Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaję, że kręcisz. Żadne zmiany nie obowiązują wstecz. Starych abonentów obowiązują stare zasady, chyba, że zostaną poinformowani o zmianach pisemnie. Wtedy mogą bądź nie muszą tych zmian akceptować. W innym przypadku złamaliby prawo.

Jest jeden wyjątek, wtedy kiedy dodają coś nowego bądź nie jest to objęte umową abonencką. Wtedy nie muszą. I tak jest bodajże w tym przypadku, choć ja nie znajduję nic o tym, że dekoder można zwrócić po wypowiedzeniu w APS. Ale może nie dojrzałem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję, że kręcisz. Żadne zmiany nie obowiązują wstecz. Starych abonentów obowiązują stare zasady, chyba, że zostaną poinformowani o zmianach pisemnie. Wtedy mogą bądź nie muszą tych zmian akceptować. W innym przypadku złamaliby prawo.

Ja nic nie kręcę... poczytaj regulamin świadczenia usług DTH obowiązujący do 22.05.2013.. dokładnie art. 15 ale w całości i zobaczysz ze CP potraktował wprowadzenie możliwości zwrotu dekodera w APS jako dodatkową usługę czyli nie musiał pisemnie informować abonentów, użytkowników itd, jednakże zmiana regulaminu to zmiana regulaminu i abo ma prawo wypowiedzieć umowę bez płacenia kary/zwrotu ulgi CP.. i tyle w temacie... uwierz mi jeśli chodzi o platformy oraz o operatorów komórkowych to bardzo i mocno śledzę ich regulaminy, promocje itp. Zajmuję się tym niejako z uwagi na wykonywaną pracę. No ale jak chcesz to myśl jak chcesz, ja nikogo do niczego nie namawiam.. tylko się po prostu wkurzam jak to po niedalekiej "wpadce" nc+ kolejny operator DTH myśli że klient nie potrafi.. nie umie.. nie czyta itp... :) Pozdrawiam.

EDIT: i żeby nie było wklejam tą dziwną papkę wysłaną do APS : Wprowadzona zmiana Regulaminu świadczenia usług wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

naszych klientów i ma na celu umożliwienie naszym klientom dokonywania zwrotu

udostępnionego sprzętu po rozwiązaniu umowy, nie jak dotychczas wyłącznie na Łubinowej

4a w Warszawie, ale w każdym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.... śmieszne lecz prawdziwe... przypomnij sobie POLKOMTEL S.A. też kiedyś zmienił regulamin i niestety poczuł to dotkliwie podczas gdy pozostali operatorzy poczekali do 4 lipca i wprowadzili zmiany - nie patrząc nawet na ewentualną kare (pamiętna reklama PLAY w TV) - i wtedy pozostali operatorzy GSM powołali się na zmianę prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale masz wyrażny punkt tak, że o takich zmianach nie muszą informować. Nie było to objęte umową abonencką, jest to coś nowego, przydatnego i muszę przyznać, że długo oczekiwanego. Czy według ciebie wprowadzenie czegoś takiego jest złe. Wychodzą wreszcie na przeciw abonentom w tej sprawie. Wg regulaminu nie muszą tego ogłaszać. Jeżeli uważasz, że tym punktem łamią prawo to zgłaszaj. A jeszcze powiedz w którym miejscu regulaminu jest info o możliwosci zwrotu w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie regulaminy.. gdzie to dokładnie jest sam zobaczysz.. powiem tylko tyle ze zaczyna się/zawiera na własny koszt i ryzyko a teraz jest do APS.. a tak jak mówiłem wybór pozostawiam na własny rachunek .. bo ja też nie ukrywam że zarabiam na takich kruczkach (mam taka a nie inna pracę) kasę. .. a raz jeszcze podkreślam zmiana regulaminu to zmiana regulaminy.. i jeśli nie wynika z mocy prawa lub też usunięcia klauzul nie dozwolonych ma skutki dla operatora powodujące to że ma prawo wypowiedzenia umowy bez zwracania ulgi i nie ważne czy są korzystne czy też nie.. i nie myl z cennikiem, regulaminem promocji itp - i tu są inne trochę prawa w razie zmian. bo to też stanowi integralną cześć umowy ale regulamin jest tym podstawowym na którym są regulowane prawa i obowiązki wynikające z umowy....

 

EDIT: i zacytuje dla wszystkich do wiadomości dodatkowa papkę którą to CP "wyprodukował".. ocenę pozostawia dla każdego razem i z osobna.. bo ja na ten temat nie będę polemizował

Czy to prawda, że zmienił się Regulamin świadczenia usług? Odp.: Tak. Regulamin świadczenia usług (w zakresie usługi DTH) zmienił swoje brzmienie. Zmiana

dotyczy klientów, którzy zawarli umowę przed 23 maja 2013 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zwrotu, na własny koszt

i ryzyko, udostępnionego mu Urządzenia Dekodującego i Karty

w terminie do 30 (trzydziestu) dni od rozwiązania/wygaśnięcia

Umowy Abonenckiej na adres Cyfrowego Polsatu: ul. Łubinowa

4a, Warszawa, chyba że Cyfrowy Polsat wskaże inne dodatkowe miejsce zwrotu

 

No i Cyfrowy Polsat wskazuje teraz takie miejsce. To wyciąg z poprzedniego regulaminu. Moim zdaniem spokojnie mogli by się z tego wybronić. Ale szczerze mówiąc to nie ma dla mnie większego znaczenia. Jeżeli to twoja praca to śledź takie rzeczy. Jestem jak najbardziej za ściganiem nieucziwości i nieprawidłowych zapisów, natomiast takie szukanie dziury w całym nie służy abonentom na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka zmiana umowy abonenckiej patykiem po wodzie pisana - zmiana wpływa korzystnie dla abonenta, bo oddać może dekoder w aps, zgodnie z interpretacją UOKIK taka zmiana nie pozwala na rozwiazanie umowy, ale polemizować zawsze można. Zachęcam do lektury wątku dotyczacego zmian w ofercie programowej - czy mozna wypowiedzieć umowę?. Faktem jest, że Umowa abonencka jest dokumenten nadżędnym nad cennikiem czy PWU, ale prawno konsumenckie jest uniwersalne i tak samo stosuje się do zmian w cennikach, PWU jak i w samym regulaminie. A jeśli ktoś chce zakonczyć umowę przed czasem musi poczekać do 30.07.2013 - zakonczenie emisji espn Clasic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na listę kanałów został dodany kanał TVR HD - pozycja 170. w dekoderach. Nadal brak uprawnień dla abonentów.

 

EDIT 00:39: Kanał już odkodowany, działa.

 

Warto również dodać, że radiowa Planeta FM została zastąpiona programem Radio ZET Gold - oczywiście na tych samych parametrach. Pozycja 308. w dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu na tych parametrach były testowane kanały Eurosport i Eurosport 2 - wersje SD. Później wyłączono PID-y. Od minimum tygodnia na tych kanałach zostały ponownie załączone PID-y pod przekazy niekodowanych włoskich stacji. Według lyngsat.com, w miejsce TEST E1 nadawany jest kanał Arte Chic, a w miejsce TEST E2 - Primocanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...