Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie nadal nie ma, tzn. po naciśnęciu przycisku EPG, to wtedy EPG mam, ale jak się przełącza kanały, to na tym pasku gdzie jest numer kanału, siła sygnału etc. to mam tylko same godziny trwania programów, a nie tytułu filmu/programu. W ogóle to beznadziejnie wygląda, a po drugie właśnie trzeba wchodzić w rozwijanie EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo.

Ale skoro jest to tylko na TVNach a na innych EPG jest normalnie to jest to problem od nadawcy (czyli TVN-u) i cyfrowy polsat nic z tym nie zrobi.

Z satelity na dekoder jak "leci strumień danych" to zawiera obraz ( oczywiście jeśli to nie kanał radiowy;) ), dźwięk i funkcje dodatkowe (czyli np. EPG czy telegazete). Widocznie jest jakis problem z danymi ściąganymi z satelity skoro dzieje się tak u wszystkich...jakby ktoś wiedzial coś więcej to piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boku jak zwykle powiedzieli ze to wina ustawienia anteny. Jak powiedzialem ze to samo sie nagle zaczelo 2-3 tyg temu u wielu osob + tvny itp kanaly maja sygnal duzo lepszy to pani nadal twierdzila ze to wina anteny . Rece opadaja. :evil:

 

 

kanały takie jak VH1, MTV, VIVA czy wszystkie Polsaty: Polsat, Polsat2, Polsat Play itp... są umieszczone na niskich częstoliwościach ( polaryzacja pionowa odpowiednio 10749 MHZ i 11158MHZ). TVN i inne jak np Discovery są na innych transponderach (12284 MHZ - wysoka częstotliwość). Jak gubi CI sygnał to może być to cały czas problem z ustawieniem anteny - wyszukuje tylko programy z wysokich częstotliwości. U mnie działo się to samo - tylko odwrotnie - ginęly mi programy z 12 284 MHZ - az sie w koncu wscieklem i kupilem większą antenę (80 cm) do zwykłego dekodera (SD) i od tamtej pory problemu nie ma. Fakt że mam antene w bloku i jest troche przyslonieta przez budynek obok i rowniez temu nie moglem anteny wczesniej ustawic na fest ale odkad mam wieksza problem znikl. Nie namawiam oczywiscie zeby kazdy zmienial anteny na wieksze :) po prostu rzeczywiscie opisane przez Was problemy maja zwiazek z instalacja antenowa i odbiorem sygnały z anteny przez dekoder. A moglo sie zacza u wszystkich 2-3 tygodnie temu bo przeciez od tamtego czasu non stop sa jakies burze albo wichury a nie oszukujmy sie jak [beep]zi to moze sie antena minimalnie przestawic. Golym okien tego widziec nie bedzie, ale roznica w ustawieniu o kilka milimetrow nawet moze wplynac na wartosc sygnalu. Jak ktos nie wierzy niech dotknie do anteny delikatnie ja odchylajac o doslownie milimetr i wartosc spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odchodzę nieco od tematu,ale to ma związek z tematem.Jeśli antena jest nie dokładnie ustawiona to ten milimetr zaszkodzi.Antenę na ścianie pionowej jest łatwo ''upalować ''przez dodanie dwóch odkosów do wysięgnika,i dwóch do bocznych obrzeży talerza.Mam tak zrobione i spokój 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dekoder mini i wczoraj zniknely programy muzyczne ktore byc w pakiecie mini powinny, zostalo tylko pierwsze 11 w tym polsat sport ktorego w pakiecie nie ma, czy CP ma jakies problemy, czy problem moze zaistniec w moim sprzecie? sila sygnalu: 100% jakosc : 80% wiec nie wiem w czym jest problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Muszę Cie zasmucić, ale w pakiecie Mini nie ma MTV i VH1. Natomiast Polsat Sport jest promocyjnie w pakiecie Mini do końca Sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic nie zmienili. Po prostu z jakiegoś powodu miałeś odkodowane kanały, których nie powinieneś mieć. Tu masz wykaz kanałów, które możesz odbierać w ramach pakietu Mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Od dłuższego czasu zanikaja mi kanaly z transpondera 12188 V. Przerwy trwają nawet do kilkunastu godzin. Inne kanały działają dobrze, tylko z tymi jest problem, raz są raz nie ma. Górny pasek zasięgu jest w granicach 80%, a na kanałach z 12188 V dolny pasek pokazuje 0%. Wątpię żeby to była jakaś awaria transpondera bo w tym samym czasie znajomi z CP maja na 12188 V dobry sygnał i wszystko działa. Talerz miałem ustawiany przez pracownika CP i jakiekolwiek ruchy nim nie pomagają. Proszę o pomoc i jakieś rady jak rozwiązać ten problem.

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dekoder samsyng hd gubi mi sygnał na kanale 19 TVP sport ma moze ktos taki problem ?? co zrobic ?ustawienia fabryczne nic nie daja i przywolanie sygnalu prze CP tez! a sygnal mam conajmniej na 80% na kazdym kanale!czy to wina dekodera czy czego prosze pomozcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Thomsonie działa normalnie, więc to raczej wina twojego dekodera. Teraz pozostaje tylko pytanie: czy ten problem dotyczy tylko ciebie, czy wszystkich posiadaczy tego modelu :?: Jeżeli problem dotyczy wszystkich posiadaczy tego modelu, to musisz czekać, aż CP naprawi tą usterkę (prawdopodobnie wyśle soft).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom jakości sygnału 0 %, więc antena ponownie do ustawienia. Albo fachowiec źle ustawił, albo był jakiś chwilowy zanik i Ty niepotrzebnie przestawiałeś antenę.

Antena jest tak jak była. Aktualnie z 12188 jest mocny sygnał, znając życie jutro znowu bedzie 0%. Dlatego zastanawia mnie co to może być?? Jak pisałem wcześniej w tym samym czasie kiedy u mnie znika to u znajomego z CP sygnal jest i te kanały działają dobrze. Odłączanie dekodera z prądu nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...