Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O "Belle Epoque" i "Idolu" powiemy oczywiście w programie, ale dopiero za jakieś 3 tygodnie może, jak będzie już kilka odcinków wyemitowanych, wtedy będziemy mieć i lepsze dane o oglądalności, no i bardziej wyrobione opinie, bo jakbyśmy mieli np. jechać z "Belle Epoque" po wczorajszym odcinku, to wcale by to tak różowo nie wyglądało.

Zresztą, powiedzielibyśmy o tym nawet gdyby nie było sukcesu, to nie jest wyznacznik tego, czy to się nadaje do programu, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł kolejny poniedziałek, a wraz z nim kolejne, 32 już wydanie naszego programu, dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @Poland, @wislok, i ja.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.32-20.02.2017-114992134-130752942 - wersja online

http://www68.zippyshare.com/v/QkEu8dJ9/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:57 - Flesz
08:25 - Sytuacja w Polskim Radiu
31:59 - Jak wyszedł powrót "Milionerów"
49:14 - Festiwal w San Remo 2017
01:12:56 - Hejt i mowa nienawiści
01:35:03 - Kącik Retro: Analogowa telewizja satelitarna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M32 - co do flesza, to nie wiem, czy na pewno Kret nie pracuje od czerwca 2006, Frontowiec popełnił mały fail, bo tu raczej chodzi o 2016 rok ;) A portal pana Misiewicza jak szybko powstał, tak szybko upadł :mrgreen:

 

Sytuacja w Polskim Radiu - miało być, jak to pani Stanisławczyk-Żyła triumfuje i triumfowała, ale zrezygnowała, bo jej nie pasuje wiceszef i odeszła, bo wiceszef jest narzucony. Dokładnie to powodów nie podano, bo dotychczasowa prezes nie podała powodów swojej rezygnacji, wielu ludzi domyśla się, że może chodzić o objęcie czegoś w TVP, albo coś. Dla mnie to jest niezła beczka śmiechu - być wybranym w czwartek, a dzień czy tam półtorej dnia później składa dymisję. Mogła od razu powiedzieć RMNowi, że nie przyjmuje wyboru, a nie odstawiła taki cyrk. Jej następca nie zostanie wyłoniony w konkursie, a RMN wybierze go z pozostałych.  W słowach wisloka może być ziarenko prawdy, że rozmowy nie poszły po ich myśli. I tutaj widać, że RMN postąpiło niegodnie, przydzielając pani Stanisławczyk jej zastępcę bez możliwości wyboru.  Co teraz? Wszyscy liczą na to, że nie będzie wyboru Sobali. Ja też liczę, bo wyniki były za jego bycia słabe, a widzowie jeszcze mogliby wszcząć protesty pod budynkiem radia.

 

Powrót Huberta i "Milionerów" - ja oceniam powrót jako bardzo dobry, niektóre melodie - zgadzam się z wislokiem - zostały pomylone, chodzi o muzykę, która leci przed pytaniami, tu jest zła kolejność. Pytania polityczne -  tak, to chleb powszedni. Format 30-minutowy, zgadzam się, jest taki sprinterski i wiadomo, nagle klakson i chce się więcej.  A oglądalność jest zdumiewająca, nawet 2,7 mln osiągnięte, średnia tygodniowa zdumiewająca, więc powrót jak najbardziej udany :) Ale pani Żochowskiej nie udało się zagrać :mrgreen:  Tylko troszkę bije ten poziom pytań po oczach, że raz jest prostsze np. za 1 000 zł, a raz walą takie trudne, że użytkownik jest zmuszony do użycia publiczności.  Także jeszcze trzeba pracować nad pytaniami.  Co z "Awanturą o Kasę"? Zobaczyłbym powrót, ale zgadzam się z wislokiem - wersja studencka zniszczyła program, bo było dużo ingerencji niewidzialnego arbitra, zmiany pytań, bo było dopatrywanie się, że ktoś podpowiadał i inne szczegóły.

