Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle to nie jest likwidacja, tylko restrukturyzacja, więc coś innego niż mieliśmy w Grecji (bo tam NERiT był tworem przejściowym). I nie wydaje mi się, żeby to był aż tak ważny temat, żeby poświęcać na niego osobne minuty. Wzmianka we fleszu wystarczy, ewentualnie można to krótko skomentować po fleszu. Ale podkreślam: krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł najnowszy odcinek. Z tego co zauważyłem, to u @wisloka poprawiła się jakość dźwięku.

 

Ciekawa była dyskusja przede wszystkim o TV Republika, stacjach muzycznych oraz o krajach Beneluksu. Co do ostatniego tematu, to z Holandią jest związana firma producencka ''Jake Vision'' należąca do holendra polskiego pochodzenia Bereenda Jana Kępinskiego - producenta m.in. ''Milionerów'', ''Bake Off. Ale Ciacho'', ''Hell's Kitchen'' czy ''Must Be The Music''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wysłuchaniu kilku waszych audycji pozwolę sobie wydać moje zdanie. :P Niestety ale z wymową to tragedia, Frontowiec i wiślok nie powinni brać udziału, bo przez te seplenienie to nie można zrozumieć żadnego zdania (jedynie co słyszałam to Kirka). Wiadomo, że każdy to może mieć, ale w radiu czy w innych mediach takich osób według mnie nie ma. Co do dyskusji to jest dosyć ciekawie a mogę jeszcze nałożyć plus za ciekawe tematy.

 

Z tego jeszcze coś może konkretnego powstać, trzymam kciuki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M43

 

Wybory we Francji - właściwie TVN24 BiS pokazał relacje bardzo profesjonalnie, bo tematem zajmowano się praktycznie przez całe dni. Kraśko zdecydowanie czuł temat w prowadzeniu ;) Tak samo jak Kirk i wislok czułem w TVP, że bardziej było przekonywanie do Marine le Pen.

 

TV Republika i zmiany - właściwie to jest cień stacji, bo jednak dużą część ramówki stanowią telezakupy, część programów jest wieczorem, część rano, popołudniu przeplatanka powtórek i telezakupów. Może to sposób na zarabianie? Stacja na pewno jednak jest kuźnią dziennikarzy dla TVP, tak właściwie Republika stała się takim obozem przygotowawczym do pracy w TVP. Mam takie wrażenie.

 

Bojkot TVP przez opozycję, ale tylko przez część - nie wiem po co chcą się pogrążać, może chodzi o to jednostronne prowadzenie rozmów, w każdym razie jednak powinni przychodzić do tej TVP. PiS zrobił bojkot w TVN, skutków pozytywnych raczej to nie dało. A włoski happening ze związaniem i kneblowaniem u nas byłby tylko pożywką dla prawicowego Twittera :mrgreen:

 

Kanały muzyczne - u nas jest sporo, nawet więcej niż kanałów sportowych w sektorach platform telewizyjnych :mrgreen: Dla mnie zdecydowanie najlepsze jest STARS.TV, bo nie ma tych zaśmiecaczy na ekranie, jest po prostu teledysk, nie ma żadnych głupot i jest ogólnie duży komfort.

 

A propos telewizji w Niderlandach trzeba dodać, że ramówki RTLów rozpoczynają się tak właściwie popołudniu, bo rano i w przedpołudniu emitowane są telezakupy :mrgreen: Inteligentne myślenie, nie pokażemy powtórek, więc nakarmimy widzów rzeczami do kupienia za jedyne 19.99!

 

Właściwie temat następnego wydania znamy - Opole i fala rezygnacji. Co jeszcze? Możecie porozmawiać o kanałach dokumentalnych i historycznych, czy czasem teraz nie są bardziej wykorzystywane do emisji jakichś wojen magazynowych czy innych pie*dółek. A poza tym podtrzymuję tematy z poprzednich tygodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień, kolejne wydanie "Medialnych". A numer jego czterdzieści i cztery ;) Dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @Poland i ja, dzisiaj także w nieco nadzwyczajnej formie, więc krócej, bo 90 minut (równo!).

