Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No właśnie temat o F1 a mało się tu pisze o wyścigach. Dzisiejszy w Malezji był bardzo pasjonujący. Lał deszcz i na 9 okrążeniu wyścig przerwano na jakieś 40 min. Później sytuacja się unormowała i udało się doprowadzić go do końca. Trwał 2h 44min. Zwycięzcą został bardzo nieoczekiwanie Fernando Alonso przed Sergio ''Checo'' Perezem i Lewisem Hamiltonem. Z wyścigu ponownie na początku wypadł świetny w kwalifikacjach i na starcie Romain Grosjean a pecha pod koniec wyścigu znowu miał Pastor Maldonado. Również pecha miał Jenson Button, który zakończył na dopiero 14 miejscu, bo uderzył w bolid Naraina Kathikeyana. Sensacją jest niezdobycie przez Sebastiana Vettela ani jednego punktu. Zakończył na 11 miejscu. Do tego niestety również przyczynił się Karthikeyan jak dla mnie najgorszy kierowca w stawce i lepiej żeby nie mieścił się w tej regule 107% w kwalifikacjach. Liderem w generalce po 2 wyścigach nieoczekiwanie Alonso. Kolejny start w Chinach za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślę, że Massa jeszcze w tym sezonie jakoś dociągnie. Ale potem to raczej na pewno straci miejsce w Ferrari. Bardzo możliwe, że zastąpi go Perez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są także kolejne dobre informacje o Robercie. Otóż min. jeździ on gokartami i ustanawia całkiem dobre czasy pod nickiem TROTO. Ustanowił on 4 czas(25.634s) w historii toru co potwierdzają przedstawiciele MyKart w Montecatini.

Robert startuje także w rajdach online na symulatorze pod pseudonimem Francesco Troto z flagą Monako z powodzeniem wygrywając kilka odcinków i min. Mille Miglia Rally.

Nie jest to pierwszy przypadek gdy Robert ukrywa swoje prawdziwe imię i nazwisko, w czasach sprzed wypadku występował pod nickiem Trebor Acibuk co czytane od tyłu daje nam Kubica Robert

 

Tutaj najświeższe informacje o powrocie Roberta -->http://powrotroberta.blogspot.com/

a tu na dole potwierdzenie tego iż Robert jeździł kiedyś w RBR Online na symulatorze, co robi i teraz -->http://www.f1wm.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=1144&start=4020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mimo nieobecności Kubicy, drużyna Lotusa zaprezentowała się całkiem dobrze w GP Bahrajnu. Raikkonen był drugi, a Grosjean trzeci. Vettel z Red Bulla po raz pierwszy w tym sezonie wygrał wyścig, a jego kolega Webber był czwarty. McLarenowi nie poszło. Hamilton był ósmy, a Batton nie dojechał do mety. A Kubica ... siedzi i zawija czekoladki w sreberka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna postawa "Lotusów" a szczególnie Raikkonena, który świetnie wykorzystał "świeże" opony, miał nawet sporą szansę wyprzedzić Vettela na 3 stintcie. Słaba postawa McLarena, chyba mieli problemy z oponami, a i na pitstopach nie było różowo. Bardzo ciekawy wyścig. Zapowiada się też ciekawy sezon, po czterech wyścigach mamy czterech różnych zwycięzców z czterech różnych zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Lotusy aż mnie zaskoczyły, zresztą świetnie spisują się od początku sezonu, ale dzisiaj fenomalnie. Genialny start Grosjeana i Raikkonena a później kapitalna jazda, która przyniosła podium. Vettel nareszcie wygrał, już myślałem, że jakiś kryzys, ale wszystko mam nadzieję wraca do normy. Sezon będzie niezwykle ciekawy, chyba najciekawszy od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pojawiła się oficjalna/nieoficjalna informacja o starcie Roberta Kubicy w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana już w ten weekend. Dla ułatwienia będzie on miał do dyspozycji zmodyfikowaną dźwignię zmiany biegów(możliwe, że po lewej stronie. A na pewno bliżej kierownicy). Mam nadzieję, że krótkie relacje z tego rajdu będzie można zobaczyć w TV, może na Rai Sport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio była mowa o tajemniczym kierowcy w jakimś innym rajdzie, który dobrze wypadł i był to ponoć Kubica. Może jest jeszcze cień szansy, że kiedyś wróci do F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wp.pl przeczytałem też, że Kubica pierwszy raz od dawna wypowiedział się publicznie i określił, że chce powrócić do F1 w 2014 roku.

To były tylko nieprawdziwe doniesienia włoskich mediów, dziś Robert zdementował tą informację i powiedział, że nie podał daty powrotu do F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wp.pl przeczytałem też, że Kubica pierwszy raz od dawna wypowiedział się publicznie i określił, że chce powrócić do F1 w 2014 roku.

To były tylko nieprawdziwe doniesienia włoskich mediów, dziś Robert zdementował tą informację i powiedział, że nie podał daty powrotu do F1.

 

Jeżeli zdementował, to ok. Fajnie, że choć już wypowiada się do mediów, bo przez ostatnie 1,5 roku było z tym cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zwycięstwie Maćka Kota w LGP drugi Niedzielny sukces dla Polski odniósł Kevin Mirocha w 2 wyścigu w kończących ten sezon zmagań Formuły 2 na torze Monza. Po wczorajszym nieco pechowym 3 miejscu, dziś Kevin zajął 2 miejsce odpierając ataki mistrza tegorocznej serii Luciano Bachety. W klasyfikacji generalnej reprezentujący Polskę zawodnik zajął 6 miejsce, tyle samo razy stając na podium w tym raz na tym najcenniejszym 1 miejscu podczas trudnego - deszczowego wyścigu w Brands Hatch.

 

Wczoraj powracający do zdrowia Robert Kubica wygrał rajd Rally di Bassano osiągając ponad minutową przewagę nad drugim w klasyfikacji zawodnikiem. Robert zaczął deklasować rywali podczas deszczowych odcinków po raz kolejny pokazując, że bardzo dobrze radzi sobie w takich warunkach.

 

Jeśli ktoś jeszcze nie wie(choć to może mało prawdopodobne) to Lewis Hamilton od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Mercedesa zastępując odchodzącego z niego Michaela Schumachera w roli pierwszego kierowcy. Miejsce Hamiltona w McLarenie zajmie Sergio Perez dotąd jeżdżący w barwach Saubera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vijay Mallya właściciel zespołu Force India jest poszukiwany listem gończym, prawdopodobnie sąd w sąd w Hajdarabad wydał nakaz aresztowania Vijaya Mallyi. cala sprawa ma związek z długami firmy lotniczej Kinfisher.

Źródło : sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sebastian Vettel został po raz trzeci z rzędu mistrzem świata Formuły 1. Do tego ma 25 lat i jest najmłodszym potrójnym mistrzem świata. Jest to mój ulubiony kierowca, mój idol i trzymam kciuki za niego jak za Polaków, więc nie będę ukrywał szczęścia i napiszę tylko YES YES YES. Do tego dzisiejszy wyścig był ostatnim 308 wyścigiem Michaela Schumachera. Podsumowując był to chyba najciekawszy sezon F1 w historii. 20 pasjonujących wyścigów z tym dramatycznym dzisiejszym na torze Interlagos w Brazylii. Trochę ciężko będzie wytrzymać do marca bez F1. Oby to szybko zleciało.

 

I wszyscy ci, którzy uważali, że F1 jest nudne, myślę teraz zmienili zdanie. Oglądajcie ludziska F1, bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...