Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

cześć, 

 

bardzo Was proszę o jedną informację, bo już się gubię. Czy obecnie dla abonentów  samego internetu - UPC zapewnia darmowy dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych bez konieczności posiadania dekodera (podłączając kabel z gniazdka tv do telewizora) ? Jeśli tak, to jak ta oferta się nazywa, bo nie mogę jej znaleźć na stronie upc.pl 

W UPC nie ma nic za darmo, jeśli chcesz dodatkowo pakiet  TV to trzeba wykupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie dziękuję. A to w takim razie możecie mnie jeszcze upewnić, że mając dostęp do tej tv analogowej, w sytuacji w której mój tv nie obsługuje standardu dvb-c, mogę kupić dowolny dekoder dvb-c mpeg4 i te kanały będą na nim śmigać (myślę o ferguson ariva 153 combo)

 

Jeśli chodzi o ferguson ariva 153 combo, to według mnie to niezbyt dobry wybór dla UPC. Posiadam pakiet Stard w DVB-C w UPC. Na TV Samsung programy na wszystkich częstotliwościach działają prawidłowo, a Ferguson ma problem z jedną częstotliwością (146,00 MHz) - kanały wyszukuje na 146,50 MHz  a siła / jakość sygnału są niestabilne.

Pisałem do Fergusona, ale póki co się nie odzywają. Nie wiem czy to wada tego egzemplarza czy jakiś problem seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ręcznie wpisać częstotliwość ?

Wyszukiwanie automatyczne w ogóle nie znajduje kanałów odkodowanych (wyszukiwanie zaczyna się od częstotliwości ok. 200 MHz a w Katowicach odkodowane częstotliwości to 146,00 MHz, 154,00 MHz, 164,00 MHz i 170,00 MHz). Próbując ustawić właściwe 146,00 MHz sygnał nie jest znajdowany, natomiast metodą prób i błędów (zmiana częstotliwości o 0,1 MHz) udało się wyszukać kanały na 146,50 MHz z tym, że jakość sygnału zanika (90% a za chwilę 10%). Na pozostałych częstotliwościach odkodowanych sygnał jest stabilny. Problem ten w ogóle nie występuje na wbudowanych dekoderach w TV Samsung serii D i H. Serwis Fergusona dalej milczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 164,00 MHz jest 162,00 MHz ale to mogłeś popełnić literówkę ;) 

Masz rację. Pisałem z pamięci. Chodziło mi o to, że jest przestawienie częstotliwości o ok. 0,5 MHz. Podłączyłem teraz TV Samsung oraz Ferguson 153 Combo poprzez splitter do tego samego kabla antenowego. Niektóre kanały szatkuje na Fergusonie (dziś również na innych częstotliwościach). Na TV Samsunga bez najmniejszych zacięć.

Jestem laikiem w tym temacie i nie wiem czy to może wynikać tylko z wady urządzenia, czy spowodowane jest np. zastosowaniem gorszej jakościowo głowicy w Fergusonie. Chociaż wydawałoby się, że dedykowany sprzęt powinien być lepszej jakości niż ten uniwersalny montowany w telewizorze średniej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rozdzielacz pogarsza sygnał, ale też sama głowica w Fergusonie może być słabszej jakości niż ta w telewizorze. Problem znam jaki występuje przy odbiorze niekodowanych kanałów w UPC na sprzęcie innym niż od UPC, gdyż u dziadków w mieszkaniu robiłem sieć. Testowałem tam różne tunery, ale na stałe zostawiłem tam Mediaboxy z "drugiej ręki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż wypowiedzenie, i czekaj na telefon z DUK, nie przyjmuj pierwszej oferty którą przedstawią, jeśli masz możliwość skorzystania z usług konkurencji zasugeruj to w rozmowie.

 

 

Proszę bardzo  nowa oferta UPC ale nie w PL  http://www.upc-cablecom.ch/en/internet/products/     można? 

Tylko najwidoczniej tam mądrzej zarządzają chociaż to ta sama firma a ciekawe jak to będzie u nas ? 

 

 

Opcja dla Szwajcarii, a dlaczego tak tanio napiszę krótko, tam mają mieszane uczucia co do telewizji satelitarnej, i w większości budynków nie ma do niej swobodnego dostępu.

Edytowane przez studiolitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dlaczego taka oferta nie może być we wszystkich krajach gdzie UPC świadczy usługi?

Albo dlaczego my mamy jakiegoś horizona z chin produkowaną przez nie wiadomo jaką markę a tam mają wykonanego przez firmę Samsung?

To za przeproszeniem każda spółka zamawia sobie inny sprzęt nie może być taki sam dostępny wszędzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...