Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My tu nie gramy na akord, jak dyskusja się rozkręci to program trwa dłużej,a jak nie to trwa krócej. Generalnie program poprzez Flesz ulega skróceniu. 

Dokładniej to wygląda tak, że dzięki "Fleszowi" w programie pojawia się tak naprawdę więcej spraw niż wtedy, gdy nie było tego punktu. Bo jak dotąd było 5 tematów + temat retro. Obecnie w samym fleszu są tak około 4 do 5 tematów, niektóre z nich pozwalamy sobie skomentować, to zależy od tego, co kto chce skomentować. Do tego dochodzą cztery tematy do omówienia + retro, więc jest nawet 10 kwestii, a program trwa tyle samo praktycznie co przed fleszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M35 - ciekawa sprawa z Wróblem, akurat o tym nie wiedziałem, takie słowa nie powinny padać na antenie, zgadzam się z Wami. A ponadto co do Gazety Polskiej - na pasku w Republice reklamują tą kampanię, podając hasła tejże kampanii.

 

Sytuacja w PR, nowy prezes Sobala - szczerze mówiąc, trudno było się zorientować, co jest czym, co RMN robi, kiepsko to było zrobione z tym konkursem, zamiast zrobić nowy, to Sobalę wybierają, mimo tego naboru i potem siup, nagle voting. To była farsa, nie konkurs. Może jednak zostanie utrzymany pluralizm, a nie, że będzie jak w TVP Info - mam taką samą nadzieję, jak wislok ;)

 

PLMMA w Pulsie - szczerze mówiąc, poziom gali fatalny, jak i sama realizacja, Puls też walił często reklamy, te rozmowy w studiu na porażająco niskim poziomie. Duża oglądalność była, to pewnie zasługa popularności MMA. Teraz też popularny jest e-sport, o czym świadczą transmisje z LoLa. Ale to jest moim zdaniem niepotrzebne, bo i tak dzieciaki to mają w internecie, a w TV ogląda mało ludzi.  Ale ostatnio zamiast LoLa była Eredivisie - i to jest plus, bo były dwa mecze w miejscu meczów LoLa :mrgreen: No to LOL :razz:

 

Trzy seriale, które wystartowały, o których mam takie średnie zdanie, mogę jedynie wypowiedzieć się o BE ;) "Belle Epoque" - promocja, wszystko super, nawet Urbański zapowiadający BE po Milionerach, i co wyszło? Wyszło cieńko, oglądalność jest ponizej dwóch milionów, mimo tego pierwszego epa, który miał nawet przyzwoitą oglądalność.

 

Niepełnosprawni -  brakuje pokazania równości w telewizji. Niby ta emisja napisów wyrównuje jakoś szanse, ale to nadal nie jest to samo. I racja, mogliby wprowadzić coś na rodzaj Włoch, tylko trzeba porównać też dane, ile osób jest takich głuchoniemych w Italii, a ile w PL. Ale tacy ludzie powinni miec możliwośc oglądania TV w podobnych warunkach

 

Polsat retro - rany, moje dzieciństwo :mrgreen: Z kreskówek o 15 pamiętam doskonale Pokemony, byłem wiernym oglądaczem, zawsze czekałem na odcinek po powrocie z przedszkola, a potem walki tych stworków, łapanie ich przez Asha, to było naprawdę mega :) Mówicie o Zakazanych/Niezakazanych reklamach - ja najbardziej z tego programu zapamiętałem reklamy RedLighta (takie piwo amerykańskie, nie kanał z fikołkami) emitowane z polskim lektorem, one były takie głupie, że aż śmieszne :mrgreen: To mnie się wryło w pamięć, że jak przypominam sobie ten program, to zawsze pamiętam reklamy RedLighta. Rano pamiętam w soboty pana Zbyszka - wstawałem zawsze wcześniej, bo czekało się na Hugo - a tu pan Zbyszek wyskakuje i uzdrawia :mrgreen: Też nie wiem, ile było na plus tego energetyzowania się, a ile na minus, bo telewizory CRT też promieniowaly energią :mrgreen:  "Jak oni śpiewają" - do 4 edycji stała pozycja w moim domu, potem jakoś pokazywały się w sobotnie wieczory inne programy i nie oglądało się :mrgreen: Najbardziej interesowały mnie te ruchome stanowiska dla jury  -blokowały one wyjście z tunelu podczas występu, a po występie przesuwały się na stare miejsce. No i Krzysztof Ibisz z bananem na twarzy informujący o tym, że wyniki odcinka nastąpią po losowaniu Lotto :mrgreen:

