Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.08.2020 o 13:33, lukimann napisał:

Trochę grzebałem  w ustawieniach telewizora,  nie ukrywam trochę przy pomocy netu i można zmienić tryb z video HDR tylko i wyłącznie na  standard w android tv.

4K zostaje już bez HDR i można się oczywiście bawić ustawieniami w trybie obrazu.

 

Jak wyłączyłeś wynoszony tryb HDR w TVBoxie? Widzę z tym i cały czas mam zafałszowane kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Menu telewizora, wybierasz obraz w obrazie, potem trzymasz klawisz HOME ,ok " - obok czarny mały kwadracik, pojawia sie obraz i HDR już nie ma.

Tryb obrazu ustawia się na taki jaki wcześniej był tryb ustawiony na wejściu HDMI.

Do obrazu z HDR można się przyzwyczaić , ale jak komuś to przeszkadza jest powyższy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

Ja mam ATV na WebOS :)Długo szukał i znalazł tyle:



b69dc7b5be0b9df9ff87789632e294b6.jpg

U mnie znalazł jeszcze mniej bo tylko :TVP 1 HD,TVP2 HD,TVP ROZRYWKA,TVN,TV6 i do tego Super Polsat ale coś nie działa ten kanał.

Musiałem zresztą rozdzielić sygnał,bo musi być ciągle net działać żeby wyszukiwało kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie możesz skanować przez aplikacje SDMC o nazwie 'HDTV'

Ale strasznie losowo działa całe dvb-t/c

- W launcherze głównym który robi atende nie widać wszystkich kanałów naziemnych, czasami cały launcher potrafi się wywalić/zrestartować przy przewijaniu listy kanałów na sam dół (do tych naziemnych), brak możliwości zmiany audio/napisy.

- EPG jest pobierane z internetu również dla kanałów naziemnych

- W live channels widać wszystkie kanały ale: brak epg, raz działa ok, a za kolejnym razem szatkuje obraz/brak dźwięku.

- W aplikacji HDTV widać wszystkie kanały, epg wydaje się lecieć z nieba ale tutaj też potrafi to działać w kratke.

 

Do poprawy jest to w całości. Playowi nawet nie zgłaszam bo tam ciężko się przebić przez beton pierwszej pomocy, spróbuje w SDMC - choć to też tylko OEM i handluje b2b, a nie dla odbiorcy końcowego.

 

dkdkddd.png

dkdkdddd.png

dkdkdk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym póki co nie kupił dla seniora.

 

Kolejny błąd, a może ficzur to to, że box przechwytuje komendy IR z pilotów aby wyłączać/włączać ściszać/podgłaśniać odbiornik 1 pilotem i nie można z tego zrezygnować.

Puszczam radio

Mam po optyku podłączone 5.1

I teraz tak:

Chce ściszyć dźwięk 5.1:

- Box przechwytuje volume- z pilota od 5.1 i ścisza dźwiek globalnie w boxie.

- Pilot volume- z boxa ścisza dźwięk w tv

- Volume+ na 5.1 nawet jak dam na full to cisza bo box wyciszył dźwięk globalnie i nie reaguje już w góre, aby podgłośnić.

- Volume+ na boxie podgłaśnie dźwięk w tv, również cisza bo wyciszony jest dźwięk globalnie.

 

I kaplica. Trzeba szukać usługi odpowiadającej za ten bubel i ją ubić.

Pilot powinien być programowalny lub odpowiedni kod powinien być dostępny do wpisania w systemie. A chińczycy wrzucili jakąś jedną wielką baze pilotów/producentów jako usługe w box i na każde kliknięcie dowolnym pilotem reaguje inną akcją. Słabo ?

 

Tak więc jest fajnie, szybko ale z masą błędów.

 

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal są nie aktywne pakiety Sports i Kids ponoć oraz HBO 1 mies.na próbę...Jak się dowiedziałem i infolinii nawet do 10 dni  trzeba czekać na włączenie.Za to Eleven Sports 1 4k działa .Poza tym fajnie ogólnie działa i niektóre kanały mają  lepszą jakość  niż w UPC na Horizon :)

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy porozumienie między Play i PC+ zostanie przełożone na konkretną ofertę.

Taki mini dekoderek fajna sprawa, z uwagi na mobilność usługi.

Do tego Play Now .:-)

@piter7790 zawarłeś  umowę łącznie  z usługą  Prime Video i 6 miesiącami gratis?

*Nadal brak Polsatu

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem boxa na nową wersję.

Chwilę testowałem, na plus prędkość działania dekodera.

Może trochę,  tak jakby lepsza jakość, nasycenie kolorów.Chyba HDR tu został w jakiś sposób poprawiony. Tak to odczuwam.

Szczerze polecam.

Bez problemu wymiana w punkcie.

Co do Eleven 4K co prawda  chwilę się na nim zatrzymałem,  to działał bez problemów.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dekoder bez oryginalnego pudełka, jakoś tak się zapomniaĺem nie chciało mi się wracać. Spakowałem wcześniej  do pudełka, w którym została dostarczona paczka.

Przyjęte. :-)

Nowy dekoder nie zawiera w zestawie kabla ethernetowego.

Poprosiłem o zostawienie,  pani się zgodziła. Może nie będą się o niego upominać.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie, że tak szybko kasują seriale FOX, przegapiłem 2 i 4 odcinek Chicago Med IV. AXN daje pełne sezony a nawet kilka sezonów jak z Absentia czy Ciężar prawdy. Brakuje mi Seal Team właśnie nadrabiam 2 sezon i 3 muszę ściągać, potem skorzystam z opcji kilka dni wstecz, mam nadzieje że to lepiej działa niż na dekoderze Polsat,u tam często, jak przewijałem reklamy, miałem błąd odtwarzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter7790 aktywowałeś już pakiet Sport, jak się przedstawia jakość na Eleven 1 i 2 przez aplikację i usłudze z dekoderem?

Gdyby się ktoś zastanawiał nad tym pakietem to nie zawiera on Eleven 4K, który jest do dokupienia oddzielnie za 15 zł..

Tak twierdził konsultant.

Drugi zaprzeczył i jednak pakiet sport zawiera Eleven 4K za 15 zł.

Aktywowal ktoś pakiet ( Eleven 4K) po promocyjnym okresie ?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam ciągle na aktywacje pakietu sport i kids,konsultantka z infolinii powiedziała że może to zając nawet do 10 dni. W salonie jak podpisywałem umowę w sobotę ,to powiedziano mi że Eleven 4K będę miał w pakiecie sport i wszystkie pakiety w cenie 45 zł.mieś.po rabatach(numer w play na kartę,zgody marketingowe)Zresztą w nowej ulotce którą dostałem jest zaznaczony Eleven 4K w tym pakiecie.Ciągle więc nie aktywne mam Eleven 1 oraz 2,ale Eleven 4K mam dostępny i tylko na boxie,co do jakości to porównując  na pewno lepsza od Eleven 1 z dekodera Horizon,nawet na jeszcze obecnie Tv Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...