Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

M38 -  a propos Das Erste, prawdopodobnie chodzi o koszt transmisji na satelicie, SatKurier ładnie to w swoim newsie ujął na stronie. Tak od ujęcia technicznego - trochę Kirka przycinało. 

 

55-lecie Trójki -  szczerze mówiąc, nie słucham Trójki, ma duszę i to jest znaczny plus. Teraz są niby jakieś naciski, wierzę w to, że Trójka się odbuduje i będzie wszystko dobrze ;) Nie powiedzieliście jednak o tym plebiscycie, w którym kolejny rok z rzędu mogą wygrać Chłopcy z Placu Broni i ich "Kocham wolność" ;)  Tu stronnictwa myślace o różnych naciskach w Trójce mówią, że będą głosowali na ten utwór.

 

Dzieje się w WP - te słowa nabierają nowego znaczenia :mrgreen: Ciekawe, co teraz będzie się działo z Igorem Sokołowskim. Może powrót do TVNu albo jakieś nowe doznania zawodowe? Nie wiem, wszystko jest możliwe.  TVN24 ma obecnie przesyt tych serwismenów.  Samo WP się prezentuje bardzo dobrze,, te programy emitowane, nie mówię o produkcji własnej, nie wskazywały nic na takie załamanie. Produkcja własna dobrze się prezentowała, ale właśnie wąska promocja zabiła je i oglądalność. Nie wiem co tam ma zmienić program o 18:30. Przecież i tak i tak będzie miał ten sam wynik co #dziejesię o tej porze

 

Smok analog jeszcze istnieje w kablu - o rany. Ale to przedpotopowe :mrgreen:  Rajuś, ja myślałęm, że wszyscy ciągną już cyfrę...

 

Fejki -  tak, wszechobecne zjawisko, często wprowadza całą opinię publiczną w błąd tak jak to związane z Rzepą.

 

Francuska telewizja - historia niezwykle ciekawej prywatyzacji Jedynki, nie wiedziałem, że C+ był pierwszą prywatną francuską, to dla mnie takie wielkie wow ;) Ale to też i inne media, fajnie wislok opowiedział o L'Equipe i tych rekordowych nakładach.  No i niedzielne wydanie kompaktowe Le Figaro. Swoją drogą, czy czasem "Wyborcza" nie ma takiej formy kompaktowej w wydaniach sobotnich? Coś mi mignęło przed oczami raz w sklepie, że jest inna okładka niż w dni powszednie. No i ramówka francuskiej TV.. Zazdroszczę im braku paradokumentów i programu na żywo w niedzielne popołudnie ;) 

 

Fajnie, że na koniec było tylko 9 sekund muzyczki, oby częściej :)
 

Co w następnym programie?  Możecie poruszyć kwestię możliwej pożyczki, którą ma zaciągnąć Jacek Kurski na TVP. Jej wysokość to aż 800 mln złotych.  Wygląda to trochę strasznie, no ale tu też zadecydowały niskie wpływy z abonamentu. Moglibyście się też zastanowić, co by było, gdyby tej pożyczki Jacek Kurski nie wziąłby. Kolejna rzecz - ocena "Pierwszej randki" - skoro już oceniliście "Przyblżenie" i program okazjowy,  to przydałoby się ocenić randki ;) Resztę tematów z poprzednich wydań podtrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Kolejny -   rzecz o transmisjach tenisa w telewizji, dlaczego TVP często mając nawet wolny kanał sportowy albo wolny kanał TVP HD, nie puszcza meczów chociażby Agnieszki Radwańskiej, tylko skazuje ich na oglądanie w sieci lub w Super Tennis? 

 

Na fanpage "Medialnych" za zgodą i aprobatą Kirka zamieszczona została odpowiedź dotycząca problemu . https://www.facebook.com/Medialni.SATKurier/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień, kolejne wydanie "Medialnych", już 39, dzisiaj w składzie: @Frontowiec oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.39-10.04.2017-115011330-130773354 - wersja online

http://www120.zippyshare.com/v/OMyAME33/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:44 - Flesz.
06:49 - Represje wobec dziennikarzy Biełsatu na Białorusi.
26:14 - Węże 2017.
43:09 - Wielkanoc 2017 w telewizji.
01:04:08 - Tygodniki katolickie.
01:28:35 - Podróże Medialne: Wielka Brytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M39 - właściwie to wszystko we fleszu zostało powiedziane. A chciałem fajnie zacząć...

