Skocz do zawartości

Gazeta Wyborcza


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że Cię te tematy interesują. Chętnie poznam stanowisko w sprawie bezwarunkowego  oddania się żony gdy tylko mąż ma ochotę, prezentowanego na antenie radia katolickiego. W odpowiednim wątku podlinkowane. 

 

 

Facet mocno temat spłyca, czytają nagłówki. 

Przeczytałem kawałek tego co przewijało się na ekranie i raczej były to artykuły informujące o tym że problem jest i będzie, a brak regulacji prowadzi do większego ryzyka osób które tak na życie zarabiają. 

Cóż nie moja bajka ale to najstarszy "zawód" świata i z jego usług korzystają również zadeklarowane świetoszki. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ująłbym to @Falcon inaczej. Może rozrywka jak każda inna?

Są klienci, interes się kręci.

Zakażesz, zejdą do podziemia. Masz inne pomysły aby klientów zniechęcić? 

Może karać? Wszak czytałem już pomysły aby hotel nie pozwalał na korzystanie z jednego łóżka parze, narzeczonym, chyba że udowodnią że są małżeństwem. 

Może w tę stronę idźmy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Widzę że Cię te tematy interesują. Chętnie poznam stanowisko w sprawie bezwarunkowego  oddania się żony gdy tylko mąż ma ochotę, prezentowanego na antenie radia katolickiego. W odpowiednim wątku podlinkowane. 

 

 

Facet mocno temat spłyca, czytają nagłówki. 

Przeczytałem kawałek tego co przewijało się na ekranie i raczej były to artykuły informujące o tym że problem jest i będzie, a brak regulacji prowadzi do większego ryzyka osób które tak na życie zarabiają. 

Cóż nie moja bajka ale to najstarszy "zawód" świata i z jego usług korzystają również zadeklarowane świetoszki. 

Nie czyta naglowkow, a cytuje obszerne fragmenty artykułów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz materiał trwa 50 minut. Zbyt dużo aby poświęcać temu Panu tyle uwagi z mojej strony.

Widziałem pierwsze kilka minut, skupiał się na czytaniu nagłówków.

Temat jest był i będzie niezależnie czy go ktoś "promuje" czy nie. Promocją są ludzkie instynkty.

Rolą dziennikarzy jest poruszać sprawy społeczne. To że ich ktoś nie porusza, nie oznacza że tematu nie ma.

Bardziej zbulwersował mnie to co czytałem, co było emitowane w katolickim radio. Tego tematu jakoś nikt nie porusza i nikogo nie bulwersuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem mojej wypowiedzi. Dziennikarz, redaktor, a taką osobą się jest jeśli się prowadzi kanał na YT nie powinien budować tezy. Tymczasem dostaję tezę w pierwszych minutach na podstawie nagłówków i oczekuje się ode mnie że poświęcę kolejnych kilkadziesiąt minut na dobieranie fragmentów tekstów do udowadniania tezy.

Nie tak to powinno wyglądać. Ja takiej formy przekazu nie kupuję.

Poza tym to nie jest rozmowa o mnie. Mam prawdo do takiej oceny i ją wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Dziennikarz, redaktor, a taką osobą się jest jeśli się prowadzi kanał na YT nie powinien budować tezy.

Tu bym się jednak lekko nie zgodził, bo moim zdaniem to co robi Stanowski na YT, to jest publicystyka. On sam zresztą mówił całkiem niedawno, że dziennikarzem się nie czuje. Poza tym nie uważam, że każdy, kto prowadzi kanał na YT, od razu jest dziennikarzem, a tak by z Twojej wypowiedzi wynikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś czuje, czy nie to druga strona medalu.

Padł zarzut w oparciu o materiał, który od początku buduje tezę.

Skoro to publicystyka, to tym bardziej jest swobodna wypowiedź i ocena autora a nie stwierdzenie faktu.

Nie subskrybuję GW, bo po tej dyskusji, chętnie bym się z artykułami zapoznał. Starałem sobie robić stopklatki na pokazanych fragmentach, gdzie były cytowane nagłówki i nie byłbym tak radykalny w ocenie co do tych artykułów. Także nie znam ich w całości a bazuję wyłącznie na ocenie tego konkretnego Pana, który jak już napisałem swoim wstępem zniechęcił mnie do obejrzenia materiału w całości, budując tezę z nagłówków.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

Tu bym się jednak lekko nie zgodził, bo moim zdaniem to co robi Stanowski na YT, to jest publicystyka. On sam zresztą mówił całkiem niedawno, że dziennikarzem się nie czuje. Poza tym nie uważam, że każdy, kto prowadzi kanał na YT, od razu jest dziennikarzem, a tak by z Twojej wypowiedzi wynikało.

