Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystko pójdzie dobrze to Kubice będzie się ścigał w GP. Musi wrócić do sił, potem formy. No i Massa musi tyłka dawać w w wyścigach.

A to jest bardzo realne. Myślę,że jak to się sprawdzi to po przerwie wakacyjnej Kubica w Ferrari pomoże Alonso zdobyć MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wróżenie z fusów. Tak naprawdę to my nic nie wiemy o stanie zdrowia Kubicy. Bo pojawiają się różne sprzeczne komunikaty. Ja wcale nie jestem pewny czy wróci do F1,druga kwestia jak wróci to jakim będzie kierowcą,czy takim jak przed wypadkiem czy gorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napływające wiadomości są różne. Najpierw było, że nogę złamał w wypadku samochodowym. Potem, że się pośliznął a przecież tam są temperatury wyższe niż u nas. Następnie, że się przewrócił i złamał tę samą nogę, która była uszkodzona w wypadku. Po czym, że drugą, a następnie że jednak tę samą, ale to tylko pęknięcie a nie złamanie. Tak czy siak, rekonwalescencja się wydłuży a wyścigi nie zostaną wstrzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedno złamanie tak dużo zmienia w stosunku do tak poważnych obrażeń jakich doznał jadąc Skodą?

 

Owszem zmienia dużo, gdyż jest to złamanie tej samej nogi w tym samym miejscu w którym była złamana po wypadku w ubiegłorocznym rajdzie. A przypominam iż problemy Kubicy z ręką nie dotyczyły głównie złamania z rajdu, ale z odnowienia się już nadszarpniętych mięśni z wcześniejszego wypadku(bodajże 2003r. jako pasażer). Złamanie ponowne w tym samym miejscu przy nie do końca wyleczonym poprzednio jest naprawdę nieciekawe z punktu powrotu do zdrowia każdego człowieka nie tylko Roberta.

 

Ja jednak wierzę w powrót Roberta do F1. A z resztą dziś była mowa o tym że szef Ferrari powiedział, że poczeka na Roberta aby zobaczył jak u niego z formą.

 

Ostatnie informacje mówią jednak o złamanej kostce, ale zobaczymy co jeszcze się okaże po dokładniejszych informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie zmienia nic. Zwykłe złamanie przecież mu nie pozrywało ścięgien itp., tym bardziej jak sam się przewrócił, to nie było takiej siły, żeby było to poważne otwarte złamanie. Kość się zrośnie i to nie będzie problem. Jest mały procent szans, że to będzie poważny uraz, w końcu jak ktoś ma pecha to i palec w d.... złamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie doniesienia prasowe mówią o złamaniu kości piszczelowej jak i kostki, więc sytuacja za dobra nie jest, Kubica wyraził chęć dalszego leczenia i rehabilitacji w szpitalu w Pietra Ligure w Ligurii gdzie przechodził operację podczas wcześniejszego wypadku. Do F1 to już raczej Kubica nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma chętnych !? Może chcecie innych zasad ? Jeśli tak , i jeśli macie ciekawe pomysły to piszcie. Czasu jest już niewiele.. :wink: Wieczorem zapodam mój koncept.

Witam ponownie. Oto moje dwie opcje typowania F-1 .

1. Typujemy do niedzielnego wyścigu 10-ciu kierowców ( może byc 2 z jednego teamu). Punktacja:Kierowca na swoim miejscu - 5pkt ; kierowca wytypowany jedno miejsce obok-2pkt; kierowca 2 miejsca lub więcej-1pkt. Nie typujemy kwalifikacji.

2. W drugiej opcji tak samo tylko zmienia się punktacja: pierwszy kierowca na swoim miejscu 3pkt. Każdy następny prawidłowo trafiony to suma poprzedniego plus 3 punkty np. 3+3=6+3. Np czterech poprawnie wytypowanych to 3+6+9+12=30. Kierowca w dziesiątce na niewłaściwym miejscu -1pkt.