 

Represje wobec Biełsatu - no cóż, na Białorusi niestety jest to chleb powszedni, tam istnienie stacji, która nie jest podległa wobec reżimu pana Łukaszenki jest złe. Szkoda, niby tam konstytucja mówi o wszelkich wartościach demokratycznych, ale sam herb państwa i reprezentowane wartości pokazują, że nadal coś z tego CCCP zostało. 

 

"Węże" - hity nad hity otrzymały wyróżnienia :mrgreen: I "Smoleńsk" z najwyższą liczbą. Cóż, nie dziwię się, że taki film dostał tyle nagród, mimo wszystko, gratulacje :mrgreen: To motywacja dla twórćów do tworzenia dużo lepszych filmów. Sam sobie muszę rzucić łokiem, obejrzeć, czy rzeczywiście "zasłużyli" na tę nagrodę. No ale to tylko pokazuje, jakie jest polskie kino, czy jest takie cieńkie. A propos "Wołynia" - sam oglądałem ten film, więc jestem częścią tego 1,5 mln.  "Sierpniowe niebo" - tak oglądałem, film ogólnie z początku fajny, ale potem trochę cieńko zaczęło być. Ale ogólnie fascynacja, bo taki film, w dodatku pierwszy obejrzany z klasą w technikum :mrgreen: 

 

Wielkanoc w TV - cóż, tak szybko mówiąc, dużo filmów, TVN też oferuje Milionerów, Dwójka KCP, w Wielkanoc a nie w Wielką Sobotę. No i "Wilk z Wall Street" na Tele5 - cały budżet wiosenny na to poszedł :mrgreen: A propos "Zagadkowej wyspy" - to nawet nie jest produkcja własna Tele5 czy P1, bo to jest produkcja Green Hat Studios, Klejnot to produkcja Telemedia z Budapesztu. 

 

Tygodniki katolickie - nie czytam, ale widzę dużo, czy to w kościele, czy to w sklepach. W kościele u mnie jest to tak wszystko ładnie wyłożone na szafeczce we wnętrzu kościoła, można sobie wziąć i wrzucić do skarbonki "co łaska" :mrgreen: Nie, akurat tam żadnej ochrony nie ma, co stałaby. 

 

Podróze medialnych i UK - temat na który bardzo czekałem :) Ciekawa historia z tym ITV, że połączone ze stacji lokalnych i nawet była sprawa w Parlamencie na ten temat. W UK jest niezłe pogmatwanie - C4 jest publiczne utrzymywane z reklam, a BBC z abonamentu - jaja :mrgreen: Ci to są sprytni, nie dość, że abonament, to jeszcze reklamy. Ciekawe, czy u nas to by się sprawdziło... No i Sky pierwsze z kanałem informacyjnym, bo BBC się spóźniło. Właśnie to jest dziwne, bo BBC niby taka wielka kompania, a  nie uruchomili jako pierwsi kanału informacyjnego. Tak samo u nas - TVN24 było pierwsze, a TVP czekało aż do 2007 roku na kanał informacyjny, mimo że takim stricte z akcentami regionalnymi była Trójka od 2002 roku. Fajne info o tej czcionce The Times.  A propos Top Gear - sam format programu też uległ zmianie, bo na początku to był zwykły test aut, bez jakiegoś studia, a teraz do 2016 to był show telewizyjny, zapraszane gwiazdy, wyjazdy do różnych państw, testy nowych samochodów, Stig. Teraźniejsze gwiazdy Top Gear - tego nowego - niestety do mnie nie przemawiają. To nie to samo. 

 

Co w przyszłym tygodniu? Moglibyście coś powiedzieć o programach publicystycznych z politykami za granicą, ewentualnie może coś o programach sportowych, takich z publicystyką także za granicą. W niedzielę na Rai Due widziałem taki program "Quelli che il calcio", gdzie pokazywano mecze Serie A rozgrywane równocześnie, ale bez widoku meczu, tylko na komentatorów i gości w studiu. Naprawdę fajny format  ;) Do podróży może coś z mediów japońskich, gdzie w jako pierwszej telewizji na świecie pokazano przekaz w jakości HD, to były lata 90 jeżeli się nie mylę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień ''Medialnych'' nie będzie. Następny odcinek za 2 tygodnie.

