Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jakby Pazdan nie grał to może mielibyśmy jakieś szanse na niską porażke (bo przegramy tak czy siak) 

widzę że optymizm w narodzie nie ginie :curious:; zawsze jest nadzieja, że terroryści coś wysadzą i wtedy nie przegramy bo odwołają mecz; a tak poważnie to życzę więcej pozytywnego myślenia i wiary w naszą drużynę ...nawet z Pazdanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy oceniacie poziom spotkań czy też widowiskowość turnieju. Bramek niewiele, zwrotów akcji brak - wszak nikt jeszcze w turnieju nie wyciągnoł wyniku z 0:1 tak aby zakończyć mecz wygraną. Ale poziom rozegrania stałych fragmentów gry czy też wyprowadzenia piłki z obrony do ataku przez wszystkie formacje - toż to poezja. Wiele zależy od poziomu wtajemniczenia kibica, niemniej pierwszą rundę spotkań docenią koneserzy i zbluzgają z błotem weekendowi znawcy futbolu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, Wawrzyniak nie będzie grał, nasze szanse rosną :).

Nie przesadzaj, wszystkie mecze w kadrze, które grał ostatnio były bardzo dobre w jego wykonaniu. Będzie grał i to raczej na pewno. Jędza z takim ustawieniem na lewej obronie jak zaprezentował w meczu z Holandią byłby objechany jak Boateng przez Messiego swego czasu.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepszy jest Payet, niesamowicie trafił z formą. I taki gość kosztował West Ham marne 10 mln, co przy obecnych cenach jest niebywałą promocją. Teraz ten gracz jest wart 6 razy tyle.

 

Trudno mówić o "trafieniu z formą" piłkarza, który taką samą równą formę prezentował przez cały sezon Premier League i gdyby nie kontuzja (i mistrzostwo Leicester) walczyłby z Mahrezem o tytuł najlepszego grajka sezonu. Bardzo mnie cieszy, że wreszcie zostanie trochę doceniony.

 

Liczę, że Francja wolno się rozgrzewa i najlepsza forma przyjdzie na najważniejsze mecze. Cieszy, że wygrali z Albanią, ale styl w jakim to zrobili to hmm "masakra".

 

Dziś na pierwszy ogień idą derby Wysp Brytyjskich, emocji nie powinno zabraknąć:

 

scclza.jpg

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek remis z Niemcami biorę w ciemno. 

 

Bo bukmacherzy najwyraźniej uważają tak samo jak ja. Czyli, to Polska ma słabą formę i nie mają żadnych widoków na przyszłą poprawę. A, zwarta taktyka słabszych drużyn na razie się w miarę sprawdza na tym turnieju.
  
Odpowiedź na zarzuty @Project_ALF

Myślałem, że jesteś inteligentniejszy. Ale najwidoczniej dałem się zwieść pozorom. Animozje przysłaniają ci trzeźwą ocenę sytuacji.

Wojny na tym świecie są czymś normalnym. W historii ludzkości ciągle jeden naród napada na drugi, gwałci go i grabi, W dalekiej przeszłości znikały w ten sposób nawet całe unikalne cywilizacje. My w swojej przeszłości też napadaliśmy i grabiliśmy innych. Ale o tym specjalnie się nie wspomina. Dlatego ja nie widzę powodów, żeby w tym względzie specjalnie nienawidzić Niemców. Im krytyka się należy, ale za dopuszczenie do szerokiego głosu skrajnej ideologii. Komuna w Polsce nie była za sprawą Niemców.

A współcześnie, to Niemcy najwięcej dokładają do Unijnego budżetu, a my najwięcej z niego czerpiemy korzyści. Wiele Polskich firm może się rozwijać także dzięki ich rozbudowanemu rynkowi. Gorsza jakość życia w PL, jest przez złe wpływy Rosyjskie, a nie Niemieckie. Współczesna Polska rozwija się dzięki pieniądzom Niemców. W części żyjemy na ich koszt.
 
Polacy emigrują wyłącznie ze swojej winy. Mają za wysokie roszczenia wobec otaczającej rzeczywistości. Uważamy, że wszystko nam się należy od razu. Tymczasem, zachód dochodził do tej sytuacji latami. Nie rozśmieszaj mnie swoimi tezami, że bogatsze państwo ma przepraszać biedniejsze za wyższy poziom życia. :roll: Niemcy potrafią się dogadywać i nie stawiają spraw na ostrzu noża, dlatego wiedzie im się lepiej. Niemiecka solidność nie wzięła się znikąd.
 
To wyłącznie nasza wina, że nie potrafiliśmy należycie pozbierać się po wojnie.

 

I nie nazywaj mnie cwaniakiem. Ja mam po części korzenie Niemieckie, więc wcale nie zapalałem nagle do nich miłością. Po prostu, wolę gloryfikować to co łączy, niż to co dzieli. I zgadzam się z tezą, że tam panuje wyższa kultura osobista.

