Skocz do zawartości

Eurosport Player


Be89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.12.2020 o 16:11, tyrla napisał:

Jutrzejsze kwalifikacje do PŚ w Engelbergu od 14:30.

 

Po jednym pozytywnym przykładzie z Engelbergu niczego się nie nauczyli. Kwalifikacji w najbliższą niedzielę ponownie nie będzie można nigdzie w Polsce obejrzeć, nawet na Eurosport Playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień i kolejny raz muszę się prosić na FB Eurosportu żeby łaskawie zechcieli udostępnić transmisję z niedzielnych kwalifikacji. Oczywiście w ramówce ES Player na niedzielę nie są przewidziane. A tymczasem w ten weekend mamy "Willingen6", czyli mini-turniej, do którego wliczają się wyniki z wszystkich sześciu skoków, a więc również z niedzielnych kwalifikacji. Obejrzenie zawodów bez nich to niepełna transmisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak się okazało, kwalifikacji niedzielnych nie puszczono. Nie w całości w każdym razie. Eurosport 1 zaczął transmisję kwalifikacji w oknie antenowym przeznaczonym na studio - od dwudziestego czwartego zawodnika. Po trzech skokach - kwalifikacje odwołano z powodu wiatru (Ale tego Eurosport nie przewidział). Podkreślam - nie mam pretensji o brak pełnej transmisji na antenie ES1, tylko o brak pełnej transmisji w ES Playerze.

Trzeba przyznać że na FB Eurosportu trochę pretensji ludzie wylali z powodu tych obciętych kwalifikacji.

Przy okazji - obalona została teoria że realizator nie produkuje sygnału z niedzielnych kwalifikacji, no bo kiedy tylko zaczęło się studio przed skokami, oni mieli okienko z podglądem kwalifikacji i je puścili.

Poza tym, po - jak się okazało - bardzo przedłużających się zawodach - podjęto decyzję żeby studio po skokach pokazać w ES Playerze, a w ES1 kontynuować planową ramówkę, i tak opóźnioną o 20 minut.

Oznacza to że ktoś tam w Eurosporcie siedzi i potrafią podjąć szybką decyzję o odpaleniu nowej transmisji w ES Playerze.

Na niedzielę za tydzień znowu niedzielne kwalifikacje nie są planowane. Mam nadzieję że ktoś tam przemyśli sytuację.

Naprawdę - odpalenie surowej transmisji od organizatora, nawet bez komentarza to kwestia paru kliknięć na ich serwerach i w portalu ES Playera. Ten serwis po to przecież stworzono żeby zmieścić dodatkowe transmisje na które miejsca zabrakło w głównym kanale. A przecież z serwisu korzystają osoby które wykupiły dodatkową subskrypcję na sam Eurosport, a nie że go mają gotowy w pakiecie kablówki czy tam platformy sat.

Wstyd tak olewać kibiców.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem myślę optymistyczne wieści co do transmisji w Eurosporcie skoków na ten weekend.

Okazało się że na starcie w Klingenthal zgłosiło się 50 zawodników, dokładnie tyle samo ilu kwalifikuje się do pierwszej serii. Z tego powodu organizatorzy postanowili zastąpić dzisiejsze kwalifikacje prologiem (skoki de facto treningowe, jednak z transmisją w telewizji i z premią tylko dla zwycięzcy), natomiast zamiast niedzielnych kwalifikacji przeprowadzą po prostu serię próbną tak samo jak w sobotę (serie próbne nigdy nie były transmitowane i nie mam do tego pretensji).

Co ciekawe, tym razem Eurosport zaplanował transmisję z niedzielnych kwalifikacji na ES Playerze (prawdopodobnie zrobili to w ciągu tygodnia, bo na początku ich nie miało być) - być może pod presją widzów którzy trochę narzekali na FB w ubiegłą niedzielę. Jednak ta transmisja może zostać odwołana ze względu na zamianę kwalifikacji w serię próbną.

 

W kolejny weekend Puchar Świata odbędzie się ponownie w Zakopanem. Też będą dwa konkursy indywidualne. Widzowie w Polsce już teraz mogą być pewni że będą w stanie obejrzeć kwalifikacje zarówno do sobotniego konkursu (rozegrane w piątek) jak i do niedzielnego (rozegrane w niedzielę przed konkursem). Nawet jeśli na transmisję nie zdecyduje się Eurosport, zrobi to TVP Sport.