Nie pomyliłeś osób przypadkiem. To M. Pol powiedział, ze nie czuje się dziennikarzem. Nie słyszałemp nic takiego z ust K. Stanowskiego. 

Media promują pewne postawy, oswajają z tematem, robienie serii całych artykułów, gdzie przedstawia się prostytucję w sposób wyłącznie pozytywny, wręcz to reklama usług bo jak inaczej nazwać podawanie danych prostytutki wraz z pelnym cennikiem. 

Ktos mówi, ze to wyłącznie opis. Takowy powinien przedstawiać także czarną stronę prostytucji, obok prostytutki, ktora twierdzi, ze to cool zajęcie można by zestawić z osobą, która zmuszono do prostytucji, która mama złe doświadczenia z klientami itd. Praca dziennikarza nie polega na bezkrytycznym wysłuchiwaniu lobby Prostytucyjnego. 

@dvbtowiecStanowski nie robi materiału na gorąco, on przeczytal te artykuly i uznal, ze sprawa wymaga komentarza. On nie zbudował tezy na podstawie nagłówków. Twoj zarzut jest nieprawdziwy. Oceniasz bez obejrzenia calosci. To samo się komentuje. 

Jak odnajdę ten twój link to się odniosę, 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie czytasz ze zrozumieniem mojej wypowiedzi. Dziennikarz, redaktor, a taką osobą się jest jeśli się prowadzi kanał na YT nie powinien budować tezy. Tymczasem dostaję tezę w pierwszych minutach na podstawie nagłówków i oczekuje się ode mnie że poświęcę kolejnych kilkadziesiąt minut na dobieranie fragmentów tekstów do udowadniania tezy.

Ale to nie jest tak, że Stanowski zobaczył nagłówki i zaczął nagrywać. On przeczytał te artykuły i na tej podstawie postawił tezę, którą absolutnie obronił w nagraniu. To, że zaczął od nagłówków to chyba nic dziwnego. Zgodziłbym się z Tobą gdyby był oburzony i leciał tylko na nagłówkach. Ale on w dalszej części cytuje całe fragmenty, podaje przykłady które absolutnie potwierdzają patologie tych tekstów. Wybielanie prostytucji, tłumaczenie jakie to daje możliwości. Pani, która twierdzi że bada temat od 12 lat i nie spotkała żadnego patologicznego przypadku w tym biznesie 😂 Tego się nie da obronić. 

 

Ani nie czytałeś artykułów ani nie obejrzałeś w całości nagrania a bijesz w Stanowskiego. Przy moim dość krytycznym podejściu do jego osoby(częsta hipokryzja), uważam, że akurat w tym przypadku ma rację. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wislok napisał(a):

Nie pomyliłeś osób przypadkiem. To M. Pol powiedział, ze nie czuje się dziennikarzem. Nie słyszałemp nic takiego z ust K. Stanowskiego. 

Owszem, Pol to powiedział przy okazji artykułu dla jednego z branżowych mediów. Stanowski natomiast w marcu 2020 w wywiadzie z Robertem Mazurkiem dla Dziennika Gazety Prawnej powiedział (spisuję ze skanu): "Ja już nie jestem dziennikarzem, czasem nim jeszcze bywam, ale na co dzień jestem właścicielem mediów, czasem jednoosobowym działem reklamy, a deale, które zawieram, nie mają najmniejszego wpływu na to, co ukazuje się na Weszło.com". Pytanie dotyczyło kwestii promowania na portalu Weszło firmy Trawnik wtedy, gdy była sprawa z murawą na Narodowym.
Tu jest swoją drogą kwestia, czy 3 lata to "niedawno", ale szczerze mówiąc to zanim sprawdziłem wycinek z archiwum, miałem wrażenie to było później, tak z rok temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze wiele się zmieniło. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika sportowego, redaktorem naczelnym weszło.com. ale to sprawa nie zwiazana z Agorą. Czy ona w jakiś sposob sie ustosunkowała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mingo napisał(a):

Ani nie czytałeś artykułów

Cóż Ty też nie czytałeś ;)

Jak mówię chętnie bym się zapoznał w całości z artykułami, a nie sugerował subiektywną oceną osoby która się z nimi zapoznała.

