Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ciekawostkę podam fakt ze znikła już piękna recepcja TV SILESIA :woot: , która mieli wcześniej, na razie trwają tam prace remontowe :?: Nie ma na razie wstepu do telewizji...

Jednakże powiem wam ze będąc na dworcu w Katowicach widziałem ekipę TV SILESIA przeprowadzającą jakąś sondę ... wiec już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lgDZ.gif

 

40_828293_1_d_2403.jpg

 

Telewizja Silesia ruszy już w marcu, a sygnał dotrze także za granicę

dziś

 

W najbliższą sobotę, 15 marca, na satelicie pojawi się sygnał Telewizji Silesia, pierwszej prywatnej stacji telewizyjnej na Śląsku. W dwa tygodnie później, 29 marca, stacja zacznie nadawać własny autorski program.

 

Silesia - według założeń - ma być dostępna dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy mają w swoich domach platformy cyfrowe lub telewizję kablową. Jak dowiedzieliśmy się, sygnał będzie bezpłatny.

 

- Podpisaliśmy już umowy z Cyfrą Plus, Polsatem i telewizją "N" - mówi Sławomir Zieliński, dyrektor programowy Sielsii. - Będziemy też dostępni dla użytkowników największych sieci kablowych - czyli m.in. UPC czy Vectry.

 

Dzięki wykupieniu częstotliwości na satelicie, prywatną śląską stację będzie można oglądać także w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, czyli w państwach, w których dzisiaj mieszka kilkaset tysięcy ludzi wywodzących się z naszego regionu.

 

- Już teraz mamy niemal każdego dnia przesyłane zza granicy drogą elektroniczną zapytania dotyczące terminu naszego startu - mówi Sławomir Zieliński. - Najwięcej mejli otrzymujemy oczywiście z Niemiec.

 

Telewizja Silesia, której właścicielem jest śląski developer Arkadiusz Hołda, ma bardzo ambitne plany. Chce nadawać program od przedpołudnia do późnego wieczora.

 

W planach jest nadawanie aż dziewięciu dzienników informacyjnych dziennie, z jednym głównym wydaniem o godzinie 21. Stacja ma ambicje promowania zarówno kultury Śląska, jak i przekazywania bieżących informacji.

 

Jeden z reporterów Telewizji Silesia będzie na przykład przyglądał się każdemu posiedzeniu Sejmu i sprawdzał, jak w Warszawie pracują tutejsi posłowie.

 

Przez cały czas emisji, podobnie jak w TVN 24 na dole ekranu wyświetlany będzie tzw. "pasek", który będzie informował o najważniejszych wydarzeniach w naszym regionie.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, nowa telewizja będzie jednak przede wszystkim patrzeć na ręce tutejszej władzy - głównie prezydentów miast, marszałka oraz wojewody. Pod pręgieżem stacji mają znaleźć się też tutejsi parlamentarzyści.

 

Właściciel stacji chwali się, że jego ośrodek będzie najnowocześniejszym w Europie. Dzięki najnowszemu sprzętowi program Telewizji Silesia będzie nadawany w technice HD.

 

Przypomnijmy, że twarzą nowej telewizji ma być Marek Czyż, znany z prowadzenia własnych programów w ogólnopolskiej telewizji publicznej oraz w Telewizji Katowice. Szefem zespołu reporterów został natomiast Rafał Kurowski - w przeszłości reporter "Wiadomości", a ostatnio szef "Aktualności" Telewizji Katowice.

 

- W ogóle mamy bardzo młody i ambitny zespół, który może stać się naszym największym atutem - zapowiada dyrektor Sławomir Zieliński.

