Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w danym miejscu zamieszkania jest infrastruktura dawnej UPC czyli budynek jest "okablowany" to chcąc wziąć samą telewizję od teraz Play na jaką ofertę na stronie internetowej trzeba patrzyć? Czy w zakładce "telewizja" oferta dotyczy odbioru przez internet czy jest to oferta także "kablowa"? Nie ma tam żadnej informacji i żadnego rozróżnienia oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 09:25, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Duża awaria w UPC, wywaliło część dekoderów Horizon z kodem błędu 1001. Może to jakaś zachęta do przechodzenia na sprzęt Play 🤣

Wykrakałeś. 😆

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/awaria-dekoder-upc-play-horizon-play-box-tv-error-1001-problem-nie-dziala-jak-wymienic-oplata-aktywacja-wypowiedzenie-umowy

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tyle, że są sami świadomi że usługi nie działają dobrze na dawniej UPC- sprzętowo: propozycja wymiany na przystawkę Play i modem , oraz łącza internetowe są za bardzo obciążone. Za taki spadek jakości usług  już zagłosowałem swoim portfelem.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu miałem super ofertę w UPC, bo zwiększyłem internet do z 500 Mb/s do 1 Gb/s i dostałem Giga Connect Box 6. W ciągu ostatniego roku wycięto mi HBO, HBO Max oraz PSP i Eleven - znaczy zaproponowano kontynuację, ale po wyższej cenie. Płaciłem na początek 110 zł za wszystko. Teraz proponują kontynuację Horizon Max Premium PVR i 1 Gb/s za 100 zł miesięcznie, czyli tyle ile płaciłem im na ostatnich fakturach. Plus w dokumentach do przedłużenia umowy dołączona jest lista kanałów gwarantowanych i jest słabo na tej liście w porównaniu do tego co jest aktualnie na dekoderze:

screen.jpg

Play chyba rzeczywiście chce zaorać TV DVB-C po UPC jak najszybciej. Zastanawiam się czy potwierdzać na rok jeszcze to co mam, czy szukać innego operatora. Zależy mi na internecie szybkim, a w ciągu dnia jak to moje 1 Gb/s idzie 600 Mb/s to jest dobrze.

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to po prostu lista kanałów gwarantowanych przez P4 klientowi. Np. jak wyłączą z pakietu Polsat News to nie ma prawa z tego powodu wypowiedzieć im umowy. Jeszcze rok wcześniej lista kanałów wyglądała tak:
screen.jpg

 

Zwyczajem UPC gwarantowano ilość kanałów, nie konkretną listę. Widać za czasów Play zmieniło się to. Na niekorzyść bo liczba kanałów gwarantowanych jest niższa niż rok temu.

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play stawia na światłowód, i swoje usługi. Przejecie UPC było tylko celem na pozyskanie infrastruktury i pozyskanie nowych klientów. Oferta UPC jest wyłącznie dla klientów którzy nie chcą przejść do usług Play.

Jednak Play chce w szybkim tempie pozbyć się usługi analogowej telewizji. Ewentualnie podniesienie kanałów które są już w ofercie do jakości HD (np. przy podpisaniu nowej umowy z TVP i podniesienie kanałów do HD takich jak TVP ABC, TVP Historia czy TVP Rozrywka). Z czasem zapewne usługa DVB-C zacznie być ograniczana (wyłączanie niegwarantowanych kanałów) tak aby kusić klientów do przejścia do usług telewizyjnych Play. Jednak pozostanie dużo umów podpisanych ze spółdzielniami mieszkaniowymi czy wspólnotami gdzie zapewne pozostanie usługa AZART bo z tego są tez pieniądze (swego czasu UPC wchodząc na osiedla likwidowało dawany AZART oferując swoja usługę).

