Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w piątek zamówiłem w telesprzedaży cyfry w promocji zima z plusem komfortowy z C+, w sobotę zamontowałem cały sprzęt i mam 2 problemy, mam nadzieję że ktoś będzie mógł mi podpowiedzieć, mianowicie, pierwszy problem tkwi w tym że nie mam z połowy kanałów, a drugi że część kanałów odbiera dobrze a część słabo czyli tnie się, klatki nachodzą na siebie itp., wszystko oczywiście miałem nowe, dekoder, konwerter, kabel. Antenę sam montowałem, pewnie tutaj jest problem ale w Menu jak wezmę ustawianie anteny to pisze że mam dobrze ustawioną i mam zielony kolor, poziom zielonego skacze w skali od 4.1 do 4.3, czy te dwa problemy mogą być spowodowane jedną rzeczą np. niewystarczającym ustawieniem anteny? (chociaż w Menu pisze że jest dobrze) I czy to że nie mam wielu kanałów to błąd u nich w cyfrze? (mam np. Eurosport 2 który dopiero jest w komfortowym, a nie mam np. tv polonia, TVN, tvn7, axn, axn crime i wiele innych, myślałem że może inny pakiet mi udostępnili no ale mam kilka kanałów z komfortowego), próbowałem zadzwonić na infolinie ale po 10 próbach zrezygnowałem, może mieliście podobne przypadłości i wiecie co z tym można zrobić... z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeszcze jak były tunery analogowe, to można było precyzyjnie antenę ustawić bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczyło podłączyć tuner analogowy i ustawiać sygnał do najsłabszego kanału. Teraz raczej potrzebny jest specjalistyczny sprzęt a już na pewno nie można ufać wskaźnikom sygnału znajdujących się w menu tunerów cyfrowych. Raz, że reagują one trochę z opóźnienieniem do ruchu anteny, dwa, że są po prostu niedokładne. Tu jedynie specjalistyczne mierniki są w stanie precyzyjnie wyłapać optymalny sygnał. Natomiast jakąś metodą jest w przypadku braku specjalistycznego sprzętu do ustawiania anteny, ustawianie jej do najsłabszego transpondera na danym satelicie, jeśli takowy występuje. I ja radziłbym Tobie przełączyć tuner na TVN Warszawa, znajdujący się na transponderze 11,508 V i próbować ustawiać antenę do tego kanału. Jeśli złapiesz sygnał i nie będziesz miał stop-klatek i itp. to inne kanały powinny również odbierać bez problemu. Jest to najsłabszy transponder na Hot Birdzie i jeśli kanały z tej częstotliwości odbierają prawidłowo, to inne (teoretycznie silniejsze) tym bardziej powinny Ci odbierać. Ja jakiś czas temu zauważyłem, że również i ZDF jest nadawany ze słabszego transpondera, ale ja radzę spróbować z tym, na którym masz TVN Warszawa. Oczywiście, jak kolega wyżej radził, warto też sprawdzić kąt ustawienia konwertera, ale w pierwszym rzędzie należy zacząć od ustawienia anteny a dopiero później można próbować z konwerterem. Możesz mieć również uszkodzony konwerter, gdyby okazało się, że nawet po dokładnym ustawieniu anteny, nadal nie odbierasz niektórych kanałów a nawet i uszkodzoną głowicę tunera. Ale najpierw trzeba dokładnie ustawić antenę, żeby zacząć rozważać inne przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam EPG nie działa w ogóle? Bo u mnie na pasku który pojawia się po przełączeniu na dany kanał jest poprawna godzina i poprawna nazwa audycji, która o tej godzinie powinna być. Natomiast dopiero jak wcisnę Pilot to są krzaki bo ani godzina ani nazwa programu się nie zgadza. Strasznie to wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

W sumie myślałem, że to tylko u mnie na Fergusonie tak jest. Sieczka jest dziwna i wkurza, ale nie trwa dłużej niż do 5 sek. Następnie obraz i dźwięk idą normalnie. Co ciekawe u mnie nie ma informacji o braku uprawnień. Czasem natomiast pojawia się info - brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie myślałem, że to tylko u mnie na Fergusonie tak jest. Sieczka jest dziwna i wkurza, ale nie trwa dłużej niż do 5 sek. Następnie obraz i dźwięk idą normalnie. Co ciekawe u mnie nie ma informacji o braku uprawnień. Czasem natomiast pojawia się info - brak sygnału.

