oczywiście zdarzają się takie sezony jak ubiegły, gdzie były fantastyczne mecze Dortmundu z Liverpoolem. W tym roku nie spodziewam się takich emocji.

Dziś fantastycznie zapowiada się mecz MC- Monaco. Tylko wielka szkoda, że nie zagra Gabriel Jesus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra pewno Kun. Swoją drogą ciekawe czy z bajtla Aguero będzie dobry piłkarz. Większość genów dziedziczy się po dziadkach, to mam nadzieje, że odziedziczył te piłkarskie, a nie melanżowe. :-P Ma dzieciak ciekawie, :-D tatuś Kun, dziadziuś Maradona, ojciec chrzestny La Pulga Atomica. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zagra Kun- gość z ogromnym talentem, ale i amatorskim podejściem do zawodu. Oby jego dzieciak odziedziczył talent po nim czy Maradonie, ale profesjonalizm po Messim. Guardiola już mógł Aguero posadzić na ławie, a tu kontuzja Jesusa. Pech. Mimo wszystko dzisiejszy mecz zapowiada się niezwykle interesująco, bo obie drużyny preferują ofensywny styl gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie zdziwi jak na szpicy wyjdzie Iheanacho :D Guardiola to nieprzewidywalny typek... Tak czy siak liczę na Monaco, bo grają widowiskowo i efektywnie w tym sezonie. Oby Bernardo i Falcao mieli swoj dzień i zrobili dobry wynik na Etihad. City ma przeciętny sklad, ale wszyscy ich wychwalaja, nie wiem za co?

 

Roma idzie jak burza ostatnio. Pieknie rozbila na mocnym terenie Villarreal 4:0.

Fiorentina udowadnia wyższość calcio jad Bundeskopanka po pierwszym meczu. Piękne golazo Bernardeschi zdobyl, ulala!

 

Od dzis do czwartku maraton emocji po prostu. Meczów full, będzie co oglądać. Ostrze sobie zeby na City-Monaco, Porto-Juve, St.Etienne -Man.Utd, w czwartek oczywiście obejrzę Ajax z Legia i o 21 z tego zestawu co proponują to pewnie Fiorentina z Gladbach. Oby Fiorentina pokazała ciut więcej niz na San Siro z Milanem i na Olimpico z Roma...

 

 

@ezequiel,@Artis,i co z tego ze Man.Utd jest teraz szóste? To od razu oznacza, ze juz nie będą wyżej? Jest końcówka lutego dopiero. Do maja masz jeszcze trzy miesiące grania. Ekipa sie zagrała i ostatnie mecze to same sukcesy. Idzid do przodu. Jose to zwycięzca, Zlatan tez ma taką mentalność.

To, że chce wygranej w LE dobrze o nim świadczy. Ida po poczworna koronę! ;) bo jeszcze losy mistrzostwa nie sa rozstrzygnięte jak większość uważa.

 

Polecam krótki wywiad z Lingardem, którego tak nie lubię, ale na pytanie o to kto jest najbardziej ambitny odpowiada, Zlatan, jak przgra jakąś gierkę na treningu to potem jeczy caly dzień :D haha. To ta mentalność. Ma to Juve, mialo to United od wielu wielu lat pod wodzą Sir Alexa.

 

Za co cenię Jose? Za jego gierki i wypowiedzi. To jest mega fajne. Jose potrafi na każde pytanie miec szybką riposte.

Edytowane przez robsonUnitedxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, śmieszny jesteś, oceniasz wyższość jednej ligi nad drugą po jednym meczu Ligi Europejskiej, wygranym po golu z rzutu wolnego. :D Podobnie Ruch wygrał na Legii, ale to nie oznacza, że jest lepszą drużyną... :) Jestem przekonany, że wielki Juventus dostałby nawet od BVB, jakby Aubameyang zaczął znowu trafiać w światło bramki - może jeszcze doczekamy takiego meczu w tym sezonie Champions League.

A mistrzostwo United w tym sezonie, to chyba tylko chora fantazja.... :)

Zresztą już się trochę nauczyłem, że poziom sportowy lig nie jest najważniejszy, bo nawet jak Arsenal dostaje po raz kolejny lanie od Bayernu, to nie zmienia faktu, że Premier League jest najciekawszą ligą dla postronnego widza. Dla was niektórych tutaj Liga Włoska jest najlepsza - ok, każdy ma prawo oglądać, to co chce. Ja natomiast uważam, że jest to najnudniejsza liga na świecie i też mam do tego prawo. :) Można się tu wdawać w dyskusje, co sam kiedyś robiłem, ale z czasem robi się to nudne... :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...