 

Czym "Medialni" mogą zająć się w przyszłym tygodniu, bo na ten tydzień wydanie już jest nagrywane?  Możecie ocenić dwa najnowsze programy Dwójki w slocie majstrów, czyli "Przybliżenie" i "Jest okazja!", tu bym widział wisloka, który na pewno oglądał ten pierwszy, nie jestem pewny, czy drugi program też oglądał ;) Też jest na pewno ważna kwestia pana Makłowicza, choć to pewnie wpadło już do aktualnie nagrywanego wydania. Może też porozmawiacie o nowym kanale w TV - Golf Channel :mrgreen: Myślę też, że ciekawa dyskusja byłaby o pluraliźmie w mediach - w której telewizji jest najbardziej pluralistyczny dobór gości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tydzień, nowi "Medialni" (już po raz 36), skład dzisiaj tak wygląda: @Poland (dzisiaj go już lepiej słychać), @wislok, oraz piszący te słowa. Jest także nowy kącik w programie ;)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.36-20.03.2017-115003566-130765021 - wersja online

http://www120.zippyshare.com/v/C5fq40UA/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:50 - Flesz
21:10 - Abonament RTV - jaki będzie?
54:33 - List szefa RASP
01:19:23 - Srebrne Usta 2016
01:35:58 - Książki o mediach
01:49:52 - Podróże medialne: Włochy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym podziękować za tematy które nam przesyłacie. Co do Golf Channel to raczej odpada, bo nie widziałem tego kanału (reszta prowadzących pewnie też nie widziała tego kanału). Jeśli chodzi o resztę tematów to pomyślimy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłbym jeszcze kiedyś do Włoch. Dlaczego? Chętnie bym usłyszał porównanie oferty programowej włoskiej TV,a polskiej- Czy tam też dominują paradokumenty ? Jak wygląda tam kwestia z programami misyjnymi i kwestia programów publicystycznych. Ile we Włoszech jest kanałów sportowych, platform satelitarnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M36 - tak, sprawę Makłowicza już komentowałem tu na forum ;)

 

Abonament RTV -  ta opłata 6 zł w PIT, to trochę głupi pomysł. Skoro to jest opłata jednorazowa, a nie miesięczna, to TVP będzie wyglądała jeszcze biedniej niż do tej pory. Choć jeżeli forma opłaty będzie bardziej komfortowa, to może to się sprawdzi. Zależy też, czy to będzie jakoś opisane na PIT, czy bedzie jakaś kratka do zaznaczenia, czy nie będzie adnotacji. Również pojawił się pomysł zniesienia abonamentu, który jednak jest jak na polskie realia  nierealny, bo nie wyobrażam sobie Skarbu Państwa finansującego TVP i PR.  Też jest pomysł usunięcia reklam, ale jest problem polegający na jednej sprawie. Otóz, gdy usunięte zostaną reklamy, TVP przestanie istnieć. Dlatego może lepsze będzie, gdy zostaną te reklamy ograniczone w godzinach popołudniowych, a wieczorem  tylko będą reklamy. Ewentualnie można wziąć pomysł z Czech albo Niemczech, gdzie reklamy w publicznej są emitowane tylko przy okazji transmisji sportowych, choć ja się spotykam też z emisją reklam w ZDF po "heute", tylko że są to reklamy medykamentów :mrgreen: W każdym razie, na pewno trzeba zmieinić sposób finansowania.

 

List szefa RASP - troszkę skandalik, bo narzuca się o czym mają pisać. Polska konstytucja mówi o wolności słowa i sumienia, więc takie narzucanie mógł sobie porobić, mógł sobie popisać, a redakcja mogła sobie pisać swoje. No można pisać o tym, jak Kaczyński jest wspaniały, jak Tusk jest wspaniały, jak Korwin jest wspaniały, albo o tym złym/dobrym Timmermansie, niedobrych Niemcach/Rosjanach, albo o tym, że wrak Tupolewa już jest blisko Polski. Wkraczam na parę grząskich gruntów, ale to tylko przykłady.  To od sumienia redaktorów zależy, w jakim tonie napiszą informacje. Nie powinno się narzucać.

