Skocz do zawartości

Kino TV oraz kanały FilmBox


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami, może ktoś też to zauważył, a może to tylko moje błędne spostrzeżenie.

 

Właśnie oglądam Poirot'a na Kino TV i odnoszę wrażenie, że jakość (wczoraj zresztą było to samo) poleciała "na łeb na szyję". Tak jest od 3-4 dni. Wcześniej też nie była rewelacyjna, ale teraz, to już dno. O ile dobrze pamiętam w przypadku FilmBox Extra było podobnie. Na co dzień jakość nie powalała, ale po informacji o podniesieniu FilmBox Extra do HD, na kilka dni przed tym jakość również drastycznie spadła. To samo miało miejsce w przypadku Kino Polska. :>

 

Konkluzja - SPI chyba celowo prosi o obniżenie jakości na kilka dni przed podniesieniem danego kanału do HD, aby po przejściu na HD to ich "pseudo HD" wyglądało rewelacyjnie.

 

Ale ..., może to tylko moja chora wyobraźnia. Sprawdzę przy przejściu innych kanałów na HD. W końcu jeszcze kilka ich pozostało do podniesienia do High Definition. Może rzeczywiście po jednym na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg digitalbitrate.com przepływowść Kino TV nawet wzrosła ostatnio - do 9 stycznia mieli 1.8 Mbps, teraz jest 2 ;). Filmbox Extra z kolei miał 1.6 Mbps w SD, wraz z przejściem na HD dostali 4.2 Mbps.

Inna sprawa, że nawet w kablu Filmboxy HD wyglądają jakoś dziwnie, niby jakość jest przez większość czasu ok, ale przejścia tonalne, albo momenty gdy ekran się ściemnia i potem robi jaśniejszy mają dużo artefaktów. Podobny efekt jest na którymś z BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Wg digitalbitrate.com przepływowść Kino TV nawet wzrosła ostatnio - do 9 stycznia mieli 1.8 Mbps, teraz jest 2 ;). Filmbox Extra z kolei miał 1.6 Mbps w SD, wraz z przejściem na HD dostali 4.2 Mbps.

Inna sprawa, że nawet w kablu Filmboxy HD wyglądają jakoś dziwnie, niby jakość jest przez większość czasu ok, ale przejścia tonalne, albo momenty gdy ekran się ściemnia i potem robi jaśniejszy mają dużo artefaktów. Podobny efekt jest na którymś z BBC.

Przepływność to jedno. Jakość wyświetlanego obrazu to drugie. Zależy też jakich enkoderów i kompresji używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej filmów w MJPEG czy czymś podobnym to zapisanych u siebie nie mają - zwłaszcza, że w czasach Nki Filmbox HD to był najlepszy jakościowo kanał - niektóre filmy zostały im do dziś ;). Ale wiadomo, profil na enkoderze może robić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
12 minut temu, A&G napisał:

Logo bez zmian - bez dopisku "HD" i śmiga.

Logo HD nie jest do niczego potrzebne, ważne by sam przekaz był w takiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz tylko:

8 marca - FilmBox Family HD

1 kwietnia - FilmBox Action HD

1 maja - FilmBox Arthouse HD

21 czerwca - Kino Polska Muzyka HD

 

I mamy komplet. :-D

 

Do tego jeszcze listopad/grudzień Erox HD i Eroxxx HD i jestem wniebowzięty. :rolleyes:

 

A co do logo - nie napisałem, że ma być i mam jakieś ale..., stwierdziłem tylko fakt. :wink:

Edytowane przez A&G
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate video kanału Kino TV HD wynosi raczej 3,8 Mbps, ale to drobna różnica. :wink:

Swoją drogą nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale Filmbox Premium HD na początku nadawany był na satelicie z bitrate 5,5 Mbps. Po uruchomieniu Kino Polska w HD, przycięto bitrate Filmbox Premium HD do 4,1 Mbps. :-(

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajzel straszny zaczynają robić z dopiskiem HD, albo umieszczają wszędzie, albo wszędzie kasują. Brak jakoś dokładności nad detalami, niestety nie tylko w tym przypadku.

Na liście CP to samo, brak konsekwencji, przy jednym kanale dopisek HD jest, przy innym nie ma. Tak to właśnie bywa z rozpoczęciem bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOMI2 napisał:

Bajzel straszny zaczynają robić z dopiskiem HD, albo umieszczają wszędzie, albo wszędzie kasują. Brak jakoś dokładności nad detalami, niestety nie tylko w tym przypadku.

Na liście CP to samo, brak konsekwencji, przy jednym kanale dopisek HD jest, przy innym nie ma. Tak to właśnie bywa z rozpoczęciem bałaganu.

O to mi właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patjyk napisał:

To są informacje potwierdzone, czy to takie tylko gdybanie?

Takie tylko pobożne życzenia, niemniej jednak nie takie bezpodstawne, a wynikające z obserwacji (dziwnych) posunięć SPI w okresie ostatnich 3 miesięcy:

 

grudzień - Kino Polska

styczeń - FilmBox Extra

luty - Kino TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziwne. Zamiast uruchomić wszystko jednego dnia, to bawią się w to na raty. Raz niespodziewanie (FilmBox Extra HD), dwa razy na parę dni przed startem. Tym bardziej, że już w 2008 r. słyszeliśmy pierwszy raz o Kino Polska HD. Dlatego może być jak napisał @A&G - po jednym hadeku na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...