Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja mam akurat XBOX ONE S i w samej aplikacji mam ustawione na jakość wysoka i wszystko,wiece się nie da. U mnie w zasadzie co bym nie włączył to jakość jest super, czasami myślę że jakość w Full HD jest lepsza niż z płyt Blue Ray, choć tam jest większa przepustowość niż na NETFLIX. Teraz oglądam serial The EXPANSE i tu widać nawet z bliska że jakość samego filmu stoi na wysokim poziomie jak na Full HD a co dopiero w 4K UHD w HDR czy Dolby Vision :)

 

Może wszystko zależy od filmu jaka jest przepustowość danego filmu, tak mi się mi wydaje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Zauważyłem, że kilka osób tutaj korzysta z aplikacji Netflixa w PS4 więc spytam, czy da się jakoś wymusić, żeby bitrate było jak najwyższe. Oglądam jakiś serial i jeden odcinek leci z bitrate 2,8 Mb/s a kolejny ma ponad 7 Mb/s. Jakość jest zauważalnie inna i zaczyna mnie to już irytować. 

Wszystko zależy od danego filmu/serialu.

Najwięcej na PS4 miałem bitrate ponad 8 Mb/s.

Najmniej maja bajki ;)

Tak na marginesie nigdy nie miałem tylko 2,8 Mb/s bitrate ,masz konsole na wifi podłączona? Ja tylko i wyłącznie na kablu i żadnych spadków jakości nie mam.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, konsola przez wifi leci. 

Wiadomo, ja rozumiem że chodzi o dany film/serial. Wczoraj oglądałem Czarne Lustro - jeden odcinek miał bitrate 7,5 Mb/s, kolejny ledwo 3 Mb/s. Dziwi mnie taki duży rozrzut.

Może faktycznie spróbuje kablem podłączyć konsole, bo coś teraz czytam że średnio te wifi tam się sprawuje. 

 

Swoją drogą - co polecacie z nowości? Nie mam czasu samemu wszystko sprawdzić a coś bym wieczorem czasem pooglądał. Gatunek w sumie obojętny, jak serial dobry to oglądne każdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kablem, a zobaczysz różnice.  :D

 

Kolega ma racje przez kabel idzie pełną parą a wcześniej miałem po przez Wi-Fi i czasami trwało zanim film wszedł w odpowiednią jakość a teraz problem znikł :)

 

Mnie się podobają takie tytuły jak :

 

1. The 100

2. Zagubieni w kosmosie

3. Timeless

4. The Expanse

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, konsola przez wifi leci.

Wiadomo, ja rozumiem że chodzi o dany film/serial. Wczoraj oglądałem Czarne Lustro - jeden odcinek miał bitrate 7,5 Mb/s, kolejny ledwo 3 Mb/s. Dziwi mnie taki duży rozrzut.

Może faktycznie spróbuje kablem podłączyć konsole, bo coś teraz czytam że średnio te wifi tam się sprawuje.

 

Swoją drogą - co polecacie z nowości? Nie mam czasu samemu wszystko sprawdzić a coś bym wieczorem czasem pooglądał. Gatunek w sumie obojętny, jak serial dobry to oglądne każdy.

 

U mnie na WiFi PS4 UHD 16.6 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. I jak przez to śmigał Netflix? Dawno temu testowałeś? Podobno ostatnio Netflix blokuje takie połączenia.

Ja mam ten problem, że mój dostawca netu ma jakieś błędy w swojej sieci i oglądanie Netflixa wieczorową pora mija się z celem (idzie 1-2Mb, ledwo 480p, na wszystkich urządzeniach) - pozostałe usługi w necie, w tym samym czasie śmigają bez problemu (na poziomie 80-90Mb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Dosyć dawno. Jakoś jesienią ubiegłego roku. Nie pamiętam dokładnie jak było z dostępnością polskiego języka w produkcjach nie od Netfliksa. Ale Straszny film leciał sobie normalnie z lektorem. Co do jakości i połączenia, to nie miałem żadnych problemów. Łączyło mnie tak samo jakbym korzystał bez VPN. A łączę mam w miarę dobre = światłowód, 50 do 100 Mbps (D) / 6 Mbps (U).

Najtańszy pakiet VPNonline to bodajże 4,99 zł, więc myślę, że warto spróbować co i jak z ich serwerami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie potestuję. Chociaż odpowiedź ich supportu nie zachęca do brania długodystansowych pakietów ;)

"Netflix bardzo szybko blokuje dostawców VPN, proszę spróbować przez serwer pl022 lub pl023.vpnonline.eu 

Niektóre nasze adresy IP są już przez Netflixa zablokowane."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...