 

Festiwal w San Remo - zaciekawiła mnie historia tego festiwalu, więc wątek edukacyjny się przydał :mrgreen: Polaków mało, ale Anna German nawet coś tam śpiewała, nie wygrała niestety.  Samo San Remo mnie ciekawi, bo to festiwal 6-dniowy, koncerty trwają po 5-6 godzin z reklamami. Wyniki oglądalności robią wrażenie - u nas sylwestry zbierają dużą oglądalność tych koncertów od 20:00 do 2, a jakby widzom dać inny koncert tak dlugo trwający, to pewnie widzowie by nie wytrzymali do tej drugiej w nocy, choć skoro przy Eurowizji i przy liczeniu punktów z Michałem Szpakiem była duża oglądalność przed tą pierwszą w nocy, to kto wie :)

 

Hejt i mowa nienawiści -  akurat tutaj się zgodzę, walka polityczna nawet zmieniła się w hejt opozycji w związku z wypadkiem pani premier Szydło. Powinni spuścić z tonu, bo powadze ich osób (o ile oni są poważni)  nie przystoją nieparlamentarne słowa wygłaszane na Twitterku, Fejsbuczku, czy gdziekolwiek indziej. Hejt będzie w każdym razie wszędzie. Hejt na sport, na ew. słaby mecz reprezentacji Polski czy słaby wynik Kamila Stocha, reprezentacji lub inne wydarzenia, hejt na opozycję, który przelewa się tonami na Twitterze po jego prawej stronie, hejt na rząd, który przelewa się na Twitterze po jego lewej stronie, hejt na wszystkich, który się przelewa po cieniutkim środku Twittera, hejt na programy telewizyjne (Milionerzy za pytania polityczne, Idol za za słabych wykonawców, Krajowe Eliminacje - nie mamy szans w Kijowie!), hejt na wojsko, hejt na wszystko. Bo Polacy są znawcami we wszystkim i lubią narzekać. Taki nasz naród, gdzie wszyscy narzekają na wszystko, nawet jakby było dobrze, jakbyśmy mieli Mistrzów Świata we wszystkim, Polska byłaby największym narodem na świecie, to i tak znajdzie się taki jeden człowiek, który będzie zrzędził i narzekał. Nasz naród jest stworzony na narzekaniu i zrzędzeniu. Co mogłoby Polaków połączyć i usunąć wszechobecny hejt? Wojna. Może tylko to, ale to najbardziej prawdopodobny scenariusz.  Czy byłem ofiarą hejtu? Byłem, parę osób się śmiało, że mieszkam na dzielnicy, na której mieszkają Romowie i w ogóle takie rzecz gadano, że ciągłe kradzieże są u mnie i to były kłamstwa. Ja to ignorowałem. Ale to epoka gimnazjum. Podstawówka też hejt na mnie, ale może to pominę, bo to nie jest program, w którym są same ckliwie historie.

 

Kącik Retro i analogowa TV Sat  -  ludzie wielkie wow, że jest satelita, wszystko leci na satelicie, niezłe jaja, można sobie wiele rzeczy właczyć, nie trzeba czekać na filmy, na Studio Sport, na jakieś recitale w kanałach. Dla mnie analogowa satka była wielkim wow, bo takie fajne kanały, bo niezłe propozycje. Ale wszystko po niemiecku, może temu zawdzięczam, że mam dobry akcent, bo oglądałem Spongeboba i inne bajki na Super RTL "auf Deutsch" :mrgreen: Bo był zez na Astrę.  Jeszcze był fajny pan malujący obrazy w Bayernischer Rudfunk (BR), był też Nick, 3sat, VOX, RTL2, RTL,  ZDF,  Das Vierte, Eurosport, VIVA2, VIVA niemiecka, CNBC (albo NBC Super Channel?). Dla mnie to był wielki szok, że aż tyle kanałów, ale miałem fajną możliwość, bo mogłem za pomocą pilota dostrajać kanał i to było naprawdę extra :) Hot Birda mam od grudnia 2006, cyfrową TV Sat.