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.44-22.05.2017-115024430-130787309 - wersja online

http://www27.zippyshare.com/v/NREtc9IA/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska tematów:

 

00:57 - Flesz
07:17 - Kłopoty festiwalowe w Opolu
47:06 - Zmiany w Polskim Radiu
01:08:10 - Eurowizja 2017

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M44

 

Opole - sprawa rozwinęła się bardzo dynamicznie. Artyści zaczęli rezygnować nagle jeden po drugim. Nie powiem, masakra. Jeżeli rzeczywiście TVP zaczęła mieć wpływ na występy i na treści, które artyści chcieli przekazać, to jest to dramat.  Bo wiemy, że odrzucono występ tego Misia, w którym jest Jakubik. Myślałem, że skoro jest wolność, to można przekazywać każde treści na festiwalu. Każde. Przed godziną w TVP prezes powiedział, że to wina prezydenta miasta Opola, że wypowiedziano umowę, a także będą domagać się odszkodowania. Zobaczymy, po każdej stronie jest wina. Zobaczymy, gdzie ten nowy festiwal się odbędzie, bo w Opolu na pewno nie. Teraz wychodzi, żę będą Kielce.

 

Sprawy PR nie oceniam, bo nie słucham.

 

Eurowizja - wygrał Salvador Sobral, chory na serce, piosenka nieeurowizyjna, no ale powtórzę to, co piszę od tygodnia - może chodzi o aspekt muzyki, jako sztuki, o czym my ludzie zapomnieliśmy. Kasia 22. Kiepski wynik, utwór nie dorównywał do najlepszych. Na pewno były lepsze utwory, ten Belg chociażby, Chorwat. Komentarz Artura Orzecha mocno jednostronny, jeżeli chodzi o wspieranie Salvadora Sobrala, ale on jest takim samym widzem jak my.  Jeżeli chodzi o Polskę, powinniśmy mieć artystę znanego za granicą oraz z jakimś utworem, który będzie taki w sam raz - porwie publiczność i pozwoli im na zapamiętanie tego utworu.  Trzeba znaleźć złoty środek. Margaret odpada, bo nie umie śpiewać bez pleja.

 

Podtrzymuję tematy pisane w poprzednich tygodniach do następnych wydań. Dorzucam temat o tym nowym festiwalu TVP - czy odniesie sukces, czy też będzie klapą? Także możecie porozmawiać o abonamencie RTV, bo pojawił się pomysł ściągalności od abonentów platform satelitarnych i kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M44

Zacznę od końca. Margaret powiedziała,że wyklucza ponowny występ w Eurowizji. To nie jej bajka, namówili ją, ok,ale nie planuje by to powtórzyć. Wygrała Portugalia w 100 rocznicę objawień fatimskich. Przypadek ciekawy. Samego finału nie oglądałem. Śmieszy mnie jednak polska prasa. Kropka TV - dodatek sieci Biedronka pisze ,że Kasia Moś zachwyciła Europę głosem jak i kreacją. Kreacją to nie wiem, mnie zdecydowanie nie,ale ja Polak,a nie typowy europejczyk, ale głosem to raczej nie za bardzo skoro zajęła 5 miejsce .. od końca. Piłkarze na takie entuzjastyczne teksty i określenia,że jesteśmy z nich dumni po tak słabym rezultacie liczyć by nie mogli.

