Skocz do zawartości

Gazeta Wyborcza


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ratter nie wiem czy to pracownicy czy nie, ale po takich wypowiedziach - przynajmniej do wyjaśnienia sprawy przez KRRiTV  nie powinno ich się zapraszać i pokazywać na antenie. W GW chociaż zawiesili swego pracownika/współpracownika do wyjaśnienia sprawy (chociaż jeśli dowody są jednoznaczne to powinni definitywnie zakończyć współpracę). Różnicy nie widzisz czy nie chcesz zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyborcza będzie mieć teraz 3 mutacje zamiast obecnych 7, chudszy stanie się Duży Format. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-zmiany-wydanie-papierowe-drukowane-duzy-format-objetosc

 

Najbardziej szkoda mi będzie właśnie spadku objętości DF. Zastanawiam się, czy nie opłacałoby się bardziej przekształcenie tego dodatku w samodzielny miesięcznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kirk napisał(a):

Wyborcza będzie mieć teraz 3 mutacje zamiast obecnych 7, chudszy stanie się Duży Format. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-zmiany-wydanie-papierowe-drukowane-duzy-format-objetosc

 

Najbardziej szkoda mi będzie właśnie spadku objętości DF. Zastanawiam się, czy nie opłacałoby się bardziej przekształcenie tego dodatku w samodzielny miesięcznik?

DF już nie pierwszy raz staje się "chudszy". Z jednej strony minus, z drugiej - niektóre reportaże są słabe. A w komentarzach pod artykułem, nawet sami czytelnicy zastanawiają się czy wykonano faktycznie reporterską robotę czy ograniczono się do fantazji autora. 

To już niestety nie to samo co kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pamiętam, jak jeszcze 10 lat temu DF miał 24 strony i ukazywał się w czwartki. Cenę już w ogóle pomijam. Ale faktycznie niekiedy jest tak, że te reportaże się czyta trochę na zasadzie "zapoznać się - zapomnieć". Nie ma już takich petard jak choćby "Śliczny i posłuszny" z czerwca 2013, ten tekst pamiętam do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

Nie ma już takich petard jak choćby "Śliczny i posłuszny" z czerwca 2013, ten tekst pamiętam do dziś.

Jestem właśnie po lekturze tego reportażu. Wstrząsający. Początkowo zacząłem wątpić, czy będę w stanie przeczytać go do końca. 

 

Ale wracając do tematu. Właśnie po przeczytaniu takiego reportażu jak ten, wiem, że jego autor wykonał kawał dobrej, dziennikarskiej roboty. W dzisiejszym "DF" już takiego odczuciu nie mam. Przynajmniej nie zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że obecnie część tekstów jest pisana po to, żeby była, żeby się ukazało, odpuszczając na jakości. Mam nadzieję, że to jednak nie doprowadzi do zamknięcia DF, bo jednak co by nie mówić, to między innymi dzięki temu, że w Wyborczej reportaż jest obecny od zawsze, to ten gatunek się trzyma i jest nadal bardzo popularny, co pokazuje choćby sukces wydawnictwa Czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta Wyborcza rezygnuje z osobnego działu korekty: https://press.pl/tresc/80594,---gazeta-wyborcza----bez-dzialu-korekty_-_decyzja-negatywnie-wplynie-na-komfort-pracy-dziennikarskiej_

 

To jest moim zdaniem dość dziwna decyzja. Ona pokazuje po pierwsze to, że teraz dziennikarz miałby robić wszystko, czyli nie tylko napisać tekst, a także dokonać jego korekty, zrobić może jeszcze zdjęcia i samemu go wypromować w mediach społecznościowych. Po drugie - dział korekty jest moim zdaniem potrzebny choćby dla takiego świeżego spojrzenia. Wiem to ze swojego doświadczenia dziennikarskiego. Oczywiście nie chodzi o to, żeby dziennikarz robił 20 błędów w akapicie, bo "korekta i tak poprawi", ale właśnie o to, żeby te teksty były lepsze pod względem technicznym, bo tym właśnie zajmuje się korekta. Dzięki temu autor tekstu może się całkowicie skupić na rdzeniu tekstu.

Zresztą wiem też, że dodatkowa para oczu, która spojrzy na dany tekst na świeżo, bo go nie pisała, pomaga nawet przy publikowaniu fanfików w internecie. A co dopiero, gdy chodzi o teksty w renomowanym dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...