Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

29 maja na Netflix super premiera "Coco" . Kto by się tego spodziewał. ;):jupi:

 


2018-04-24_224439.jpg





Gorąco polecam, naprawdę mądra i ciekawa animacja. Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie, trochę słabo... Liczyłem ze dobre 4K to minimum 25 mb/s.

To jest tylko strumieniowanie. 4K może będzie, ale tylko w rozdzielczości, bo sama jakość obrazu będzie gorsza od takiego materiału z 4K Ultra HD Blu-ray, na którym przepływność jest o wiele większa. Ostatnio zrobiłem porównanie z The Amazing Spider-Man 2 z Netflix oraz Blu-ray'a w HD. Na obu było oczywiście 1080p, ale na tym pierwszym było jakoś 4.5/5 Mbps, a z płyty już przynajmniej 21 do 26 Mbps.

 

 

.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat słabe porównanie, bo bluraye HD są w H264, Netflix używa kodeku VP9 dla HD, który jest nawet 40-50% wydajniejszy.

Ogólnie, jakość 4K w Netflixie jest lepsza niż jakość 4K z satelity, tak samo z contentem HD. Obraz, przynajmiej z Apple TV wygląda fenomalnie i spokojnie "organoleptycznie" można go porównać z dobrym blurayem. Bitrate wydaje się mały, ale to po prostu działa ;).

 

Za:  https://medium.com/netflix-techblog/a-large-scale-comparison-of-x264-x265-and-libvpx-a-sneak-peek-2e81e88f8b0f

"x265 and libvpx demonstrate superior compression performance compared to x264, with bitrate savings reaching up to 50% especially at the higher resolutions. x265 outperforms libvpx for almost all resolutions and quality metrics, but the performance gap narrows (or even reverses) at 1080p."

 

W wymaganiach sprzętowych Netflix podaje dla 4K łącze minimum 25 Mbps, więc można założyć, że materiały, które tego wymagają mają taki bitrate.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 maja na Netflix super premiera "Coco" . Kto by się tego spodziewał. ;):jupi:

 

 

 

 

2018-04-24_224439.jpg

 

 

 

 

Gorąco polecam, naprawdę mądra i ciekawa animacja.

Jak to możliwe, że film Disneya bez premiery w HBO wchodzi do Netflixa? Czyżby HBO miało teraz problem z Disneyem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Też byłem, jestem w delikatnym szoku. ;)

Widać premierą będzie w tym przypadku będzie Netflix. :cool:

 

2018-04-24_234351.jpg
 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze... Cieszyliśmy się z powrotu Warner Bros do HBO, a się może okazać, że wyleci teraz Disney... Zobaczymy czy Netflix będzie dodawał kolejne filmy Disneya jako premiery. Może z tym "Coco" to taki jednorazowy wyskok. 

Edytowane przez lukas_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju w Netflixie między innymi nowy serial "The Rain", drugi sezon "Dear white people", szósty sezon "Suits", czwarty "Unbreakable Kimmy Schmidt", piąty "The 100", trzeci "Supergirl" oraz "Latający cyrk Monthy Pythona".

 

Ekskluzywne filmy: "Cargo" (Martin Freeman, Anthony Hayes, film miał premierę festiwalową kilka miesięcy temu i pierwsze oceny są niezłe: 78% na Rotten i 7.3/10 na IMDB) i "Ibiza" (Gilian Jacbos z "Love"), "Anon" (Clive Oven, Amanda Seyfried).

 

Będzie też hiszpański "Sara's Notebook" ("El cuaderno de Sara") - premiera w Hiszpanii w lutym tego roku, IMDB 6.8/10. Dla fanów ciekawostek, jest też premiera bardzo dobrze przyjętego filmu tamilskiego "Sila Samayangalil" (ang. "Sometimes"). Oprócz tego "Piękna i bestia" i trochę staroci jak "Idy Marcowe", "Good night and good luck" czy "Atlas chmur".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju wraca też hit nastolatków - nowy sezon "13 powodów". Generalnie duński "The Rain" mimo, że w klimacie postapo też (niestety) wygląda jak serial dla nastolatków - coś jak amerykańskie "The 100". Netflix ostatnio rozpieszcza ten target

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Conan, mi osobiście się nie przeszkadzają rodzinne seriale sci-fi. Razem z żoną jesteśmy na 6 odcnku serialu "Zagubiebni w kosmosie" i wcale nie brakuje mi "rozwałki".

:D

Nie sądzę , że "The Rain" będzie taki lightowy, nawet jeśli tak sie stanie to i tak z miłą chęcią obejrzę.

Edit:

Tak na marginesie, mieliście rację "Anihilacja" była tak słaba , że aż tragiczna.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, mieliście rację "Anihilacja" była tak słaba , że aż tragiczna.

Jak Ci nie wstyd tak pisać? Przecież to film na wyłączność w Netflixie, to musi być super ;)

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie wstyd tak pisać? Przecież to film na wyłączność w Netflixie, to musi być super ;)

Pomyliłeś z filmami na Canal+.

 

@kingofsouth ja jeszcze jej nie obejrzałem, jakoś się zebrać nie mogę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju wraca też hit nastolatków - nowy sezon "13 powodów". Generalnie duński "The Rain" mimo, że w klimacie postapo też (niestety) wygląda jak serial dla nastolatków - coś jak amerykańskie "The 100". Netflix ostatnio rozpieszcza ten target

Kontynuacja "13 powodów" to dla mnie głupota. Jeśli "The Rain" rzeczywiście ma byś w stylu "The 100" to serdecznie dziękuję. Ten serial wyłączyłem po kilku minutach. Stary nie jestem, ale nawet będąc nastolatkiem mierziły mnie produkcje skierowane do tego widza. Sądziłem, że "The Rain" to będzie mocne kino sci-fi, a chyba się jednak mocno zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tak animacje Netflixa są świetne coś w tym dziwnego?

Obiektywnie pisząc ich flagowe fabularne produkcje są słabe.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Anihilacja" to dość specyficzny film, ale mnie akurat się podobał. Wolę takie nieoczywiste s-f o pierwszym kontakcie z dużym polem do interpretacji niż większość typowo rozrywkowych filmów, które obecnie dominują w kinach. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...