 

Kandydaci do Srebrnych  Ust - a pani Szering (Scheuring) Wielgus jest nominowana za "Dość dyktatury kobiet!"? No to mam kandydatkę do zwycięstwa :mrgreen: To jest moim zdaniem tekst roku i pewnie to wygra za zeszły rok. A w odbiór nagrody przez panią Pawłowicz i Pihowicz nie chce mnie się wierzyć, to wyglądałoby bardzo komicznie :razz:

 

Książki o mediach - nie mam i nie posiadam, ale zdarzyło mnie się, że przejrzałem książkę pani Schymalli i pana Durczoka (mam zamiar kupić!). Pani Schymalla dość ciekawie opowiada wiele zakulisowych sytuacji z TVP, wiele sytuacji z "KcH?", zabawne wpadki i inne sytuacje. Książka to taki bardziej wywiad-rzeka. A pan Durczok opisuje o przyjaciołach, o odejściu z TVNu, o chorobie, ogólnie o wielu szczegółach tych, których nie widzieliśmy w TV. Wciągnąłem się w tym saloniku inMedio, gdy czytałem tę książkę :mrgreen:

 

No i nowy kącik, o włoskiej TV-  Kirk ma o niej ogromną wiedzę, za co wielki szacun :) Z Rai Sport jest taka sprawa, że Rai Sport 2 już nie nadaje programu, obecnie jest tylko Rai Sport na satelicie, nie wiem jak to jest w naziemnej telewizji ;)  Z prawami jest tak, że Sky Italia ma pełne prawa do Serie A TIM, a Mediaset Premium może pokazać mecze Juve, AC Milanu, Interu Mediolan,  AS Romy, Napoli, ACF Fiorentiny, Lazio Rzymu i Genoi ;) 

 

Propozycje tematów? W podrózach medialnych ja chciałbym usłyszeć historię z telewizji na Islandii, tam jest ciekawa sytuacja z publicznym nadawcą, który nie nadaje 24/7, chętnie bym posłuchał ;) Trochę egzotyki :mrgreen: Myślę, że na pewno znajdzie się temat repolonizacji mediów - czy jest potrzebna, a jeśli tak, to w jakim wymiarze?  Poruszyłbym ten temat znacznie głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłbym jeszcze kiedyś do Włoch. Dlaczego? Chętnie bym usłyszał porównanie oferty programowej włoskiej TV,a polskiej- Czy tam też dominują paradokumenty ? Jak wygląda tam kwestia z programami misyjnymi i kwestia programów publicystycznych. Ile we Włoszech jest kanałów sportowych, platform satelitarnych. 

O, to jest bardzo dobry pomysł, jestem w 100% za, mam nadzieję że uda się to kiedyś w programie zrealizować. W zasadzie nawet można to przy każdym kraju robić. No bo kwestia, że tak to nazwę, edukacyjno-historyczna to jedno, a takie spojrzenie na oferty też byłoby interesujące, myślę że niektórych by to nawet bardziej zaciekawiło niż sama historia.

 

Co do Islandii - pojawi się, spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny poniedziałek, więc pora na kolejne, 37 już wydanie "Medialnych", dzisiaj w nieco mniejszym składzie: @Frontowiec oraz piszący te słowa :) Ale za to mamy ciekawe tematy w tym tygodniu.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.37-27.03.2017-115006557-130768229 - wersja online

http://www54.zippyshare.com/v/UDyweFTe/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:46 - Flesz
08:02 - Pluralizm w mediach
34:15 - TV Puls chce odebrać koncesję Super Polsatowi
51:16- "Jest okazja" i "Przybliżenie" - ocena programów
01:04:23- "Niebieski wieloryb"
01:18:05- Podróże medialne: Niemcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pluralizmu w mediach. TVN, Gazeta Wyborcza, Newsweek, Polityka krytykują rząd i wspierają opozycję, ale Polsat wspiera niezależność i szanuje pluralizm), TVP, TV Republika, TV Trwam, Radio Maryja, Polskie Radio są przychylne rządzącej partii.