 

Wycofuję swoje pytanie. I tak go nie zrozumiałeś.

 

Nasi piłkarze też grają gorzej przez nich? Można przecież wysunąć tezę, że są nadmiernie eksploatowani w Bundeslidze. :D

 

 

Wojny na tym świecie są czymś normalnym, ale my nie mówimy o jakiejś tam wojnie domowej w Nikaragui tylko o II wojnie światowej, masowym ludobójstwie milionów ludzi, które miało miejsce nie w średniowieczu, tylko niespełna 71 lat temu. To nie była jakaś tam wojenka, to była makabra na globalną skalę, kilkadziesiąt, kilkaset razy większa niż to co wyprawia dziś Państwo Islamskie. Z tą różnicą, że terroryści muzułmańscy postawili na spektakl, a Niemcy na masowość. 

 

Porównywanie tego co działo się w średniowieczu czy innych tego typu epokach do masowej masakry ludzkości inspirowanej przez Niemców w XX wieku jest niewyobrażalną głupotą z twojej strony i naprawdę nie dowierzam, że mogłeś coś takiego napisać. Piszesz o gloryfikacji tego co łączy, ale ty w swoim poście bardziej gloryfikujesz zbrodniarzy i na siłę próbujesz wybielić ich okrutne mordy, zniszczenie Polski, grabież naszego kraju w imię czego? Unii Europejskiej? To ma być ten genialny twór za który Polska ma być Niemcom za cokolwiek wdzięczna? Jaja sobie robisz? Polska i korzyści? Czy dostałeś coś kiedyś za darmo? 

 

Unia Europejska to twór, który rozpadnie się szybciej nim naród niemiecki przestanie stanowić większość w swoim kraju. Brexit, ruchy antyunijne to dopiero początek. Mieszkańcy państw członkowskich mają tego serdecznie dość. Polacy również. Mają dość Unii na wielu płaszczyznach życia.

 

Współczesna Polska rozwija się dzięki Niemcom? Polacy żyją na koszt Niemców? No nie, widzę, że złodziej z II wojny światowej w wolnym świecie stał się hojnym Panem i pracodawcą w jednym xD Powiem ci coś, gdyby Polska mogła wystawić Niemcom rachunek za II wojnę światową i jej późniejsze konsekwencje to Niemcy nie wypłaciliby się przez następne 500 lat.  

 

Kto popchnął Polskę w stronę komuny jeśli nie Niemcy? Patrz na kolejność zdarzeń. Polska została napadnięta najpierw przez Niemców. Wtedy zaczął się jej wyzysk, jej niszczenie - to co stało się potem na trzech konferencjach było następstwem napaści niemieckiego ataku i całej reszty zdarzeń. Wpływy rosyjskie na ziemiach polskich zapewnili nam Niemcy w postaci Joachima von Ribbentropa.

 

Polacy emigrują wyłącznie ze swojej winy? Mają za wysokie roszczenia wobec otaczającej rzeczywistości? Niemcy dochodzili do swojej sytuacji latami? Chłopie Niemcy bogacili się po trupach (Polaków). Zobacz jak wyglądało NRD bez ingerencji zachodu. Jeśli Niemcy byliby na miejscu Polski w latach tych wszystkich Gomułek,Gierków itp., a Polska na miejscu RFN to sytuacja wyglądałaby zgoła inaczej i te twoje frazesy o niemieckiej solidności dziś nie miałyby żadnego pokrycia w rzeczywistości. Niemiecka solidność na nic by się nie zdała tak samo jak nie zdała się w NRD. Zejdź na ziemię. 

 

To wyłącznie nasza wina, że nie możemy pozbierać się po wojnie? Sami zni[beep]iśmy sobie Warszawę, sami wskoczyliśmy na plecy ZSRR, sami zrujnowaliśmy sobie gospodarkę? Niemcy załatwili nam taki los. Ten bilet na wschód został wystawiony na ich koszt - to chyba jedyne do czego Niemcy się dołożyli. Resztę ukradli. Najwięksi złodzieje w historii Europy.

 

Reasumując Polska Niemcom nie zawdzięcza niczego, a jeśli coś zawdzięcza to są to praktycznie same okropności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych postów się nazbierało

 

@Arkon ale mówimy o zupełnie innych rzeczach taktycznych. Niemcy czy Hiszpanie opierają się na wizji  Totalnego Futbolu wymyślonej przez Michelsa a udoskonalonej  przez Cruyffa. Która jest bardzo prosta i opiera się głownie na wymienności pozycji, braku przywiązania do pozycji stąd taki Geotze np gra niby jako napastnik, grą krótkimi podaniami na jeden max 2 kontakty, duża liczba podań, przyspieszenie w odpowiednim momencie. Problem jest jeden musisz mieć piłkarzy o odpowiednich umiejętnościach technicznych i motorycznych a widać np teraz po Hiszpanach gdzie nie są dobrze przygotowani czy teraz czy na mundialu, że to im nie wychodzi. Futbol totalny jest bardzo prosty ale jeśli nie masz piłkarzy o odpowiednich umiejętnościach to nie jest to dla ciebie.