W razie braku zainteresowania mówi się trudno.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się pokuszę :smile:

 

Na pewno najważniejszym pytaniem jest takie czy McLaren i Ferrari zmniejszyli dystans do Red Bulla, a także czy Lotus Renault mając Raikkonena oraz debiutującego w F1 Francuza Romain Grosjean zdołają uzyskać lepsze wyniki od ich poprzedników (Petrov-Heidfeld[senna]). Moimi faworytami są kierowcy Ferrari Alonso-Massa mam przeczucie że Massa w tym roku weźmie się za siebie i zacznie notować lepsze wyniki a Alonso będzie walczyć z Vettelem łeb w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryszarddo ja mam inny pomysł na typowanie :

1. Typujemy kwalifikacje (jeden zawodnik), punkty przyznajemy tak, jeżeli wytypowany zawodnik wygra to typujący otrzymuje 10 pkt., jeżeli będzie drugi to 9 pkt. itd. aż do dziesiątego miejsca z jednym punktem, oczywiście przyznawać według miejsc jeżeli odpadnie w dwóch pierwszych sesjach kwalifikacyjnych to punktów nie ma.

2. Wyścig: proponuje typowanie 5 zawodników (każdy z innego zespołu, nie może też być z tego zespołu co typowany zawodnik w kwalifikacjach), punkty proponuję przyznawać według miejsc które zawodnicy zajmą w wyścigach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

andi 12.. z całym szacunkiem , ale uważam że proponowane przez Ciebie rozwiązanie jest typowaniem szablonowym, czyli takim w którym większośc grających w każdym wyścigu obstawia tych samych kierowców na tych samych miejscach ( ja tak robiłem w ostatnim sezonie :D ). Bez urazy , ale uważam że taka konstrukcja naszej zabawy jest nudnawa :smile: .Dodatkowo- typowanie tylko pięciu jest bolesne. W realnym GP 10-ciu otrzymuje premie punktowe. Ktoś pisał że jeśli pozwolimy na dwóch driverów z jednego teamu to może dojśc do takiej sytuacji że w każdym Grand Prix będą dojeżdżac do mety w takiej kolejności:

1.Vettel (Red Bull )

2.Webber ( Red Bull )

3.Button (McLaren)

4.Hamilton (McLaren)

5.Alonso (Ferrari)

itd.. Uwierzcie mi że taka kolejnośc bywa niezmiernie rzadko.Kto nie wierzy może przejrzec archiwa.Typowanie kwalifikacji też niewiele wnosi, dlatego że tylko wyścig zapewnia prawdziwe emocje ,a nie walka o ustawienie na starcie. Niepokojące natomiast jest to że wiele osób przestaje grac po kilku wyścigach. Nie chcę obwiniac nikogo, bo jesteście przyzwyczajeni do tej gry , ale może warto to i owo zmienic . Jeśli pozostaną stare zasady to i tak będę prawdopodobnie z Wami..- lubię typowanki w F-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryszarddo ja tylko proponowałem, nie chciałem narzucać nikomu zasad, największy problem jest kto to poprowadzi, z tego co pisałeś ostatnio to wychodzi, że byłbyś w stanie poprowadzić to typowanie, czasu jest mało, trzeba ustalić regulamin i zapytać o zgodę administracje forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję takie rozwiązanie:

-Typujemy 10 zawodników z wyścigu, i dostajemy 2 pkt. za każdego trafionego z tej 10 na podium oraz po 1 pkt. za każdego trafionego z tej 10, poza podium w dziesiątce klasyfikacji danego wyścigu , za trafienie dokładnej pozycji +3 pkt. za każdego kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak qxq123 z tym że : Za każdego kierowcę w dziesiątce na swoim miejscu 5 pkt ; jeśli kierowca zajmie miejsce o jedno obok - 2 pkt ; kierowca w dziesiątce , ale o dwa miejsca i więcej obok - 1pkt.

PS. Czekam na aprobatę moderatora . Jak będzie na tak , to otworzę osobny temat i zamieszczę regulamin typowania. co prawda czasu jest mało , ale wystarczająco sporo by wszystko z Waszą pomocą doprowadzic' . Cały czas zbieram opinie i propozycje przydziału punktów ..

Tak ,przepraszam i zapraszam do udziału w typowaniu :wink: F-1 Sat Kurier Cup 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...