---

Może w kolejnych podróżach medialnych będzie mowa o Francji jak będzie mowa o Islandii?

W sobotę może będziemy dawać primaaprilisowe propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krajów do "Podróży medialnych": o Francji też będzie, ogólnie to już mamy 3 propozycje od Was (bo jeszcze Islandia i USA), więc możliwe że w następnym wydaniu coś z tej puli wybierzemy.

 

A jeśli chodzi o propozycje primaaprilisowe, no to samo w sobie nie byłoby to złe, tyle tylko że w tym roku za bardzo by się nie dało tego zrobić, bo najbliższe wydanie będzie 3 kwietnia, a więc 2 dni po Prima Aprilis, więc byłoby to w takiej sytuacji trochę bez sensu. Poza tym żeby naprawdę to mogło wyjść, to my byśmy w redakcji musieli coś wymyślić, żebyście mieli się na co nabrać. Bo jak Wy coś zaproponujecie, i to jeszcze w temacie, to całą frajdę diabli by wzięli, bo wszyscy byśmy wiedzieli że to "fake", jak to się teraz mówi.

Na pocieszenie: w 2019 roku pierwszy kwietnia wypada w poniedziałek, więc jeśli nasz program dotrwa do tego czasu i jeśli będziemy go dalej w poniedziałki wypuszczać, to wtedy będziemy świętować Prima Aprilis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M37 - słucham dopiero dzisiaj, ale tematy są jak najbardziej aktualne ;)

 

Pluralizm w mediach - mamy duży pluralizm i roznorodność, bo są lewicowe i prawicowe media. Nie ma jednak pluralizmu w doborze gości, zgadzam się, Info ugięło się pod partią i odwołała pana Szczerbę. Mnie to dziwi i przeraża, to strasznie dziwna praktyka. Zamiast widzom dać pluralizm i różnorodność opinii, to dajemy papkę partyjną. I tyle.  Widziałem gdzieś w internecie, na Twitterze nawet taki wykres kołowy z odsetkiem gości z różnych opcji tj. PiS + rząd, opozycja, eksperci, inni, było porównanie TVP i Polsat+TVN. Zgadnijcie, gdzie była większa równowaga i dlaczego nie na Woronicza :mrgreen: Czyli właśnie, TVN i Polsat bardziej pluralistycznie goszczą, TVP no, nie gości, co można szczególnie odnieść oglądając "Gościa Wiadomości". 

 

Tymczasem kontynuacja sporu Pulsu i Polsatu :mrgreen: Pan Dąbski niestety znowu coś tam drapie, coś tam walczy, ale ta walka nie zakończy się skutkiem pozytywnym. Oczywiście dalej chodzi o tę nieszczęsną pozycję numer 84 na liście kanałów Cyfrowego Polsatu.  Polityka też w CP jest dziwna, bo Puls 2 nadal czeka na dołączenie. Pewnie chodzi o hajs za miejsce na liście.  Biorę popcorn i czekam na rozwój sytuacji :mrgreen: Pewnie będzie reprymenda i tyle.

 

Okazjowy i przybliżony show -  program z okazjami taki bardzo lukrowany, taki puder i - uwaga brutalne stwierdzenie - włażenie w tyłek. Mdłe i takie nudne było pierwsze wydanie, bo było też drugie wydanie, troszkę lepsze, niby też lukrowanie, ale już przynajmniej nie aż tak. Drugi tok szoł - taki typowy tok szoł, poruszanie trudniejszych kwestii, nieruszanie polityki. Taka bardziej spokojna forma i za to plus. Minus za brak powitania w pierwszym wydaniu, bo w programie z panem Szewachem Weissem już one było. Scenografia obu programów była ta sama.  

 

Niebieski wieloryb - o rany, temat mrożący krew w żyłach, choć to stwierdzenie jest tu straszne.  Wyzwania też fatalne. Ludzie mówili w mediach, dyskutowali, roztrząsali. Dane oczywiście wyssane. No i ludzie się tną. Straszny precedens. 

