Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@paweł 21 przecież jest produkowane w HD, Dzisiejszy wyścig mogłeś oglądać w Hd na Polsacie HD. W tym artykule jest tylko info o tym, ze nie będzie nigdy w F1 w 3D. A autor przytacza tylko wypowiedź eccelstone'a, w której stwierdzał, że F1 w HD będzie dopiero w 2012, a jednak przyspieszono wprowadzenie tej technologi, dlatego padło stwierdzenie, że tak samo może się stać z 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne myślisz,że dla zabawy do obrazu SD dodali grafikę HD? Przecież nie widziałbyś grafiki w HD, gdyby obraz nie był wrzucony na satelitę w rozdzielczości HD. Nie było to może HD super najwyższych lotów, ale na pewno nie było to SD. Być może przyczyna w trochę słabszej jakości leżała w tym, że to jednak obraz z Australii. Ale też bardzo prawdopodobne, że tak to już będzie przez cały sezon wyglądało. W każdym razie gdyby transmisja nie była w HD, to już by było głośno w światowych mediach. W Polsce takie rzeczy może by przeszły. W innych krajach jak np: Niemcy i UK, takie coś byłoby nie do pomyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecclestone zapowiadał, że kamery na bolidach pozostaną SD. Z tego co wiem to w serii Nascar pierwszy raz w tym roku wporowadzono w kokpitach kamery HD. Jednak tam nie ma problemu z odległościami, ponieważ wszystko odbywa się na owalu. Co do jakości to proszę cię, nie chce już więcej powtarzać . Jak na polskie warunki to była i tak dobra jakość HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Indy Car to nie wiem być może, niestety u nas nikt nie pokazuje, nie mam możliwości sprawdzenia, ale dla przykładu WTCC też na torze wszystkie kamery HD, w samochodach SD. Także FOM nie jest wyjątkiem. Chociaż rzeczywiście, to właśnie FOM powinien być prekursorem wszelkich nowinek, a nie wprowadzać wszystko jako ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to było dziwne jak w bodajże 2008 roku (lub w 2009) zaczął transmitować WTCC w HD, a w tym samym czasie F1 dalej siedziała w SD, a przecież F1 jest o wiele bardziej popularnym morosportem.

 

 

co do IndyCar i HD tu artykuł:

Thursday, January 10, 2008

 

ESPN on ABC's coverage of the 2007 Indianapolis 500 was the first IndyCar Series event ever to be televised in high definition. In 2008, all IndyCar Series races will be broadcast in HD.

 

Of course, that includes the 92nd Indianapolis 500-Mile Race on Sunday, May 25 plus qualifications on May 10-11 and 17-18 on ESPN, ABC and ESPN2. High-definition coverage also extends to the 16 Indy Pro Series race telecasts on ESPN2, including the Freedom 100 at the Indianapolis Motor Speedway.

 

Complementing the fixed cameras at racetracks will be onboard cameras able to pan 360 degrees and utilizing HD technology - a domestic motorsports first. IMS Productions, the in-house television production outlet of the Indy Racing League and the Indianapolis Motor Speedway, is upgrading its facilities and equipment and building a high-definition production truck so it can shoot, produce and broadcast in high definition for all of its clients.

 

"We are extremely pleased to be working in conjunction with ESPN to showcase the speed and excitement of IndyCar Series racing in the clarity and wide-screen format of high-definition television," said Terry Angstadt, president of the commercial division of the Indy Racing League, the sanctioning body for the IndyCar Series and the Indy Pro Series. "The addition of the 360-degree onboard camera for the first time in the United States continues the IndyCar Series' role as a leader in innovation and technology while offering our teams added value for their sponsors."

 

Broadcast Sports Inc., which developed the system, worked with the league's technical team on wind tunnel simulation and aerodynamic research to ensure the new mount does not affect race car aerodynamics at speeds of more than 220 mph.

 

ESPN on ABC will televise the Indianapolis 500 for the 44th year - a relationship that is the second-longest in sports between a network and sports property behind CBS and The Masters.

 

"The Indianapolis 500 and the IndyCar Series are very important to ESPN and our affiliates," said Bryan Burns, ESPN vice president, strategic business planning and development. "Taking our coverage to the next level with high definition has been a priority for us and the series, and will enhance the breadth of our HD services. We're happy that sports fans will be able to reap the rewards all season."