No przecież chodziło mi o kolejny tydzień z "Medialnymi" :mrgreen:

 

Może też poruszylibyście temat ograniczeń wiekowych w polskiej telewizji, czy ten system jest dobry, czy powinien zostać zmodernizowany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafpolsat

Moim zdaniem, o ograniczeniach wiekowych w Polsce potrzebny byłby @Salarieri. Uważam, że polski system ograniczeń wiekowych jest najgorszym na świecie, o czym udowadniają pomiary z 01.03.2017r. w porównaniu z Hiszpanią, Węgrami, Rumunią, Słowacją, Serbią, Chorwacją, Walonią, Słowenią oraz z Francją. Kolejny dowód, że jest najgorszy to zawyżanie oznaczeń do filmów animowanych w sposób (nie)winny przez TVN. Wymagana będzie modernizacja na wzór holenderskiego Kijkwijzer, czyli podwójne oznakowanie (od lat; możliwe zawartości) oraz ograniczyć czas do maximum powiedzmy 1 minuty. Z dobrych systemów można zaliczać takie kraje jak m.in. Australia, Brazylia, Finlandia, Holandia, Kanada, Niemcy, Nowa Zelandia, Portugalia, Rosja i Stany Zjednoczone.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po świątecznej przerwie powracamy z programem, to już 40 wydanie, tym razem w składzie mamy debiutanta, na forum jest jako @spodenki15, ale przedstawił się jako Patryk :) A oprócz tego są także: @Poland, oraz piszący te słowa.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.40-24.04.2017-115016072-130778436 - wersja online.

http://www15.zippyshare.com/v/WnghoDeo/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:55 - Flesz.
09:47 - Dlaczego widzowie wolą ''Fakty'' niż ''Wiadomości''?.
43:48 - Kabaretony uciekają do Polsatu.
01:15:40 - Strony internetowe vs. AdBlock.
01:36:07 - Oznaczenia wiekowe - czy są potrzebne?.
02:05:51 - Podróże Medialne: Hiszpania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk (@spodenki15) bardzo świetnie wypadł, mam nadzieje że jeszcze kiedyś wystąpi w naszym programie :).

 

Co do tematu 2 no cóż, ja również jestem widzem ''Wiadomości'', ''Faktów'' nie oglądam głównie ze względu na Jakuba Sobieniewskiego i jego stronnicze materiały, które niemal zawsze są ''jedynką'' w serwisie informacyjnym TVN. Jako osoba odpowiedzialna za wybór tematów w programie powiem, że wybrałem ten temat głównie ze względu na wyniki, ja też jestem zdziwiony że widzowie wolą ''Fakty'' niż ''Wiadomości''. Temat faktycznie jest nieco beznadziejny (razem z tytułem), więc tutaj @wislok ma racje.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ja chciałem złagodzić krytykę- już po wysłuchaniu całości. Tytuł wątku bardzo niefortunny w mojej ocenie. Poszedłbym szerzej- tzn. wziąłbym w tej rozmowie pod uwagę również Teleexpress, bo przecież jego zawartość jest pod tym względem podobna. 

 

Dobra moje propozycje kanał IR Cama 3 TV - kanał irański nadający z HOTBIRDA kradnący nielegalnie sygnał i nadający LM i inne najciekawsze mecze na świecie- Jak oni to czynią i czy można to zablokować i w jaki sposób? Streamy w internecie nielegalne to codzienność, z którymi chyba nie sposób zwalczyć,ale kanał satelitarny ciągnący nielegalnie sygnał to pewna chyba nowość.

 

Pojawił się po dekoncentracji czy repolonizacji temat lustracji mediów publicznych. Czy to potrzebne? 

 

Opole 2017- znikają superjedynki, benefis Rodowicz, Pietrzak, muzyka taneczna- ale bez wykonawców DP , brak koncertu poświęconego W. Młynarskiemu- ocena planów na ten festiwal. 

Tutaj będzie najtrudniej,ale poruszyłbym w osobnym wątku kwestię paradokumentów - bo tych programów jest cała masa w polskiej TV- skąd ten fenomen takich produkcji, dlaczego jedne się utrzymują na rynku,a inne jednak spadają. Kwestia występowania w nich zawodowych aktorów. 

 

Kwestia wchodzenia profesjonalnych firm odpowiedzialnych za sprzedaż reklam do internetu czy płacenie użytkownikom facebook  live video . W tym wątku można by poruszyć kwestię produkt placement u youtuberów. Jaką tą ma przyszłość? Czy na naczych oczach rodzi się ny zawód- youtuber z którego będzie można czerpać tak duże zyski by nie musieć podejmować innej pracy. 

 

Moja propozycja USA cały czas aktualna - rozumiem,że znajduje się  w kultowej  zamrażarce "Medialnej" :)

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jako osoba odpowiedzialna za wybór tematów w programie powiem, że wybrałem ten temat głównie ze względu na wyniki, ja też jestem zdziwiony że widzowie wolą ''Fakty'' niż ''Wiadomości''. 

Jak można się dziwić po tym co prezentują teraz w większości tematów "Wiadomości"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...