 

Podtrzymuję tradycynie tematy do omówienia te, które pisałem w zeszłym tygodniu. Przyłączam się jednak do tej oceny "Belle Epoque", którą bym z wielką chęcią usłyszał ;)  Również ciekawą kwestią do poruszenia byłyby seriale tureckie, których obecnie jest już kilka w emisji w  Polsce, a największą popularnośc ma oczywiście "Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kosem".  Dołączam także do tego temat Bundesligi, wiemy, że od przyszłego sezonu w Polsce te rozgrywki będą pokazywały stacje grupy Eleven Sports, moglibyście pomówić o tym, czy w obecnie już zapchanej ramówce na weekendy Bundesliga spowoduje, że z niektórych lig Eleven Sports będzie musiało zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście popełniłem błąd co do Kreta. Co do tematów @rafpolsata, to na pewno pomyślimy (zwłaszcza z tureckimi serialami), a co do ''Belle Epoque'' to ocenimy dopiero w wydaniu specjalnym, podsumowującym Wiosnę 2017 w telewizji (maj-czerwiec 2017).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Homer Simpson

Może do kącika retro: Dawne programy Polsatu i TVN-u (lub osobno), bo stacje miały w porównaniu do dzisiaj wiele programów i seriali zagranicznej i własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadszedł poniedziałek, to pora na kolejne, 33 już wydanie Medialnych, dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @Poland (u niego trochę szumiało, więc mogą być szumy na nagraniu, ale nie jest źle), no i ja :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.33-27.02.2017-114995027-130755995 - wersja online

http://www27.zippyshare.com/v/HGpCF57p/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:48 - Flesz
08:46 - Krajowe Preselekcje do Eurowizji 2017
27:56 - Bundesliga w Eleven i odejście Krzysztofa Stanowskiego
50:12 - Fenomen tureckich seriali w polskiej telewizji
01:07:13 - Dubbing, lektor, czy napisy?
01:30:42 - Kącik Retro: Dawne programy Polsatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M33 - gwoli ścisłości odnośnie flesza, węgierska telewizja publiczna to MTVA, w którą też wchodzi stacja Duna, która jest głównym kanałem telewizji ;)

 

Krajowe Preselekcje -  Kasia Moś triumfowała, moja faworytka, utwór najlepszy ze wszystkich, ale właśnie boję się, że niestety to będzie za mało na finał ;) O, a nawet koleżanka Kirka lubi Eurowizję bardziej niż Poland - czuję ostrą konfrontację :mrgreen: Ciekawy przypadke został podjęty przez Kirka - sprawa języków narodowych. Jak dla mnie szanse utworów wyglądają tak: utwór po angielsku ma najwięcej szans na triumf i wysokie miejsce, utwór po połowie ma szanse średnie, a miejsce może być w polowie stawki, a utwór w języku narodowym może się nawet nie zakwalifikować do finału i zająć słabe miejsce.  Tak to wygląda.  Moim zdaniem powinien w 100% być televoting, choć obecny system, że dochodzą na końcu punkty z televotingu i to ma zwiększać emocje, choć w sumie w 2016 prawie na samym końcu wiedzieliśmy, że Rosja nie przegoni Ukrainy swoim wynikiem i tak oto oba zwaśnione państwa pogodziła jakże europejska Australia :mrgreen:  Preselekcje miały dobry wynik oglądalności, mimo że kontrowersyjnie pojechali z terminami, pewnie Eurowizja będzie miałą dobrą oglądalność, a jak jeszcze awansujemy do finału, no to rekordzik się szykuje, choć w sumie rekordzik już był jak był Szpak ;)

 

Bundesliga w Eleven i koniec programu Stanowskiego -  tak, Eleven, bogata spółka wygrała ten przetarg i mają prawa, ludzie się boją, że nie pomieszczą tego wszystkiego w ramówce i rykoszetem dostanie Serie A. Kirk mówi o wzorze co do elevenowego Eurosport Player - oni już mają taki player, tylko z tego co wiem, to tam jest transmisja kanałów Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra, a nie ma jakichś transmisji, które nie wpadly do ramówki. Także to jest taki player, aby był sobie player :mrgreen: Ekstraklasa w nSport+? Tak, mecz premierowy z piątku i poniedziałku, które lecą w Eurosporcie z komentarzem załogi C+. Co do programu pana Stanowskiego. Tak, usunięto program, tweet Stanowskiego poszedł w świat o ekspercie Hajto i Stan Futbolu zniknął. I miał byc nowy program, a nie było go, bo były dokumenty.  Dziwna afera, strzelanie fochów jak dzieci. Zarzeczny nie tylko żarł rogaliki, on też pił alkohol, pod stołem stała puszka piwa, był więc pod wpływem w tym programie, raz nawet chyba w programie świątecznym wyszedł ze studia, bo jego zdaniem dyskusja była za bardzo pasjonująca. Pan Zarzeczny był na poziomie dobrego dziennikarstwa, jak pracowal w C+, od tamtego czasu się stoczył i teraz pracuje dla sportowego Pudelka o nazwie Weszło.  Ogólnie dla programu duze propsy za szybkie reakcje, ale Stanowski mógł przy tym wpisie dodać jakąś emotikonę " : D " albo jakieś xD żeby było wiadome, że ciśnie bekę, było coś takiego, bo ja nie pamiętam zapisu graficznego wpisu?  Kirk mówi o Eurogolach - są, ale niestety chyba nie w tej tradycyjnej  formie 5-minutowej z bramkami, a raczej w formie jakiegoś wywiadu z gwiazdą futbolu.