 

PR - Tak padło to w eterze, więc się teraz nie wyprę. Słucham czasami PR24 w aplikacji mobilnej, bo tradycyjnie nie mam takiej możliwości. Pamiętajmy o tym,że PR24 ma stosunkowo mały zasięg. Trafiłem tam na kilka ciekawych dyskusji, gdzie był pluralizm opinii. Memchesowi to przyznałbym prędzej medal lub premię. Dziwi mnie myślenie decydentów. Nie wiem może nie jestem typowym słuchaczem/ widzem ,ale uwielbiam i oczekuję konfrontacji poglądów i argumentów, Nie uważam się za wszechwiedzącego z monopolem na rację, chętnie poznam argumenty osób, które na daną sprawę myślą inaczej. Taka rozmowa/ dyskusja jest ciekawsza, ma swoją temperaturę, wywołuje emocje,a to mnie bardziej przyciąga niż rozmowa dwóch trzech osob twierdzących to samo i z prowadzącym, który im przytakuje, Zwalnianie dziennikarza i wicedyrektora za gościa, z którym się nie zgadzamy-  radio/tv nie ma odpowiadać prywatnym gustom Kurskiego czy Sobali- mam wrażenie,że o tym zapominają. W cieniu Opola rozegrał się w PR wielki skandal. Przykro mi,że idą ta drogą.

Wiktorowi Świetlikowi- jeśli jego celem ma być normalizacja stosunków z częścią słuchaczy sukcesu na tym polu nie wróżę. Będzie on postrzegany jako osoba z tygodnika "wSieci" . 

W PR 1 faktycznie dość spokojnie. Na plus hejnał, radio kierowców, a także więcej serwisów sportowych, przywrócenie audycji "Przy Muzyce o sporcie" ,a także R Czejarka jako prowadzącego koncerty "Lata z Radiem". 

 

O Opolu już tyle było moy,że tu nie ma co więcej dodawać. Mój komentarz w tej sprawie pojawł się na fanpage programu. Nie myślę więcej tej sprawy komentować chyba,że wyniało by to z faktu występu w audycji. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opole w programie będzie na 100%, zresztą nawet w obecnym wydaniu to już zapowiadano, że w razie pojawienia się nowych wieści w tej sprawie powiemy o tym. A pojawiło się tego od groma. Choć i tak jak na razie "obsługujemy" ten temat bardzo obszernie, także w ramach komentarzy na naszym profilu na Facebooku.

 

Omówienie Polsatu Music - tak naprawdę to za bardzo nie ma co omawiać moim zdaniem, ot, kolejny kanał z popową muzyką. A zatrzymanie prezentera z Polo TV może do flesza trafi.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień za nami, kończy się maj, więc to ostatnie w tym miesiącu wydanie "Medialnych", którego numer to 45 (czyli coraz bliżej pewnej dość fajnej liczby). Dzisiaj wydarzenia komentują: @Poland, @wislok, oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.45-29.05.2017-115026096-130789098 - wersja online

http://www26.zippyshare.com/v/hubcU9TQ/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:46 - Flesz.
27:36 - Sytuacja wokół Opola. Festiwal w Kielcach?.
01:16:33 - Zamach terrorystyczny w Wielkiej Brytanii - reakcja mediów.
01:29:03 - Co nowego ws. abonamentu RTV?
01:46:47 - Kanały Premium (CANAL+, HBO, Cinemax, Filmbox, Eleven i inne).
02:10:24 - Podróże Medialne: Grecja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie we Fleszu o zmianie oprawy dźwiękowej PR24 - po prostu słaby temat i tyle. Jeszcze jedna wiadomość: za tydzień będzie wydanie specjalne, podsumowujące tegoroczną wiosenną ramówkę w telewizji (Flesza oczywiście nie zabraknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M45 - też myślę, że logo Polsatu Music jest oczoje*ne :mrgreen: 

 

Opole, czyli Kielce, czyli nic :mrgreen: Jednak z tym nic nie wyszło, no ale jest szansa na negocjacje Kurskiego z preydentem Opola w sprawie festiwalu we wrześniu. Nie wiem, może są szanse, jeżeli obie strony będą miały taką wolę, byłoby miło.  Jubileusz Pietrzaka jednak powinien być, bo co jak co, ale chyba tyle lat działalności artystycznej nie poszło na marne.  Teraz będzie ciekawe, czy odbędzie się to, czy nie, ja czekam na rozwój :mrgreen: Dzisiaj pojawiło się info, że jednak pyknie ten festiwal w Kielcach.

