Skocz do zawartości
  • 0

Problem z ustawieniem anteny satelarnej


anvilek
 Udostępnij

Pytanie

Witam, mam dziwny problem z ustawieniem anteny satelitarnej. Posiadam dekoder polsatu HD5500S oraz http://allegro.pl/czasza-antena-satelitarna-quad-uchwyt-antenowy-hit-i5035370743.html taką antenę. Mój problem polega na tym, iż antenę ustawiam miernikiem , na mierniku siła sygnału pokazuję max. Po włączeniu dekodera wchodzę w ustawienia-instalacja-ustawienia anteny satelitarnej, moc i jakość sygnału 0, ale jak wejdę w ręczne wyszukiwanie kanałów moc jest na max a jakość powyżej połowy. Dodam tylko jeszcze że te kanały które mi niby znalazło są kodowane i nie działają. W czym problem?

Edytowane przez anvilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego spróbuj oprócz ustawiania anteny spróbować ustawić także skos konwertera, przy złym skosie nawet wzorowo ustawiona antena może pokazywać ci słaby sygnał. Skos powinien wynosić od 5 do 15 stopni, od zależności gdzie mieszkasz ;) Jeżeli będziesz miał problem z ustawieniem wspomóż się miernikiem SAT. Jest dokładniejszy od miernika wbudowanego w dekoder i skuteczniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogę się wcelować w TP polsatu 12188 v, połapałem jakieś dziwne TP z jakimiś dziwnymi kanałami głownie tureckie i ruskie tam: 12096h,12135h, itd do 12556h, nie wiem jak to przekręcić by były polskie, jak daję w 2 strone znika całkowicie, szwedzkie jakieś kanały mam np to tv4.se, a polskich nic prawie jedynie TVP2 HD i wszystkie z tego TP

Edytowane przez lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ki diabeł ustawiasz antenę sam na oko, za 70 dych zrobi to monter, chyba że u was śpiewają więcej, ja bym bez dobrego miernika obecnie nie ustawiał anteny, kupa czasu to zabiera a efekt i tak w max 70% dobry, to trochę za mało na kanały HD.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam juz 4fun i duzo TP z cyfry plus nie moge polsatowskich glownie 12188v co  dekoder SAGEM mi pokazuje ze na tym jest instalacja fabryczna i nie moze mi tunek nowy CP ruszyć, nie mam tez 12,265 V z polsat HD b. ale nie wiem jak już złapałem to mniej więcej to czy lekko w lewo czy prawo czy może konwerterem (jest na prosto obecnie) coś na boki? góra dół na pewno znika do zera wszystko więc kąt elewacji jest ok. tylko jak dalej?

co ciekawe TVN HD co zawsze była lipa 82%,

Edytowane przez lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednym z najsłabszych TP dvb-s2 - jeżeli nie najsłabszym - jest 11.411H (np. Ale Kino HD), ze względu na stosunkowo mały margines odbioru. Najczęściej ustawiając dobre parametry dla tego TP, wszystkie inne powinny działać. Chyba że masz uszkodzony konwerter lub częściowo przysłoniętą czaszę, np. przez okap dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Wczoraj jak wiadomo bardzo silnie wiało. Po południu podczas wiatru telewizji praktycznie nie dało się oglądać bo ciągle obraz klatkował. Więc przstałem oglądać stwierdziłem, że wiatr musi się trochę uspokoić. Włączyłem telewizor wieczorem i tu nie miłe zaskoczenie bo sygnału nie było już w oógłe i żaden kanał nie odbierał. Często jak wiało i padało to też obraz zacinał i nie dało się oglądać ale zawsze jak pogoda się uspokoiła to wszystko wracało do normy.