 

Kebabowe seriale - Kebabowe Stulecie i inne :mrgreen: Nie oglądam serialów z Turcji, bo osobiście dla mnie one są takie za bardzo kostiumowe i za bardzo takie sztuczne, dziwne, nudne. Teraz jeszcze jest Sułtanka. A inne seriale typowo życiowe, pokazują Turcję, rodziny, zwyczaje itd. TVP ciacha odcinki, a Puls emituje wersję turecką, czyli dwugodzinną, tak właśnie jak patrzyłem w EPG czy w przewodniki telewizyjne, to dziwiłem się, czy to czasem nie są dwa odcinki, a im się coś nie powaliło. Ja bym nie wytrzymał oglądając - szczególnie turecki - serial dwugodzinny. A logo kanału z serialami tureckimi :lol2: Poland jeszcze dowalił nazwę :mrgreen:  Też się śmiałem :mrgreen: Tak, takie spotkania byłyby pewnie popularne, duże tłumy fanów Sulejmana i Kosem, na przykład przed Spodkiem, a w Spodku jeszcze większe tłumy.

 

Lektor, dubbing i napisy -  tak, lektor czyta F*ck you nie jako "P**rdol się" tylko "Wal się", a dubbing podkłada głosy, a wiadomo tłumaczenie inne, inne kwestie. Chorwaci mają fajny myk z napisami odnośnie Trumpa, choć tam na Bałkanach napisy są bardzo popularne i praktycznie 90% audycji zagranicznych je ma.  Włosi mają dubbing, lektora prawie nie ma, rzadko jest. Dajcie dubbing Kirka, czekam! :mrgreen: Lektorzy - w Polsce najpopularniejsze. Trochę dziwne to jest, jak widzi się lektora na ekranie, jak mówi.

 

Kącik Retro - retro Polsat :mrgreen:  "Bar" - kto by nie pamiętał? Hitowe reality-show, promowane na wszelkie możliwe sposoby, niezły show, program bardzo dobry, szczególny moment to gorące krzesła. "Rosyjska ruletka" - format z Talarem formatem grozy, w drugim bardzo taki rozrywkowy, luźny z Ibiszem, że luzik, zaraz pan spadnie i się spotka z modelkami, albo że będzie fajnie :mrgreen: "Awantura o Kasę" - a kto  nie pamięta Krzysia, kręcenia kołem, skrzyni i  ogórka w niej? :razz:

 

Co na nowy tydzień? Moglibyście porozmawiać o sensie istnienia kanału TVP HD, ten kanał w erze obu kanałów w jakości HD stracił rację bytu i obecnie jest bezprzedmiotowy, nie ma tam nawet żadnych transmisji na żywo. Również ciekawą sprawą byłby temat o nowym sposobie na ściąganie abonamentu RTV, również moglibyście tutaj wepchnąć sposób finansowania stacji publicznych za granicą. Trzecia rzecz - spojlery, czy w dzisiejszych czasach modne jest ujawnianie momentów programów TV w sieci przed ich premierą? "Milionerzy" robią taki myk.  Kolejna sprawa - dlaczego na antenie TVP2 jest coraz mniej programów kulturalnych i co można byłoby na to zaradzić? Ostatnia - jak się mają po 3-4 miesiącach od startu stacje z MUX8? Są wyniki oglądalności i one są takie dość nieciekawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zarzecznego i tego świątecznego focha, to Stanowski w felietonie z okazji odejścia z Eleven wyjaśnił, że było to ustawione, bo Zarzeczny musiał po nagraniu programu (to wydanie szło z puszki) jechać jeszcze do TV Republika :)

 

