Skocz do zawartości
  • 0

Problem z ustawieniem anteny satelarnej


anvilek
 Udostępnij

Pytanie

Witam, mam dziwny problem z ustawieniem anteny satelitarnej. Posiadam dekoder polsatu HD5500S oraz http://allegro.pl/czasza-antena-satelitarna-quad-uchwyt-antenowy-hit-i5035370743.html taką antenę. Mój problem polega na tym, iż antenę ustawiam miernikiem , na mierniku siła sygnału pokazuję max. Po włączeniu dekodera wchodzę w ustawienia-instalacja-ustawienia anteny satelitarnej, moc i jakość sygnału 0, ale jak wejdę w ręczne wyszukiwanie kanałów moc jest na max a jakość powyżej połowy. Dodam tylko jeszcze że te kanały które mi niby znalazło są kodowane i nie działają. W czym problem?

Edytowane przez anvilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kiedyś bardzo dobrze ustawiało się anteny za czasów sygnału analogowego, ponieważ jakość obrazu świadczyła o dobrze ustawionej antenie, pokazujące się dropy mówiły nam o niedokładnie ustawionej antenie ;) Dobrym sposobem było poprawianie anteny podczas dużego zachmurzenia ponieważ można było dokładniej ustawić antenę... A teraz... w ogóle inne czasy ;D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak!

Za czasów "analogu" znacznie łatwiej ustawiało się antenę satelitarną, gdyż ustawiając ją, w którymś momencie łapało się jakiś "prześwit" i potem powolutku dostrajało antenę aż do uzyskania najlepszego obrazu.

A teraz jest tak, że trzeba bardzo dokładnie "trafić" anteną w satelitę, aby na wskaźniku, czy też mierniku, w ogóle pojawiło się wskazanie sygnału... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś na jakimś forum natrafiłem na pewien post.

 

Mowa o ustawieniu anteny, należy włączyć TV i pogłośnić na ful głos i również dekoder. Następnie w dekoderze na kanale 4Fun ustawić antenę. 

 

Powyższą metodę stosowałem 5 razy a czas to 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dawniej moją antenę ustawiałem "na słuchawki". ;)

Posiadam słuchawki bezprzewodowe (radiowe), więc podłączyłem kiedyś ich bazę do telewizora, następnie z tymi słuchawkami na uszach poszedłem ustawiać antenę i jak mi się udało ustawić to w słuchawkach słyszałem dźwięk wybranego wcześniej kanału. I potem tylko dostrajałem antenę, aż przestało dźwięk "rwać". :)

Ale to było dawno temu. Obecnie mam miernik. Taki zwykły, wskazówkowy, zwany "Sat Finder". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja z racji że antenę mam na dachu a mieszkam na parterze ustawiałem antenę przez cb-radio ;) jedną stację kładę przy telewizorze i ściskam przycisk nadawania, a z drugą stacją poszedłem na dach i nasłuchiwałem czy jest płynny dźwięk ^^ Chodź to nie jest 100% sposób na "Idealne ustawienie" ale zawsze lepszy rydz niż nic :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zapomnę jak pierwszy raz u siebie w nowym mieszkaniu ustawiałem antenę :) Telewizor dekoder i wszystkie przewody przeniosłem do pokoju który bezpośrednio widzi satelity w przedziale od 42E do 30 W wtedy ustawiałem HB i Astrę... Teraz dobrym rozwiązaniem jest miernik sat z wbudowaną głowicą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja akurat nie zajmuję się tym zawodowo. Montowałem po prostu swoją własną, prywatną antenę. Myślę, że w tym przypadku nie ma sensu kupować super wypasionego miernika za kilka stówek albo i więcej. :roll: Taki zwykły, wskazówkowy powinien wystarczyć i do tego trochę wolnego czasu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam tego typu miernik satelitarny Linbox LCD SF-9505A

 

 http://alejka.pl/miernik-satelitarny-linbox-lcd-sf-9505a.html

 

Dekoder ma cyfrowy wskaźnik poziomu sygnału przez co ustawianie anteny staje się precyzyjniejsze :) a i cena nie za wysoka tylko 50 zł :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu nie ma mowy o precyzyjnym ustawieniu anteny posługując się satfinderem. Sama nazwa mówi, że to coś służy tylko do znalezienia satelity i tyle. Po ustawieniu takim ustrojstwem potem mamy kwiatki typu Polsat HD mam ok a na TVN HD słaby sygnał. Antenę ustawiamy sprawdzając różne częstotliwości i polaryzacje i wyciągając na nich maks parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tego Linboxa przed rokiem wywaliłem do kosza po kilkukrotnym użyciu i akupiłem Devisera.