Ja tylko napisałem że forma w jakiej ten film został nakręcony mnie nie przekonuje i zniechęciła do oglądania. Jeśli temu Panu zależy na zwiększeniu widowni, to niech tworzy filmu tak aby do nich nie zrażać :)

Nie wspomnę już o epatowaniu przekleństwami, co prawda w formie cytatów ale jednak i nazwaniu dosadnie "k...ami".
Można to było zrobić inaczej.

A to wszystko widziałem tylko w pierwszych minutach. Sorry nie mój klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele artykułów a jakże uniwersalne treści kopiuj-wklej

W linku wyżej

Cytat

„Rozbić rodzinę to oderwać kobietę od męża, od ogniska domowego i od własnych dzieci (...) Jeżeli więc kobieta opuści dom albo najlepiej, gdy rodziny nie założy, wówczas rodzina jako zjawisko społeczne po prostu zniknie. (...) Tylko w rodzinie młody człowiek zaczyna wzrastać do cywilizacji” – pisał prof. Jaroszyński.

To w artykule o kosmatych tematach. 

 

 

I niespodzianka to poniżej w artykule o feministkach i demoralizujących bajkach

 

https://takzetego.pl/demoralizowanie-spoleczenstwa-przez-media-to-realizacja-starego-planu/

Cytat

„Rozbić rodzinę to oderwać kobietę od męża, od ogniska domowego i od własnych dzieci. Bez kobiety nie ma rodziny. Jeżeli więc kobieta opuści dom albo najlepiej, gdy rodziny nie założy, wówczas rodzina jako zjawisko społeczne po prostu zniknie. Nie tylko jako zjawisko społeczne, ale jako zjawisko cywilizacyjne, bo właśnie w rodzinie i tylko w rodzinie młody człowiek zaczyna wzrastać do cywilizacji” – pisał prof. Jaroszyński.

 

Także ten że tego mam wrażenie że to jakaś seria na jedno kopyto. 

Dzięki za ciekawą lekturę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 22:27, wislok napisał(a):

Uswiadamia? 🤣

Oczywiście, że Agora uświadamia np. takich ludzi jak ty, że życie wygląda inaczej niż wam się wydaje. Uświadamia, że kobiety mają seksualność i jak chcą mogą na niej zarabiają, i nic nikomu do tego. Co go to obchodzi jak żyją dziewczyny opisane w tych artykułach? Ważne, że im jest z tym dobrze.  Gość z obrzydzeniem i sarkazmem stwierdza: "Zazdroszczę im tego życia". Zakładając z góry, że to jak on żyje  jest szczytem marzeń każdego człowieka, bo oczywiście nikt nie ma prawa żyć inaczej, niż to przewidują jakieś tam ustalone normy - chore normy. On w ogóle nie zakłada, że ludzie mogą nie mieć ochoty na życie z dziećmi, z żoną lub mężem.

Także wiesz, dziewczyny chodzą na sex spotkania, biorą za to pieniądze i tyle. Ich życie, ich sprawa.  W omówionych artykułach nie widzę żadnych przesłanek, aby były one promocją czegokolwiek, ale walor uświadamiający mają jak najbardziej. Eh, ta polska hipokryzja.

 

 

 

Edytowane przez adamuis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się z Tobą gdyby prostytucja to był faktyczny wybór wszystkich kobiet które w tym zawodzie pracują. Jednak w większości jest to wyzysk, wręcz niewolnictwo. 

Teraz wyobraź sobie że taki artykuł czyta 17-latka z biednego domu. Uzna że to dobra robota, wystarczy dać d*** i kasa leci. 

A doskonale wiemy że tak nie jest. Zdecydowana większość w tym zawodzie ma nad sobą "stróżów" którzy pilnują swoich "pracownic". Wejdziesz w to bagno, musisz iść coraz głębiej, często nie ma z niego wyjścia. Na prawdę uważasz że pokazywanie tylko przypadków luksusowych prostytutek jest dobre? 

Tam nawet w jednym z tych artykułów znajduje się wypowiedź pewnej Pani która twierdzi, że przez 12 lat stykania się z tym tematem nie trafiła na żaden  patologiczny przypadek No zawód marzenie. Serio? 🤔

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mingo napisał(a):

Teraz wyobraź sobie że taki artykuł czyta 17-latka z biednego domu. Uzna że to dobra robota, wystarczy dać d*** i kasa leci.

Powiem przewrotnie, nastolatki nie muszą czytać tego typu artykułów aby mieć taką świadomość.

W sieci jest cała masa deprawujących treści i akurat o to że 17-latka czyta magazyny Wyborczej raczej bym się nie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...