 

Co innego Włochy, catanaccio gdzie obecny pomysł Conte to jest pochodna tego systemu, tak samo  system gry Atletico czy też Rumunii czy Albanii. Wszystko opiera się na dyscyplinie taktycznej i realizowaniu zadań taktycznych nawet czasem kosztem siebie (faule taktyczne, kartki). Te rodzaju systemu są dla każdego, nie zależnie od umiejętności ale też opierał się na 100% realizacji założeń, każdy zawodnik ma realizować do znudzenia swoje założenia,  twoim głównym celem jest wyprowadzeni rywala z równowagi, nie ważne jakimi środkami, podwajasz rywala z piłką, jak trzeba to faulujesz, jest pełno mikro faulów, defensywa przesuwa się w zależności od sposobu ataku przeciwnika, twoim celem jest przejęcie piłki, zawodnik może przejście piłka nigdy a jeśli masz szybkich zawodników z przodu to masz duże szansę, że ten mecz wygrasz. Musisz dużo biegać, mieć odpowiednią wydolność aby wytrzymać cały mecz. 

Oczywiście każdy trener trochę zmienia system gry po swojemu ale baza jest taka sama.

 

Co do buków to są 2 istotne kwestie, większość buków to firmy brytyjskie to stąd widać aż taka różnicę, po drugie u polskich sytuacja jest odwrotna. Tak jak ktoś pisał są 2 podstawowe rzeczy które głownie decydują o kursie, analiza analityka i ruch na rynku. Czym więcej osób postawi na drużynę B, tym kurs będzie spadał a rósł drużyny A.  Liczy się wiedza na temat danych drużyn a naturalne jest, że taki buk ma większą wiedzę na temat piłkarzy grających na wyspach niż w ESA. Kurs meczu to żaden wyznacznik faworyta, kto gra u buka "zawodowo" więc, że szuka się takich rynków albo zdarzeń na których ma się przewagę na bukiem a omija się wszystkie te ligi najlepsze gdzie buk ma w większości nad nami przewagę co oczywiście nie oznacza, że taki Leicester może się zdarzyć. 

 

 

Co do Wawrzyniaka to mnie to śmieszą tę oceny, bezsprzecznie najlepszy Polski lewy obrońca który niestety od tego poślizgnięcia jedzie na czarnym PR. W całej lidze jest tylko jeden lepszy od niego zawodnik z wyważenie defensywno-ofensywnym Czech Hlousek inni nie potrafią bronić, mimo to PR zwycięża. 

Podobnie jest z Pazdanem gdzie większość niestety dała się nabrać na głupoty Hajty a Michał zagrał dobry mecz z Irlandią, wybierając takie rozwiązania w których nie popełniał błędu a musiał też naprawiać błędy innych m.i Krychowiaka który oceniany był zupełnie inaczej. Niestety medialność w dużej mierze wpływa na ocenę zawodnika. 

 

 

Wyniku typowania na dziś się nie podejmuję ale wydaje mi się, że będzie to mecz w którym zarówno My jak i Niemcy zdobędą przynajmniej jednego gola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy oceniacie poziom spotkań czy też widowiskowość turnieju. Bramek niewiele, zwrotów akcji brak - wszak nikt jeszcze w turnieju nie wyciągnoł wyniku z 0:1 tak aby zakończyć mecz wygraną. Ale poziom rozegrania stałych fragmentów gry czy też wyprowadzenia piłki z obrony do ataku przez wszystkie formacje - toż to poezja. Wiele zależy od poziomu wtajemniczenia kibica, niemniej pierwszą rundę spotkań docenią koneserzy i zbluzgają z błotem weekendowi znawcy futbolu.  

I już wyciągnął... Anglicy z 0:1, na 2:1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje sie przynajmniej XD Irlandia Płn. prowadzi, spoko - przy takich wyniku Ukraina nie ma o co juz grac z Polska - 0 pkt i 0-3 bramki - musieliby wygrac i to, ze 3:0 lub 4:0 minimum, zeby awansowac - to niemozliwe.

 

Nie polecam grac tych Mistrzostw a przynajmniej fazy grupowej - po pierwszych 2-3 dniach turnieju z normalnymi wynikami potem wszystko w druga strone i jakies dziwne wyniki :D

Ewentualnie mozna grac przeciwko faworytom :D

 

===

 

Irlandia Płn. 2:0 - ale jaja. Ukraina juz poza turniejem na 99%, nie maja o co grac z Polska. Irlandia Płn. jak nie przegra wysoko z Niemcami ma duze szanse na awans (teraz bramki 2:1).