Obecnie zbyt wiele czynników odgrywa rolę przy precyzyjnym ustawieniu anteny, by posiłkować sie takimi zabawkami. Poziom jakości sygnału różni się czasami bardzo pomiędzy transponderami. Można np. TVN HD ustawić na max., ale kompletnie nie będziemy mieli odbioru TVP1HD czy TVP2 HD i odwrotnie. Nie mówię już o małych lub zniekształconych czaszach. Ponadto dobrze ustawiony talerz należy dokręcać ostrożnie, obserwując cały czas parametry jakości. Dokręcając uchwyt talerza nieumiejętnie można pogorszyć lub całkowicie stracić odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antenę Ustawiamy tak aby największy sygnał złapać na mierniku a następnie włączamy program TVN HD który jest na wyjątkowo słabym TP ponieważ jest to TP po starym analogowym TVN, i regulujemy aby nie było kwiatków... POWTARZAM!!! Antenę najlepiej korygować podczas większego zachmurzenia, ponieważ sygnał jest słabszy i lepiej jest z niego wyciągnąć maximum. Przykładowo znajomy ustawił antenę zadowolony bo wszystkie kanały działają, złe warunki atmosferyczne i narzeka że 50 % pokazuję brak sygnału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sugerowanie się tylko i wyłącznie tr. 11508V to loteria. Wszystko zależy od jakości czaszy i konkretnego konwertera. Czasami ustawiając TVN HD na max. można osiągnąć kiepskie parametry dla innych częstotliwości. Wówczas na jednym transponderze odrobinę trzeba pogorszyć jakość, aby gdzie indziej na niej zyskać. Inne newralgiczne częstotliwości na HB to m.in. 11411H,12475H (praktycznie najsłabszy). Ja ustawiając i dokręcając antenę ciągle sprawdzam 4-5 różnych częstotliwości - najlepiej na wszystkich czterech pasmach.

Wszystkie fachowe poradniki podpowiadają by antenę ustawiać przy ładnej pogodzie, np.

swiatcyfrowejtelewizji

Jeśli decydujesz się na samodzielny montaż anteny satelitarnej, zarezerwuj sobie co najmniej 2-3 godziny i dobrą pogodę :-) pośpiech zdecydowanie nie jest wskazany

Jednak nie zawsze jest to możliwe, więc antenę należy ustawiać przy STABILNYCH warunkach pogodowych. Gdy np. jest zachmurzenie i wiatr, to chmury przemieszczają się po niebie i parametry sygnału bardzo szybko się zmieniają. Wówczas trudno wstrzelić się w te maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówiąc krótko i na temat... ja preferuję ustawianie anteny przy zachmurzeniu i małym wietrze. Antenę ustawiamy na TP TVN, a potem ustawiamy na np. TP Polsatu i regulujemy antenę po czym wracamy na TVN i sprawdzamy czy nic się nie zmieniło.

 

Ustawiając antenę przy ładnej pogodzie ja mogę w 5 minut osiągnąć 100%... lecz przy złej pogodzie możemy się rozczarować jeżeli nasz sygnał spadnie do marnych 50 % ;)

Gdzieś czytałem że aby sprawdzić sygnał symulując złe warunki należy kilka razy złożyć bibułę i nakryć nią konwerter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Mam dziwny problem po zmianie anteny nie mam częsci kanałów. Zmieniłem antenę z 60 cm na 90 cm po to by poprawić sygnał na kilku kanałach HD w NC+ m.in C+sport 2 hd który ciął. Nie wiem dlaczego ale po zwiększeniu czaszy sygnał się pogorszył. Mimo iż mam nową antenę w tym samym miejscu przy tym samym kącie i mniej więcej podobnie jest skierowana. Kręcę lekko z miejsca w którym mam sygnał to ciut w lewo to ciut w prawo i albo gaśnie albo jest tak że mam dobry sygnał z częsci TP a inne znikają na 0. np nie ma HBO HD 2, Sygnał C+sport hd max 50% a na małej antenie był 76%. Jak ustawie np dobry sygnał na 10,834 GHz to znika 11,258, tnie 11,278.

Na jakim TP to najlepiej ustawiać?Co mogę mieć źle że mimo zwiększenia anteny pogorszyło się?

Wkrętki nowe, kabel 4 m dobrej jakosci, wszystko szczelne na pewno nie tracę na łączeniach. W sumie konwerter jest dosyć dziwnie ustawiony tak bardzo na poziomo (w starej antenie był lekko w górę) tyle że to jest tak fabrycznie zrobiony uchwyt nie mam jak w góre go dać. Jedynie na boki  ale nie wiem w którą i czy nie zaniknie bo jak go tykam  lekko na poluzowanej śrubie go gaśnie do 0.


podbijam, podpowie ktoś, bo cały dzień próbuje i nie mogę ustawić. zmieniłem nawet miejsce mocowania i nic

Edytowane przez lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...