Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodziło o numer kanału. U mnie ten TRANSPONDER ma numer 72, więc widocznie Samsung źle odczytuje numery transponderów albo ogólnie ma z nimi jakieś problem.

 

No u mnie też jest Zagrzeb (Belgrad jest niedaleko od niego dlatego sie pomyliłem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko! :? Macie tak po prostu ten transponder wpisany na dekoder i tyle! Transpondery się różnie wpisuje, najczęściej od najniższej do najwyższej częstotliwości, a wtedy układ (numery) transponderów mogą się nie zgadzać, bo są inaczej poukładane.

Przykład: 10719 V wpiszesz jako pierwszy, bo to najniższa częstotliwość na Hot Birdzie i ten TP będzie podpisany jako 1 (pierwszy) a numer (albo nazwa) tego transpondera na satelicie to 110. Itd.

 

Myślę, że jakoś jasno napisałem. Koniec tego OT, bo co ma wspólnego to z TVS? Nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Rozdzielczość i bitrate na tym samym poziomie co wcześniej. Obraz nadal w 4:3 a nie w 16:9 tak jak powinno być.

 

Przepraszam, bo juz sie pogubilem. To naprawde potwierdzone ze nadawanie bedzie anamorficzne 16:9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo juz sie pogubilem. To naprawde potwierdzone ze nadawanie bedzie anamorficzne 16:9 ?

No nie do końca potwierdzone, ale jeśli programy będą nagrywane w HD to innej możliwości nie ma, chyba, że przycinanie obrazu, co jest bezsensu. Ten "spocik", który leci na teście TVS powinien być w 16:9, a jest w 4:3.

 

Tomo21: Tak jest po prostu w Cyfrze, dziwię się, że nie pozwalają robić własnych list, nie udostępniają większej ilości funkcji, przez takie głupie zachowanie te dekodery od Cyfry uważane są za stare strucle, który mogą iść tylko na śmieci, a jakby je porządnie zmodyfikować (tzn ich softy) to byłby całkiem dobry dekoder, oczywiście zależy też który (mówię o Mediasacie, bo jak wiadomo są jego różne wersje). Taka sama sytuacja jest w n-ce, gdzie operator także narzuca listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli programy będą nagrywane w HD to innej możliwości nie ma, chyba, że przycinanie obrazu, co jest bezsensu. Ten "spocik", który leci na teście TVS powinien być w 16:9, a jest w 4:3.

Istnieje kilka możliwości:

1. Obraz będzie nadawany w 4:3 Pan&Scan.

2. Będzie nadawany w prawdziwym 16:9.

3. W 16:9 letterbox, tak przez wszystkich znienawidzonym.

4. Nadawany w formacie anamorficznym - wg mnie najmniej prawdopodobna opcja.

 

Tak jest po prostu w Cyfrze, dziwię się, że nie pozwalają robić własnych list

Kiedyś istniała taka możliwość. Można było edytować kanały powyżej któregośtam numeru i wszyscy byli zadowoleni.

 

Jakby je porządnie zmodyfikować (tzn ich softy) to byłby całkiem dobry dekoder, oczywiście zależy też który (mówię o Mediasacie, bo jak wiadomo są jego różne wersje).

Można to przecież zrobić, pod warunkiem że tuner jest naszą własnością. Cyfra+ dalej ładnie na nim chodzi, a my możemy sobie wgrywać własne listy kanałów i edytować je na komputerze. I to wszystko jest całkiem legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
:woot: Kanał TVS nie będzie nadawany w HD i nawet nic nie wiadomo, żeby taki kanał (TVS HD) miał powstać. A co do TVS (normalnego) - w każdej platformie znajdzie się ten kanał, takie są zapowiedzi nadawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nadawany w HD, z tym że później:

 

Produkcja jest w całości realizowana w jakości HD, ale emisja satelitarna będzie w SD. Jest jednak mowa o tym, że wcześniej czy później będzie TVS w HD. Na razie TVS podjęła rozmowy z kilkoma polskimi operatorami kablowymi, aby tam nadawać program w jakości HD!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...