Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy potwornie zacinający się się cinemax HD to tylko mój problem? Zacina się na kilkanaście minut, dźwięk idzie prawidłowo a obraz stop i po minucie przeskakuje o jedną klatkę. problem pojawia się dość często. A drobne przycięcia są już na porządku dziennym. Cinemax jest jedynym kanałem na którym obserwuję taki problem. No może czasem jakieś inne drobne przycięcia ale sporadyczne i mało dokuczliwe.

 

Druga rzecz - zostaję na starej umowie z cyfrą do 01.2014r :smile: Mam pace'a, którego raz na 4 lata zdarzyło mi się wymienić na inny. Czy komuś wiadomo, czy nc+ planuje stawarzać problemy z wymianą tego cyfowego deka? Bo jeśli tak, co pozostaje kontynuatorom umów z cyfrą? Zakup własnego dekodera? Bo wynająć mediaboxa nc+ chyba się nie da? Sorki jeśli zadaję oczywiste pytania ale w ostatniech tygodnia człowiek tak się starał skupić na zabawie z ofertami i migracją, że nie było czasu ani siły wgryźć się w temat dekoderów. Zresztą dopiero teraz przyszło mi do głowy że skoro odpuścili z migracją, to wcale nie znaczy że nie dadzą popalić choćby od strony serwisu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem nie odbierają mi np TVN HD, TVN TURBO HD, C+Family HD, C+Film HD a reszta TVP 1HD, TVP2 HD, C+ HD, C+Sport HD działa bez zarzutów. Kręciłem już konwerterem ale bez rezultatów. Czy może to być wina konwertera? Czy raczej starać się precyzyjnie ustawić konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powtórzyć całe ustawienie anteny. Najpierw na wprost konwerter (bez skręcenia) i szukasz najmocniejszego sygnału satelity, na koniec (o ile w ogóle to potrzebne dla twojego położenia geo.) skręcić konwerter lekko w prawo (patrząc zza anteny, lewo-przodem do anteny).

Najczęściej okazuje się, że ludzie mają za małe czasze (70cm szeroka, mierząc góra-dół) to minimum, lub padł konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj (pewnie w związku z ciągłymi opadami deszczu w Warszawie), nie mam sygnału na C+ Film HD, Film 2 HD, Family HD, Family 2 HD i Ale Kino HD. Wersje SD tych kanałów działają, Canal+ HD i Sport HD też działają. Co zrobić? Skręcić konwerter? Tylko co to dokładnie znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z odbiorem kanałów z paczki plsat (Polsat, Polsat2, TV4, Polsat Biznse itd), strasznie mi przerywa i sieje pikselozą po obrazie. Obstawiałem, że pada konwerter, ale po wymianie na nowy nic się nie poprawiło.

Podłączyłem dekoder sąsiada do mojej instalacji (dekoder "n") i u niego w mniejszym stopniu, ale też są zaburzenia na tych kanałach.

 

Mam Philipsa PVR, instalację z TWINem.Siła sygnału wg wskazań dekodera to mocne 4,5 i zielony, na nkowym siła w okolicy 90%, a jakość 95-98%.

 

Pomóżcie, bo mam z tym problem. :(

Żeby rozwiać wątpliwości pozostałe kanały działają bez zaburzeń łącznie z kanałami HD (TVN, TVP, C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...