 

Heh ja tak mam na Polsacie z brakiem sygnału..sorry za offtop, jeśli takowy popełniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana nie mam programów Cyfra+ z wyjątkiem TV Polonia i dwóch programów muzycznych. Wszędzie mam napis ZAKODOWANE. Sprawdziłem swoje płatności wobec Cyfra+ - uregulowane, sprawdziłem uprawnienia - do 07.06, zrobiłem reaktywację - nic nie dała, dekoder Ferguson Ariva 100 - działa bez zarzutu na najnowszym oprogramowaniu; Wczoraj wszystko gites a dziś nic mi nie działa. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie odbiera mi żadnego programu z Cyfry. Napis "zakodowane? i ciemność (dekoder Ariva 200). Awaria w C+ czy tylko u mnie?

 

U mnie to samo.

 

Edit:

Pomogło reaktywowanie karty na dekoderze Cyfry.

Próba reaktywowania karty na Arivie200 nie powiodła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeszcze jak były tunery analogowe, to można było precyzyjnie antenę ustawić bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczyło podłączyć tuner analogowy i ustawiać sygnał do najsłabszego kanału. Teraz raczej potrzebny jest specjalistyczny sprzęt a już na pewno nie można ufać wskaźnikom sygnału znajdujących się w menu tunerów cyfrowych. Raz, że reagują one trochę z opóźnienieniem do ruchu anteny, dwa, że są po prostu niedokładne. Tu jedynie specjalistyczne mierniki są w stanie precyzyjnie wyłapać optymalny sygnał. Natomiast jakąś metodą jest w przypadku braku specjalistycznego sprzętu do ustawiania anteny, ustawianie jej do najsłabszego transpondera na danym satelicie, jeśli takowy występuje. I ja radziłbym Tobie przełączyć tuner na TVN Warszawa, znajdujący się na transponderze 11,508 V i próbować ustawiać antenę do tego kanału. Jeśli złapiesz sygnał i nie będziesz miał stop-klatek i itp. to inne kanały powinny również odbierać bez problemu. Jest to najsłabszy transponder na Hot Birdzie i jeśli kanały z tej częstotliwości odbierają prawidłowo, to inne (teoretycznie silniejsze) tym bardziej powinny Ci odbierać. Ja jakiś czas temu zauważyłem, że również i ZDF jest nadawany ze słabszego transpondera, ale ja radzę spróbować z tym, na którym masz TVN Warszawa. Oczywiście, jak kolega wyżej radził, warto też sprawdzić kąt ustawienia konwertera, ale w pierwszym rzędzie należy zacząć od ustawienia anteny a dopiero później można próbować z konwerterem. Możesz mieć również uszkodzony konwerter, gdyby okazało się, że nawet po dokładnym ustawieniu anteny, nadal nie odbierasz niektórych kanałów a nawet i uszkodzoną głowicę tunera. Ale najpierw trzeba dokładnie ustawić antenę, żeby zacząć rozważać inne przyczyny.

 

 

Nie dokładny to ty jesteś,jeśli spróbujesz ustawic antene na ferdku seri AF to gwarantuje ci że zrobisz to szybciej a co najwarzniejsze żaden psełdo instalator nie weźmie ci stówy czy więcej za montaż i ustawienie anteny.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego usuwany jest mój post?Awaria na prywatnej antenie?Przecież dlatego zapytałem,czy ktoś nie miał jakichś problemów z cyfrą w ostatnich dniach,bo ja tego nie wiem,czy to u mnie coś nie gra,czy coś się stało z cyfrą.Powyżej są posty też z problemami(wg tej terminologii-prywatnymi),a wiszą dalej.Komuś się chyba nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...