 

Na mierniku sygnału mam zero przy pasku jakości więc wygląda na to, że antena musiała się przesunąć. Byłem na balkonie sprawdzić ale wszystko jest bardzo mocne podokręcane, praktycznie anteny nie da się przesunąć nawet o pół centymetra. Konwenter też jest bardzo stabilnie zamontowany. Moje pytanie brzmi: Czy jest w ogóle szasna, że ustawię to na ślepo? Jak wezwe montora to zapewne skasuje za pare minut roboty niezłą sumkę. Tak jak wspomniałem antena jest bardzo sztywno zamontowana i nie wiem nawet w która strone się przesunęła jeżeli w ogole się przesunęła. Mój dekoder to mediabox z nc+.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wspomniałeś już wcześniej miałeś problemy z odbiorem, widocznie podczas wczorajszego wiatru antena przesunęła się na tyle, że straciła satelite. Nie musiała się przesunąć lewo - prawo, mogła się przesunąć w pionie (opaść), lub uchwyt do której jest przykręcona lekko się przesunął, wiatr był w porywach bardzo silny. Co tu kombinować, jak chcesz oglądać to luzuj śruby i próbuj sam. Jeśli nie wyjdzie, poproś montera z miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No chyba nie będe miał wyjścia a jak się nie uda to poprostu zadzwonię po montera. Za bardzo nie wiem tylko za które śruby wziąć się najpierw, wszystko jest tak dobrze poskręcane, że siłą nie mogę przesunąć anteny nawet odrobinę. Jedyna ruchomą częścią jest konwerter któremu można ustawiać kąt. Mam pytanie, jak stoję za anteną z tyłu to konwerter w którą stronę powinien być delikatnie pochylony? Być może delikatnie nim po obracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

żaden wiatr nawet huragan czy orkan Ci nie powinien przekręcić anteny góra dół bo niby jaka tam jest powierzchnia do nacisku. jak był orkan emma i wiało 150km/h to mi przestawiło antenę ale kąt elewacji został jak był. więc lepiej próbuj lewo prawo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No teraz mam tak, że patrząc z przodu na konwerter nie jest on pionowo i prostopadle tylko jest przekręcony lekko w prawo na uchwycie i już działa po 90-80% siła/jakość. Ale po tych wszystkich zmianach z października zdecydowanie gorzej jest uzyskać dobry sygnał z HB, kiedyś pamiętam w 10 minut było wszystko na full a teraz to masakra z anteną 90 się męczyłem pół soboty i całą niedzielę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sytuacja wygląda tak, że obecnie mam 80-90 % siły sygnału oraz 15-25 jakości. To oznacza że celuje chyba w HB prawda? Przypuszczam, że ustawienie anteny nie mogło się zmienić o dużo więc najpierw radzicie kręcić delikatnie lewo prawo tak? Przepraszam za te pytania ale jestem kompletnym laikiem a do montera przed chwilą zadzwoniłem zorientować się ile mniej więcej by wziął za takie coś to powiedział mi że około 70 złotych. Więc chce spróbować sam coś zmienić a jak się nie uda to zadzwonię do montera. I tak nic nie tracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak celujesz w HotBirda, dokładnie w prawo lub w lewo jak poprawia się sygnał Jakości. 

 

Może sprawdź na kanale 4Fun w dekoderze, głos na fula w dekoderze i tv i lekko uchyl okno. Może ta metoda zadziała. 

Edytowane przez Dariusz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Jak wiadomo wczoraj w końcu dodano Eleveny do oferty CP.Bardzo się ciesze z tego powodu.Lecz mam problem z odbiorem tych kanałów tzn. zacinają się dość często.Moc sygnału jest ok 90% natomiast jakość sygnału wacha się 50-60%.Antena wydaje mi się że jest dobrze ustawiona.Czy ustawienie konwetera może coś pomóc?Bo wydaje mi się że teraz konwerter jest chyba żle ustawiony.Dodam że jest to podwójny konwerter.Patrząc zza anteny jest ustawiony poziomo.To dobrze czy żle?

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z istniejącym wątkiem ogólnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...