 

W kolejnych etapach sezonu zimowego kwalifikacje bezpośrednio przed konkursem nie są w ogóle planowane, chyba że plany pokrzyżuje pogoda.

 

Po Zakopanem w kalendarzu jest Rasnov, tam ma być jeden konkurs indywidualny, a drugi drużynowy mieszany (do drużynówek nie ma kwalifikacji). Następne są mistrzostwa świata w Oberstdorfie, tam kwalifikacje zawsze są dzień przed konkursem, a takie kwalifikacje Eurosport zawsze transmitował. Następnie jest Raw Air - w weekendy w Oslo i Vikersund jest po jednym konkursie indywidualnym i jednym drużynowym, więc wystarczą piątkowe kwalifikacje transmitowane zwyczajowo w Eurosport, natomiast do zawodów w środku tygodnia kwalifikacje zaplanowane są dzień przed, więc pewnie też będzie transmisja.

Po Raw Air, na zakończenie sezonu mamy już tylko Planica 7 - to dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy, jednak w tym przypadku niedzielny konkursu indywidualny jest od lat zarezerwowany wyłącznie dla najlepszej 30. generalnej klasyfikacji Pucharu Świata, dlatego kwalifikacje rozgrywane są tylko raz, w czwartek (zakładam zatem że również transmisja będzie w Eurosporcie).

 

Tym samym już wiemy że do końca sezonu nie powinna już powtórzyć się sytuacja że kibice nie mają możliwości obejrzenia kwalifikacji do skoków w żaden z legalnych sposobów (TVP Sport, Eurosport 1, Eurosport Player).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że dzisiaj zamiast kwalifikacji jest tylko prolog, to jest transmisja. Eurosport zachował się wręcz wzorcowo. O 13:00 jest transmisja prologu w internecie, w usłudze Eurosport Player (mało tego, do wyboru jest wersja z komentarzem Błachuta i Rudzińskiego lub bez komentarza.). Natomiast o 14:30 sam konkurs będzie transmitowany także na głównym Eurosport1 (od 13:45 studio). Da się? Da się. I tak trzymać na przyszłość. ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach przekonałem się, że jakość obrazu (przede wszystkim płynność ruchu) przy 1080@50fps/5-6Mb/s (Eurusport Player, AO Melbourne) wyświetlanym na ekranie z 1080@50Hz wygląda gorzej niż ES 720@50fps /5-6Mb/s (Horizon TV, straming UPC). Być może jest to kwestia konwersji sygnału TV przez Eurosport z 59.94fps na 50fps na potrzeby streamingu. Odechciało mi się oglądać AO w Eurosport Player i przerzuciłem się na Horizon TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 22:23, praspp napisał:

W ostatnich dniach przekonałem się, że jakość obrazu (przede wszystkim płynność ruchu) przy 1080@50fps/5-6Mb/s (Eurusport Player, AO Melbourne) wyświetlanym na ekranie z 1080@50Hz wygląda gorzej niż ES 720@50fps /5-6Mb/s (Horizon TV, straming UPC). Być może jest to kwestia konwersji sygnału TV przez Eurosport z 59.94fps na 50fps na potrzeby streamingu. Odechciało mi się oglądać AO w Eurosport Player i przerzuciłem się na Horizon TV.

Ok. Wszystko jasne. To odtwarzacz w APK Eurosport Player na Android TV jest skopany. Streaming z EP przez Kodi na wtyczce https://github.com/jamesremuscat/plugin.video.eurosport2 daje obraz jak marzenie. 1080@50fps/5-6 Mb/s - bez juddera, ostrość - żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, praspp napisał:

Ok. Wszystko jasne. To odtwarzacz w APK Eurosport Player na Android TV jest skopany. Streaming z EP przez Kodi na wtyczce https://github.com/jamesremuscat/plugin.video.eurosport2 daje obraz jak marzenie. 1080@50fps/5-6 Mb/s - bez juddera, ostrość - żyleta.

Z tego co zauważyłem, to zdarza się, że stream nadawany jest w 50 klatkach, ale rzeczywiście źródło ma tych klatek mniej (25) i nie ma płynności. Przykładem jest tutaj drugi stół telewizyjny z Welsh Open 2021 (Snooker).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...