A teraz coś dla ludzi o mocnych nerwach :D Wspominałem o fan-dubie, oto i on. W napisach jestem jako Jeremie_96, bo tak się na stronie dotyczącej tego właśnie serialu nazywam. Możecie sobie porównać, jak brzmiałem w 2013, a jak brzmię teraz :D

 

http://www.dailymotion.com/video/x19aqy1_fandub-code-lyoko-evolution-xana-2-0_shortfilms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony moglibyśmy, ale z drugiej strony myśmy tego kanału nie widzieli, bo on co prawda nadaje, ale ma strasznie ograniczony zasięg, więc nie wiem, czy o samym kanale jest jak na razie sens mówić, skoro ma bardzo ograniczony zasięg.

 

Nadszedł kolejny poniedziałek, więc pora na 34 już wydanie "Medialnych", dziś w nieco skromniejszym składzie, gdyż wraz ze mną w programie jest @Poland. Znowu trochę u niego szumiało, poza tym był on lekko niedysponowany z powodu choroby, więc program może być trochę inny niż zwykle, takie przesilenie przedwiosenne nas dopadło :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.34-06.03.2017-114998176-130759344 - wersja online

http://www86.zippyshare.com/v/T7CZgKkn/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:50 - Flesz
07:57 - Oscary 2017 - Podsumowanie.
31:11 - Sytuacja w Redakcji Katolickiej TVP.
51:55 - Ocena ''Dzień dobry Polsko!''.
01:08:09 - Parodie internetowe.
01:19:57 - Kącik Retro: ''Dawne programy TVN''.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy około 18:00, bo ja wtedy jestem na uczelni, zresztą już od października wydania są publikowane tuż po północy, więc wcześniej niż to było w okresie od początku istnienia programu. Zresztą to chyba zbytnio różnicy nie robi, nawet lepiej chyba, że program datowany na poniedziałek jest dostępny już od pierwszych minut poniedziałku, a nie dopiero wieczorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o parodiach internetowych. Parodia "Śmiechu warte" z zamachem na JFK, atakiem na WTC z podkładami z tego programu w ramach Zd[CENZURA]ingów, przeróbki z syntezatorem mowy IVONA głównie dla "Pata i Mata", przeróbki ze Zbigniewem S., przeróbki SexMasterki. Czyżby nie było mowy o przeróbkach autorstwa Unboxalla stworzonego głównie dla Gimpera oraz dla Roja, sparodiowano "Studio Lotto" (jako Baniliada z Gimperem), "1 z 10", "Familiadę" (Baniliada 2 z Gimperem oraz z Jasiem Dąbrowskim; potem Pompa Team vs. P[CENZURA]y) czy "Klan" jako "Zemsta Maciaszka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy także na Facebook "Medialnych". Będzie tam się działo od teraz. Taki mały rąbek uchylamy , czekajcie na nowe wydanie :) Podobno żalu i ugandy nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny poniedziałek nadszedł, więc pora na 35 wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @wislok, no i ja :) Tym razem dłuższe, taka rekompensata za to, że poprzednie wydanie było nieco krótsze.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.35-13.03.2017-115001002-130762295 - wersja online

http://www111.zippyshare.com/v/riuEOrtQ/file.html - wersja do pobrania

 

Rozpiska:

 

00:48 - Flesz
15:02 - Nowy prezes Polskiego Radia
49:53 - Gala PLMMA w TV Puls
01:08:44 - "Belle Epoque", "Wojenne dziewczyny" i " Historia Roja" - ocena seriali
01:37:21 - Niepełnosprawni w mediach
01:57:41 - Kącik Retro: Dawne programy Polsatu-cz.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo były uwagi że wydania są za długie, jednak niektóre osoby już się przyzwyczaiły do tego.

 

Chciałbym natomiast wszystkich zachęcić do polubienia fanpage ''Medialnych'' na FB. Więc lajkujcie, komentujcie i podawajcie dalej informacje:

https://www.facebook.com/Medialni.SATKurier/?ref=ts&fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukacie tematów na kolejne wydanie to proponuje temat chęci likwidacji Super Polsatu przez... TV Puls oraz jeżeli się da także temat podsumowujący sezon preselekcyjny do Eurowizji 2017 - porozmawialibyśmy o najnowszym pomyśle Rosji odgapionym od... Polski  :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...