Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MR na dwóch kartach Cameleon, to nie zaszłość, tylko teraźniejszość, która będzie trwać, co najmniej jeszcze półtora roku, więc nie ma co tego sposobu dzielenia sygnału wkładać do lamusa, bo to przedwczesne.

 

Natomiast dziwię się trochę CP, że trwa przy tym dosyć dziwnym sposobie żonglerki kartami i nie udostępni MR na dwóch modułach, bo raz że dotyczyłoby to tylko w sumie niewielkiej grupy abonentów, a dwa, że fizycznie nie przyniosłoby CP żadnych strat, poza jakimś może pomijalnym marginesem klientów, którzy jak to Polacy, odkryliby dla siebie w takim sposobie nowe Eldorado.

 

Zresztą, tak mi się coś widzi, że rynek w tej chwili jest na tyle nasycony, że udostępnienie MR bez zabezpieczeń, przyniosłoby CP raczej korzyści, niż straty, bo osoby, które korzystałyby z drugiego dekodera (zakładam,że poza lokalem abonenta CP), to potencjalni przyszli abonenci tego operatora, jako że ludzie szybko się przyzwyczajają do oferty.

 

Tak czy siak, bronienie MR za pomocą zabezpieczeń, jak niepodległości, to według mnie kompletne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektoania instalacji elektrycznej i telewizyjnej w nowym domu. Jak działa multirum cyfrowego polsatu. Gdzie znajduje sie główny dekoder jak łączy się ze sobą oba dekodery czy kablem lan czy antenowym. Jakie kable musze rozprowadzić w domu. Chciał bym mieć max 4 telewizory w domu. Poroszę o pomoc w czwartek przychodzi elektryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się ich nie łączy, tylko cyklicznie należy na moment włożyć kartę z dekodera głównego, do dekodera dodatkowego, kiedy dodatkowy zostanie zablokowany

przez oprogramowanie zabezpieczające usługę MR.

 

Do czterech TV, potrzebny będzie konwerter octo (jeśli przyszłościowo każdy z dekoderów będzie miał być twin) i wiącha kabli. :D

 

... albo zwyczajny quad i też wiącha, tylko o połowę mniejsza.

 

Do każdego dekodera musisz doprowadzić niezależny sygnał z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta jak przedmówca powiedział. Jeśli zakupisz konwerter octo to będziesz miał kupę kabli, które będziesz musiał pewnie gdzieś schować, ale jest to instalacja na przyszłość, bo dzisiejsze dekodery wymagają dwa kable z konwertera.

Co do Multiroom z CP to ile można maksymalnie podłączyć telewizorów? Przy dekoderze głównym i MR podłączamy tylko dwa dekodery, a tutaj potrzeba podlączyć sygnał aż do 4 telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR w nc+ jest pierońsko niewygodny, bo pomimo obiecującej obsługi wielu telewizorów, trzeba budować całą sieć między dekoderami, albo inwestować w wifi, albo inne rozwiązania, które tanie nie są, a pieniądze na nie trzeba wydać z własnej kieszeni.

 

Najtaniej i najpraktyczniej w CP, chociaż żonglerka kartami, momentami jest wkurzająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR w nc+ jest naprawdę męczące. Buduje się sieć kabli, które zapewne gdzieś trzeba schować, pod jakimiś listwami, w ścianach, czy gdziekolwiek indziej. Sporo pieniędzy, pracy i nerwów w to wsadzamy, a jak zrezygnujemy to te kable w tych ścianach zostają.

Dużym minusem w CP jest właśnie to, że MR jest tylko na jeden telewizor. Pytanie: dlaczego? Próba wyciągania od klientów dodatkowej kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR w nc+ jest pierońsko niewygodny, bo pomimo obiecującej obsługi wielu telewizorów, trzeba budować całą sieć między dekoderami, albo inwestować w wifi, albo inne rozwiązania, które tanie nie są, a pieniądze na nie trzeba wydać z własnej kieszeni.

 

Najtaniej i najpraktyczniej w CP, chociaż żonglerka kartami, momentami jest wkurzająca.

 

 

jeśli chodzi o urządzenia wifi to się zgodzę że trochę kosztują ale skrętka 1 zł za 1 metr ( nie przesadzaj że to jest drogo) i tak wolę zbudować sieć i pociągnąć kable niż latać z piętra na parter z kartą żeby "dostać uprawnienia" w trakcie filmu czy meczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli chodzi o urządzenia wifi to się zgodzę że trochę kosztują ale skrętka 1 zł za 1 metr ( nie przesadzaj że to jest drogo) i tak wolę zbudować sieć i pociągnąć kable niż latać z piętra na parter z kartą żeby "dostać uprawnienia" w trakcie filmu czy meczu

wychodzimy z założenia, że kupujesz te kable, ciągniesz je, pewnie trzeba wywiercić dziury, gdzieś to powtykać, żeby nie leżało odłogiem przy ścianie. Co do CP to licznik możesz wyzerować w każdej chwili. Możesz wziąć kartę o 6 rano, wsadzić do dekodera, wyjąć i masz po problemie na kilka lub kilkanaście dni. Zawsze możesz profilaktycznie, np. co piątek sobie to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi @Arerox. :)