Witold Pustułka

 

Ale pierwsza prywatna byla PTV Rondo

 

Fragment, wlasnie o autorze artykulu z krotka pamiecia:

"Nie zapowiadaliśmy hucznie naszej inauguracji. Dokładnej daty i godziny nie ustalili nawet najbardziej wścibscy koledzy dziennikarze, z gwiazdą „Dziennika Zachodniego”, Witkiem Pustułką na czele. Nie chcieliśmy zapeszać, bo jak coś trzaśnie i zamiast „Tu telewizja Rondo” będzie popelina?" :D

 

http://www.wieczorslaski.pl/index.php?o ... 2&Itemid=9

 

http://www.wieczorslaski.pl/index.php?o ... 2&Itemid=9

 

http://www.wieczorslaski.pl/index.php?o ... 5&Itemid=9

 

http://www.wieczorslaski.pl/index.php?o ... 6&Itemid=9

 

http://www.wieczorslaski.pl/index.php?o ... 5&Itemid=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeszcze kanał nie ruszył a Ty chcesz HD. Nie wiadomo co będą pokazywać, czy kanał będzie ciekawy. Chciałbyś np. Mango 24 w HD? :P

 

Oczywiście kibicuję temu kanałowi, starają się Slązoki ;) No i jakiś kontakt z widzem już jest - sam dyr. programowy odpisuje na maile, nie walą "szablonami". Za to już mają u mnie duży plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam coś powiem: na przyszłość ok, ale teraz jakość będzie tak beznadziejna, że nam gały na wierzch wyjdą pewnie :shock: tamten transponder jest zatłoczony, nie ma na nim miejsca. Gdzie znajdziesz miejsce na kolejny kanał w HD na 13E? Mi by starczyło dobre SD, a nie HD, może dlatego, że nie mam odpowiedniego sprzętu do odbioru HD. Będę się śmiał jak obraz będzie w letteboxie! Nagrywać w HD a dawać w takim formacie, to byłby śmiech, a ile zdrowia z tego. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie w HD ale pewnie jako oddzielny kanał bo skoro ma być dostępny dla wszystkich abonentów platform to musi zapewnić sygnał SD. Poza tym znaleźć miejsce na Hot Birdzie na kanał HD to duuuży problem.

 

Jeżeli chodzi o sam kanał to myślę że to fajny pomysł, powinny powstawać komercyjne kanały skupiające się na kulturze i problemach pojedynczych regionów. Z opisów jednak wynika że na tym kanale za dużo będzie sensacji dziennikarskich i i polityki a ja chciałbym na nim zobaczyć trochę kultury Śląska, muzykę, kabarety itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie będzie tam na początku duzo reklam typu mango. potem mam nadzieje się rozkreci ale nie przewiduje rewelacji na tym kanale. będzie po prostu starał się skromnie wcielać swoje rozwiazania które sobie obrał za cel.

 

TV Silesia będzie mało popularne bo bedzie docierał do małego grona odbiorców. jedynie ślazacy będą tym kanałem zachwyceni. Pozostali potraktuja ten kanał podobnie jak Mango 24 lub tele 5. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo dobrze, że powstał taki kanał jak TV SILESIA. Mam zamiar dosyć często popatrzeć na to, co się na Śląsku ciekawego dzieje.

 

Uważam, że za jakiś czas takie kanały jak TV SILESIA będą stanowić trzon telewizji regionalnej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romar7 napisał:

Bardzo dobrze, że powstał taki kanał jak TV SILESIA. Mam zamiar dosyć często popatrzeć na to, co się na Śląsku ciekawego dzieje.

 

Ależ ten kanał jeszcze nie wystartował, start kanału będzie 29 marca br. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa telewizja ma promować Śląsk i jego wartości. Nadawana będzie drogą satelitarną, przez sieci kablowe i telefonię cyfrową. Silesia będzie nadawać przez 14 godzin dziennie. W programie będą wiadomości, audycje społeczne, sportowe, poświęcone kulturze, niektóre prowadzone gwarą,

 

Chyba jedynie dla mieszkańców Katowic i okolic

Nie zgadzam sie kanał może nie będzie popularny w innych regionach Polski, będzie jednak oglądany przez mieszkańców pozostałej części kraju. Na potwierdzeni8e swojej tezy mogę podać przykład serialu "Święta wojna", który swego czasu emitowany był w TVP. Serial okazał sie sukcesem i był ciekawą pozycją programową, osiągając około milionowa oglądalność wiec to nie jest tak ze Ślask i jego kultura czy tez gwara są obce np.; warszawiakom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...