Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sytuacja. Na AXN wyemitowano dotychczas 9 odcinków 3 sezonu "Czarnej listy", a na Netflixie jest już 16 odcinków tej serii z napisami i lektorem przygotowanym na zlecenie AXN. Przynajmniej w przypadku tego serialu Netflix jest dalej niż standardowa telewizja.

 

Wersję lektorską z AXN otrzymał też ostatnio serial "Outlander", a dziś dodano serial "Z Nation" (napisy i lektor z TV Puls). Może więc zaczną częściej dodawać lektora, bo jak na razie ewidentnie dominują same napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skończyłem oglądać serial "Love" i bardzo polecam, świetni bohaterowie, świeże spojrzenie na związki (zupełnie inne od tych wszystkich mainstreamowych seriali), szkoda, że tylko 10 odcinków, ale już podobno robi się drugi sezon :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać serial "Love" i bardzo polecam, świetni bohaterowie, świeże spojrzenie na związki (zupełnie inne od tych wszystkich mainstreamowych seriali), szkoda, że tylko 10 odcinków, ale już podobno robi się drugi sezon :).

Faktycznie dobry serial choć byłby jeszcze lepszy, gdyby nie coraz bardziej irytujący z odcinka na odcinek Gus. Jak dla mnie 7/10.

 

Nie ma polskiego audio w "Love", są tylko polskie napisy. Trudno powiedzieć czym kieruje się Netflix decydując o tym, że jeden serial dostanie lektora i napisy, a drugi jedynie napisy, bo nawet niekoniecznie popularnością.

 

Wśród majowych premier polskiego lektora będzie miał francuski serial "Marseille", a nowe sezony "Grace and Frankie" czy "Bloodline" tylko napisy. Od końca maja będzie też dodawany 2 sezon "Scream" od MTV (pewnie też z napisami jak poprzednia seria).

 

Jak już kiedyś pisałem nie jestem zwolennikiem lektora (tak jak i dubbingu nie licząc treści przeznaczonych dla dzieci), ale żeby zachęcić nowych użytkowników powinni go zlecać przynajmniej do wszystkich własnych produkcji i innych popularnych seriali, które na Netflixie mają oficjalną premierę w Polsce (na przykład "iZombie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan

Dla mnie 8/10, podobało mi się tak samo jak Master of none (a może nawet trochę bardziej).

 

 

 

Gus rzeczywiście jest przez większość czasu mocno irytujący, ale ogólnie sama postać jest fajnie napisana - po pierwszym odcinku spodziewałem się raczej, że to będzie taki kolejny typowy fajtłapa a sam klimat jak z tych wszystkich amerykańskich filmów gdzie najpiękniejsza cheerleaderka śpiewająca w weekendy w chórze zako c h u j e (ach ta cenzura na forum) się w uganiającym za nią niepozornym gryzipiórku i żyją długo i szczęśliwie. Co do tłumaczenia to akurat do Love napisy to dobry wybór bo imho z lektorem serial straciłby sporo na czele z Bertie i jej australijskim akcentem.

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w netflixie będzie można znaleźć inne filmy i seriale amerykańskie niż tylko produkcji Marvela i Netflixa. Bo jest np. serial Outlander produkcji Sony a nie mam dostępu do portalu np. w innym kraju więc dlatego pytam. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są inne produkcje. Na innym IP działają seriale i wybrane filmy (kwestia licencji). Ja jestem w UK i korzystam z międzynarodowej wersji na Polskę. Z filmów sprawdziłem tylko kilka, bo nie chce mi się wszystkich sprawdzać (za wolny internet i słabszy sprzęt), to Super 8 działało. Z seriali wszystkie.

 

Co do Netflix Originals, to pojawiła się ich kolejna produkcja. Tym razem zrobioną we Francji - Marseille. Oczywiście już z pełnym polskim lektorem i wyborem napisów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wyszukiwarkę na stronie http://www.nflix.pl/ . Pokazuje czy tłumaczenie (napisów) jest częsciowe dla danego serialu czy już w całości. Od 4 tygodni netflix nie może się uporać z problemem barujących napisów do serialu 12 Monkeys. Chętnie objerzałabym cały sezon ale brakuje tłumaczenia trzeciego odcinka. Aaa i polecam serial Black Mirror :):). Kto nie widział niech od razu włącza netflixa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix wykupuje licencje do konkretnych tytułów od różnych producentów. Nie ma więc czegoś takiego jak prawa do wytwórni "X" czy "Y".

Oczywiście, że mają wykupione prawa do konkretnych wytwórni. Na początku były to WB i Paramount, teraz doszło Sony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...