W przypadku Multiroom'u CP nie trzeba czekać, aż dekoder dodatkowy sam się zablokuje. Można wcześniej włożyć do niego na chwilę kartę z dekodera głównego (lub modułu CAM) i wówczas "ważność" dekoder dodatkowego się przedłuży. Można to zrobić np. przed ważnym dla nas filmem, czy meczem. Wówczas mamy pewność, że w trakcie emisji dekoder dodatkowy się nie zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w MR w nc+ jeszcze jedno trapi. Tworzę sieć złożoną z kabli ethernet i po kilku latach rezygnuję z nc+ i tak naprawdę te kable zostają pochowane gdzieś pod listwami, w ścianach albo w innych miejscach. A w przypadku CP problemu nie ma. Natomiast MR w CP na 4 telewizory jest niemożliwy. To jest ten minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz policzyć (zrobić kosztorys), jako że to nie tylko kabelki, ale po prostu regularny remont w wypadku domku jednorodzinnego, więc koszta mogą być naprawdę pokaźne, jeśli ktoś chce to zrobić porządnie, a nie, mieć pajęczynę w domu, o którą domownicy będą sobie łamać nogi.

 

Jednak jak zrobisz porządnie taką instalację, to z kolei będziesz już w pewnym sensie uziemiony w nc+.

 

Rozwiązania bezprzewodowe też nie są tanie, a ITI niestety nie oferuje żadnego sprzętu do MR oprócz samych dekoderów, co wydaje się dość bezczelne z ich strony.

 

W CP masz MR na dwóch dekoderach, bez dodatkowych komplikacji sprzętowych, ale w Twoim przypadku, by zaspokoić swoje potrzeby musiałbyś podpisać dwie umowy.

 

Na Twoim miejscu podpisałbym jedną umowę z CP, a drugą z ITI, bo kroi się, że będzie jednak dla nowych klientów oferowany sprzęt/karty według sprzętowych wzorców Cyfry+, a nie nc+.

 

Nawet jednak, jeśli przyszłoby Ci dwa dekodery (w sypialniach na piętrze), spiąć kabelkiem, to to już jest mniejszy problem, niż ciągać kable po całym domu.

 

No i przy okazji miałbyś i CP i nc+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w MR w nc+ jeszcze jedno trapi. Tworzę sieć złożoną z kabli ethernet i po kilku latach rezygnuję z nc+ i tak naprawdę te kable zostają pochowane gdzieś pod listwami, w ścianach albo w innych miejscach. A w przypadku CP problemu nie ma. Natomiast MR w CP na 4 telewizory jest niemożliwy. To jest ten minus.

No i właśnie z tego powodu Multiroom nc+ jest dla mnie nie do przyjęcia. Moi rodzice kilka lat temu kupili niemal nowy dom ("miał" wówczas ok. dwa lata), w którym nie ma instalacji sieciowej LAN (Ethernet). W żadnym wypadku na chwilę obecną dom nie kwalifikuje się do jakiegokolwiek większego remontu. Dlatego też dla nas Multiroom nc+ jest nie do przyjęcia. Zaletą tego Multiroom'u jest jedynie to, że może być aż na 6 telewizorów. Ale i tak łączny abonament przy tym nie jest już tani, bo od każdego TV jest dodatkowa miesięczna opłata. Multiroom w CP to z kolei większa wygoda, bo można powiedzieć, że jest on swego rodzaju "bezprzewodowy". ;) A że tylko na dwa telewizory? No cóż, coś za coś. ;) My akurat rozwiązaliśmy to tak, że ja wziąłem na siebie w CP jedną umowę z usługą Multiroom (korzystam ja i mój brat w pokoju obok), natomiast mój tato również wziął na siebie jedną umowę w CP też z Multiroom'em i jeden dekoder mamy na dole w salonie, a drugi u rodziców w sypialni. Na obu umowach mamy taki sam pakiet (patrz: mój podpis na forum SK ;)).

 

 

Na Twoim miejscu podpisałbym jedną umowę z CP, a drugą z ITI, bo kroi się, że będzie jednak dla nowych klientów oferowany sprzęt/karty według sprzętowych wzorców Cyfry+, a nie nc+.

Sorry za off-topic, ale co to oznacza? Koniec parowania kart w nc+ i udostępnianie też tylko samych kart, jak było wcześniej w CYFRZE+? Coś mi się w to nie chce wierzyć, bo platforma nc+ to ITI Neovision, a ITI Neovision równa się system Conax i parowanie kart z dekoderami przy jednoczesnym braku modułów CAM. :/:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie prawda, ale skąd informacja, że "kroją" się jakieś zmiany w tym zakresie w platformie nc+? Bo jak na razie, to wiele wskazuje na to, że wszystko zmierza właśnie ku sprzętowi ADB (czyli dawnej n'ki), systemowi Conax, parowaniu kart i durnowatemu "kablowemu" Multiroom'ie. Czyli wszystko na zasadach dawnej n'ki, a nie zaś CYFRY+... :/

 

A wracając do polsatowskiego Multiroom'u to ostatnio u nas te nasze dekodery dodatkowe (zarówno w sypialni rodziców, jak i u mojego brata w pokoju) blokują się średnio raz na trzy dni. Wcześniej było to średnio raz w tygodniu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...