Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Katastrofa! TV Pulsu od jesieni nie będzie się dało oglądać! Pewnie głupek Podhajski ich otumanił :( Ludzi o takich skrajnie chorych poglądach nie powinno się zatrudniać w telewizji, bo tylko szkodzą telewidzom! Zgadzam się, że Puls nie powinien dostać drugiego miejsca w DVB-T, bo po prostu na nie zasługuje! Już nawet Edusat jest od nich lepszy - oni chociaż potrafią poprawnie wyświetlić logo i oznaczenie wiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, czy ktoś z Pulsu potwierdził, że będzie kolorowe logo na ekranie? Nie. Równie dobrze może ono pozostać bez zmian, tylko pojawią się nowe identy, kampania promocyjna (oczywiście tylko w mediach Dąbskiego) czy coś takiego.

 

Smutne, że głównym tematem do dyskusji coraz częściej stają się takie bzdety, jak logo na ekranie, belki czy marudzenie "jakie to kiedyś stacje TV były super i jak teraz jest źle" (zapraszam do tematu o Vivie Polska). Nie dość, że nie da się tego czytać, to i ochota na polemikę maleje. Az do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie osobiście są to bzdety, bo dla mnie i dla bardzo wielu osób są to bardzo ważne zagadnienia. Przykładowo oglądając dwugodzinną audycję na jakimś kanale, chcąc czy nie chcąc zmuszeni jesteśmy również przez te dwie godziny do patrzenia się na jego logo i oznaczenie wiekowe. Zatem bardzo ważne jest, aby nadawcy rysowali logo i oznaczenia wiekowe w taki sposób, aby jak najmniej rozpraszały w oglądaniu. Nazywanie problemu niewłaściwie narysowanego loga czy oznaczenia wiekowego "bzdetem" jest rażąco niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę oglądać film, a nie logo czy oznaczenie wiekowe. Jeżeli logo i oznaczenia wiekowe są odpowiednio narysowane, wtedy mało zwraca się na nie uwagę i dzięki temu skupia się uwagę na tym co najważniejsze, czyli na audycji. Jeżeli zaś są niewłaściwie narysowane, wtedy odwracają uwagę od treści audycji. Oczywiście jest to odczucie subiektywne, każdy z nas ma inny stopień wrażliwości. Są osoby, którym skrajnie duże, jaskrawe i nieprzezroczyste logo i oznaczenie wiekowe w ogóle nie przeszkadza w oglądaniu, są osoby którym to średnio przeszkadza, a są też osoby, którym przeszkadza to do tego stopnia, że są zmuszeni do skasowania danego kanału ze swojej listy. Osoby, które należą do tej pierwszej grupy i nie podoba im się, że inni piszą o tym problemie niech mają pretensje nie do osób o tym piszących, tylko do nadawców, którzy nie potrafią poprawnie wykonać tak banalnie prostej czynności jaką jest właściwe narysowanie grafiki ekranowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wielkie logo nie przeszkadza aż tak jak jaskrawe oznaczenie wiekowe i wielkie jak kiedyś w TVP. Szczególnie na początku jak te nowe oznaczenia weszły. Oczywiście przeszkadza mi też bardzo kolorowe logo na ekranie jak w Puls2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast zdecydowanie nie podoba się nowe a właściwie przerobione logo TV Puls - zdecydowanie wolałbym aby ten kanał dostał zupełnie nowy znak graficzny powstały w oparciu na przykład o wstępną wersje loga Pulsu 2 a więc jedną dużą kulkę z dużym napisem "puls" i nieco mniejszym napisem "tv" umiejscowionym nad literą p - w ewentualności napis tv mógłby być również tam gdzie jest obecna cyfra 2 w logu Pulsu 2 a więc w dodatkowej mniejszej kulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co wam chodzi, chcecie żeby logo było nie widoczne ?

Trzeba pomyśleć z perspektywy nadawcy, czy ja chciałbym żeby ludzie widzieli moje logo ? I oznaczenia wiekowe ?

Czy chciałbym żeby ktoś pomylił mój kanał z innym ?