 

Zamachy w Manchesterze - TVP Info zrobiło kawał dobrej roboty, w sprawach zagranicznych mają akurat znakomity czas reakcji i ogarnianie tematów ;) TVN24 i PN poszły lulu, w TVN24 jedynie wypuszczono żółty pasek, PN powtórki emitowało :mrgreen: Szczególnie słabo wypadło TVN24, które niby nadaje 24/7, a zasypia w takim momencie. Powinni mieć jakiegoś dziennikarza na tzw. standbaju, aby w razie jakiejś sytuacji wyjątkowej mógł wejść na antenę.  Akurat PN zawsze zasypia, aczkolwiek w przypadku Paryża pociągnęli całą noc lajwa, ale tym razem kolejny raz się nie spisali. I tak już plus za to, że do 23:45-50 trwa ostatni serwis, ale tutaj trzeba byłoby zrobić takie coś, żeby w nocy co 2-3 godziny na ekran wskakiwał jakiś skrót informacji, po lewej zmontowane obrazki, a po prawej stronie na planszy jakaś opisówka sytuacji. Taki flesz bez prezentera trwający 2 minuty. To by wytłumaczało PN. 

 

Abonament - no, sprytna zagrywka, pobieranie hajsu od abonentów platform, nawet proszą o bazy abonentów z 2011 roku od Cyfrowego Polsatu, co jest dość dziwnym zabiegiem. Powinni prosić o bieżące dane. Nie wiem czy to przyniesie skutek jakikolwiek, a pewnie nie przyniesie, ale jeśli, to byłoby fajnie, jeżeli w TVP zostałaby ograniczona emisja reklam. Tylko do wydarzeń sportowych, tak robi czeska publiczna. 

 

Kanały premium - dodatkowa treść, taka bardzo ekskluzywna, za którą płacimy. Praktycznie bez reklam, choć C+Sport zaczął już je emitować, nawet ostatnio podczas Multiligi. Eleven też emituje reklamy, ale oni mają znacznie bardziej rozległe te prawa sportowe, stąd to Premium, stąd 15 zł trzeba płacić za dostęp.

 

Podróże w Grecji -  ja szczerze mówiąc tak na poważnie nimi zainteresowałem się podczas tej przemiany w NERiT i ponownie w ERT. Na YT są nawet nagrania z powrotu do ERT, to nie jest jakieś nadzwyczajne, bo normalnie kończył się ostatni program tego pierwszego kanału tej nowej publicznej zaplanowany na dzień poprzedni, po czym na ekran wskakuje logo ERT1 i hymn Grecji, po czym emitują taki spot historyczny z logami ERT od jej startu, po czym normalnie rozpoczynają emisję programu porannego (który też jest emitowany na ERT World) lub innych programów, jeżeli mówimy o ERT2 i dalszych antenach ;)

 

W przyszłym tygodniu tematu nie mogę zaproponować, bo jest wydanie specjalne :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mamy początek czerwca, to dzisiejsze wydanie "Medialnych" z numerem 46 jest, tak jak zapowiadaliśmy, wydaniem specjalnym, w którym podsumujemy wiosnę w telewizji. Ale newsy też będą. Skład dzisiaj, że tak powiem, praktycznie "założycielski", bo będzie @Frontowiec, no i ja też będę :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.46-05.06.2017-115028542-130791664 - wersja online

http://www55.zippyshare.com/v/3umWzjRp/file.html - wersja do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: nie zastanawialiście się, czy chcielibyście swój podcast publokować również na You Tube? Na przykład chłopacy z Comics Weekly regularnie publikują swoje rozmowy, a co tydzień słucha ich od kilku do kilkunasto tysięcy ludzi. Naprawdę, fajnie się was słucha, poruszacie ciekawe tematy, a pewnie dzięki YT zdobyliście by nieco większą popularność.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kirku i Drogi Frontowcu więc takie dopowiedzenie. Zwycięzcy "O! Polskie Przeboje!" oprócz występu w Opolu dostali możliwość nagrania płyty w studiu koncertowym Polskiego Radia(z tego co zrozumiałem to będzie jedna wspólna płyta).  