Źródło: http://www.broadcastsportsinc.com/july-2009/indianapolismotorspeedwaycom-features-bsi%E2%80%99s-onboard-hd-360-degree-cameras.aspx

\

 

 

a tutaj co nieco o kamerkach które mogli by w F1 urzywać: http://www.broadcastsportsinc.com/sdhd-digital-wireless-on-board-cameras.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że wyścigi NASCAR w HD produkowane są od 2004 roku. Na samochodach Nascar i Indycar są kamery HD umieszczone. FOM jest zacofane, powinni tego Ecclestone wyrzucić. W HD to co najmniej od trzech lat powinna być dostępna F1, a teraz powinni zacząć testować 3D.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że w 2011 tylko część wyścigów będzie dostępna w HD, a dopiero od 2012 roku całość w HD, a czy to się okaże prawdziwe to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z innej beczki .. Marzy mi się dodatkowa gra w typowanie , ale na troszkę innych zasadach. Typowalibyśmy do rozpoczęcia niedzielnego wyścigu ( odrzucając obstawianie kwalifikacji). Typowalibyśmy 10-tkę kierowców na właściwych miejscach. Uwierzycie że prawidłowe trafienie 4 lub 5 kierowców to rzadkość !? Punkty zdobywa się tylko te które zdobędzie kierowca na właściwym miejscu ( np . jeśli Twój poprawnie typowany będzie 1-wszy , to masz 25pkt.Jeśli zgadniesz pierwszych trzech to 25+18+15+ewentualnie bonus za poprawne podium.Obecna gra też fajna , ale dla mnie trochę za krótka.. Może kiedyś się skusicie to wypróbujemy ten pomysł? Obecnie trochę się nie czuje na siłach by to prowadzić.Chyba że ktoś inny bardziej obcykany w zamieszczaniu grafiki itp.Szanowna '' Władzo"i pozostali Grający- wypowiedzcie się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę nie tak do końca sportową - czy osoby, które nagrywają wyścigi mogłyby podać przepływność (jak to Mediainfo mawia) jaką zanotowali dla Australii i Malezji?

Albo mi się sprzęt zestarzał w dwa tygodnie, albo Polsat kantuje. W Australii miałem 11 Mb/s, a wczoraj 8Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Agencja Prasowa podaje, że Robert Kubica wczoraj późnym wieczorem opuścił szpital w Pietra Ligure. Komunikat medyczny wydany przez tą placówkę podkreśla, że Robert czuje się dobrze i może rozpocząć nową fazę rehabilitacji poza szpitalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatni wyścig poszedł tylko w Polsacie HD, a dodatkowo na ten tydzień nie są zaplanowane żadne jego powtórki.

Coś mam złe przeczucia. Poza tym jakość ostatniej relacji była jak na razie najniższa z dotychczasowych 4 wyścigów - przycięcia, czarne ekrany, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat przed sezonem zapewniał, że transmisje live będą w kanałach Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra.

Mnie interesuje przekaz w HD. Płacę miesięcznie za Polsat Sport HD, a tym czasem na tym kanale w niedzielny czas wyścigu leci sobie boks (nawet nie live!).

Przełączam na Polsat HD, ok jest transmisja, która jak się okazało (potwierdzam słowa poprzednika) była najniższa z dotychczasowych! Momentami wręcz skandaliczna, przycięcia, zaniki obrazu i dźwięku. Dodatkowo ginie i pojawia się jeden kanał ze ścieżki dźwiękowej (prawy kanał).

Czyżby brak RK w stawce aż tak zaczął Polsatowi doskwierać, u diabła jasnego?...

Dlaczego nie będzie powtórek??

Dlaczego sobotnie kwalifikacje idą perfekcyjnie w Polsat Sport HD, ale już wyścig jest po prostu kompromitacją??

Ktoś może wyjaśnić fanom F1 co się dzieje?...

Szanowni włodarze Polsatu - F1 nawet bez Kubicy jest dla nas bardzo ważna - za to m.in. wam płacimy, aby cieszyć się z przekazu w jak najlepszej jakości, a nie z kompromitującymi cyrkami w przekazie jak to miało miejsce podczas GP Turcji na Polsat HD!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hiszpan Fernando Alonso przedłużył kontrakt z Ferrari do końca sezonu 2016. tak informuje strona internetowa włoskiej ekipy. Ferrari poinformowało również, że na razie nie zamierza rezygnować z usług Brazylijczyka Felipe Massy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...