Poczekajmy z 2-3 lata. Jednak teraz Play też stawia na usługi 5G na przydzielonym pasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i chcą pozyskać nowych ale też chcą chyba pozbyć się starych ;) Na mojej osiedlowej grupie na fb mocno jadą po play. Sam akurat zmieniam, umowa kończy się za 10 dni to tylko na początku miałem 1 telefon z ofertą gorszą niż co mam na bezterminówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play robi wszystko aby tylko od nich odejść,  spora grupa ludzi odchodzi, wyśyla wypowiedzenie,  a swoją drogą nie wiem co za [beep]e pracują na tej infolini,  dziś dzwonią że mają super ofertę i żebym wycofał wypowiedzenie powiedziałem że dziękuję ale już podpisałem umowę z orange to jeszcze bezczelnie zjebe dostałem że wybrałem drogiego operatora a że play ma super ofertę i żebym zrezygnował z orange śmiech na sali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gaczor202 napisał(a):

Play robi wszystko aby tylko od nich odejść,  spora grupa ludzi odchodzi, wyśyla wypowiedzenie,  a swoją drogą nie wiem co za [beep]e pracują na tej infolini,  dziś dzwonią że mają super ofertę i żebym wycofał wypowiedzenie powiedziałem że dziękuję ale już podpisałem umowę z orange to jeszcze bezczelnie zjebe dostałem że wybrałem drogiego operatora a że play ma super ofertę i żebym zrezygnował z orange śmiech na sali 

Wczoraj odesłałem urządzenia od UPC. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby po wypowiedzeniu z UPC nikt nie zadzwonił z propozycją aneksu..

Zatem po kilku latach wróciłem do Orange IPTV.

Jedyny minus to brak Viaplay, ale nigdy to nie był serwis pierwszego wyboru.  ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Jeszcze się nie zdarzyło, żeby po wypowiedzeniu z UPC nikt nie zadzwonił z propozycją aneksu..

 

Żeby było śmieszniej ja ostatnio zrezygnowałem z jednego nr komórkowego i miałem kontakt padło pytanie czy na pewno chcę zrezygnować i tylko tyle z ich kontaktu. Zdążyłem się tylko zapytać czy jest opcja przeniesienia nr do play? Oczywiście że jest ale wszystkich usług. Stwierdziłem że lepiej mi te cztery nr przenieść do konkurencji to babka odpowiedziała, że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Do tej pory cały czas korzystałem z takiego pakietu

2x numer tel w Plush po 20 PLN za numer (20 gb internetu)
1x numer tel w Plush 25 PLN (20 gb internetu)
Internet 600 mb/s + TV 172 kanały UPC + Viaplay + HBO za 120 PLN na miesiąc. Umowa do marca 2024.

Zastanawiam się, czy z racji tego, że UPC połączyło się z Play'em - nie przenieść wszystkiego do Play? Widze, że jest jakaś opcja że przez rok za internet i tv się nie płaci, dodatkowo przy łączeniu usług i przenoszeniu kilku nr - ma się rabaty.

Czy jest szansa uzyskać coś więcej niż na stronie internetowej podają? Może jest tutaj jakiś konsultant na forum, który by mi dobrał fajny promocyjny pakiet? Generalnie plush ma bardzo tanio i nawet z rabatami Play chyba nie jest w stanie konkurować z tą oferta.

Własnie jestem po rozmowie z konsultantem. Niestety - ale pomimo tego, że na stronie internetowej mam możliwość wzięcia opcji internetu i tv w promocji rok za darmo, to taka oferta przez telefon jednak nie jest dla mnie dostępna. Musiałbym anulować umowę i chyba tak zrobię, wypowiem umowę, odeślę wszystko w pizdu i wtedy będę rozmawiał z tymi pazernymi dziadami. Strasznie to nieuczciwe. 

Dostałem za to ofertę: 

telewizja internet 600 mb/s + 165 kanałów / HBO / Eleven / Cinemax 115 pln + 3 nr tel po 35 PLN

Całość: 220 PLN

Drożej niż mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iLuminary napisał(a):

Dostałem za to ofertę: 

telewizja internet 600 mb/s + 165 kanałów / HBO / Eleven / Cinemax 115 pln + 3 nr tel po 35 PLN

Całość: 220 PLN

Drożej niż mam teraz.

Wziąłeś? Czyli dostałeś to co chciałeś,  ja nie biore tego co nie chcę. A że znajdują takich co będą płacić więcej to po co coś sprzedawać taniej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...