Co do "przyjaciel do zadań specjalnych" to łączyli ludzi troszkę z różnych światów,ale też starali się aby mieli ze sobą coś wspólnego. Dysproporcja wiekowa niekoniecznie występowała. Z tych spotkań bardzo dużo wynosiły obie strony. Ten program pokazywał niepełnosprawnych z innej strony. Bo zazwyczaj jest- o jaki biedny, pokrzywdzony przez los, dawajcie kasę. Tu nic takiego miejsca nie miało. Pokazywano niepełnosprawnych, którzy bardzo dużo osiągnęli dzięki swojemu zaangażowaniu, pracy, mają pasję, którą chcą rozwijać. Inaczej o niepełnosprawnych, mi takiego programu w TV bardzo brakowało i oby był kontynuowany. Nie wydaje mi się zbyt drogi w produkcji,a pożyteczny społecznie. 

Może o Polsacie. Tutaj moim zdaniem popełniono kilka błędów w ramówce. Myślę,że godzina 16:15 na "Daleko od Noszy. Reanimacja" to nie najlepsza pora. Raz,że trzy weekendy pod rząd były skoki narciarskie, jakby nie  patrzeć bardzo popularne w Polsce, więc start mieli utrudniony. Po drugie - to wiosna, więc ludzie już idą na ogródki itd. Pora nietrafiona.  

Polsat wpadł troszkę we własne sidła, które sam zastawił. Mówiliśmy o tym jak "Idol" startował. Bo tak : Na sobotę nie chcieli zapewne dać, bo "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i było by troszkę za dużo tej muzyki w jednym dniu. Nie chcieli ruszać "Kabaretu na żywo"  z niedzieli, bo pora się sprawdziła i to akurat była słuszna decyzja, bo program zyskał 200 tysięcy w porównaniu do jesieni więc została ta środa i wyszło jak wyszło. Sam podkreślałem,że odcinków "Idola" pierwotnego było znacznie więcej i to troszkę się odbiło, bo niby każdy odcinek miał być zapisem Castingu z innego miasta i tak zapowiadali, jednak co uważniejsi widzowie dostrzegli,że niby np. mieli być we Wrocławiu,a dawali także występy z  Katowic, bo ktoś tam mignął z Castingu właśnie z tego miasta. Pewne etapy programu były po łebkach pokazane. 

Natomiast ja myślę,że skład jury nie był kłopotem. Wiadomo Robert Leszczyński nie żyje,a Kuba Wojewódzki obecnie związany z konkurencją. Więc odtworzenie składu było niemożliwe. Myślę,że Ewa Farna, Wojtek Łuszczykiewicz czy Janusz Panasewicz się sprawdzili. Obie odsłony "Idola" poza wspomnianą Zapendowską łączył Maciej Rock. Pewnie przesyt na rynku tego typu programów. "The Brain" zyskał, bo był czymś nowym, choć tu taki drobny kamyczek do ogródka, jego wyniki nie były jakoś drastycznie lepsze od nadawanego w tym paśmie "Hell Kitchen" , więc ciekawy jestem jak dalej będzie się kształtować jego oglądalność.. 

 

Dla TVN-u strzałem w "10" był reaktywacja "Milionerów"- tą reaktywację od "Idola" różni to ,że właśnie teleturniejów brakuje w polskiej TV. Znacznie poprawili swoje wyniki w paśmie 20.55-21.30,a więc można pomimo obecności "M Jak Miłość" czy "NDiZ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M46

 

Podsumowanie wiosny w TV

 

Jedynka - sukcesem były "Wojenne dziewczyny", może wrócą z następnym sezonem ;) Tak, "O! Polskie przeboje" były ostatnio premierowo, może kogoś zabiorą z nich na Debiuty w Opolu, jeżeli w ogóle takie będą, jeżeli w ogóle ten festiwal się odbędzie ;) "DDP", czyli powrót morning show ;) No, tak średnio było, nie jest najlepiej, bo oglądalność (przegrywają z powtórką KR i innymi morning show!), bo lekko formuła kuleje, na pewno to trzeba dopracować na jesień. O ile wrócą.