Polsce do 2. miejsca wystarczy remis z Ukraina w ostatnim meczu, bo raczej Irlandia Płn. z Niemcami wielkich szans na jakies punkty nie ma.

 

No a potem Rumunia zapewne w 1/8 finalu :D

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

Naprawdę siedzę już w futbolu wystarczająco długo, że widziałem różne systemy gry. Ja wiem, że taki Simeone nie może sobie pozwolić na otwarty futbol z Barcą czy Bayernem, więc postawił na defensywę. Ja doceniam osiągnięcia Atletico czy Mourinho albo Włochów na Mundialu 82, ale nie podoba mi się taki rodzaj piłki. Mam prawo, nieprawdaż? Podobnie na obecnym Euro wiele słabych drużyn preferuje taki styl gry, stąd mało atrakcyjnych spotkań i męczarnie faworytów typu Francja z Albanią.

Co do dzisiejszego meczu jestem umiarkowanym optymistą, ale remis biorę w ciemno :).

Nie taka Irlandia Płn słaba jak ją niektórzy na tym forum przedstawili. Tym bardziej cenne jest nasze zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest słaba nie co tego ukrywać ale dostali sprzyjające warunki czyli pogodę i to wykorzystali, my też w tych warunkach mielibyśmy ciężko bo w górze oni dominują i to bardzo, nasze stałe fragmenty gry wyglądało bardzo kiepsko.

 

Tylko nie do końca mnie rozumiesz, uproszczasz to zbyt do oceny gry "ofensywniej" nie tylko bramki, spektakularne akcje są lepsze i sprawiają, że mecz jest atrakcyjny. I to nie jest żaden zarzut czy coś, taką opinie masz nie tylko ty a zapewne większość ludzi ale o sukcesach decydują tacy piłkarze jak Makelele w większym stopniu niż Zidane. Bramki to coś najładniejszego, efekt końcowy a jest znacznie więcej ciekawszych elementów w piłce, które są znacznie ważniejsze i w większym stopniu wpływają na atrakcyjność gry.

 

@ezequiel93 zagrali inaczej bo padał deszcz czy idealne warunki dla wyspiarzy, piłka bardziej chodziła górą czyli to co lubią, wszelkie różnice w wyszkoleniu technicznym w mokrym boisku stają się nie ważne. A grze górnej wyspiarze zawsze dominują dlatego przy takiej pogodzie nie ma co się dziwić, że skończyło się tak a nie inaczej.  Laga, górna piła, bania to coś idealnego dla nich.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad

A gdzie ja napisałem, że ilość strzelonych bramek świadczy o atrakcyjności meczu? Jest wiele spotkań zakończonych wynikiem 0-0, po których byłem zachwycony poziomem gry. Też uwielbiałem Makelele, którego sprzedaż z Realu Madryt była ogromnym błędem. Niestety nie pasował do koncepcji galacticos :). Nawet teraz Zidane zaczął odnosić sukcesy z Realem dopiero jak postawił na Casemiro. Gdzie byłaby Barca bez Busquetsa? Albo, daleko nie szukając, Polska bez Krychowiaka. Jedno jest pewne łatwiej z napastnika zrobić dobrego obrońcę(np. Piszczek) niż odwrotnie. Taka Chelsea Di Matteo to najlepszy przykład drużyny, która nie miała gwiazd, ale broniła się perfekcyjnie i miała furę szczęścia. Tylko gdzie teraz jest Di Matteo? Po raz kolejny podkreślę dużo łatwiej jest się bronić niż atakować. A ja uwielbiam futbol zrównoważony typu np. Tottenhamu z zeszłego sezonu- świetna defensywa, pomoc i kreatywność w ataku. Na taki futbol liczyłem w wykonaniu Francji, ale na razie jestem zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0:0 - a mogli wygrac (Polacy) XD

 

Dobre jest, 2. miejsce na 99% - walka z Niemcami posrednia na strzelone bramki o 1. miejsce tez.

 

Pazdan pokazal, ze jednak daje rade. Do tej pory praktycznie kazdy mecz jaki widzialem w jego wykonaniu, to byla lekko mowiac tragedia.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były, ale niestety miał je Milik, dla mnie najsłabszy na boisku. I co kibice małej wiary, nie wierzyliście w Pazdana? Dla mnie najlepszy nasz zawodnik.

Pazdka to byłem pewny, ale Jędzy zwracam honor, dał radę. Pazdek man of the match. Milik jeszcze nie ta glowa. Chyba za bardzo się napala, ale spokojnie... Jeszcze coś ukłuje. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...