 

I mówienie że usuwam kanał z listy bo nie podoba mi się logo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku w jakich czas ty żyjesz? Mamy platformy cyfrowe, kablówki cyfrowe, jest naziemna telewizja cyfrowa. To jak się nazywa kanał widzimy w EPG.

 

A logo nie musi być zupełnie niewidoczne. Wystarczy że będzie takie jak np. na Canal+, HBO HD czy nawet TVN. Chyba widzisz różnicę między logosami tych stacji a np. ATM Rozrywka czy Puls 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie należę do przeciwników zasłaniania fragmentu obrazu telewizyjnego logiem czy oznaczeniem wiekowym przez cały czas audycji. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że logo ekranowe to reklama dla nadawców i raczej mało który z nich byłby w stanie z niej zrezygnować. Po za tym prawie wszyscy nadawcy na świecie zasłaniają fragment obrazu telewizyjnego swoim logiem przez cały czas audycji. Luksus całkowicie czystego ekranu jest zarezerwowany dla filmów na DVD w kinie, i raczej nie należy się spodziewać, że kiedyś będzie osiągalny w zwykłej telewizji. Raczej to tylko nieosiągalne marzenie. Jednak nie dla wszystkich. Również wielu telewidzów lubi być non stop informowanych o nazwie kanału. Na temat obecności logo ekranowego zdania są bardzo podzielone. Dlatego też nie domagam się głośno jego likwidacji. Domagam się natomiast, żeby logo ekranowe było narysowane w taki sposób, aby jak najmniej rozpraszało w oglądaniu. Większość logo ekranowych polskich kanałów spełnia ten warunek. Aktualne logo ekranowe TV Puls również. Należy również zauważyć, że jest przy tym doskonale widoczne i czytelne, tak więc nie ma obawy, że ktoś go nie zauważy. Co innego logo ekranowe siostrzanego kanału Puls 2. Puls 2 ma obecnie najgorsze logo ekranowe z pośród polskich kanałów. Jest ono narysowane w taki sposób, że odwraca uwagę od audycji i nie daje się skupić na jej treści. Niestety Puls nie tylko nie chce zlikwidować tej nieprawidłowości, ale również planuje jej rozszerzenie na swój pierwszy kanał… Rzecz ma się zupełnie inaczej w sprawie problemu oznaczeń wiekowych w polskiej telewizji. Polska jest jest jednym z nielicznych krajów na świecie, w którym jest przymus przekazywania informacji o kategoriach wiekowych w formie znaku zasłaniającego fragment obrazu telewizyjnego przez cały czas audycji. Większość polskich telewidzów jest temu przeciwna. Poprawki graficzne wykonane przez większość polskich nadawców polegające na zmniejszeniu rozmiaru znaków, dodaniu do nich przezroczystości i wycięciu liczby nie wystarczą. Należy zmienić obowiązkową metodę przekazywania informacji o kategoriach wiekowych audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest przykładów złego prawa w Polsce i na świecie. Mamy prawo wyrażać swoje opinie na temat tego co nam się podoba, a co nie podoba w polskim prawie medialnym, gdyż jest to bezpośrednio związane z funkcjonowaniem mediów, a właśnie to jest tematem tego forum. Zabronione jest tylko pisanie o tym w kontekście politycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dyskusje są bez sensu, bo polskie PRAWO nakazuje nadawcom (przynajmniej tymi z polską koncesją)emisję loga i oznaczeń wiekowych PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA AUDYCJI ! To tylko od nadawcy zależy wielkość i kolorystyka

A możesz powiedzieć jaki akt normatywny nakazuje emisję logotypu przez cały czas trwania audycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że racje mają osoby, które piszą, że logo w wersji ekranowej pozostanie bez zmian. Oby tak było, choć pewności, że tak będzie mieć nie możemy. Wystarczy spojrzeć na logo siostrzanego kanału Puls 2. Gdyby to od głupka Podhajskiego zależało, to na pewno na TV Pulsie również byłoby takie logo ekranowe uniemożliwiające spokojne oglądanie audycji. Mam nadzieję, że zarząd stacji nie dał się otumanić i nie zrealizuje jego kolejnego chorego pomysłu. A najlepiej by było jakby go wywali i zatrudnili kogoś normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...