 

Dwójka - "Pierwsza randka" - niby wielki hit, a tu wielki kit. Strasznie sztuczne, chała, takie wszystko na siłę, w dodatku bardzo mały odsetek randek zakończył się powodzeniem, czy czasem nie żadna. Bardzo dziwne. Program okazjowy - godzina zdecydowanie trefna, bo po "Familiadzie" byłby dużo większy sukces, a tak o 22:20 to zrobiono taki strzał w stopę, jaki był z "Żartami i bardami". Pierwszy program tak, stypa, następne były lepsze, co zaowocowało lepszą oglądalnością, ale nie wiem, czy zobaczymy ten program na jesień. "Przybliżenie" - taki late night show, takie rozmowy.  Ale promocji brak. "Głodne kawałki" - oglądalność cieńka, stąd tylko dwa wydania, miało wyjść kolorowo, wyszło biało-czarno, takie fajne podsumowanie tygodnia, co wylatuje co dwa-trzy tygodnie :mrgreen: "Discopoland" -  coś jak "Kulisy sławy", ale nie do końca, bo wielu artystów się pytają, o wielu robią odcinki. O rodzince nie piszę, bo nie oglądałem tak za bardzo.

 

Polsat - "The Brain" - bardzo fajny program pokazujący, jak ludzie potrafią coś zapamiętywać, robić, myśleć itd.  Taki niezwykły format z sukcesem, w dodatku pan Mielewski, może to miało nadać znaczenia sportowego, że rywalizacja człowieka ze swoim umysłem niczym w sporcie, czy coś?  Powrót "Idola" - no fajnie, ale widać było, że jest lekko niedopracowany, że trochę wieje nudą, siarą. Nianii nie komentuję, nie oglądałem. Natomiast powrót "Daleko od noszy"  no...ciutek nieudany przez tę godzinę, bo właśnie skoki ich zabiły. "Ameryka marzeń" - to twój drin/m! :mrgreen: Bardziej miałem bekę z tego paradokumentu niż traktowanie na poważnie :mrgreen: "Niekryty Krytyk" też to zjechał :razz: 

 

TVN - wielki powrót i wielki sukces "Milionerów" :D To było coś! Obejrzałem wszystkie 58 odcinków, nie żałowałem tych 30 minut i 60 w odcinkach specjalnych, bardzo dobrze, że wrócili, bardzo fajnie oglądało się ten program ;)  Tylko te pytania polityczne i pudelkowe, historia taka najnajnowsza.  Zgadzam się z Kirkiem, że 1 z 10 a Milionerzy to dwie zupełnie inne bajki. "Belle Epoque" - niby hit, ale jednak kit. Miszczak tak zapraszał, mieli taką akcję promocyjną, Hubert nawet zapraszał, a tu bum, oglądalność nie pykła. 

 

TV Puls - "Ale Numer!", niby powrót, ale jednak nie.  Taki remake z Kołeczek :mrgreen: Kirk dowalił z tym "hahahahahaha" :mrgreen: 

 

I talent-showy, tak, zawiłości z wygraną Szroeder w TzG,  o KCP wypowiadałem się w wątku Dwójkowym.  Masterchefa Juniora nie oglądałem. 

 

Czemu nie, można byłoby spróbować z tym mykiem na YT. 

 

Co za tydzień? Na pewno sprawa abonamentu, która wraca jak bumerang, kolejny program specjalny po wydarzeniach w Londynie, moglibyście przeanalizować, czy w strukturach zarządzających Polsat News są potrzebne jakieś zmiany,  można też porozmawiać o telenowelach latynoskich, tych z dawnych lat, tych z lat obecnych, temat, który ludzie by łyknęli :mrgreen: Moglibyście też porozmawiać, czy jest sens tworzenia kanału TVP Religia.  Poza tym podtrzymuję tematy z zeszłych tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...