 

Podróżujemy medialnie do Niemiec - historia bardzo ciekawa, szczególnie jeżeli chodzi o DDR. Kirk chyba popełnił błąd przy nazwach kanałów z DDR, bo było DFF1 i DFF2, ale słyszę coś, że wrócono ;)  Bardzo ciekawe informacje odnośnie tych nazw i czasu nadawania, ja sobie nie wyobrażam w obecnych czasach telewizji kończącej nadawanie o 22:30, chyba bym wywalił TV przez okno :mrgreen:  Kirk mówił chyba o filmie "Goodbye Lenin", który chyba o tym opowiada jeżeli dobrze kojarzę.  Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z niemiecką TV, to miałem do niej dostęp za szkraba, Astra analogowa, praktycznie całe dzieciństwo na niemieckich bajkach i ogólnie fajnie się oglądało, przy okazji języka się uczyłem :) Pamiętam kanał VIVA2, który w jednym z programów miał odliczanie do końca teledysku po lewej stronie ekranu. W okienku był wyświetlany teledysk. Był to taki rarytas, bo w bramie chyba jako jedyni posiadaliśmy "satelitę", bo tak to się nazywało :mrgreen:

 

Co do poruszenia w Medialnych? Może analiza programów informacyjnych - Wiadomości, Fakty, Wydarzenia, Informacje Dnia (Trwam), Dzieje się, 24 godziny i powiedzenie, który ma najbardziej pluralistyczny przekaz informacji? Kolejny -   rzecz o transmisjach tenisa w telewizji, dlaczego TVP często mając nawet wolny kanał sportowy albo wolny kanał TVP HD, nie puszcza meczów chociażby Agnieszki Radwańskiej, tylko skazuje ich na oglądanie w sieci lub w Super Tennis? Następna rzecz - nowa oprawa TV4, ale to pewnie wylądowało w najnowszym fleszu, który będzie w poniedziałkowym wydaniu.  No i ostatnia rzecz - czy w TVP1 w niedzielę powinno być dużo treści religijnych, czy raczej powinno to być w mniejszej ilości? Odsyłam do ramówki sprzed kilku tygodni, gdzie to od 7 rano do 13:20 emitowano praktycznie cały czas programy religijne.  A może TVP powinna dla równowagi emitować też nabożeństwa ewangelickie? To też duży odsetek wyznających ten odłam w Polsce. No i do podróży medialnych temat, który jest tematem rzeką i tutaj nawet nie został wspomniany, dziwię się - podróż do prekursorów telewizji, do Wielkiej Brytanii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te sprawozdania są w internecie.  Skoro publikujesz propozycję do programu, to jest to na poważnie, bez względu na to który jest dzień,  a nie że chcesz zabłysnąć,  bo jest 1.04 i jest ogólnie bardzo jajcowo... Jeżeli to był żart, bo baaardzo słaby. Ha ha ha.

 

Może porozmawialibyście o tym, co stacje telewizyjne szykują na Święta? Już pojawiły się ramówki, już poniekąd wiemy, co stacje zaoferują, moglibyście to porównać z poprzednimi latami i powiedzieć, czy jest lepiej czy gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw o nowym wydaniu, a potem się odniosę do poruszonych w wątku spraw :)

Wydanie numer 38, skład: @Poland, @wislok, i ja ;)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.38-03.04.2017-115009227-130771063 - wersja online

http://www108.zippyshare.com/v/BLFZiSZA/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:50 - Flesz
24:04 - 55 lat Radiowej Trójki
48:09 - Zmiany w telewizji WP
01:14:08 - Kiedy analogowe kanały znikną z kablówek?
01:34:11 - Fake newsy
01:58:32 - Podróże medialne: Francja

 

 

Brazylia na pewno się kiedyś pojawi. Co do propozycji na Święta, to pewnie jeśli się tym zajmiemy, to za tydzień, przy czym to będzie pewnie jeden z tematów, nie będziemy tutaj robić specjalnego wydania tak jak w grudniu, bo i oferta się skromniejsza niż wtedy, a poza tym będzie to ładnie pasować gdyż 17 kwietnia programu nie będzie, robimy tydzień przerwy (a co, nam też się należy ;) ).

A co do oprawy TV4 - w sumie to zbyt dużo nie ma do powiedzenia, @wislok w specjalnym komentarzu na naszej facebookowej stronie powiedział to co można w tej sprawie powiedzieć. Tu przy okazji zachęcam do śledzenia, bo takie rzeczy jak specjalne komentarze tylko dla Facebooka będą się tam pojawiać jak nas wena będzie nachodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...